Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στις πωλήσεις παιχνιδοκονσολών κατά 200% για το μήνα Σεπτέμβριο, με το PS4 να κυριαρχεί


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θαψε κανα αλλο παιχνιδι καλυτερα...

Τι να τα κανω τα Uncharted και GoW που σε 10 ωρες τερματιζοντε και πανε στο ραφι;

Ασε που υπαρχουν και εναλακτικες στο ειδος (πχ Tomb Raider)

Σιγουρα δεν εχεις παιξει multi.

Το Gears ειναι ο μονος λογος που θα παω σε one (και οχι μονο εγω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχουν σκοτωσει τις current gen κονσολες δηλαδη ps3 και 360.

Οτι παιχνιδι βγαινει ειναι downgraded  σε γραφικα και με προβληματα στο framerate  αναγκαζοντας σε σε αγορα νεας γενιας κονσολας. Marketing λεγεται αυτο.

Οι δυνατοτητες των τωρινων κονσολων ειναι περισσοτερες (βλ.uncharted 3 last of us) και οχι ετσι οπως βγαινουν τωρα.

Τωρα αυτο που γινεται με τις πωλησεις του ps3 και υπερτερει τοσο πολυ δε μπορω να το καταλαβω γιατι και το xboxone δεν εχει να ζηλεψει τιποτα και ειναι μια αξιολογη κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις κονσολα,ξαπλωνεις καναπε, απολαμβανεις games στην πολλων ιντζων τηλεοραση σου αντι να καθεσαι σε μια καρεκλα γραφειου κοιτωντας μια 24 οθονη..να ενας λογος να παρεις ps4.

Μπορώ επίσης να συνδέσω το pc στην 42" τηλεόραση του σαλονιού και να απολαμβάνω τα παιχνίδια μου στον καναπέ με ασύρματο gamepad. 

Μεγάλη διαφορά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις κονσολα,ξαπλωνεις καναπε, απολαμβανεις games στην πολλων ιντζων τηλεοραση σου αντι να καθεσαι σε μια καρεκλα γραφειου κοιτωντας μια 24 οθονη..να ενας λογος να παρεις ps4.

 

Παίρνεις το παλιό σου pc (core 2 duo) με μία decent κάρτα (750-750ti-7770 κλπ) τα βάζεις όλα σε ένα όμορφο κουτάκι media center (άπειρες επιλογές), φορτώνεις xbmc κι έχεις ότι ταινία γουστάρεις, ότι σειρά γουστάρεις ότι μουσική γουστάρεις, ότι παιχνίδι θέλεις με καλύτερα γραφικά και σε true full hd και 60fps στον καναπέ σου... Αν θέλεις πέρνα από το σπίτι να σου δείξω και θα αλλάξεις γνώμη...

Ο μόνος λόγος για μένα να πάρεις κονσόλα είναι να βαριέσαι να κάνεις εγκατάσταση στα παιχνίδια ή να μην ξέρεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλουν όλοι ένα τεράστιο θορυβώδες κουτί PC να κάθεται δίπλα στην τηλεόραση στο καθιστικό τους. (Άσε που εαν το έλεγες αυτό στη γυναίκα σου θα γινόταν χαμός...!) 

Υπάρχουν άνθρωποι που μετά τη δουλειά τους θέλουν να χαλαρώσουν στον καναπέ τους παίζοντας ένα παιχνίδι χωρίς να ανακατεύονται με ποντίκια και πληκτρολόγια από δω κι από κει. Γι αυτούς η κονσόλα είναι μια πολύ καλή λύση. Γιατί μερικοί δεν το καταλαβαίνετε αυτό? 

 

 

Το 360 μου κάνει περισσότερο θόρυβο από το PC μου. Το μέγεθος το ορίζεις εσύ. 

Με την "γυναίκα μου" παίζαμε χθες Age of Conan. Εγώ στο PC, αυτή στο laptop. Το αν σας κάνουν ότι θέλουν δεν νομίζω πως είναι θέμα που απασχολεί.

Τρελό ανακάτεμα ένα mini ασύρματο πληκτρολόγιο με touchpad (το οποίο το συνδέεις και με τη smart TV ή με τις κονσόλες).

Ποιος ακριβώς δεν καταλαβαίνει? Εγώ αφήνω όποιον θέλει να παίζει με ότι θέλει.

