Προς το περιεχόμενο

Προϊόντα σε καταστήματα Jumbo


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ από την άλλη δε καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος για τα Jumbo; Διαβάζω σε διάφορα blog/forum να κράζουν τα Jumbo, τα προιόντα τους αλλά και τον ίδιο τον Βακάκη. 

 

Μόνο 3-4 φορές να μου έχει τύχει κάποιο ελατωματικό απ'όοοοολα αυτά τα χρόνια που ψωνίζω (ειδικά τη τελευταία 5ετια ψωνίζω κάθε βδομάδα)...και ούτε έχω πάθει τίποτα από τα φαγητά/ποτά του Jumbo.

 

Βρείτε μου ΕΝΑ άλλο κατάστημα στην Ελλάδα που μπορείς να βρεις τόση ποικιλία αλλά και σε καλές τιμές. Μόνο το Public έχει ποικιλία αλλά οι τιμές τους είναι πολύυυυυυυ πιο τσιμπημένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 315
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ από την άλλη δε καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος για τα Jumbo; Διαβάζω σε διάφορα blog/forum να κράζουν τα Jumbo, τα προιόντα τους αλλά και τον ίδιο τον Βακάκη.

 

Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά μπορώ να πω για μένα (δεν θεωρώ ότι έχω μίσος όπως λες αλλά όντως έχω έντονη απέχθεια).

Λοιπόν:

Κακογουστιά στην διαφήμιση (πάντα για τα δικά μου δεδομένα μιλάω) μέχρι εκεί που δεν πάει, με ελάχιστες εξαιρέσεις.

Κάκιστος στα εργασιακά. Προσπαθεί να μην παραβαίνει νόμους βέβαια αλλά αυτό εμένα δεν μου λέει κάτι.

Κάκιστος προς τον πελάτη σε πολλά επίπεδα (πχ υποχρεωτική διαδρομή αρκετών εκατοντάδως μέτρων μέσα στο κατάστημα, απαράδεκτη και αποτρεπτική πολιτική επιστροφών, πολλά πράγματα συσκευασμένα ενώ τα έχει σε δεκάδες δεν έχει κάποιο ανοιχτό έτσι ώστε να δεις τι παίρνεις και σου λένε "αγόρασέ το και μετά μπορείς να το επιστρέψεις που βέβαια αυτό μας ξαναγυρίζει στο θέμα που υπάρχει με τις επιστροφές, κλπ).

Το θέμα ποιότητας δεν με χαλάει αφού ξέρω τι είναι (μεγάλο κινεζομάγαζο) και άρα είναι αναμενόμενο τι θα βρεις μέσα.

 

Κι επίσης, εκτός θέματος με τα Jumbo αλλά αφορά τον ιδιοκτήτη, πες με καχύποπτο αλλά πολύ γρήγορα έφυγε από τη δημοσιότητα και τις "αναλύσεις" των καναλιών το θέμα με την Πόρσε ενώ άλλα συμβάντα με γνωστούς (πχ Παντελίδης) και αγνώστους σχολιάζονται για μήνες και πάντα προκύπτουν νέα (σωστά ή λάθος) στοιχεία. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, τουλάχιστον σε σχέση με το κοινό, case closed  ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακο γουστο παιζει να εχεις εσυ. Οι διαφημισεις του jumbo ειναι παντα εξυπνες.

 

Αφού πρώτα καλό θα ήταν να ξεκαθαρίσουμε ότι άλλο γούστο (καλό ή κακό) και άλλο έξυπνο να σου πω ότι προτιμώ να μην έχω γούστο αν πρέπει να "σφάξω την προβατίνα" ή να "χτυπήσω σαν άντρας" τα οποία μάλλον για σένα αποτελούν την επιτομή του καλού γούστου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεις Παντελίδη με γιο Βακάκη; Ο Παντελίδης ήταν κάτι σαν τον Έλβις για τους Έλληνες. Λογικό να το σχολιάζουν ακόμα.

 

Συγκρίνω δύο τροχαία που τράβηξαν την προσοχή και το ότι ενώ το ένα σχολιάζεται (και δεν αναφέρομαι σε θαυμαστές) ακόμα και βγαίνουν νέα στοιχεία για το ποιος, πως, κλπ για το δεύτερο το οποίο ήταν και πιο εντυπωσιακό από κάθε άποψη (συναισθηματική, οπτική, ταχύτητας, τεχνική, κλπ) δεν φτάνει τίποτα στο κοινό και όλοι μείναμε στις εικασίες των πρώτων ημερών (λάστιχο; μηχανικό πρόβλημα; ταχύτητα 150 ή 350; κλπ).

