Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκεινο το τεραστιο ξυλινο "τραπεζι" που ειναι σαν κομμενος κορμος δεντρου με πόδια , που εχει σχεδον καθε κρεοπωλειο που τιμα τον εαυτο του για να βαρανε τις μπριζολες ,

Που μπορω να βρω ενα τετοιο ;

 

Δεν είναι ‘σαν’

Είναι κορμός δέντρου

 

Θες να φτιάξεις για κοπή κρέατος ή για διακοσμητικούς λόγους ?

 

Λ.χ. εύκολο είναι να πας στο δασονόμο της περιοχής σου, να κανονίσεις τις άδειές σου, και σταδιακά να μεταφορές κομμάτι αντίστοιχο σπίτι σου και με 3 ποδαράκια (εύκολη δουλεία) είναι έτοιμο.

Από εκεί και περά για λογούς υγιεινής κ.ο.κ. εάν το θεές για κρέατα, τότε θα πρέπει να συζητήσουμε και άλλα, τι δέντρο, το αλάτι κ.ο.κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν εισαι ασφαλισμενος ΟΑΕΕ και πας σε συμβεβλημενο γιατρο , πληρωνεις ? η οχι ? γενικα τι ισχυει πλεον ...

 

θεωρητικά δεν πληρώνεις. Η εξέταση στα συμβεβλημένα ιατρεία είναι δωρεάν. Στην πράξη αυτό σπάνια θα συμβεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφησα μια μινι κολοκυθα (διακοσμητικη) πανω σε ενα ξυλινο τραπεζακι, εβγαλε μουχλα, δεν το προσεξα και ξεβαψε το ξυλο. Υπαρχει κανας τροπος να αναζωογονηθει το χρωμα?

 

Καποιος....??  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πορνο-site δεν μπαίνω ( τουλάχιστον εγω , οσο χρησιμοποιώ τον υπολογιστή )

 

ωστόσο , 2 φορές την ημέρα , αναγκάζομαι να μπαίνω στο μενού επεκτάσεις του chrome και να διαγράφω το κυκλωμένο της εικόνας .

Είναι μια επέκταση , που συνέχεια μου γεμίζει με διαφημίσεις τις σελίδες που ανοίγω .

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "μπλοκάρω" το να μπαίνει αυτόματα από μόνη της αυτή η επέκταση ;

 

 

 

 

post-190624-0-26252500-1415867922_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πορνο-site δεν μπαίνω ( τουλάχιστον εγω , οσο χρησιμοποιώ τον υπολογιστή )

 

ωστόσο , 2 φορές την ημέρα , αναγκάζομαι να μπαίνω στο μενού επεκτάσεις του chrome και να διαγράφω το κυκλωμένο της εικόνας .

Είναι μια επέκταση , που συνέχεια μου γεμίζει με διαφημίσεις τις σελίδες που ανοίγω .

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "μπλοκάρω" το να μπαίνει αυτόματα από μόνη της αυτή η επέκταση ;

 

Κάνε scan με το AdwCleaner. Δεν θα σε ξανά ενοχλήσει μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σύμβολο € μπαίνει πριν ή μετά τον αριθμό; Το έχω δει και με τους δύο τρόπους.

Νομίζω ποιο σωστό είναι πριν. Σε επίσημα έγγραφα τουλάχιστον συνέχεια έτσι το βλέπω.

 

 

 

Ρε παιδιά μπήκα και είδα το εκκαθαριστικό του προηγούμενου μήνα και λέει στην κατηγορία έκτακτες αποδοχές  "Προσαύξηση αδείας" 54 ευρώ.

Αυτό τί είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να αγοράσω κάτι σε δολάρια Αμερικής και κοιτούσα το κόστος συναλλάγματος. Εντελώς τυχαία έπεσα στο παρακάτω, στην ιστοσελίδα της Τράπεζας Πειραιώς. 

 

post-208098-0-68936500-1416002188_thumb.png

 

Τι σημαίνει το "χαρτονομίσματα μικρής ή μεγάλης πολλαπλότητας"; Η αγορά θα γίνει με κάρτα Visa και όχι με πραγματικά χρήματα, αλλά έπεσε το μάτι μου σε αυτό και θα ήθελα να μάθω τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...