Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανεβασα στο dropbox ενα βιντεο διαρκειας 1 ωρας, για να το στειλω σε ενα φιλο μου να το κατεβασει.

Και μου λεει ο φιλος μου οτι του βγαζει μονο 15 λεπτα.

Εμενα οταν μπω στο dropbox μου το δειχνει κανονικα, μια ωρα.

 

Τι γινεται; Εχει το dropbox οριο στο ανεβασμα επειδη εχω δωρεαν λογαριασμο; Αν ηταν ετσι δε θα μου το ελεγε οταν πηγα να το ανεβασω;

 

Σε αυτη την περιπτωση υπαρχει κανενα αλλο  σαιτ που να μπορεις να ανεβασεις ενα αρχειο δωρεαν και να μπορεις να το διαγραψεις μετα;

Κατεβάζει το αρχείο στον υπολογιστή του; ή το αναπαράγει από τον browser του; Στην 2η περίπτωση όντως το dropbox έχει όριο τα 15 λεπτά. Αν θέλει να το δει όλο θα πρέπει να το κατεβάσει σαν αρχείο στον υπολογιστή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατεβάζει το αρχείο στον υπολογιστή του; ή το αναπαράγει από τον browser του; Στην 2η περίπτωση όντως το dropbox έχει όριο τα 15 λεπτά. Αν θέλει να το δει όλο θα πρέπει να το κατεβάσει σαν αρχείο στον υπολογιστή του.

Οκ ευχαριστω, αυτο θα ητανε. Δεν το κατεβαζε, το εβλεπε απ'τον browser, αρα γι'αυτο το εβγαζε 15' μονο. Δεν προλαβα βεβαια να δω το σχολιο σου και το διεγραψα αλλα δεν πειραζει, το χω βαλει να ξανανεβει (στο μεγκα.κο.νζ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις προβλημα με το ebay?

 

Εμενα ξαφνικα σημερα δεν μου εμφανιζει κανενα μα κανενα ιστορικο αγορων που εχω κανει ουτε αυτες που ειναι σε εξελιξη σαν να μην εχω κανει ποτε μου αγορα μεσω ebay παρολο που το feedback μου ειναι κανονικο.

 

Συμβαινει σε κανεναν αλλον κατι παρομοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοτε θα ειναι προσωρινο προβλημα του ebay γενικοτερα.

 

Εν αναμονη επισκευης του.

 

Edit: Απ' οτι ειδα τωρα το εφτιαξαν το προβλημα.

Μπραβο τους που το εφτιαξαν πολυ γρηγορα.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειναι ο πιο ασφαλης τροπος  μεταφορας χρηματων χωρις αναμειξη τραπεζας?

 

Υπηρεσίες money transfering (τύπου western union), αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση. Αλλά, εφόσον σε απασχολεί κάτι από τα παρακάτω:

 

1) Έχουν περιορισμό στο πόσα χρήματα μπορείς να στείλεις κάθε φορά (όχι τον ίδιο όλες)

2) Αρκετές απ' αυτές έχουν αρκετά ακριβή προμήθεια

3) Αποστολέας και παραλήπτης μπορούν να είναι μόνο πρόσωπα (δε μπορείς να στείλεις π.χ. χρήματα σε εταιρεία, κατάστημα κ.τ.λ. αλλά μόνο σε συγκεκριμένο πρόσωπο)

 

Πάντως, ασφαλής είναι 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχετε χάσει κι άλλοι δέματα από ebay, ή έχουν καθυστερήσει πάρα πολύ, από Σεπτέμβρη έως σήμερα; Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα ταχυδρομεία αυτόν τον καιρό; Κάποια αλλαγή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έρχεται από Κίνα-Ταηβάν-Χονκονγκ κλπ, εγώ μετά τις 60 μέρες αρχίζω και ανησυχώ...  :)

 

Αλήθεια; ο.Ο  Γιατί παίρνω πράγματα από Κίνα/Χονγκ Κονγκ 4 χρόνια τώρα, και έρχονται μάξιμουμ στις 3 βδομάδες. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To τελευταίο 2-3μηνο τα παντα από ΧΚ μου έχουν έρθει στο 40-45ήμερο.

---------------------

 

Ποια η διαφορά μνήμης αυτής της μορφής

1621843-9947.jpg

και τέτοιαςmddr2-512-512mb-kyocera-144-pin-ddr2-sod

που μου έστειλε δύο διαφορετικές ο βλάκας του ebay;

 

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Nexus 7 (το 1ο μοντέλο)

 

Το έβαλα στη τσάντα και κάπου χτύπησε και ράγισε η οθόνη (2-3 ρωγμές κατά πλάτος)

 

Παρότι οπτικά δε με ενοχλούν (φαίνονται μόνο υπό μεγάλη γωνία , αν κοιτάς κανονικά την οθόνη δε φαίνονται), πλέον περίπου στο 1/3 της οθόνης (από η 1η ρωγμή και πάνω) δε λειτουργεί η αφή.

 

περίπου αυτό

 

 

 

 

Η οθόνη δεν έχει άλλο πρόβλημα (όλα τα pixel είναι ΟΚ και φοτεινότητα κλπ ΟΚ)

 

τι ανταλλακτικό χρειάζομαι, πόσο κοστίζει η επισκευή και που θα προτείνατε να την κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς πως λεγόταν ένα παιδικό που έπαιζε στο star γύρω στο 2003-2005 πολύ νωρίς τα πρωινά(μάλλον καλοκαίρι) (6-7); Νομίζω πως ο ελληνικός τίτλος του ήταν ο Κεραυνός και πρωταγωνιστούσαν δύο ληστές που αναλάμβαναν διάφορες αποστολές-ληστείες και τις εκτελούσαν με εντυπωσιακούς τρόπους. Το θυμήθηκα πρόσφατα και μου έχει κολλήσει, δεν το βρίσκω πουθενά. Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από nickosXXX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...