Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως γινετε να διορθώσω στο scrolling στο mouse; Έχω κατεβάσει τέρμα τη ρύθμιση στο settings αλλά και πάλι η κύλιση είναι τόσο γρήγορη - απότομη που μου χει σπάσει τα νεύρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια βγαζει σε κανεναν αλλον το σφαλμα που περιγραφεται εδω?σε μενα το βγαζει αλλα δεν το βρισκω το συγκεκριμενο προγραμμα για να το σταματησω.

 

http://www.reddit.com/r/techsupport/comments/3f7sy8/windows_10_settings_links_causing_r6034_runtime/

 

edit:το προβλημα τελικα ειναι στο Msi afterburner.αμα το κλεισω το συγκεκριμενο σφαλμα φευγει.καποια ασυμβατοτητα θα εχει με τα 10αρια...

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη βοήθεια please!

Αναβάθμισα σε 10 pro από 8.1 pro και ενεργοποιήθηκαν κανονικότατα, αλλά λόγω ανάγκης για format έκανα clean install από το tool.. Το θέμα είναι ότι κατέβασα pro N και τώρα βλέπω ότι δεν ενεργοποιούνται με τίποτα... Βάζω το κλειδί που πήρα πριν το format από speccy και τπτ... είμαι συνδεμένος με τον λογαριασμό μου και πάλι τίποτα...

Πρέπει να εγκαταστήσω τα κανονικά pro ή να περιμένω και θα ενεργοποιηθούν;

Έτσι την πάτησα κι εγώ, πρέπει να ξαναβάλεις ακριβώς την ίδια έκδοση των Windows 10 (δηλαδή την 10 pro και όχι τη 10 pro N) που έκανες την ενεργοποίηση και θα γίνει αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ηθελα να παρω μια δευτερη καρτα για sli αλλα με αυτα π λες δεν χρειαζεται, καλυτερες επιδοσεις θα εχω με τα 10!!!

Δες εδω 

http://steamcommunity.com/app/208650/discussions/0/535151589910594469/ ΤΕΡΑΣΤΣΙΑ αυξηση της αποδοσης!!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πλέον έχω τα Windows 10 παραπάνω απο 24 ώρες. Παρατηρώ πως στο internet υπάρχει μι καθυστέρηση. Η γραμμή μουείναι Cyta και συνδέομαι στα 9μιση.Έβλεπα άνετα 1080p video στο Youtube και τώρα κολλάει σαν τρελό. Κατέβαζα με 900-950 και τώρα κατεβάζω με το ζόρι με 150. Ενας driver 250MB και μου πήρε 2 ώρες!!! Οι σελίδες αργούν να ανοίξουν (σε όλους τους browsers) και γενικά δίνει την αίσθηση πως σέρνεται. Πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις; Ξέρει κάποιος;

http://thenextweb.com/microsoft/2015/07/30/windows-10-steals-your-bandwidth-to-send-other-people-updates/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.σημερα εβαλα windows 10.ενταξει ολα καλα.τα ενεργοποιησα και οκ.ομως οταν παταω τερματισμο λειτουργιας αντι για τερματισμο μου κανει αδρανοποιηση.ξερετε γιατι συμβαινει αυτο;το εχει παθει κανενας.


καλησπερα.σημερα εβαλα windows 10.ενταξει ολα καλα.τα ενεργοποιησα και οκ.ομως οταν παταω τερματισμο λειτουργιας αντι για τερματισμο μου κανει αδρανοποιηση.ξερετε γιατι συμβαινει αυτο;το εχει παθει κανενας.

αφηστε το το βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, παιδες τι προγραμματακια χρειαζονται εγκατασταση στα 10? Χρεαιζονται τα WinRAR, adobe flash player, adobe reader, ccleaner (ή το clean master)? Ποια εχετε βαλει (και ας μην τα εχω αναφερει!)

 

Έχω βάλει αρκετά από αυτά που αναφέρεις και δουλεύουν μια χαρά. Τώρα το ποια εξαρτάται από το τι χρειάζεσαι.

 

Internet Explorer ή Egde (λειτουργω τον πρωτο μεχρι να φτιαξουν τον δευτερο)

Πως ρυθμιζουμε το ιστορικο στον Egde? (Να διαγραφη τις σελιδες κατά την εξοδο, να μην κραταει passwords κλπ)

 

Google Chrome

 

Torrent 2.2.1 υποστηρίζεται από τα 10?

