Προς το περιεχόμενο

ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ δημόσια ή ιδιωτικά. Κόστος+ιατροί


abc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι φίλοι έχετε κάνει γαστροσκοπήσεις, έχετε πάρει και κανένα videaki φεύγοντας για το αρχείο σας; Έστω καμιά φωτό σε χαρτί; Υπάρχει λέτε τέτοια δυνατότητα;

 

Είχα κάνει πέρυσι την ενδοσκόπηση σε δημόσιο νοσοκομείο, όπου μου είχαν βρει μια "γλωσσίδα" (= Barrett προφανώς) και παρόλαυτά με έστειλαν σπίτι μου με το "δεν έχεις τίποτα, μια χαρά είσαι". Θέλω να ξανακάνω γιατί έχω έντονα συμπτώματα εδώ και καιρό οπότε καλό θα ήταν να μπορεί να γίνει σύγκριση. Να πάω από το νοσοκομείο με κανένα usb stick?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι φίλοι έχετε κάνει γαστροσκοπήσεις, έχετε πάρει και κανένα videaki φεύγοντας για το αρχείο σας; Έστω καμιά φωτό σε χαρτί; Υπάρχει λέτε τέτοια δυνατότητα;

 

Είχα κάνει πέρυσι την ενδοσκόπηση σε δημόσιο νοσοκομείο, όπου μου είχαν βρει μια "γλωσσίδα" (= Barrett προφανώς) και παρόλαυτά με έστειλαν σπίτι μου με το "δεν έχεις τίποτα, μια χαρά είσαι". Θέλω να ξανακάνω γιατί έχω έντονα συμπτώματα εδώ και καιρό οπότε καλό θα ήταν να μπορεί να γίνει σύγκριση. Να πάω από το νοσοκομείο με κανένα usb stick?

 

Τι συμπτωματα εχεις τωρα φιλε μου .Εχεις pm.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι φίλοι έχετε κάνει γαστροσκοπήσεις, έχετε πάρει και κανένα videaki φεύγοντας για το αρχείο σας; Έστω καμιά φωτό σε χαρτί; Υπάρχει λέτε τέτοια δυνατότητα;

 

Είχα κάνει πέρυσι την ενδοσκόπηση σε δημόσιο νοσοκομείο, όπου μου είχαν βρει μια "γλωσσίδα" (= Barrett προφανώς) και παρόλαυτά με έστειλαν σπίτι μου με το "δεν έχεις τίποτα, μια χαρά είσαι". Θέλω να ξανακάνω γιατί έχω έντονα συμπτώματα εδώ και καιρό οπότε καλό θα ήταν να μπορεί να γίνει σύγκριση. Να πάω από το νοσοκομείο με κανένα usb stick?

 

Και φωτό και dvd, αλλά σε εξωτερικό ιατρείο

Ο Barret πάντως δεν είναι κάτι που θα το προσπερνούσε έτσι απλά ένας γιατρός, πόσο μάλλον να πει "δεν έχεις τίποτα, μια χαρά είσαι"  :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φωτό και dvd, αλλά σε εξωτερικό ιατρείο

Ο Barret πάντως δεν είναι κάτι που θα το προσπερνούσε έτσι απλά ένας γιατρός, πόσο μάλλον να πει "δεν έχεις τίποτα, μια χαρά είσαι"  :mellow:

 

Μην το λες ...Εχω σοβαρη κλινικη αλλα και παθολογοανατομικη εικονα για barret και ο γιατρος μου ειπε σε 3 χρονια επανεξεταση . Αλλοι τρεις γιατροι μου ειπαν το πολυ σε εξαμηνο .

post-40980-0-16276200-1478542022_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω, ομοιοπαθής και γω :)

Άλλο αυτό όμως και άλλο το "δεν έχεις τίποτα, μια χαρά είσαι". Δεν έκατσαν καν να του εξηγήσουν τι και πως

Balrog εγώ θα πήγαινα και σε ιδιώτη γιατρό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Ξεκίνησα από μόνος μου 20mg ραμπεπραζόλη (εμπορική ονομασία pariet εδώ/ aciphex στο εξωτερικό) και έκλεισα ραντεβού με ιδιώτη για νέα γαστροσκόπηση. Το ανησυχητικό είναι η περίπτωση του Γιάννη Platano που χωρίς συμπτώματα (καούρες, εριγές) εμφάνισε τη γλωσσίδα. Μάλλον πρέπει να κάνουμε ανά εξάμηνο έλεγχο για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Ξεκίνησα από μόνος μου 20mg ραμπεπραζόλη (εμπορική ονομασία pariet εδώ/ aciphex στο εξωτερικό) και έκλεισα ραντεβού με ιδιώτη για νέα γαστροσκόπηση. Το ανησυχητικό είναι η περίπτωση του Γιάννη Platano που χωρίς συμπτώματα (καούρες, εριγές) εμφάνισε τη γλωσσίδα. Μάλλον πρέπει να κάνουμε ανά εξάμηνο έλεγχο για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

 

Υπερβολή το κάθε 6μηνο αλλα αν δεν υπαρχει ιδιαίτερος λογος μια κολονοσκοπιση μετα τα 50 και μια γαστροσκοπιση μετα τα 40 κάθε 3 χροναι μπορουν να σωσουν ζωες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σε γαστρεντερολόγο και είπε κόστος γαστροσκόπησης 100 ευρώ.Ακριβό δεν είναι ρε παιδιά; Να προτιμήσω δημόσιο νοσοκομείο; Αναισθησία κάνουν στα δημόσια νοσοκομεία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αναισθησία κάνουν στα δημόσια νοσοκομεία;

Μονο στις αρχες του μηνα, οταν εχει αποθεμα αναισθητικου το φαρμακειο, μετα παιζει κασετα (ναι, κασετα, δημοσιο λεμε) με νανουρισματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις ή μιλάς σοβαρά; Δεν έχω καμία όρεξη να μου χώνουν σωλήνες στο λαρύγγι. Να ρωτήσω τηλεφωνικά πρώτα αν γίνεται αναισθησία πριν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο στις αρχες του μηνα, οταν εχει αποθεμα αναισθητικου το φαρμακειο, μετα παιζει κασετα (ναι, κασετα, δημοσιο λεμε) με νανουρισματα.

 

Τα τελευταια χρονια εχω κανει πανω απο 5-6 ενδοσκοπησεις σε δημοσιο νοσοκομειο παντα με μεθη .

 

 

Εχω στελιε για δικα τους προβληματα αλλα 3-4 ατομα με την ιδια μεθοδο .

Πήγα σε γαστρεντερολόγο και είπε κόστος γαστροσκόπησης 100 ευρώ.Ακριβό δεν είναι ρε παιδιά; Να προτιμήσω δημόσιο νοσοκομείο; Αναισθησία κάνουν στα δημόσια νοσοκομεία;

 

 

Παλια επερναν πιο πολλα ιδιωτικα.Για κολονοσκοπιση ειχα πληρωσει μεχρι και 300 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ...πήρα Ιπποκράτειο και με είπαν ραντεβού τωρα έχει το καλοκαίρι του 2017...οκ...γουατ δε φακ

 

Πηγαινε απο απογευματινο ραντεβου με 50-70 ευρω και θα κανεις την εξεταση σε 10 μερες . Εγω ετσι κανω στον Ευαγγελισμο .

 

Κανω και ενδοσκοπικο υπερηχο που "βλεπει" πισω πο τον βλενογονο που γινεται μονο σε ιδιωτικα μεγαλα νοσοκομαεια και κανει 1.000 ευρω.

 

Ολα αυτα δωρεαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...