Προς το περιεχόμενο

ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ δημόσια ή ιδιωτικά. Κόστος+ιατροί


abc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκλεισα να κανω γαστροσκοπηση, και απο οτι μου ειπε θα την κανω με μεθη, οχι πληρη αναισθησια.. Ποναει;

 

Παντα με μεθη γινεται αλλα δεν θα καταλαβεις τιποτα .Να κανεις πολυ καλη προετοιμασια συμφωνα με τις οδηγιες του γιατρου . Παρα πολλα υγρα !!!Σε ιατρειο ή σε νοσοκομειο θα πας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιωτικα ειναι αλλα θα γινει σε κλινικη ιδιωτικου νοσοκομειου που συνεργαζεται..

 

Προετοιμασια μου ειπε να μη φαω τιποτα 12 ωρες πριν και 5 ωρες πριν ουτε καν νερο


Καλα δεν παιζει θα αγχωθω εγω με μεθη και τετοια, νομιζω οτι θα σταματησει η καρδια μου απο τη μεθη  :eek:  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιωτικα ειναι αλλα θα γινει σε κλινικη ιδιωτικου νοσοκομειου που συνεργαζεται..

 

Προετοιμασια μου ειπε να μη φαω τιποτα 12 ωρες πριν και 5 ωρες πριν ουτε καν νερο

Καλα δεν παιζει θα αγχωθω εγω με μεθη και τετοια, νομιζω οτι θα σταματησει η καρδια μου απο τη μεθη  :eek:  :-)

 

 

Μην ανησυχεις...Δεν θα καταλαβεις απολυτως τιποτα .Να παρεις το καθαρτικο συμφωνα  με τις οδηγιες του γιατρου.Εννοειται οτι θα εισαι σπιτι σου απο την ωρα που θα παρεις το καθαρτικο και να εισαι ετοιμος για ααποτομες ...εξορμησεις στο wc.Αυτο εινναι ο μονος μπελας.

 

Κοστος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου τα μπέρδεψες Γιάννη :P

 

 

Σωστα.....Κανω και τις δυο εξετασεις και μπερδευτηκα.Η γαστροσκοπιση ειναι πιο απλη γιατι δεν θελει προετοιμασια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

130 με βιοψιες και τεστ για ελικοβακτηριδιο 

 

Λογικη τιμη .Το μονο που θα καταλαβεις ειναι το στιμπημα απο το καθετηρακι και λιγο ενα πλαστικο στο στομα για να παραμεινει ανοιχτο.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικη τιμη .Το μονο που θα καταλαβεις ειναι το στιμπημα απο το καθετηρακι και λιγο ενα πλαστικο στο στομα για να παραμεινει ανοιχτο.

 

Σορρυ κιολας αλλα πως τον έπαθες τον οισοφαγο Barett ρε φιλε? ποσα χρονια έχεις παλινδρομηση? διατροφη έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ κιολας αλλα πως τον έπαθες τον οισοφαγο Barett ρε φιλε? ποσα χρονια έχεις παλινδρομηση? διατροφη έκανες?

 

Δεν είναι πολλα φιλε μου .Πριν 3 χρονια που ειχα κανει παλι γαστροσκοπιση η βιοψια δεν ειχε δειξει κατι . Δεν γραφει ακριβως για οισοφαφικη παλινδρομηση η εξεταση αλλα μαλλον αυτό εννοει .

Όχι διατροφή δεν προσεξα.

post-40980-0-24876000-1470904421_thumb.jpg

post-40980-0-88410400-1470904430_thumb.jpg

post-40980-0-59094800-1470904437_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πολλα φιλε μου .Πριν 3 χρονια που ειχα κανει παλι γαστροσκοπιση η βιοψια δεν ειχε δειξει κατι . Δεν γραφει ακριβως για οισοφαφικη παλινδρομηση η εξεταση αλλα μαλλον αυτό εννοει .

Όχι διατροφή δεν προσεξα.

 

Γιατρος δεν ειμαι αλλα ο οισοφαγος τύπου Barett γινεται επειδη το οξυ που παλινδρομει απο τον ΚΟΣ (κατω οισοφαγικος σφιγκτηρας) βγαινει στον οισοφαγο και επειδη ο οισοφαγος δεν ειναι συνηθισμένος ξεκινάνε οι αλλοιώσεις. Ευχομαι καλη τυχη και μακαρι να σηκωθεις μια μέρα και να έχουν εξαφανιστει ολα. Στους υπολοιπους να πω να κοψουν τα σκουπιδια που τρώνε απεξω διοτι για ολα ευθυνονται αυτα σε συνδυασμο με την έλλειψη άθλησης και το υπερβολικό άγχος της καθημερινοτητας. Γράψτε τα ολα (με την καλή εννοια).

 

ΥΓ Τα φάρμακα που δινουν για την παλινδρομηση ουσιαστικα εξουδετερώνουν το οξυ για να μην καταστρεφεται ο οισοφαγος αλλα δεν διορθώνουν το προβλημα που ειναι η χαλάρωση του ΚΟΣ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιωτικα ειναι αλλα θα γινει σε κλινικη ιδιωτικου νοσοκομειου που συνεργαζεται..

 

Προετοιμασια μου ειπε να μη φαω τιποτα 12 ωρες πριν και 5 ωρες πριν ουτε καν νερο

Καλα δεν παιζει θα αγχωθω εγω με μεθη και τετοια, νομιζω οτι θα σταματησει η καρδια μου απο τη μεθη  :eek:  :-)

Ολα καλα θα πανε...αφου το εκανα εγω 3 φορες ολοι μπορουν.

Ενημερωσε μας οταν κανεις την διαδικασια...!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρος δεν ειμαι αλλα ο οισοφαγος τύπου Barett γινεται επειδη το οξυ που παλινδρομει απο τον ΚΟΣ (κατω οισοφαγικος σφιγκτηρας) βγαινει στον οισοφαγο και επειδη ο οισοφαγος δεν ειναι συνηθισμένος ξεκινάνε οι αλλοιώσεις. Ευχομαι καλη τυχη και μακαρι να σηκωθεις μια μέρα και να έχουν εξαφανιστει ολα. Στους υπολοιπους να πω να κοψουν τα σκουπιδια που τρώνε απεξω διοτι για ολα ευθυνονται αυτα σε συνδυασμο με την έλλειψη άθλησης και το υπερβολικό άγχος της καθημερινοτητας. Γράψτε τα ολα (με την καλή εννοια).

 

ΥΓ Τα φάρμακα που δινουν για την παλινδρομηση ουσιαστικα εξουδετερώνουν το οξυ για να μην καταστρεφεται ο οισοφαγος αλλα δεν διορθώνουν το προβλημα που ειναι η χαλάρωση του ΚΟΣ.

Δουλευεις καπου εσυ κουκλε μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...