Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στις πωλήσεις παιχνιδοκονσολών κατά 200% για το μήνα Σεπτέμβριο, με το PS4 να κυριαρχεί


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπότε όπως καταλαβαίνεις η αγορά κονσόλας μου φαίνεται πέταμα χρημάτων. αν είσαι 12 και δεν έχεις κανένα άλλο μηχάνημα σπίτι σου εντάξει να το καταλάβω

 

 

Εντάξει, υπερβολές.

Οι κονσόλες αξίζουν πρώτα απ'όλα για τα exclusives. 

Από εκεί και πέρα αν δεν έχεις PC που να τα σηκώνει μπορείς να παίζεις εκεί και τα multi.

 

Το καλύτερο φυσικά είναι να τα έχεις όλα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@liakos356

 

τι να σου πω; ελπίζω σε 2 χρόνια (που μου ρίχνεις από ότι βλέπω στο προφίλ σου) να μην είμαι και σκέφτομαι σαν κι εσένα και να συνεχίσω να κάνω αυτό που μου αρέσει όπως μου αρέσει 

 

Τώρα δλδ που το πας στο προσωπικό, τι προσπαθείς να αποδείξεις? Με προσβάλεις χωρίς να με ξέρεις. Απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανάγκες για εντυπώσεις είναι δικές σου. Εσύ μίλησες εξ άλλου για "σας κάνουν ότι θέλουν" κλπ.

 

Κατά τ'άλλα έχεις δίκιο. Και εγώ μετά το δίωρο Age of Conan διάλλειμα θέλω...

 

 

Εγώ είπα "αν" βέβαια. Άλλωστε όταν λες πως δεν μπορείς να βάλεις ένα πράγμα στο σαλόνι γιατί το χαλάς τέτοια εντύπωση δίνεις.

Πάλι δεν καταλαβαίνεις καλά τι γράφω. Δεν είναι είναι κακό αν έχεις απορίες να ρωτάς. Ένα hint για σένα λοιπόν. Δεν εννοούσα μετά από δίωρο Age of Conan. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε παιδιά τι συζητάμε τώρα... Το xbox one βγάζει απόδοση όπως μία 7790-7850 και το ps4 7870. Οπότε αν έχεις κάτι τέτοιο θα έχεις και τα γραφικά μιας τωρινής  κονσόλας για όσο γουστάρεις.

Απλά στις κονσόλες θα έχεις κλειδωμένα 30fps και μειωμένα γραφικά όσο προχωράει ο καιρός και θα βαράς παλαμάκια για τα φοβερά γραφικά που θα βλέπεις. Εγώ λοιπόν αν δεν θέλω να παίζω έτσι στην τηλεόραση μου θα δώσω 150€ και θα πάρω κάτι καλύτερο. Αν δεν θέλω απλά θα μειώσω τα settings και θα παίζω όπως θα έπαιζα σε μία κονσόλα.

Αλλά παρ'ολα αυτά θα έχω δοκιμάσει 20 τίτλους παραπάνω (δε θα φεσωθώ κάτι που θα βγει πατάτα) και θα έχω άλλες 10 λειτουργίες εύκαιρες σε ένα μηχάνημα.

Τώρα για επιχειρήματα του στιλ "ολόκληρο κουτί" "καλώδια" "πληκτρολόγια" απάντησα σε προηγούμενο post...

Και προσωπικά δε θα έπαιζα fps ή 3rd person με χειριστήριο (το θεωρώ τραγικό) οπότε δε θα ακουμπούσα έτσι κι αλλιώς κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς λοιπόν? Tekken? Ή μήπως τελικά έχεις ανάγκη για εντυπώσεις??

 

 

Ναι, ψάχνω να βγάλω γκόμενα στο Insomnia και με διαφημίζω. 

Τέλος από εμένα.

Αυτό που είχα να πω το έχω γράψει ήδη. 

Αν κάποιος θελήσει να κουβεντιάσουμε σε αυτά, ευχαρίστως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δλδ που το πας στο προσωπικό, τι προσπαθείς να αποδείξεις? Με προσβάλεις χωρίς να με ξέρεις. Απλά.

Δε προσβάλλω κανένα, δε σου είπα ότι ο τρόπος που σκέφτεσαι και πράττεις είναι καλός/κακός, έξυπνος/ηλίθιος.

 

Απλά εύχομαι να μην τον υιοθετήσω ποτέ.

 

Όπως καταλαβαίνεις το επιχείρημα "μεγάλωσα" , "έχω δουλειές" εμένα δε με πείθει.

 

Κι εγω προσπαθώ εδώ και 5 μέρες να βρω χρόνο να παίξω, αλλά θα τον βρω τελικά και όταν τον βρω θα θέλω να παίξω σαν άνθρωπος. Ακριβώς επειδή είμαι 30 χρονών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος από εμένα.

Αυτό που είχα να πω το έχω γράψει ήδη. 

