Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση για οσους ξερουν. Οι τιμες που ειναι στο αμερικανικο apple store ειναι τελικες? Δηλαδη καποιος απο αμερικη που θελει να αγορασει την παρακατω εκδοση apple watch 42mm, θα πληρωσει 299$?

 

http://www.apple.com/shop/buy-watch/apple-watch/silver-aluminum-white-sport-band?preSelect=false&product=MNNG2LL/A&step=detail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερωτηση για οσους ξερουν. Οι τιμες που ειναι στο αμερικανικο apple store ειναι τελικες? Δηλαδη καποιος απο αμερικη που θελει να αγορασει την παρακατω εκδοση apple watch 42mm, θα πληρωσει 299$?

 

http://www.apple.com/shop/buy-watch/apple-watch/silver-aluminum-white-sport-band?preSelect=false&product=MNNG2LL/A&step=detail

Στο Αμέρικα έχουν την τάση να αναφέρουν τιμές χωρίς το φπα. Το φπα είναι ξεχωριστό για κάθε πολιτεία της Αμερικής και οι πολιτείες είναι 50, παίζει ρόλο από ποια πολιτεία συγκεκριμένα θα το αγοράσεις. Αν γράφανε για όλες τις πολιτείες θα έπρεπε να αναγράφουν 50 διαφορετικές τιμές, οπότε απλώς γράφουν την καθαρή τιμή που είναι χωρίς το φπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για οσους ξερουν. Οι τιμες που ειναι στο αμερικανικο apple store ειναι τελικες? Δηλαδη καποιος απο αμερικη που θελει να αγορασει την παρακατω εκδοση apple watch 42mm, θα πληρωσει 299$?

 

http://www.apple.com/shop/buy-watch/apple-watch/silver-aluminum-white-sport-band?preSelect=false&product=MNNG2LL/A&step=detail

 

Όχι, θα μπουν φόροι ανάλογα με την πολιτεία που θα βάλει παράδοση

 

EDIT: Πρέπει να μην αφήνω tabs ανοιχτά πολλή ώρα. Ό,τι είπε ο gokuthelegend

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για οσους ξερουν. Οι τιμες που ειναι στο αμερικανικο apple store ειναι τελικες? Δηλαδη καποιος απο αμερικη που θελει να αγορασει την παρακατω εκδοση apple watch 42mm, θα πληρωσει 299$?

 

http://www.apple.com/shop/buy-watch/apple-watch/silver-aluminum-white-sport-band?preSelect=false&product=MNNG2LL/A&step=detail

Προχωράς στη φόρμα και αν ξέρεις το zip code σου λέει πόσος είναι ο φόρος. π.χ. στο Cupertino είναι 26,16

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα το σκύλο βολτα, περασα να δω το αμαξι μου εκει που το χω παρκαρισμενο, ειδα δυο αμαξια το ενα ακριβως διπλα απο το δικο μου με αλβανικες πινακιδες και το αλλο παραδιπλα και στα δυο απο ενα ατομο, το αυτοκίνητο με τις αλβανικες πινακιδες ανοιξες την πορτα κατι ειδε, είπανε και εφυγε, το αλλο τρεις φορες που περασα ηταν εκει μαζι με τον τυπο μεσα. Τωρα θα ξαναπαω αλλη μια φορα, αν το ξαναδω να καλεσω την αστυνομια; ο χωρος ειναι ιδιωτικος με καμερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα το σκύλο βολτα, περασα να δω το αμαξι μου εκει που το χω παρκαρισμενο, ειδα δυο αμαξια το ενα ακριβως διπλα απο το δικο μου με αλβανικες πινακιδες και το αλλο παραδιπλα και στα δυο απο ενα ατομο, το αυτοκίνητο με τις αλβανικες πινακιδες ανοιξες την πορτα κατι ειδε, είπανε και εφυγε, το αλλο τρεις φορες που περασα ηταν εκει μαζι με τον τυπο μεσα. Τωρα θα ξαναπαω αλλη μια φορα, αν το ξαναδω να καλεσω την αστυνομια; ο χωρος ειναι ιδιωτικος με καμερες

 

Το πήρανε ή ακόμα? κοίτα μην τους κάνεις καμιά χαλάστρα... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αν κατεβασω υποτιτλους απο καποια ταινια σε μορφη zip στο κινητο δεν μπορω να το αποσυμπιεσω; μου λεει αυτο το αρχειο ειναι μονο για αναγνωση.

 

Το bsplayer πως βρισκει ελληνικους υποτιτλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να ακυρωσω/μην παραπάνω παραγγελία που έχω κάνει από κατάστημα με αντικαταβολη;(γενική ταχυδρομικη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με πηραν απο απορρητο τηλεφωνο και ακουγοταν μια γυναικεια φωνη που ελεγε "Ναι/ Ελα/ Καλα/ Ναι" και επαιζε σε loop (αρα ηχογραφημενο). Τι φαση απο τη στιγμη που ειναι απορρητο αρα δεν μπορω να παρω πισω και να χρεωθω κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...