Δεν είμαι τόσο αθώος για να μην σκεφτώ ότι "δεν χρειαζόταν παραπάνω θόρυβος αφού it's bad for business" ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο εξειδικευμενη η ερωτηση, αλλα ας ρωτησω, καμια φορα δεν ξερεις....

 

Μιας και ειπωθηκε οτι στα καταστηματα εχει περισσοτερους κωδικους προιοντων απο το eshop,

μηπως ξερει κανεις αν φερνουν 'κολλα επανατοποθετησης'(κολλαει-ξεκολλαει-πχ για μακετες),

οπως πχ ειναι αυτη εδω η connect του πλαισιου;

http://www.plaisio.gr/zografiki-diy/maketa/kola-glue/Q-Connect-Quick-Mount-400Ml-KF01071.htm

Φερνει καποια κολλα τετοιου τυπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λογω του οτι ειναι καλοκαιρι, στην προσφατη επισκεψη μου εψαχνα για γυαλινα μπουκαλια. Εμεινα ευχαριστημενος, ειχε μεγαλη ποικιλια, και σε καλες τιμες. Βεβαια....ποσο να νοθευσει ποιοτικα κανεις το γυαλι....σωζεται η κατασταση γιατι ειναι γυαλι....ευτυχως δηλαδη.

 

 

 

Παρα την ποικιλία που ειχαν στο καταστημα,

θεωρω απαραδεκτο το γεγονος, να μην γραφουν καπου, σε ετικετα, ή πανω στα μπουκαλια,

πόσα ml χωρητικοτητα εχουν....

Δηλαδη πως θα υπολογισει ο αλλος ρε παιδια, ποσο υγρο χωρα στο μπουκαλι; Με το ματι;

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα με 5 ευρώ αυτόν τον σωλήνα που βάζεις στη ντουζιερα. Πως το λένε. Που βγαίνει το νερό από εκεί.Σε μια βδομάδα ξεχαρβαλωνεται. Αγοράζω άλλο.Σε μια βδομάδα πάει κι αυτό.Ε αι στο διάολο με τα σκουπίδια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα με 5 ευρώ αυτόν τον σωλήνα που βάζεις στη ντουζιερα. Πως το λένε. Που βγαίνει το νερό από εκεί.Σε μια βδομάδα ξεχαρβαλωνεται. Αγοράζω άλλο.Σε μια βδομάδα πάει κι αυτό.Ε αι στο διάολο με τα σκουπίδια τους.

ε νομιζω το ξερειςαυτο λογικο... νομιζω και η πλαστικο κινεζομυρωδια που καταλαβαινεις με το που μπαινεις στο μαγαζι τα λεει ολα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα με 5 ευρώ αυτόν τον σωλήνα που βάζεις στη ντουζιερα. Πως το λένε. Που βγαίνει το νερό από εκεί.Σε μια βδομάδα ξεχαρβαλωνεται. Αγοράζω άλλο.Σε μια βδομάδα πάει κι αυτό.Ε αι στο διάολο με τα σκουπίδια τους.

Εντάξει μια χαρά, ούτε 1€ τη μέρα δε σου βγήκε! :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα με 5 ευρώ αυτόν τον σωλήνα που βάζεις στη ντουζιερα. Πως το λένε. Που βγαίνει το νερό από εκεί.Σε μια βδομάδα ξεχαρβαλωνεται. Αγοράζω άλλο.Σε μια βδομάδα πάει κι αυτό.Ε αι στο διάολο με τα σκουπίδια τους.

 

Και γω πήρα πράγματα 50 € από το JUMBO και μου χάλασαν ΟΛΑ. 

 

Αλλά έτσι λέω...μπορώ να το αποδείξω;

 

Αποδείξεις, αλλιώς δεν έγινε ποτέ...

 

Και ξαναλέω, βρείτε μου ΜΟΝΟ ΑΛΛΟ ΕΝΑ μαγαζί στην Ελλάδα σαν το JUMBO. Μόνο ένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...