Αλλά πρέπει αυτά που λέμε να έχουν και μια βάση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις το παλιό σου pc (core 2 duo) με μία decent κάρτα (750-750ti-7770 κλπ) τα βάζεις όλα σε ένα όμορφο κουτάκι media center (άπειρες επιλογές), φορτώνεις xbmc κι έχεις ότι ταινία γουστάρεις, ότι σειρά γουστάρεις ότι μουσική γουστάρεις, ότι παιχνίδι θέλεις με καλύτερα γραφικά και σε true full hd και 60fps στον καναπέ σου... Αν θέλεις πέρνα από το σπίτι να σου δείξω και θα αλλάξεις γνώμη...

Ο μόνος λόγος για μένα να πάρεις κονσόλα είναι να βαριέσαι να κάνεις εγκατάσταση στα παιχνίδια ή να μην ξέρεις...

   Και πιστευεις καποιος ανω των 26+ που εργαζεται θα κατσει να ασχοληθει με ολο αυτο αντι να παρει ενα PS4 και να ξεμπερδεψει? Που στην πρωτη περιπτωση θα εχεις κατι που θα χρειαζεται Mouse and keyboard και setting up, ενω η δευτερη περιπτωση ειναι Plug and play... Και με core 2 duo και 7700 ουτε καν σε uber low settings δεν θα μπορεις να παιζεις τα παιχνιδια, ποσο μαλλον σε medium,high που ειναι στο PS4, xbox one.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν σκοτωσει τις current gen κονσολες δηλαδη ps3 και 360.

Οτι παιχνιδι βγαινει ειναι downgraded σε γραφικα και με προβληματα στο framerate αναγκαζοντας σε σε αγορα νεας γενιας κονσολας.

Ενώ οι καινούριες που παίζουν στα ακατέβατα... 30 προσφέρουν φοβερή εμπειρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ επίσης να συνδέσω το pc στην 42" τηλεόραση του σαλονιού και να απολαμβάνω τα παιχνίδια μου στον καναπέ με ασύρματο gamepad. 

Μεγάλη διαφορά!!!

 

Ξεχνάτε την περίπτωση να δουλεύεις όλη μέρα μπροστά στον υπολογιστή, έτσι που το βράδυ δεν έχεις όρεξη να αγγίξεις πληκτρολόγιο. Πόσο μάλλον να ασχοληθείς με ρυθμίσεις γραφικών, αναβαθμίσεις κλπ.

 

Αυτό είναι το καλό της κονσόλας. Είναι ένα μαύρο κουτί με ένα κουμπί on-off. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πιστευεις καποιος ανω των 26+ που εργαζεται θα κατσει να ασχοληθει με ολο αυτο αντι να παρει ενα PS4 και να ξεμπερδεψει?

Ναι το πιστεύω

 

Δεν ήξερα ότι μετά τα 26 αποκτάς αναπηρίες

Ξεχνάτε την περίπτωση να δουλεύεις όλη μέρα μπροστά στον υπολογιστή, έτσι που το βράδυ δεν έχεις όρεξη να αγγίξεις πληκτρολόγιο. Πόσο μάλλον να ασχοληθείς με ρυθμίσεις γραφικών, αναβαθμίσεις κλπ.

 

Αυτό είναι το καλό της κονσόλας. Είναι ένα μαύρο κουτί με ένα κουμπί on-off.

Τι λέτε ρε παιδιά :lol:

 

Ίσα ίσα άμα κάθεσαι όλη μέρα μπροστά από το χρεπι της δουλειάς σου θες να ξεκουρασεις τα ματάκια σου, όχι να στραβωθείς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το πιστεύω

 

Δεν ήξερα ότι μετά τα 26 αποκτάς αναπηρίες

Τι λέτε ρε παιδιά :lol:

 

Δεν είναι αναπηρία, είναι κούραση, υποχρεώσεις και το βασικότερο : έλλειψη χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

D.Luffy, on 22 Oct 2014 - 09:13 AM, said:

Ναι οκ αυτό που περιγράφεις αλλά δεν είναι κάποιος κανόνας που ισχύει για την πλειοψηφία.. Δεν έχουν όλοι μια μεγάλη τηλεόραση με γαμάτο ηχοσύστημα στο γραφείο τους και άσε που μπορεί να μην έχουν καν σταθερό PC. Ενώ μια TV στο σαλόνι κουτσά στραβά έχουν όλοι.