 

Μια χαρά δουλεύει σε μένα.

 

 

Επισης, οποιος εκανε τοπικο λογαριασμο και του ενεργοποιηθηκαν κανονικα, ανα κανει φορματ, πως θα καταλαβει η MS ότι είναι γνησια, αφου μιλαμε για local account?

 

Θα ενεργοποιηθεί μόλις συνθεθεί από τους σερβερ της MS λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης, οποιος εκανε τοπικο λογαριασμο και του ενεργοποιηθηκαν κανονικα, ανα κανει φορματ, πως θα καταλαβει η MS ότι είναι γνησια, αφου μιλαμε για local account?

 

Θα ενεργοποιηθεί μόλις συνθεθεί από τους σερβερ της MS λογικά.

 

Δεν εχω σκοπο να συνδεθω σε MS account... Αρα.. διαφορετικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρώτησα και στο άλλο θέμα αλλά απ' οτι φαίνεται κανένας δεν έχει κάτι παρόμοιο:

 

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση απο τα win 7 στα 10 και όλα κύλησαν ομαλά. Παρατήρησα όμως οτι δεν ανοίγουν οι εφαρμογές στο μενού που βγαίνει όταν πατάω δεξί κλικ στο start button. Τι να φταίει;

 

 

 

 

post-167378-0-21762300-1438445903_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρώτησα και στο άλλο θέμα αλλά απ' οτι φαίνεται κανένας δεν έχει κάτι παρόμοιο:

 

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση απο τα win 7 στα 10 και όλα κύλησαν ομαλά. Παρατήρησα όμως οτι δεν ανοίγουν οι εφαρμογές στο μενού που βγαίνει όταν πατάω δεξί κλικ στο start button. Τι να φταίει;

Kαι εμενα το ιδιου μου βγαζει (Υπ'οψιν από 7 σε 10), και ποιο συγκεκριμένα τι εννοεις?

Δες εδω 

http://steamcommunity.com/app/208650/discussions/0/535151589910594469/ ΤΕΡΑΣΤΣΙΑ αυξηση της αποδοσης!!!!!

Δεν είναι αναγκαστικο, υπαρχουν συγκρισεις με παιχνίδια που αποδιδουν καλυτερα στα 7/8.1 απο τα 10 http://www.computerbase.de/2015-07/windows-10-spieler-test-amd-nvidia-geschwindigkeit/#diagramm-gta-v-1920-1080 Εκει που είναι το GTA V και αλλαξτε το παιχνιδι. ή εδώ http://www.guru3d.com/articles_pages/windows_8_1_vs_10_graphics_performance_review,3.html

 

Φαινεται ότι οι καρτες της AMD ευνονουνται περισσοτερα απο αυτην την μεταβαση, γι'αυτο αλλωστε το Project Cars εχει καλυτερη αποδοση στα 10 απο τα 8.1...

 

Να υπενθυμισω ότι το DΧ11 παιχνιδια δεν μπρουν να τρεξουν το κωδικα του DX12, δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν τα πλεονεκτήματα του DX12, με λιγα λογια.

 

Aυτη η αυξηση στα fps και της γενικότερης αποδοσης ΜΠΟΡΕΙ να οφείλεται στο λογισμικο το ιδιο (Windows 10) κι στους driverς.. Γενικα όμως μιλαμε για βελτιωση της αποδοσης της ταξης <= 5% στα παιχνιδια. Φανταστείτε σε παιχνιδια DX12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω σκοπο να συνδεθω σε MS account... Αρα.. διαφορετικα?

 

Θα πατήσεις πάλι το activate και θα ενεργοποιηθούν. Αυτό εννοούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τα WINDOWS 7  home premium 32(BIT) . Οταν θα μου ερθουν και εμενα (εχω κανει την γνωστη κρατηση) τα καινουργια τα WINDOWS 10 θα μπορω να διαλεξω να βαλω τα 64bit η θα μου δωσει μονο τα 32?

 Αν υπαρχει καποιος που  εβαλε τα 10 και τα προηγουμενα που ειχε ηταν windows 7 η 8,1 σε 32bit ας μου πει παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...