Αν κάποιος θελήσει να κουβεντιάσουμε σε αυτά, ευχαρίστως.

 

Ναι όντως πες και τίποτα άλλο επί του θέματος γιατί κουραστήκαμε να μαθαίνουμε για το τι κάνεις με τη γυναίκα σου. Έχετε κουράσει σαν ζευγάρι...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως πες και τίποτα άλλο επί του θέματος γιατί κουραστήκαμε να μαθαίνουμε για το τι κάνεις με τη γυναίκα σου. Έχετε κουράσει σαν ζευγάρι...!

 

Συγγνώμη, επέστρεψα για λίγο στο θέμα να σου επιστρέψω την παντόφλα που σου πέταξε όταν πήγες να βάλεις το PC στο σαλόνι.

Συνεχίστε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, υπερβολές.

Οι κονσόλες αξίζουν πρώτα απ'όλα για τα exclusives. 

Από εκεί και πέρα αν δεν έχεις PC που να τα σηκώνει μπορείς να παίζεις εκεί και τα multi.

 

Το καλύτερο φυσικά είναι να τα έχεις όλα. 

Ναι αξίζουν για τα exclusives αλλά όταν αυτά είναι και ένας σοβαρός αριθμός. Τώρα για 4-5 παιχνίδια συγγνώμη αλλά δεν θα δώσω και 400 ευρώ...

Ψηνόμουν πολύ για dead rising 3 και καλοέβλεπα το xbox one. Είδα ότι έχει και το ryse που ok δεν ενθουσιάστηκα αλλά δε με χάλαγε. Είχε αρχίσει να μπαίνει στο μυαλό μου να κοιτάξω και αυτή τη κονσόλα πριν αποφασίσω ποια θα πάρω. Και ξαφνικά βλέπω dead rising στο pc και ryse στο pc. 

Σημειωτέον ότι έχω και ps plus λόγω vita αλλά ότι έχει δώσει για ps4 απλά δεν λένε και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ οτι απο το καναπέ δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια όπως bf γιατι θες ποντίκι πληκτρολόγιο και οχι μοχλό οπότε εμένα τουλάχιστο δεν με βολεύει ο καναπές στο pc για παιχνίδια που δεν έχουν μοχλό. συν οτι έχει ενα σκασμό cheats και bugs στο pc που αντί να διασκεδάζεις σου έρχεται να σπάσεις την tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αξίζουν για τα exclusives αλλά όταν αυτά είναι και ένας σοβαρός αριθμός. Τώρα για 4-5 παιχνίδια συγγνώμη αλλά δεν θα δώσω και 400 ευρώ...

Ψηνόμουν πολύ για dead rising 3 και καλοέβλεπα το xbox one. Είδα ότι έχει και το ryse που ok δεν ενθουσιάστηκα αλλά δε με χάλαγε. Είχε αρχίσει να μπαίνει στο μυαλό μου να κοιτάξω και αυτή τη κονσόλα πριν αποφασίσω ποια θα πάρω. Και ξαφνικά βλέπω dead rising στο pc και ryse στο pc. 

Σημειωτέον ότι έχω και ps plus λόγω vita αλλά ότι έχει δώσει για ps4 απλά δεν λένε και τίποτα.

 

 

Ο αριθμός αυτός είναι σχετικός για τον καθένα. Άλλοι και για 1 παιχνίδι θα αγόραζαν κάποια κονσόλα.

Σίγουρα πάντως όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνονται και τα exclusives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<flame mode on>

 

Το ωραιο ειναι οτι λετε οτι ενα pc θα θελει αναβαθμιση για να παιξει τα νεα παιχνιδια σε 1080p κτλ αλλα ξεχνατε οτι οι κονσολες ουτε καν στα 1080p δεν παιζουν τα περισσοτερα games και εαν βρεθει ενα να ειναι στα 1080p γινεται ειδηση στα games sites...

 

<Flame mode off>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<flame mode on>

 

Το ωραιο ειναι οτι λετε οτι ενα pc θα θελει αναβαθμιση για να παιξει τα νεα παιχνιδια σε 1080p κτλ αλλα ξεχνατε οτι οι κονσολες ουτε καν στα 1080p δεν παιζουν τα περισσοτερα games και εαν βρεθει ενα να ειναι στα 1080p γινεται ειδηση στα games sites...

 

<Flame mode off>

 

Όπως και πολλοί ξεχνάνε ότι δεν τους ενδιαφέρει όλους σε τι ανάλυση τρέχει ένα παιχνίδι και αν έχει HDAO+ και tessellation. Να πω ότι οι διαφορές ήταν μέρα με τη νύχτα ναι.

 

Ανάλογα τις απαιτήσεις του καθενός. Αυτός που τα ψειρίζει όλα και θέλει το καλύτερο δυνατό έστω και όταν η διαφορά δεν είναι μεγάλη πάει σίγουρα σε PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...