Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σημερα έκανα upgrade από 8.1 σε 10 αλλά είδα ότι τα προγράμματα που είχα στα 8.1 δεν άνοιγαν όλα στα 10 όποτε είπα να τα κάνω format και ετσι πάτησα να γίνει format από το system στο recovery tab αν θυμάμαι καλά όλα καλά άρχισε το format μόνο που ειναι τόσο αργό όσο το upgrade το ξεκίνησα εδώ και 1:30 ώρα και ειναι στο 16% και εχω και ssd μπορει κάποιος να μου εξηγήσει το γιατί ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει βρεί κάποιος τρόπο να λειτουργούν τα three finger gestures σαν front/back σε windows και browser και όχι σαν task manager που έχει default η βλακεία; Όλα έγιναν πολύ καλά αλλα αυτό το πράγμα πάει να με τρελάνει. Τελευταία έκδοση synaptics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ποσταρει στη σελ 115. Πέρα από αυτα, το λαπτοπ αργει παρα πολυ, σβηνονται εικονίδια από την γραμμη εργασιων κατα βούληση, και τρώει κολλήματα (τύπου να χάνεται ο browser που είχες ανοιχτό και να μη μπορείς να αγγιξεις τίποτε για λίγα λεπτα). Θα τους δώσω μια ευκαιρία ακόμα βέβαια, με clean install, απλά θα περιμένω να βρω χρόνο.

 

Τα λαπτοπ δεν έγιναν ποτέ, ούτε θα γίνουν desktop. Πάντα είχαν έχουν και θα έχουν προβλήματα σε αναβαθμίσεις ακόμα και σε ένα απλο φορματ.

Το bios / windows / drivers είναι προσαρμοσμενα για την συγκεκριμενη μαρκα / σειρα λαπτοπ.

Αν αγοράσεις ενα καινουργιο λαπτοπ, και κάνεις ενα clean install, με δικα σου windows / drivers κτλ, θα είναι ποιο αργό απο οτι ήταν οταν το αγορασες, απλα κανεις δεν το παραδεχεται. Γιατι δεν ξερεις τι να τροποποιησεις πανω σε windows drivers κτλ.

Γιαυτο εχουν partition με recovery, για να γινει οπως ακριβως το αγορασες

 

Στην θεση σου δεν θα έκανα clean install αν δεν έλυνα ολα τα προβληματα που έχεις. Συνηθως είναι θέματα drivers, που μπορεί να τα λύσεις επιτόπoυ ή να χρειαστει να περιμενεις updates...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λαπτοπ δεν έγιναν ποτέ, ούτε θα γίνουν desktop. Πάντα είχαν έχουν και θα έχουν προβλήματα σε αναβαθμίσεις ακόμα και σε ένα απλο φορματ.

Το bios / windows / drivers είναι προσαρμοσμενα για την συγκεκριμενη μαρκα / σειρα λαπτοπ.

Αν αγοράσεις ενα καινουργιο λαπτοπ, και κάνεις ενα clean install, με δικα σου windows / drivers κτλ, θα είναι ποιο αργό απο οτι ήταν οταν το αγορασες, απλα κανεις δεν το παραδεχεται. Γιατι δεν ξερεις τι να τροποποιησεις πανω σε windows drivers κτλ.

Γιαυτο εχουν partition με recovery, για να γινει οπως ακριβως το αγορασες

 

Στην θεση σου δεν θα έκανα clean install αν δεν έλυνα ολα τα προβληματα που έχεις. Συνηθως είναι θέματα drivers, που μπορεί να τα λύσεις επιτόπoυ ή να χρειαστει να περιμενεις updates...

 

Οτι να'ναι...

Ηθελα να'ξερα τις πηγες πληροφορησης σου... NOT! :lol:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χτες προσπαθω να δουλεψω αποκλειστικα με τον Edge αλλα δεν...

Καλος, ωραιος, λιγο βαρυς... αλλα θελει πολυ δουλεια ακομα. Ισως με addons γινει καλυτερος.

 

Πισω στον Chrome προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποια θετικα οπως το reading mode και την cortana για οσους την χρησημοποιυν αλλα βασικα θελει extentions...

Απο ασφαλεια θα δειξει γιατι ειναι ακομα νωρις. Δεν νομιζω οτι ειναι πιο γρηγορος απο τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρει κανείς κάτι σχετικά με το πρόβλημα μου; Έχω κολλήσει εκεί από χθες

Specs? Free Space? Ο δίσκος είναι GPT ή MBR?

 

Υ.Γ. Γιατί με το να μυρίσουμε τα νύχια μας, δεν πιάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Specs? Free Space? Ο δίσκος είναι GPT ή MBR?

 

Υ.Γ. Γιατί με το να μυρίσουμε τα νύχια μας, δεν πιάνει...

 

 

 

Είμαι σε windows 10, επιτέλους επέστρεψε η έναρξη (έστω και έτσι), γιατί με το classic shell στα 8.1 το πατούσες σήμερα και άνοιγε αύριο. Απορώ που προχωράνε σε τόσο μεγάλες αλλαγές. Από την πρώτη φορά που δούλεψα Η/Υ πατούσα έναρξη και έρχονται μια μέρα και σου λένε κομμένο. Δεν γίνεται. Τα 7 κατά την γνώμη μου έχουν την καλύτερη και πρακτικότερη εμφάνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου ειναι οτι οσοι ηταν σε 8.1 και πήγαν σε 10 ανάμεσα τους και εγώ δεν θα δούν και τις τρομακτικές διαφορές αν εξαιρέσεις το start menu που κατα την γνώμη μου ειναι πολύ πρακτικότερο απο πριν οπως ηταν δομημένη η φάση και ας απουσιάζει το classic shell εμενα τουλάχιστον με βολεύει οπως εχει.

 

Edit : Έχει $@# να κάνει update για τον windows defender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...