Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά τα στρώματα αφρού από το Jysk, όπως τα F85, F110 θα μπορούν να "λυγίσουν" χωρίς να χαλάσουν άραγε; Θέλω να βάλω μηχανισμό ανάκλησης στο κρεβάτι και μου είπαν να πάρω στρώμα αφρού ή latex.  @telis και @vgiozo το δικό σας που είναι 28εκ πάχος κάμπτεται καθόλου;

Επεξ/σία από Philippe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Philippe είπε

Αυτά τα στρώματα αφρού από το Jysk, όπως τα F85, F110 θα μπορούν να "λυγίσουν" χωρίς να χαλάσουν άραγε; Θέλω να βάλω μηχανισμό ανάκλησης στο κρεβάτι και μου είπαν να πάρω στρώμα αφρού ή latex.  @telis και @vgiozo το δικό σας που είναι 28εκ πάχος κάμπτεται καθόλου;

Νομιζω το γραφει στην ιστοσελιδα οτι ειναι συμβατό με αυτα τα κρεβατια ανακλισης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Philippe είπε

Αυτά τα στρώματα αφρού από το Jysk, όπως τα F85, F110 θα μπορούν να "λυγίσουν" χωρίς να χαλάσουν άραγε; Θέλω να βάλω μηχανισμό ανάκλησης στο κρεβάτι και μου είπαν να πάρω στρώμα αφρού ή latex.  @telis και @vgiozo το δικό σας που είναι 28εκ πάχος κάμπτεται καθόλου;

 Η πλάκα είναι ότι το παραλαμβάνεις το στρώμα σε....ρολό. 

Περίμενα και εγώ το κλασσικό στρώμα ανοιγμένο και είχα και άγχος για την μεταφορά, και μου το έδωσαν σε κενό αέρος τυλιγμένο σαν χαλί....Και ναι κάμπτεται μια χαρά, άλλωστε το είδες και εσύ ότι κάνει για ανάκληση....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς άποψη για την προσφορά  για το στρώμα vitalo που δίνει μαζί δώρο και ένα διπλό κρεβάτι.  

https://istikbalgreece.gr/eshop/Stromata/Stromata--Istikbal-/Stroma-Vitalo-me-doro-to-krebati/3277

ειμαι σε αναζήτησή για στρώμα και κρεβάτι . Για στρώμα  ψάχνω ένα με μαλακή αίσθηση που να αγκαλιάζει το σώμα  αλλά δεν θέλω να ξεπεράσω τα 700 ευρώ ( για στρώμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και την παρακάτω εταιρεία που βλέπω ότι έχει ποιοτικά στρώματα  σε λογικές τιμές. Έχει αγοράσει κανείς;

 

https://www.stromata-latex.gr/anatomika-stromata-times.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Εχει κανεις το Mystique απο την Candia Strom?

Το εχω εδω και 2 βραδια που κοιμαμαι, αλλα μεχρι στιγμης ξυπναω με πονους στην πλατη και με κακο υπνο. Ισως φταιει η μεταβαση απο παλιο στρωμα σκληρο σχετικα, σε ενα πιο μαλακο διαφορετικης κατασκευης? Εχει κανεις παρομοια κακη εμπειρια τις πρωτες μερες ενος καινουργιου στρωματος? Ελπιζω να ειναι θεμα συνηθειας και οχι καποιο προβλημα με το στρωμα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτήσω γνωριζετε αν τα στρωματα woodwell ειναι καλα;;... Επειδή εχουν καλες κριτικες στο σκρουτζ και ειναι σε καλη τιμη. Μιλαω συγκεκριμενα για το Woodwell Pocket Spring Μονής Όψης/Gel Memory Foam Διπλό 160cm ή για το Woodwell Pocket Spring+Foam Διπλό 160cm. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, sibarakis είπε

Καλησπερα,

Εχει κανεις το Mystique απο την Candia Strom?

Το εχω εδω και 2 βραδια που κοιμαμαι, αλλα μεχρι στιγμης ξυπναω με πονους στην πλατη και με κακο υπνο. Ισως φταιει η μεταβαση απο παλιο στρωμα σκληρο σχετικα, σε ενα πιο μαλακο διαφορετικης κατασκευης? Εχει κανεις παρομοια κακη εμπειρια τις πρωτες μερες ενος καινουργιου στρωματος? Ελπιζω να ειναι θεμα συνηθειας και οχι καποιο προβλημα με το στρωμα...

Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου να συνηθισει την αλλαγή! 

Στις περισσότερες περιπτώσεις πονάει το σώμα τις πρωτες μέρες γιατί έχει συνηθίσει κάτι άλλο. 

