Προς το περιεχόμενο

ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ δημόσια ή ιδιωτικά. Κόστος+ιατροί


abc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα πριν λιγες ημερες στον Γαληνο , αν μπορεις μαζεψε λεφτα και καντο σε κλινικη μεσω ΙΚΑ , δεν θα καταλαβεις τιποτα και εχουν καλους Ιατρους αν και νεαρους σε ηλικια .

Αν εισαι θεσσαλονικη εχω προταση αλλιως οπως ειπα να πας σε κλινικη μεσω ικα θα βγει φτηνα ισως και 10-20 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έκανα πρόσφατα γαστροσκόπηση σε ιδιώτη γιατρό κάπου στην επαρχία. Κόστος φιλική τιμή 50 ευρώ χωρίς απόδειξη, 90 με απόδειξη. Είχε 2 νοσοκόμες για βοήθεια (δυστυχώς άσχημες). Μου έριξε σπρέι στον λαιμό για το μούδιασμα. Η εμπειρία όχι και τόσο ευχάριστη αλλά από την άλλη όχι και τόσο άσχημη όσο θα το περίμενα (από σχόλια που είχα διαβάσει σε άλλα φόρουμ περίμενα τα χειρότερα). Διάρκεια 2-3 λεπτά περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vairass είπε

Εκανα πριν λιγες ημερες στον Γαληνο , αν μπορεις μαζεψε λεφτα και καντο σε κλινικη μεσω ΙΚΑ , δεν θα καταλαβεις τιποτα και εχουν καλους Ιατρους αν και νεαρους σε ηλικια .

Αν εισαι θεσσαλονικη εχω προταση αλλιως οπως ειπα να πας σε κλινικη μεσω ικα θα βγει φτηνα ισως και 10-20 ευρω.

Οπως έγραψα πιο πισω δεν πρόκειται για εμένα. Αυτός που ενδιαφέρεται δεν ειναι θεσσαλονικη. Γενικά θελει ψάξιμο το θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, thant είπε

Οπως έγραψα πιο πισω δεν πρόκειται για εμένα. Αυτός που ενδιαφέρεται δεν ειναι θεσσαλονικη. Γενικά θελει ψάξιμο το θέμα..

ε τι ψαξιμο ; πας στο ΙΚΑ σε γραφει την εξεταση και με το χαρτι βρισκεις κλινικη , σιγα το δυσκολο σε 2 ημερες εκλεισα ραντεβου.

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σήμερα το συζητούσα με γνωστό μου για 2πλο...τιμή περίπου 400 € για κλινικη - Θεσσαλονίκη και η κλινική μέσω ΙΚΑ...(ουσιαστικά αμοιβή γιατρου - αναισθησιολόγου )..πολλά,νορμάλ,λίγα πως το βλέπετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, masteripper είπε

Σήμερα το συζητούσα με γνωστό μου για 2πλο...τιμή περίπου 400 € για κλινικη - Θεσσαλονίκη και η κλινική μέσω ΙΚΑ...(ουσιαστικά αμοιβή γιατρου - αναισθησιολόγου )..πολλά,νορμάλ,λίγα πως το βλέπετε..

Παρα πολλα...Θυμιζουν τιμες πριν 10 χρονια .

Εγω παω σε Δημοσιο νοσοκομειο με ασφαλεια πιο μεγαλη δωρεαν .Για πιο γρηγορα προηγειται απογευματινο ραντεβου με τον γιατρο .Κοστος 50-70 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 ευρω σε ιδιωτη, διαρκεια περιπου 5 λεπτα...αλλα οχι η καλυτερη μου εμπειρια(ο γιατρος ταχυς και επιδεξιος, εγω ειμαι μυγιαγγιχτη lol)...η νοσοκομα πολυ καλη μου εδινε κουραγιο...γενικα περιμενα να δωσω περισσοτερα και να ταλαιπωρηθω για ωρες, αλλα σε μια ωρα ημουν as good as new!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ΛεναΛενα είπε

40 ευρω σε ιδιωτη, διαρκεια περιπου 5 λεπτα...αλλα οχι η καλυτερη μου εμπειρια(ο γιατρος ταχυς και επιδεξιος, εγω ειμαι μυγιαγγιχτη lol)...η νοσοκομα πολυ καλη μου εδινε κουραγιο...γενικα περιμενα να δωσω περισσοτερα και να ταλαιπωρηθω για ωρες, αλλα σε μια ωρα ημουν as good as new!

