Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι είναι το Ad bot ; Πως μπορώ να το βγάλω απο τον υπολογιστή; 

Δοκίμασε το adwcleaner.

 

Μπορεί κάποιος να βρει την φυσική μου διεύθυνση μου από την IP μου; 

Η αστυνομία νομίζω μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως ξέρετε τι ισχύει για τις χρεώσεις προς Κύπρο για αποστολή sms (από Ελλάδα - Κύπρο);


Εννοώ, αν στείλω sms από Ελλάδα στην Κύπρο χρεωνόμαστε και οι δύο;;


Οι εταιρίες μας είναι εγώ cosmote ο φίλος vodafone (?).


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να βρει την φυσική μου διεύθυνση μου από την IP μου; 

 

Μόνο ο isp σου την γνωρίζει (ή κάποιος άσχετος που θα μπορούσε να έχει "γνωριμίες" με κάποιον που δουλεύει στον κατάλληλο τμήμα στον isp). Για να σου φύγει τυχόν άγχος, και λόγω καθημερινής μου εμπειρίας, να σου πω ότι o isp σου δεν πρόκειται να ασχοληθεί καν με το οτιδήποτε παρά μόνο κρατάει τα logs όπως και υποχρεώνεται.

 

Η αστυνομία νομίζω μπορεί.

 

Η αστυνομία σε καμία περίπτωση.

Μόνο η ΔΗΕ και μόνο με εισαγγελική παρέμβαση και μόνο αν τελείται κακουργηματική πράξη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να βρει την φυσική μου διεύθυνση μου από την IP μου; 

Έχει πάρει έκταση το θέμα.

τί έκανες ρε φίλε;;; πατάτα;;

όχι δεν μπορούν να σε βρουν παρά μόνον η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, ή κανας υπερχακερ, αλλά ντάξει δεν θα ασχοληθεί, ούτε τράπεζα είσαι, ούτε ο Βασίλης Πύλες.

τώρα η αστυνομία να σε ψάξει, θα πρέπει να έκανες κάτι χοντρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τίποτα ρε παιδιά δεν έκανα! 

Το όλο ερώτημα ξεκίνησε στο μυαλό μου από το θέμα με τις προσφορές του banggood σε μια κάμερα ip που παρήγγειλα κι εγώ. Μετά θυμήθηκα το www.insecam.com το οποίο βρίσκει "ανοιχτές" κάμερες στον ιντερνετ, Εκεί πάτησα να δω από Ελλάδα και είδα ότι υπάρχουν καταστήματα με κάμερες οι οποίες είναι ανοιχτές. Μέχρι και να τις κουνήσεις μπορείς. Φαντάζομαι η Ip της διεύθυνσης αντιστοιχεί σε κάποια cloud υπηρεσία και όχι στη ip του router του καταστήματος;

Δεν γνωρίζω και πολλά δικτυακά αλλά ας τους εντοπίσει κάποιος να τους πει να κλειδώσουν τις κάμερες τους! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιώτερα (περιπου εναν χρον πριν) ειχαμε κανει μια συζητηση εδω για θερμοστατη μπρίζας που θα εμπενε σε θερμοπομό για να τον κλεινει οταν το δωματιο εχει την επιθυμητη θερμοκρασια. Καποιος (νομιζω ο saxo) ειχε βρει εναν στο ebay και ειχε βαλει το link εδω. Εψαξα αρκετα αλλα δεν το βρηκα.

Μπορει καποιος να βοηθησει; Ψαχνω για εναν θερμοστατη που θα μπενει στην μπριζα και πανω σε αυτον θα μπενει ο θερμοπομπός,

καλυτερα απο eBay γιατι ρωτησα σε καταστημα ηλεκρικων εδω και μου ειπαν πανω απο 40 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιώτερα (περιπου εναν χρον πριν) ειχαμε κανει μια συζητηση εδω για θερμοστατη μπρίζας που θα εμπενε σε θερμοπομό για να τον κλεινει οταν το δωματιο εχει την επιθυμητη θερμοκρασια. Καποιος (νομιζω ο saxo) ειχε βρει εναν στο ebay και ειχε βαλει το link εδω. Εψαξα αρκετα αλλα δεν το βρηκα.