Είναι λογικό στην αρχή να πονάει το σώμα. 

Αν δεις ότι περνάει ο καιρός και συνεχίζει να πονάει η πλάτη σου, φταίει το στρώμα!! 

Εμένα μου πήρε πάνω από βδομάδα να συνηθίσω το νέο. 

Επεξ/σία από lek88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sibarakis είπε

Καλησπερα,

Εχει κανεις το Mystique απο την Candia Strom?

Το εχω εδω και 2 βραδια που κοιμαμαι, αλλα μεχρι στιγμης ξυπναω με πονους στην πλατη και με κακο υπνο. Ισως φταιει η μεταβαση απο παλιο στρωμα σκληρο σχετικα, σε ενα πιο μαλακο διαφορετικης κατασκευης? Εχει κανεις παρομοια κακη εμπειρια τις πρωτες μερες ενος καινουργιου στρωματος? Ελπιζω να ειναι θεμα συνηθειας και οχι καποιο προβλημα με το στρωμα...

Και εγώ είχα ένα θέμα στην αρχή, αλλά έφταιγε το μαξιλάρι. Είχα σκληρό μαξιλάρι που ταιριάζει στο παλιό, επίσης σκληρό στρώμα. 

Το καινούργιο είναι αφρού και βουλιάζεις μέσα. Και δεν ταιριάζει με το μαξιλάρι. Μόλις έβαλα μαλάκο μαξιλάρι αφρού, όλα διορθώθηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα γκάις. Έχω στο σπίτι ένα στρώμα 15ετιας πλας. Ειναι με ελατήρια. Άπο ό,τι μου λέει η μητέρα μου το είχαν αγοράσει τότε γύρω στα 180000 δρχ. Είναι για αλλαγή έχει κάνει τη κλασσική κεντρική κουρμπα από οποία πλευρά και αν το γυρίσω. Σε μια φάση που είχα αρρωστήσει και ήμουν στο κρεβάτι ώρες έπιανε και η μέση. 

Λοιπον 

Έχω ένα μπατζετ 250-300. Ψάχνω κάτι κλασσικό απλό συμβατικό και κυρίως value for money. 

Αρχικά να ρωτήσω να πάρω με ελατήρια η με αφρό? .

 

Βλέπω προτείνεται αρκετά το jysk δυστυχώς ρώτησα κι έχουν μόνο φιξ διαστάσεις ενώ ψάχνω customade διάσταση για 1.5αρι. 

Καμία πρόταση? Κάποιο κατάστημα Θεσσαλονίκη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, di maria kun είπε

Καλησπέρα γκάις. Έχω στο σπίτι ένα στρώμα 15ετιας πλας. Ειναι με ελατήρια. Άπο ό,τι μου λέει η μητέρα μου το είχαν αγοράσει τότε γύρω στα 180000 δρχ. Είναι για αλλαγή έχει κάνει τη κλασσική κεντρική κουρμπα από οποία πλευρά και αν το γυρίσω. Σε μια φάση που είχα αρρωστήσει και ήμουν στο κρεβάτι ώρες έπιανε και η μέση. 

Λοιπον 

Έχω ένα μπατζετ 250-300. Ψάχνω κάτι κλασσικό απλό συμβατικό και κυρίως value for money. 

Αρχικά να ρωτήσω να πάρω με ελατήρια η με αφρό? .

Βλέπω προτείνεται αρκετά το jysk δυστυχώς ρώτησα κι έχουν μόνο φιξ διαστάσεις ενώ ψάχνω customade διάσταση για 1.5αρι. 

Καμία πρόταση? Κάποιο κατάστημα Θεσσαλονίκη? 

Φιξ διαστάσεις σου είπανε; Ρώτα σε άλλο κατάστημα jysk. Ίσως δεν ήξερε ο υπάλληλος. Μπορείς να το κάνεις παραγγελία σε ότι διάσταση θες εσύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lek88 είπε

Φιξ διαστάσεις σου είπανε; Ρώτα σε άλλο κατάστημα jysk. Ίσως δεν ήξερε ο υπάλληλος. Μπορείς να το κάνεις παραγγελία σε ότι διάσταση θες εσύ 

ρωτησα και με μειλ και τηλεφωνικως/εχουν φιξ διαστασεις /δεν γινεται κατα παραγγελια στις διαστασεις μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, di maria kun είπε

ρωτησα και με μειλ και τηλεφωνικως/εχουν φιξ διαστασεις /δεν γινεται κατα παραγγελια στις διαστασεις μου

https://www.skroutz.gr/c/1071/stromata_upnou/f/685187/150.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...