Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δε νομίζω να κάνουν διάφορα οι τάβλες. Το ίδιο πράγμα είναι, απλά πιο εύχρηστες οι καινούργιες.

Μαζί με το στρώμα να αλλαξω και τις ταβλες; αυτες τις παλιές που λέτε... 

47 λεπτά πριν, ΛεναΛενα είπε

Λογικα ναι...αλλα δεν ειναι πολυ φθηνη κατασκευη..ειναι ομως γερη!

 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δε νομίζω να κάνουν διάφορα οι τάβλες. Το ίδιο πράγμα είναι, απλά πιο εύχρηστες οι καινούργιες.

Διαφορά στον ύπνο όχι... Αλλά αν πάρεις στρώμα με μικρά ελατήρια υπάρχει κίνδυνος να φύγουν αν έχεις ταβλες με μεγάλη απόσταση από την άλλη. 

Θέλει η τις πολύ παλιές με 2-3 εκατοστά κενό η τα καινούρια τελάρα που είναι σχετικά ακριβά. 

Έψαχνα στρώμα εγώ σύμφωνα με το τελάρο μου φίλε. Τελικά πήρα Green latex.... Κορυφή των κορυφών και μπαίνει σε όλες τις ταβλες μικρές μεγάλες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Μαζί με το στρώμα να αλλαξω και τις ταβλες; αυτες τις παλιές που λέτε... 

Για μένα τζάμπα έξοδα είναι να αλλάξεις αφού έχεις ήδη. Απλά οι καινούργιες δεν κουνιούνται. 

Μπορείς και τις παλιές να τις στερεώσεις στο κρεβάτι να μην κουνιούνται αν θες.

6 λεπτά πριν, vairass είπε

Διαφορά στον ύπνο όχι... Αλλά αν πάρεις στρώμα με μικρά ελατήρια υπάρχει κίνδυνος να φύγουν αν έχεις ταβλες με μεγάλη απόσταση από την άλλη. 

Θέλει η τις πολύ παλιές με 2-3 εκατοστά κενό η τα καινούρια τελάρα που είναι σχετικά ακριβά. 

Έψαχνα στρώμα εγώ σύμφωνα με το τελάρο μου φίλε. Τελικά πήρα Green latex.... Κορυφή των κορυφών και μπαίνει σε όλες τις ταβλες μικρές μεγάλες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως; 

15 λεπτά πριν, zio10 είπε

Για μένα τζάμπα έξοδα είναι να αλλάξεις αφού έχεις ήδη. Απλά οι καινούργιες δεν κουνιούνται. 

Μπορείς και τις παλιές να τις στερεώσεις στο κρεβάτι να μην κουνιούνται αν θες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Πως; 

Αν πατάνε πάνω σε ξύλο πχ με δύο βίδες - καρφιά από τη μια και την άλλη πλευρά ή κανονικό βίδωμα - κάρφωμα κάθε σανίδας. Αν πατάνε σε μέταλλο θέλει τρύπημα και πάλι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, vairass είπε

Μισό λεπτό, έχεις τελάρο η τις παλιές ταβλες; 

οχι δεν εχω τελαρο εχω τις παλιες ταβλες που ειναι μονες, πλατιες και παχος 3 εκατοστα περιπου. Αυτες μου ειπαν απο το μαγαζι πως ειναι οτι καλυτερο και να μην παω σε τελαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, spyros_vas είπε

οχι δεν εχω τελαρο εχω τις παλιες ταβλες που ειναι μονες, πλατιες και παχος 3 εκατοστα περιπου. Αυτες μου ειπαν απο το μαγαζι πως ειναι οτι καλυτερο και να μην παω σε τελαρο.

Ώραια αυτές βολεύουν για το στρώμα σου. 

 

Καλά σου είπαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2018 στις 11:33 ΠΜ, GenesisX είπε

To advance prime είναι πολύ καλό το έχω δοκιμάσει και εγώ.

Το entos diamond με τα 600 που το είδες;

https://www.entos.gr/el/stromata/stromata/diamond-detail

Μήπως εννοείς το entos queen?

Σόρι εννοούσα το Platinum 

https://www.entos.gr/el/stromata/stromata/platinum-str-detail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2018 στις 12:45 ΜΜ, ΛεναΛενα είπε

Προσωπικα χρησιμοποιω εδω και χρονια Media Strom, μονο μια φορα πηρα Terzo Strom και δεν εμεινα ευχαριστημενη....φετος πηρα το Discover Premium της Media, φανταστικο στρωμα, σαν να κοιμαμαι σε πουπουλα!φυσικα με την εκπτωση το πηρα αλλιως η αρχικη τιμη ειναι κλαφτα Χαραλαμπε!!

 

 

Πόσο το πήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ΛεναΛενα είπε

αν θυμαμαι καλα η αρχικη τιμη ηταν 770..με εκπτωση 420...

Φαντάζομαι είναι το μονό σε αυτή την τιμή. Ακόμα βλέπω έχει έκπτωση, μου βγάζει 750 ευρώ το διπλό.

Θα πάω να το δοκιμάσω γιατί το παλιό media παρέδωσε μετά από 13 χρόνια..εδώ που τα λέμε, καλά κράτησε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Guerriero4 είπε

Φαντάζομαι είναι το μονό σε αυτή την τιμή. Ακόμα βλέπω έχει έκπτωση, μου βγάζει 750 ευρώ το διπλό.

Θα πάω να το δοκιμάσω γιατί το παλιό media παρέδωσε μετά από 13 χρόνια..εδώ που τα λέμε, καλά κράτησε.

Ναι,το μονο ειναι...και το δικο μου το παλιο τοσο περιπου κρατησε...μεχρι στιγμης μου εχουν βγει πολυ ποιοτικα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα στρώματα με μικρά ελατήρια καλό είναι να μην έχουν μεγάλα κενά οι τάβλες ή αν σας παίρνει πάρτε φύλο σιδήρου η συμπληρωστε ξύλα να μην έχει κενά. Επενδύστε στο στρώμα κ στο μαξιλάρι γιατί όπως μου είπαν κ μένα από εκεί που το πήρα τη μισή ζωή μας εκεί την παιρναμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...