Μπορει καποιος να βοηθησει; Ψαχνω για εναν θερμοστατη που θα μπενει στην μπριζα και πανω σε αυτον θα μπενει ο θερμοπομπός,

καλυτερα απο eBay γιατι ρωτησα σε καταστημα ηλεκρικων εδω και μου ειπαν πανω απο 40 €

Καλημέρα,

Ρώτα και εδώ http://www.insomnia.gr/topic/438588-%CF%88%CE%AC%CF%87%CE%BD%CF%89-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/

 

Και μια γρήγορη ερώτηση, η αναιτιολόγητη υπαναχώρηση εντός 14 ημερών είναι μόνο για σφραγισμένες συσκευασίες, ;ή και ανοιχτές? Φυσικά όλα μέσα όπως το εργοστάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Ρώτα και εδώ http://www.insomnia.gr/topic/438588-%CF%88%CE%AC%CF%87%CE%BD%CF%89-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/

 

Και μια γρήγορη ερώτηση, η αναιτιολόγητη υπαναχώρηση εντός 14 ημερών είναι μόνο για σφραγισμένες συσκευασίες, ;ή και ανοιχτές? Φυσικά όλα μέσα όπως το εργοστάσιο.

Να επιστραφεί σε κατάσταση ώστε να μπορεί να πωληθεί μετά κανονικα.Κοινως να έχουν αφαιρεθεί αντε κάποια εξωτερικά σελοτειπ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επιστραφεί σε κατάσταση ώστε να μπορεί να πωληθεί μετά κανονικα.Κοινως να έχουν αφαιρεθεί αντε κάποια εξωτερικά σελοτειπ.

Ναι, φυσικά αυτό εννοούσα, μαζί με τα σελοτειπ τους φυσικά.

 

Σε περίπτωση που είχε κάποιο καμένο πίξελ γιατί δεν καλύπτει ούτε το doa κάτω απο 8. Τελικά ήταν οκ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eστω πωληση αυτοκινητου. Οκ ξερω πως γινεται στα ΚΕΠ η μεταβιβαση κλπ. Ερωτηση: Πως εξασφαλιζεται ο πωλητης οτι ο αγοραστης θα του δωσει τα χρηματα αφενος τα χρηματα και αφετερου οτι δεν θα ειναι πλαστα λ.χ? 

Προφανως το κανει σε τραπεζα ή online για μικροτερο ρισκο, ΑΛΛΑ ετσι με ποιον τροπο εξασφαλιζεται ο αγοραστης πως ο πωλητης μολις δει την καταθεση θα προχωρησει σε υπογραφη και δε θα αρχισει να τρεχει λ.χ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eστω πωληση αυτοκινητου. Οκ ξερω πως γινεται στα ΚΕΠ η μεταβιβαση κλπ. Ερωτηση: Πως εξασφαλιζεται ο πωλητης οτι ο αγοραστης θα του δωσει τα χρηματα αφενος τα χρηματα και αφετερου οτι δεν θα ειναι πλαστα λ.χ? 

Προφανως το κανει σε τραπεζα ή online για μικροτερο ρισκο, ΑΛΛΑ ετσι με ποιον τροπο εξασφαλιζεται ο αγοραστης πως ο πωλητης μολις δει την καταθεση θα προχωρησει σε υπογραφη και δε θα αρχισει να τρεχει λ.χ? 

Εγώ προ τετραμήνου που πήρα το αμάξι, πήγα μαζί με το παιδί που μου το πούλησε στην τράπεζα, του μετέφερα τα χρήματα, μπήκαμε στο αμάξι -που αγόρασα- και πήγαμε κατευθείαν στο υπουργείο μεταφοράς για τη μεταβίβαση. και μετά πήρε ταξί αυτός κι έφυγε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το google keyboard το οποίο σε ελληνικά και αγγλικά μου κάνει αυτόματες διορθωσεις, δηλαδή έτσι νομίζει. Στην πραγματικότητα μου αλλάζει σωστές λέξεις σε κάτι άσχετο και με καθυστερει. Μπορώ να κλείσω κάπως το αυτόματο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να υπολογισω τις αποδοχές του Αυγούστου. Απο 20 πήρα άδεια, τις ημερες άδειας τις μετραω κανονικά (πχ 8*ωρομισθιο) ή κάπως αλλιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το google keyboard το οποίο σε ελληνικά και αγγλικά μου κάνει αυτόματες διορθωσεις, δηλαδή έτσι νομίζει. Στην πραγματικότητα μου αλλάζει σωστές λέξεις σε κάτι άσχετο και με καθυστερει. Μπορώ να κλείσω κάπως το αυτόματο?

πατάς παρατεταμένα τη φάτσα-emoticon κάτω αριστερά->κλικ στο γρανάζι->από ρυθμίσεις πληκτρολογίου κάνεις ανενεργή την "έξυπνη δημιουργία κειμένου"

 

Γενικά αν δεν το βρίσκεις έτσι,κάνε το εξής:

Πας στις ρυθμίσεις->Εργαλεία->Γλώσσα και Εισαγωγή->Πληκτρολόγια και μέθοδοι εισαγωγής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...