Με μεθη ή χωρις ? Πολυ πολυ λιγα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις, μονο αναισθητικο σπρευ, γιαυτο και δεν ηταν πολυ καλη η εμπειρια μου...αλλα δεν παραπονιεμαι, τουλαχιστον ειδα σε τι σημειο βρισκομαι με στομαχια και τετοια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ΛεναΛενα είπε

Χωρις, μονο αναισθητικο σπρευ, γιαυτο και δεν ηταν πολυ καλη η εμπειρια μου...αλλα δεν παραπονιεμαι, τουλαχιστον ειδα σε τι σημειο βρισκομαι με στομαχια και τετοια!

Χωρις μεθη το εκαναν πριν πολλα χρονια .Τωρα με μεθη η ταλαιπωρια ειναι ελαχιστη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιατρος εκρινε οτι δεν χρειαζομουν διοτι ηταν σιγουρος οτι δεν θα εβρισκε κατι ωστε να χρειαστει να με 'πειραξει' παραπανω...και ειχε δικιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ΛεναΛενα είπε

Ο ιατρος εκρινε οτι δεν χρειαζομουν διοτι ηταν σιγουρος οτι δεν θα εβρισκε κατι ωστε να χρειαστει να με 'πειραξει' παραπανω...και ειχε δικιο....

Αν ηταν τοσο σιγουρος γιατι στην εκανε ? Οπως και να εχει λιγη μεθη δεν κανει κακο και απαλασσει απο ταλαιπωρια.

 

Δεν ξερω ποσο ετων εισαι αλλα αυτη η εξεταση μαζι με τον κολονοσκοπιη προληπτικα ειναι καλο να γινοντε απο καποια ηλικια και μετα συνηθως μετα τα 45 αν δεν υαρχει λογος.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διοτι δεν εχω τυπικη παλινδρομηση και ο ιδιος μου ειπε πριν την εξεταση οτι η περιπτωση μου ειναι ελαφρια(ακομη).Παρολαυτα επειδη ειδε εμενα ανησυχη (απο τον προηγουμενο χρονο ταλαιπωρουμαι με ενα ειδους ιδιομορφης φαρυγγιτιδας που δεν ειναι φαρυγγιτιδα) ειπε να κανει την εξεταση για να δει σε τι βαθμο εχω επηρεαστει. Βασικα εχω ελαφρια αδυναμια σφυκτηρα λογω μηχανικης φυσεως αλλα οι παλινδρομησεις ειναι μικρες και δεν επηρεασαν ακομη τον οισοφαγο μου, μονο τον λαιμο και σε συνδυασμο με την ροπη μου προς αλλεργιες κανει τον φαρυγγα εναν αχταρμα!προσεκτικη διατροφη και παρακολουθηση λοιπον...και ειμαι 38 ετων...

Επεξ/σία από ΛεναΛενα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημοσιεύτηκε σε ογκολογικό περιοδικό στις 17 Μαΐου μια έρευνα από το Imperial College σύμφωνα με την οποία δεν θα χρειάζεται γαστροσκόπηση, αλλά test αναπνοής για τη διάγνωση δυσπλασίας. Η μέθοδος ανιχνεύει πτητικές οργανικές ενώσεις και φαίνεται να έχει υψηλό ποσοστό επιτυχίας. Φαντάζομαι θα αφορά ασθενείς που έχουν ήδη διαγνωσθεί με πρόβλημα (π.χ. Barrett's) και κάνουν τακτικά ενδοσκόπηση για να προλάβουν τα χειρότερα.

www.in.gr/2018/05/19/health/health-news/test-anapnois-gia-ti-diagnosi-dyo-morfon-karkinou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...