Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως να μην βγάλει γιατί είναι επικίνδυνη? 

 

Στο λεώ γιατί το κόκκινο είναι απο τα χειρότερα και μέχρι και ως πεζό πήγανε να με χτυπήσουνε μια μέρα και ούτε που σταματήσανε.

 

Σαφως η παραβιαση του κοκκινου(και του stop) ειναι ακρως επικινδυνη, μπορει ομως να ηταν καποια αθωα περιπτωση, δηλαδη μια απολυτα ελεγχομενη διασταυρωση που θα περασε γιατι βαριοταν να περιμενει.

 

Υπαρχουν και πεζοφαναρα που καποιοι τα πατανε για πλακα, πχ. μπροστα απο το Ζαππειο, εκει δεν υπαρχει ουτε διασταυρωση.

Είχα πάρει έναν ssd πριν 8 μήνες για το λαπτοπ και το αναβάθμισα στα 10 τα έπαιξε όμως πρόσφατα και αν το κόστος επισκέυεις είναι μεγάλο λέω να πάρω σταθερο και να κρατήσω τον δίσκο

 

Γιατι να κανεις κατι τετοιο? Θα υπαρχουν drivers για διαφορετικα εξαρτηματα...

Γιατι οταν ανοιγω το skype μου βγαζει μηνυμα οτι η μνημη ειναι ανεπαρκης? :(

 

Πόση μνημη εχεις (πραγματικη & εικονικη)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με 600 ευρω το μηνα μπορεις να βγαλεις μια πιστωτικη; Και με ποια εχεις καλυτερες επιστροφες,επιβραβευσεις κλπ; Της euro ank βλεπω εχει 20 % επιστροφες σε πολλα μαγαζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο προβλημα ταυτοπροσωπειας, πρεπει να αλλαξω νουμερο τηλεφωνου. Ημουν whatsup αλλα επειδη μου την εσπασαν στη cosmote θελω να αλλαξω παροχο. Ποιον προτεινετε; Γενικα δεν χρησιμοποιω πολυ το κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αποκτήσει τον τελευταίο καιρό μια καλή γνώση γαλλικών. Aπο applications τύπου duolingo/memrise, τραγούδια, ταινίες κτλ.

 

Σκέφτομαι να δώσω μια εξέταση του αντίστοιχου lower είτε για Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας είτε το αντίστοιχο του Γαλλικού ινστιτούτου (νομίζω το Β2). Γνωρίζουμε τη διαδικασία/χρόνο εγγραφής και αν μπορώ να πάω μόνος μου ή αν πρέπει να πάω μέσω κάποιου φροντιστηρίου; Λίγο που έψαξα βρήκα μόνο για αιτήσεις φροντιστηρίων αλλα δε βρήκα κάτι για ιδιώτες.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αποκτήσει τον τελευταίο καιρό μια καλή γνώση γαλλικών. Aπο applications τύπου duolingo/memrise, τραγούδια, ταινίες κτλ.

 

Σκέφτομαι να δώσω μια εξέταση του αντίστοιχου lower είτε για Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας είτε το αντίστοιχο του Γαλλικού ινστιτούτου (νομίζω το Β2). Γνωρίζουμε τη διαδικασία/χρόνο εγγραφής και αν μπορώ να πάω μόνος μου ή αν πρέπει να πάω μέσω κάποιου φροντιστηρίου; Λίγο που έψαξα βρήκα μόνο για αιτήσεις φροντιστηρίων αλλα δε βρήκα κάτι για ιδιώτες.

 

Ευχαριστώ.

 

Βρήκα αυτό από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογαριασμός ΔΕΗ (εκκαθαριστικός) μένει απλήρωτος και περιμένω να προστεθούν στον επόμενο (έναντι).

Έρχεται ο επόμενος και ως προηγούμενες οφειλές, έχουν προσθέσει μόνο το μισό ποσό.
Έχει αλλάξει κάτι στο σύστημα και δεν το πήρα πρέφα; μοιράζουν πλέον τα χρωστούμενα = θα δω τα υπόλοιπα στον επόμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνω παραγγελία στο vickmall και βάζω τρόπο πληρωμής το pay pal πως γίνεται να μή πάρει τα λεφτα που έχω στο balance αλλά ολόκληρο το ποσό από τη κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το meteo και το freemeteo γνωρίζετε κάποια άλλη σελίδα για τον καιρό που να δίνει όσο το δυνατόν ποιο αξιόπιστα στοιχεία; Φυσικά καταλαβαίνω ότι η μετεωρολογία δεν είναι ακριβής επιστήμη. Πάντως τα 2 site που αναφέρω στην αρχή έχω παρατηρήσει ότι για την ίδια περιοχή και για τις ίδιες μέρες/ώρες δίνουν διαφορετικές πληροφορίες που σημαίνει ότι αντλούν από διαφορετικές πηγές τα στοιχεία τους.

Τι δεν είναι η μετεωρολογία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό από εδώ.

 

Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο. Δυστυχώς μπαίνοντας στη σελίδα λέει πρώτη μουρη

 

Η πλατφόρμα ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ σε όσους παρουσιάζονται στις εξετάσεις μέσω του Γαλλικού Ινστιτούτου Θεσσαλονίκης

 

οπότε πρέπει να υπάρχει άλλος τρόπος για εδώ. Κρίμα γιατί διευκρίνιζε κιόλας τον τρόπο εγγραφής για ελεύθερους υποψηφίους. Θα πάω απο εκεί για να είμαι σίγουρος.

 

To elaborate. Βλέπω οτι το Β2 στο ΚπΓ το "έχω" άνετα. Ποιό είναι το αντίστοιχο επίπεδο στα γαλλικό ινστιτούτο απο όλα τα delf/dalf/malf b1-2-3-1337; Επίπεδο lower ας πούμε.

 

edit: Μου απαντάω. Είναι κοινό ευρωπαικό πλαίσιο σε όλες τις γλώσσες και το Β2 είναι το αντίστοιχο lower (καλή γνώση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνω παραγγελία στο vickmall και βάζω τρόπο πληρωμής το pay pal πως γίνεται να μή πάρει τα λεφτα που έχω στο balance αλλά ολόκληρο το ποσό από τη κάρτα?

Δεν το ρυθμίζεις εσύ αυτό. Αν το pp balance δεν επαρκεί για την παραγγελία τότε τραβάει από κάρτα.

Οπότε αν επαρκεί στείλε τα σε έναν τραπ. λογαριασμό(θα φύγουν αμέσως από το balance) και κάνε την αγορά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το meteo και το freemeteo γνωρίζετε κάποια άλλη σελίδα για τον καιρό που να δίνει όσο το δυνατόν ποιο αξιόπιστα στοιχεία; Φυσικά καταλαβαίνω ότι η μετεωρολογία δεν είναι ακριβής επιστήμη. Πάντως τα 2 site που αναφέρω στην αρχή έχω παρατηρήσει ότι για την ίδια περιοχή και για τις ίδιες μέρες/ώρες δίνουν διαφορετικές πληροφορίες που σημαίνει ότι αντλούν από διαφορετικές πηγές τα στοιχεία τους.

poseidon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^χάχα σε πρόλαβα Βαλ.

Νομίζω πάντως το Ποσειδών είναι το πιο accurate για μποφόρ μακράν των υπολοιπων.

για μποφόρ και για βροχή πιο ακριβές από τα άλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...