Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ένα laptop με windows 8.1 και αγόρασα ένα ssd για να αναβαθμίσω και τον υπολογιστή μαζί με τα windows.

Πρώτα να κάνω την αναβάθμιση στον μηχανικό και μετά να βάλω τον ssd?

Θα χρειαστώ το κλειδί?

Που θα βρω το iso των ελληνικών windows 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες ερωτησεις, παρακαλω για συντομες απαντησεις σε οτι γνωριζετε κι ειδατε απο τις νεες εγκαταστασεις σας σε win10, θα με βοηθουσε να ξεκαθαρισε το τοπιο και να αποφυγω δυσαρεστες εκπληξεις:


- εκδοση κρατησης, σε υπαρχοντα win 8.1, θελουν καποια ενεργοποιηση; Διατηρειται το παλιο-υπαρχον licence?

- αν και παιζει ρολο και το μηχανημα και ο φορτος των servers, σε εκδοση κρατησης χονδρικα ποση ωρα να υπολογιζω για την εγκατασταση;

- μενουν ανεπαφες οι εφαρμογες, ρυθμισεις χρηστη κλπ, ή να περιμενω γενικο μπαχαλο και ωρα να τα ξαναφερω ολα 'στα ισια τους'; αληθεια να πειτε, οχι...ευχολογια, ή εμπειρια απο μηχανηματα με μονο το office εγκαταστημενο!

- για (1) καθαρη εγκατασταση & (2) μεσω iso, χρειαζεται περα απο καποια generic κλειδια που εχω δει, καποιο ειδικο κλειδι ενεργοποιησης; εννοω για full activation αοριστης διαρκειας, διχως περιορισμο;

- καθε εκδοση εχει δικο της iso? πχ αν επιχειρησω με enterprise iso να εγκαταστησω πχ σε netbook και αρνηθει, εμπεριεχει πχ την εκδοση pro οποτε να συνεχισω ετσι;

- με iso ποση ωρα περιπου ειναι η εγκαταταση;

 

- επιλογη ελληνικης γλωσσας; χρειαζεται να κατεβασω κατι; ή μεσα απο το controlpanel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ψες τα εχω κανει εγκατασταση και στον φορητο μου υπολογιστη

 

post-242068-0-95293200-1438322808_thumb.png

 

HP Pavilion TouchSmart 15-n054sv ολα λειτουργουν οκ σημερα κατεβαζω και τους νεους οδηγους απο τα σιτεσ των κατασκευαστων τους οσους δεν βρηκα στα σιτε της εταιριας HP αλλα με παραξενευει ενα πραγμα που δεν μ ζητησε ενεργοποιηση των windows και ενεργοποιηθηκαν απο μονα τους.


EDIT: Εχω κανει επαννεκινηση το λαπτοπ και μ εμφανιζει προετοιμασια αυτοματης επιδιορθωσης παρολο που εχω βαλει ολους τους οδηγους πανω οκ δεν ξερω τι πηγε στραβα τι να κανω τωρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα καρντάσια.

Εγώ με win 7 ultimate x64 από τον θείο , που δεν μου έχει βγάλει κάτω στην μπάρα αναβάθμιση στα 10 τι κάνω ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Format στο PC και clean install ή update απο τα 7άρια φίλος ?

Αναγκαστικα, πρωτα πρπει να κανεις το upgrade σε 10 απο 7, για να σου ενεργοποιηθουν.. και μετα αν θες κανεις και clean install

Έχω ένα laptop με windows 8.1 και αγόρασα ένα ssd για να αναβαθμίσω και τον υπολογιστή μαζί με τα windows.

Πρώτα να κάνω την αναβάθμιση στον μηχανικό και μετά να βάλω τον ssd?

Θα χρειαστώ το κλειδί?

Που θα βρω το iso των ελληνικών windows 10?

Noμιζω οτι σου αναγνωριζει αυτοματα την χωρα σου και σου βαζει την γλωσσα σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλημέρα καρντάσια.

Εγώ με win 7 ultimate x64 από τον θείο , που δεν μου έχει βγάλει κάτω στην μπάρα αναβάθμιση στα 10 τι κάνω ?

Ευχαριστώ.

Τα αγοραζεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικα, πρωτα πρπει να κανεις το upgrade σε 10 απο 7, για να σου ενεργοποιηθουν.. και μετα αν θες κανεις και clean install

Noμιζω οτι σου αναγνωριζει αυτοματα την χωρα σου και σου βαζει την γλωσσα σου!

 

Κακο αυτο!

Εγω θελω πχ για το δικο μου pc αγγλικα win, αλλα για το pc των γονιων μου ελληνικα win.

Αμα βλεπει Ελλαδα, τι σημαινει, θα μου περασει ελληνικα win με το ετσι θελω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφότου εγκατασταθούν, μπορείς να κατεβάσεις,

το αντίστοιχο language pack (απο τον Πίνακα Ελέγχου) και να έχεις όποια γλώσσα θές.

 

Αν και νομίζω αν στο MediaCreationTool επιλέξεις την γλώσσα που θές, μετά δεν θα σου την αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...