 

Στην περίπτωση που περιγράφεις όντως είναι καλύτερα να παίξεις στο PC.

 

Εκεί θέλω να καταλήξω φίλε. Οτι αυτό που λέει ο NickTG, λιγοι μπορούν να το συνδιάσουν. ασε που το pc δε μπορείς να το κουβαλάς σε όποιο δωμάτιο θες όπως την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, κι εγω σε pc παιζω, κι εχω ενα ξεχασμενο PS2 στο παταρι, αλλα μερικοι καταντατε γραφικοι

 

ναι ξερουμε, ενα καλο pc εχει καλυτερα γραφικα, και προσφερει πολυ περισσοτερα σε ολους τους τομεις απο μια κονσολα.

 

αλλα το να προσπαθειτε με το ζορι να αποδειξετε πως η λυση "pc στο σαλονι" με πληκτρολογια-ποντικια κλπ ειναι η καλυτερη για ολους ειναι αστειο

 

υπαρχουν ανθρωποι που ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να εχουν ενα pc στο σαλονι, ανεξαρτητως σχηματος-μεγεθους κλπ.

δεν θελουν να ασχολουνται με εγκαταστασεις παιχνιδιων.

δεν θελουν να εχουν ενα πληκτρολογιο-ποντικι πανω στο τραπεζακι του σαλονιου ολη την ωρα.

 

θελουν να καθονται στον καναπε, να πατανε το on στο χειριστηριο και να παιζουν ενα παιχνιδι χωρις να νοιαζονται αν παιζει σε 30 ή 60 fps, χωρις να νοιαζονται αν ειναι 720 ή 1080 χωρις να σκεφτονται αν πρεπει να κανουν ρυθμισεις στα settings για να παιξει ομαλα.

 

επισης δεν ειναι ολες οι συζυγοι gamers, ουτε δειχνουν την ιδια κατανοηση οπως καποιες αλλες.

αυτο δεν σημαινει οτι "μας κανουν οτι θελουν" οπως ειπε καποιος παραπανω. σημαινει οτι πρεπει κι εμεις να κρατησουμε το χομπι μας σε ενα επιπεδο που θα ανεχτει και η συζυγος και να σεβαστουμε την επιθυμια της να ειναι το σαλονι τακτοποιημενο οπως το θελει.

αλλιως να παριε κι αυτη το σετ μακινιουρ της και να ερθει να το απλωσει πανω στο γραφειο του pc. πως θα μας φαινοταν?

 

τοσο απλα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν θελουν να ασχολουνται με εγκαταστασεις παιχνιδιων.

 

 

 

Ίσως θα πρέπει να αποφύγουν τις καινούριες κονσόλες τότε.

Αυτό βέβαια που λες, γουστάρω κονσόλα γιατί έτσι, δεν νομίζω να μην το δέχεται κάποιος.

Υπάρχει όμως μια απόσταση από αυτό μέχρι το "Με το PC είσαι αναγκασμένος να κάθεσαι σε μικρό moniton και καρέκλα".

Για παράδειγμα το PC μου το έχω στην τηλέοραση μαζί με τις κονσόλες και μπορώ να σε βεβαιώσω που ούτε τσακώνονται μεταξύ τους, ούτε αρνείται το PC να δουλέψει γιατί είναι συνδεδεμένο σε τηλεόραση αντί για μικρό monitor.

Αντίστοιχα καμιά από τις κονσόλες μου δεν έχει αρνηθεί να παίξει παιχνίδι επειδή κάθομαι σε καρέκλα γραφείου πάντα και όχι στον καναπέ. 

επισης δεν ειναι ολες οι συζυγοι gamers, ουτε δειχνουν την ιδια κατανοηση οπως καποιες αλλες.

αυτο δεν σημαινει οτι "μας κανουν οτι θελουν" οπως ειπε καποιος παραπανω. σημαινει οτι πρεπει κι εμεις να κρατησουμε το χομπι μας σε ενα επιπεδο που θα ανεχτει και η συζυγος και να σεβαστουμε την επιθυμια της να ειναι το σαλονι τακτοποιημενο οπως το θελει.

 

 

Άρα ούτε κονσόλα θα σου επιτρέψει να έχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...