Προς το περιεχόμενο

ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ δημόσια ή ιδιωτικά. Κόστος+ιατροί


abc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, paperscore είπε

Να την τολμήσω δηλαδή την κολονοσκόπηση ε; Άντε να δούμε...

Αν στο λεει ο γιατρος φυσικα και ΝΑΙ.

Απο το 1999 λογω προβληματος με το εντερο και βαριας κληρονομικοτητας σε καρκινο εχω κανει πολλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που με προβλημάτιζε με την κολονοσκόπηση είναι ο πόνος. Αφού λέτε ότι θα είναι σαν τη γαστροσκόπηση και δεν θα καταλάβω τίποτα, θα πάω.

Επεξ/σία από paperscore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, paperscore είπε

Το μόνο που με προβλημάτιζε με την κολονοσκόπηση είναι ο πόνος. Αφού λέτε ότι θα είναι σαν τη γαστροσκόπηση και δεν θα καταλάβω τίποτα, θα πάω.

Δεν υπαρχει πονος !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ραντεβού την Παρασκευή για γαστροσκόπηση στο ιατροπολις Χαλανδρίου, εμπειρίες και γνώμες για το συγκεκριμένο διαγνωστικό για αυτή την εξέταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, gkar206 είπε

Έχω ραντεβού την Παρασκευή για γαστροσκόπηση στο ιατροπολις Χαλανδρίου, εμπειρίες και γνώμες για το συγκεκριμένο διαγνωστικό για αυτή την εξέταση;

Εγω προτιμω δημοσια νσοκομεια.Κοστος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2018 στις 9:27 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Εγω προτιμω δημοσια νσοκομεια.Κοστος ?

Αν θυμάμαι καλά μαζί με βιοψία και μέθη, κάνα 100αρικο-120. Δεν είμαι σίγουρος.

Έκλεισα εκεί γιατί είχε σχετικά άμεσα ραντεβού και έληγε το παραπεμπτικό μου.

Λέτε να χω θέμα;

Φαντάζομαι από την στιγμή που θα γίνει μέθη θα είναι παρών και αναισθησιολογος σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, gkar206 είπε

Αν θυμάμαι καλά μαζί με βιοψία και μέθη, κάνα 100αρικο-120. Δεν είμαι σίγουρος.

Έκλεισα εκεί γιατί είχε σχετικά άμεσα ραντεβού και έληγε το παραπεμπτικό μου.

Λέτε να χω θέμα;

Φαντάζομαι από την στιγμή που θα γίνει μέθη θα είναι παρών και αναισθησιολογος σωστά;

Σε δημοσια νοσοκομεια ναι εκει δεν ξερω.Τα νοσοκομεια παρεχουν μια παραπανω ασφαλεα αν χρειστει καποιος κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους από ένα νέο μέλος! Εδώ και 3 μήνες μπήκε στη ζωή μου αυτή η "υπέροχη" πάθηση που λέγεται ΓΟΠ..
Οπότε θέλω κι εγώ να ρωτήσω τα εξής...

1. Ξέρετε κάποιον καλό γαστρεντερολόγο ειδικό σε ΓΟΠ/ΦΑΛΑΠ στην Αθήνα?  
2. Πού μπορώ να κάνω μια ανώδυνη γαστροσκόπηση? Mε πιάνει ρίγος και μόνο στην ιδέα ότι ένας σωλήνας με τη διάμετρο στομίου μπουκαλιού θα φτάσει μέχρι στο στομάχι μου... 😟  
3. Άκουσα ότι υπάρχει και διαρινική γαστροσκόπηση με πολύ λεπτότερο σωλήνα. Την κάνει κανένας στην Ελλάδα, ή είμαστε πίσω απ' τον ήλιο σε αυτό το θέμα..?

Κάθε πληροφορία (και σε pm) ευπρόσδεκτη... Ευχαριστώ..!

