Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου φάνηκε υπερβολικό το να χρεώνουν την εσωτερική τους διακίνηση ξεχωριστά στον πελάτη . Θα μπορούσαν να το έχουν ενσωματωμένο στην τιμή του .

Δεν το είχα συναντήσει πάλι και όταν μου το είπαν στο κατάστημα νόμισα ότι ήταν κάτι του τοπικού καταστήματος . Ρώτησα μέσο της  υπηρεσίας live chat που έχει η εταιρία και μου το επιβεβαίωσαν και από εκεί .

Επίσης μου φαίνεται παράξενος ο τρόπος χρέωσης, που δεν είναι με βάση το είδος του προϊόντος ,  ή το βάρος , αλλά με βάση το κόστος  του .

Τελικά δεν αγόρασα τίποτα από αυτούς φοβούμενος κατά την παράδοση μην εμφανιστεί και καμιά άλλη μυστήρια  χρέωση , αλλά και γιατί μπορούσα να αγοράσω από αλλού με πολύ μικρότερο χρόνο παράδοσης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω ευχαριστηθεί οσο κανένα αλλο ενα μονό στρώμα με latex της dunlopillo στο οποιο δεν εβλεπα την ωρα να ξαπλώσω, ωστόσο οταν γίναμε δύο στο σπίτι επρεπε να πάω σε διπλό στρώμα και αρχισα και εγώ να ψάχνω την αγορά :

Εχω περάσει λοιπόν απο αρκετές μεγάλες εταιρίες του χώρου αναζητώντας κάτι που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου χωρίς ωστόσο να πρεπει να δώσω ενα νεφρό για να το αποκτήσω.

MediaStrom , CocoMat, ξαπλωσα σε γαμάτα στρώματα , αλλα ακόμη και με προσφορά στην τιμή το νεφρό δεν το γλύτωνα....

Το Entos ειχε υπερβολικά καλή εκπτωση , οπότε τσίμησα το πρωτο μου διπλό στρώμα απο εκεί ,..... λαθος μου γιατι  δεν κράτησε πανω απο ενα χρόνο (χαλασαν τα ελλατήρια του ), δεν ξέρω ποια εταιρία κατασκευάζει τα στρώματα του entos αλλα η γνωμη μου ειναι πως δεν αξίζουν, (ισως θα επρεπε να με εχει προϊδεάσει η υπερβολικά καλή εκπτωση).

Το επόμενο που δοκίμασα ηταν ενα στρώμα απο το ΙΚΕΑ (ηταν ακριβή σειρά αλλα βγηκε σε προσφορά αφου πήρα μαζί και κρεβάτι) , οταν το δοκίμασα στο μαγαζί μου φάνηκε πολύ καλο αλλα στο σπίτι μετα απο κανα δυο μέρες υπνο καταλαβα πως ηταν πολύ σκληρό και με κούραζε. Μπορούσα να το πάω πισω  αλλα δεν το τολμησα, το στρώμα εινα ασήκωτο για μεταφορά και επιπλέον απο τα στρώματα που ειχα δοκιμάσει στο ΙΚΕΑ δεν με ικανοποιούσε κάποιο αλλο.

Τελικά σε τοπική στρωματοποιήα που πήγα για να φτιάξω ενα ανωστρωμα ωστε να μαλακώσει λιγο το παραπάνω στρώμα IKEA , σε μια συζητηση που ειχα με τον πωλητή μου εκανε προσφορά για  στρώμα με τα ιδια ή καλύτερα χαρακτηρηστικά αυτού που εχω πάρει περιπου στην μισή τιμή και με δωρεάν παραδωση.🤐😣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, bloodraven είπε

Εχω ευχαριστηθεί οσο κανένα αλλο ενα μονό στρώμα με latex της dunlopillo στο οποιο δεν εβλεπα την ωρα να ξαπλώσω, ωστόσο οταν γίναμε δύο στο σπίτι επρεπε να πάω σε διπλό στρώμα και αρχισα και εγώ να ψάχνω την αγορά :

Εχω περάσει λοιπόν απο αρκετές μεγάλες εταιρίες του χώρου αναζητώντας κάτι που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου χωρίς ωστόσο να πρεπει να δώσω ενα νεφρό για να το αποκτήσω.

MediaStrom , CocoMat, ξαπλωσα σε γαμάτα στρώματα , αλλα ακόμη και με προσφορά στην τιμή το νεφρό δεν το γλύτωνα....

Το Entos ειχε υπερβολικά καλή εκπτωση , οπότε τσίμησα το πρωτο μου διπλό στρώμα απο εκεί ,..... λαθος μου γιατι  δεν κράτησε πανω απο ενα χρόνο (χαλασαν τα ελλατήρια του ), δεν ξέρω ποια εταιρία κατασκευάζει τα στρώματα του entos αλλα η γνωμη μου ειναι πως δεν αξίζουν, (ισως θα επρεπε να με εχει προϊδεάσει η υπερβολικά καλή εκπτωση).

Το επόμενο που δοκίμασα ηταν ενα στρώμα απο το ΙΚΕΑ (ηταν ακριβή σειρά αλλα βγηκε σε προσφορά αφου πήρα μαζί και κρεβάτι) , οταν το δοκίμασα στο μαγαζί μου φάνηκε πολύ καλο αλλα στο σπίτι μετα απο κανα δυο μέρες υπνο καταλαβα πως ηταν πολύ σκληρό και με κούραζε. Μπορούσα να το πάω πισω  αλλα δεν το τολμησα, το στρώμα εινα ασήκωτο για μεταφορά και επιπλέον απο τα στρώματα που ειχα δοκιμάσει στο ΙΚΕΑ δεν με ικανοποιούσε κάποιο αλλο.

Τελικά σε τοπική στρωματοποιήα που πήγα για να φτιάξω ενα ανωστρωμα ωστε να μαλακώσει λιγο το παραπάνω στρώμα IKEA , σε μια συζητηση που ειχα με τον πωλητή μου εκανε προσφορά για  στρώμα με τα ιδια ή καλύτερα χαρακτηρηστικά αυτού που εχω πάρει περιπου στην μισή τιμή και με δωρεάν παραδωση.🤐😣

Green Latex φιλε...απο βιοτεχνια μου βγηκε με επενδυση διπλη κατω απο 500...

αν πας σε μαγαζι θες τουλαχιστον 1500 ....κοιμαμαι πουπουλο με 6-7 ωρες καθε νυχτα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2018 στις 12:48 ΠΜ, vairass είπε

Green Latex φιλε...απο βιοτεχνια μου βγηκε με επενδυση διπλη κατω απο 500...

αν πας σε μαγαζι θες τουλαχιστον 1500 ....κοιμαμαι πουπουλο με 6-7 ωρες καθε νυχτα !

Αυτό λες; (στις διαστάσεις που χρειάζομαι 295€ το έχει)

https://e-strom.gr/product/latex-green-foam/

Με βάζεις σε σκέψεις, γιατί μόλις παρήγγειλα το JYSK GOLD Wellpur F110, στα 250€ με 25χρόνια εγγύηση.

https://jysk.gr/ypnodomatio/stromata/stromata-afroy/gold/stroma-90x200-gold-f110-wellpur?catalog=PC_COM_GR&article=3237132

...βασικά σε μια γύρα που έκανα, από τοπικές βιοτεχνίες έως ΙΚΕΑ/JYSK ήταν το μοναδικό που αμέσως και με διαφορά μού ταίριαξε σε άνεση και στήριξη, αλλά δεν παύω να το σκέφτομαι.

 

Αν έχει κανείς εμπειρία από φτηνά μονά κρεβάτια ΙΚΕΑ ή αν μπορεί να προτείνει κάποιο μέχρι 80€ περίπου, η καταγραφή της γνώμης/εμπειρίας του θα βοηθήσει

https://www.ikea.gr/ypnodomatio/krevatia/krevatia-mona/neiden-skeletos-krebatioy-64985/40395245/

https://jysk.gr/ypnodomatio/skeletos-krevatioy/skeletos-krev-sallinge-90x200-fysiko

https://jysk.gr/ypnodomatio/skeletos-krevatioy/skeletos-krev-ubby-90x200-fysiko

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 14/7/2018 στις 8:23 ΜΜ, nikos_online είπε

Χαίρεται, 

θέλω να πάρω διπλό στρώμα και διαθέτω έως 1000 ευρώ. Μετά από αρκετές δοκιμές σε καταστήματα κατέληξα στα εξής:

Media Strom: Advance Prime Discover Premium από 1500 αρχική τιμή, 750 με την έκπτωση.