Επεξ/σία από Frog1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Frog1 είπε

Καλησπέρα σε όλους από ένα νέο μέλος! Εδώ και 3 μήνες μπήκε στη ζωή μου αυτή η "υπέροχη" πάθηση που λέγεται ΓΟΠ..
Οπότε θέλω κι εγώ να ρωτήσω τα εξής...

1. Ξέρετε κάποιον καλό γαστρεντερολόγο ειδικό σε ΓΟΠ/ΦΑΛΑΠ στην Αθήνα?  
2. Πού μπορώ να κάνω μια ανώδυνη γαστροσκόπηση? Mε πιάνει ρίγος και μόνο στην ιδέα ότι ένας σωλήνας με τη διάμετρο στομίου μπουκαλιού θα φτάσει μέχρι στο στομάχι μου... 😟  
3. Άκουσα ότι υπάρχει και διαρινική γαστροσκόπηση με πολύ λεπτότερο σωλήνα. Την κάνει κανένας στην Ελλάδα, ή είμαστε πίσω απ' τον ήλιο σε αυτό το θέμα..?

Κάθε πληροφορία (και σε pm) ευπρόσδεκτη... Ευχαριστώ..!

Εχεις pm...Κανενας απολυτως πονος γατι γινεται με μεθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σε προληπτικό αιματολογικό έλεγχο βρέθηκε αναιμία, αιματοκρίτης 37,6%. Είμαστε άνδρας, 68 ετών. Δεν έχω αιμα από πίσω, οι κενώσεις τακτικες  αλλά μια αίσθηση ότι έχω κι άλλα. Τελευταια ενοιωθα κόπωση, τεσπά, έκλεισα γατσροσκοπηση και κολονοσκοπηση σε ιδιώτη στις 2/11/2018. Δεν με απασχολεί η εξεταση αυτή καθ' εαυτη αλλά τα αποτελέσματα. Φοβάμαι το χειρότερο... υπερβάλλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπε κανεις οτι ποναει η γαστροσκοπηση.. απλα ειναι απιστευτα ΑΒΟΛΟ οταν κατεβαινει ο σωληνας της εξετασης . μεθη κανουν συνηθως στους πολυ χεστες :P

οταν πηγα ννα κανω εγω.. και ρωτησα θα μου κανετε μεθη? μουπε ο γιατρος " τι μεθη κοτζαμ παλικαρι " και πηγα ετσι αντε γεια .. μου δωσαν και τις φωτο μου τις αναμνηστικες απο το στομαχι μου

1 ώρα πριν, alieus είπε

Σε προληπτικό αιματολογικό έλεγχο βρέθηκε αναιμία, αιματοκρίτης 37,6%. Είμαστε άνδρας, 68 ετών. Δεν έχω αιμα από πίσω, οι κενώσεις τακτικες  αλλά μια αίσθηση ότι έχω κι άλλα. Τελευταια ενοιωθα κόπωση, τεσπά, έκλεισα γατσροσκοπηση και κολονοσκοπηση σε ιδιώτη στις 2/11/2018. Δεν με απασχολεί η εξεταση αυτή καθ' εαυτη αλλά τα αποτελέσματα. Φοβάμαι το χειρότερο... υπερβάλλω;

 ναι μαν υπερβαλεις λιγο. αλλα μιας και ειναι 68 δε χανει προληπτικα να τα κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nipoa είπε

δεν ειπε κανεις οτι ποναει η γαστροσκοπηση.. απλα ειναι απιστευτα ΑΒΟΛΟ οταν κατεβαινει ο σωληνας της εξετασης . μεθη κανουν συνηθως στους πολυ χεστες :P

οταν πηγα ννα κανω εγω.. και ρωτησα θα μου κανετε μεθη? μουπε ο γιατρος " τι μεθη κοτζαμ παλικαρι " και πηγα ετσι αντε γεια .. μου δωσαν και τις φωτο μου τις αναμνηστικες απο το στομαχι μου

 ναι μαν υπερβαλεις λιγο. αλλα μιας και ειναι 68 δε χανει προληπτικα να τα κανει

Thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...