Sealy (Elite Strom): Lavish Plush από 1800 αρχική τιμή, 930 με την έκπτωση.

Entos: Diamond (Premium Collection) από 2000 αρχική τιμή, 600 με την έκπτωση.

Είναι και τα τρία εξαιρετικά στρώματα, αν και νομίζω ότι το Sealy μου αρέσει λίγο περισσότερο. Το στρώμα του Entos βέβαια (μας είπαν τους τα φτιάχνει η Candia) έχει ασυναγώνιστα χαμηλή τιμή, Ωστόσο, αυτό που με προβληματίζει αρκετά είναι ότι δεν πολυπιστεύω ότι το στρώμα του Entos έχει όντως τόσο υψηλή αρχική τιμή. Επίσης, προσφέρουν επισκευή σε περίπτωση προβλήματος, ενώ η Elite για το Sealy δίνει αντικατάσταση. Από την άλλη έχουν 330 ευρώ διαφορά και θα μπορούσα αυτά τα χρήματα να τα ξοδέψω κάπου αλλού. Εσείς τι πιστεύετε; Μήπως να πάω στη Media που είναι κάπου στο ενδιάμεσο;

To advance prime είναι πολύ καλό το έχω δοκιμάσει και εγώ.

Το entos diamond με τα 600 που το είδες;

https://www.entos.gr/el/stromata/stromata/diamond-detail

Μήπως εννοείς το entos queen?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πριν 2 μηνες αγορασαμε το παρακατω με εκπτωση :

https://www.dunlopillo.gr/product/royal-sovereign/

Τετοια ξεκουραση δεν εχω ξανανιωσει, δεν θέλω να κοιμάμαι ποτε αλλου!! 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spyros_vas είπε

Πριν 2 μηνες αγορασαμε το παρακατω με εκπτωση :

https://www.dunlopillo.gr/product/royal-sovereign/

Τετοια ξεκουραση δεν εχω ξανανιωσει, δεν θέλω να κοιμάμαι ποτε αλλου!! 😄

προσεξε ...αυτο ειναι ωραιο στρωμα ΑΛΛΑ θελει ΕΙΔΙΚΕΣ ταβλες δεν μπαινει παντου !!!

Οσοι εχουν τις παλιες ταβλες δηλαδη προτεινω να μην παρουν τετοιο στρωμα διοτι θα φυγουν τα ελλατηρια απο την θεση τους ( συμφωνα με το εργοστασιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα χρησιμοποιω εδω και χρονια Media Strom, μονο μια φορα πηρα Terzo Strom και δεν εμεινα ευχαριστημενη....φετος πηρα το Discover Premium της Media, φανταστικο στρωμα, σαν να κοιμαμαι σε πουπουλα!φυσικα με την εκπτωση το πηρα αλλιως η αρχικη τιμη ειναι κλαφτα Χαραλαμπε!!

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spyros_vas είπε

οταν λες ειδικες ταβλες ?

απο το καταστημα μας ειπαν οτι το καλυτερο θα ηταν με τις κλασικες ταβλες με περιθωριο το πολυ 3-4 εκατοστα

Μισό λεπτό, έχεις τελάρο η τις παλιές ταβλες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Παλιες ταβλες;  ποιες λέτε; αυτες που πάνε πέρα δώθε και σπάνε; 

παλιες τις χοντρες πριν 30 χρονια...οι νεες ειναι σε τελαρο . Δεν εχεις δει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, vairass είπε

παλιες τις χοντρες πριν 30 χρονια...οι νεες ειναι σε τελαρο . Δεν εχεις δει ;

Και ακομη καλυτερα ετοιμο σετ με σκελετο αλουμινιου και ταβλες ξυλου σε μικρα διαστηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...