Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στις πωλήσεις παιχνιδοκονσολών κατά 200% για το μήνα Σεπτέμβριο, με το PS4 να κυριαρχεί


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως προέβλεψα, αναφέρεις αντεπιχειρήματα που ισχύουν και είναι σωστά, αλλά εμένα δεν με πείθουν. Φυσικά και παίζεις το κεφάλι σου χωρίς την εγγύηση, φυσικά και κοστίζει και φυσικά δεν υπάρχει στις νέες κονσόλες.

 

Παρόλα αυτά, έχω δοκιμάσει το gaming PC και με κούρασε, ειδικά όταν ήθελα κάτι να χαλαρώσω, οπότε και το απέφευγα. Αντίθετα μια κονσολα σε ελκύει να ασχοληθείς μαζί της, γιατί είναι πιο άμεση.

 

Αυτό στην ουσία πληρώνεις. Το πόσο το αξιολογεί ο καθένας, εξαρτάται από τι θεωρεί videogame και ηλεκτρονική ψυχαγωγία. 

 

Δεν ξέρω τι μπορεί όντως να σε κουράζει και δε θα διαφωνήσω...

Αλλά πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να με κουράσει όταν πατάω απλά ένα ok στο τηλεκοντρόλ του media center για να επιλέξω από την λίστα με τα εγκατεστημένα μου games για να παίζω από τον καναπέ μου... Ούτε καν dvd δε βάζω... Υπάρχει κάτι πιο άμεσο; Ναι φυσικά έπρεπε να το εγκαταστήσω. Δε το θεωρώ κάτι τόσο κουραστικό. Πατάω δύο κλικ, πάω τρώω και είναι έτοιμο...

Τες πα συζήτηση κάνουμε. Εγώ προσωπικά με αυτά που έχω δει έχω κάνει και πλέον "απολαμβάνω" και δώρο να μου έκαναν κονσόλα δε θα την ακουμπούσα... Γιατί πολύ απλά τη θεωρώ κάτι "υποδεέστερο" αυτού που έχω τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και όπως όλοι ξέρουν με τον υπολογιστή δεν μπορείς να το κάνεις αυτό αφού με το που δει πως έκατσες σε καναπέ ή πολυθρόνα και τον σύνδεσες σε τηλεόραση πολλών ιντσών αντί για 24 οθόνη κλείνει αυτόματα!

Ίσως είσαι ελεύθερος και αγνοείς τον παράγοντα γυναίκα. Πείσε την να βάλει ένα full atx tower στο σαλονι σου όπου έχεις κρεμάσει μια 50+ τηλεόραση, δίπλα από το έπιπλο που την συνοδεύει..μην αναφέρω τα ποντίκια και τα πληκτρολόγια ώστε να εκκινεις games,install,restart κτλ κτλ πράγματα που δεν γίνονται με ένα pc game pad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μην αναφέρω τα ποντίκια και τα πληκτρολόγια ώστε να εκκινεις games,install,restart κτλ κτλ πράγματα που δεν γίνονται με ένα pc game pad.

μην τα αναφέρεις

 

 

 

wireless-touch-keyboard-k400r-glamour-lg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ επίσης να συνδέσω το pc στην 42" τηλεόραση του σαλονιού και να απολαμβάνω τα παιχνίδια μου στον καναπέ με ασύρματο gamepad. 

Μεγάλη διαφορά!!!

Αν έχεις το pc στο σαλόνι πράγμα που σημαίνει πως είτε μένεις μόνος σου ειτε έχεις πλακώσει την γυναίκα σου χα χα

 

Βάλε και ποντίκι,πληκτρολόγιο για άλλες διεργασίες πχ install,restart κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πείσε την να βάλει ένα full atx tower στο σαλονι σου όπου έχεις κρεμάσει μια 50+ τηλεόραση, δίπλα από το έπιπλο που την συνοδεύει.. 

καλά ας μην αναλύσουμε το θέμα παντόφλα, ευτυχώς δεν είναι όλες έτσι

 

παρόλα αυτά και σε αυτό υπάρχουν λύσεις όπως:

 

 

 

Images_04S.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τα αναφέρεις

 

 

 

wireless-touch-keyboard-k400r-glamour-lg

 

 

Οι γυναίκες φίλε να σου θυμίσω είναι όντα που πιστεύουν πως επειδή οι τηλεοράσεις είναι γενικά άσχημες στον χώρο του σαλονιού τους θα προτιμούσαν να μην υπήρχαν η να τις κρύβεις! Τις τηλεοράσεις εννοώ..Όποτε οτιδήποτε extra όπως πχ ένα πληκτρολόγιο καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βάλε και ποντίκι,πληκτρολόγιο για άλλες διεργασίες πχ install,restart κτλ

σου έδειξα από πάνω τη λύση με 30 ευρουλάκια

 

πείτε ρε παιδιά τι άλλα παράπονα έχετε από τις γυναίκες σας που σας καταδυναστεύουν και τις δουλειές σας και δε μπορείτε να κάνετε πολύπλοκες διεργασίες με υπολογιστές 

Οι γυναίκες φίλε να σου θυμίσω είναι όντα που πιστεύουν πως επειδή οι τηλεοράσεις είναι γενικά άσχημες στον χώρο του σαλονιού τους θα προτιμούσαν να μην υπήρχαν η να τις κρύβεις! Τις τηλεοράσεις εννοώ..Όποτε οτιδήποτε extra όπως πχ ένα πληκτρολόγιο καταλαβαίνεις.

σε ένα ράφι το βάζεις μαζί με το pc που δε φαίνεται και το βγάζεις για να χειριστείς τον υπολογιστή..

 

έτσι όπως σε ακούω, πρέπει να περνάς πολύ άσχημα βρε παιδί μου :lol: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου έδειξα από πάνω τη λύση με 30 ευρουλάκια

 

πείτε ρε παιδιά τι άλλα παράπονα έχετε από τις γυναίκες σας που σας καταδυναστεύουν και τις δουλειές σας και δε μπορείτε να κάνετε πολύπλοκες διεργασίες με υπολογιστές

σε ένα ράφι το βάζεις μαζί με το pc που δε φαίνεται και το βγάζεις για να χειριστείς τον υπολογιστή..

 

έτσι όπως σε ακούω, πρέπει να περνάς πολύ άσχημα βρε παιδί μου :lol:

 

Είσαι παντρεμένος η τσάπα μιλάμε? γιατί αν δεν είσαι δεν νιώθεις, δεν περιγράφεται..χα χα

 

Εσυ τι νομίζεις, δεν θα έβαζα αλλιώς την r9 280x να λάμπει στην 50αρα του σαλονιού μου?

 

Η κονσόλα με το μέγεθος της σου λύνει τα χέρια..υποφέρουμε φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντρεμένος δεν είμαι ακόμα, αλλά 9 χρόνια που την έχω την έχουμε ξεκαθαρίσει αυτά 

 

τώρα αν πάθει κι αυτή μετάλλαξη και μου τη παίξει, τι να πω :P

 

πέρα από τη πλάκα, αν σου αρέσει κάτι (και όντως σου αρέσει αρκετά), πιστεύω ότι ο άλλος πρέπει να το σέβεται

το ιδανικό θα ήταν να αρέσουν στη συντροφό του οποιουδήποτε τα games (που τελοσπάντων στη περιπτωσή μου ισχύει, αφού μαζί αποφασίζουμε τι θα παίξουμε και τι όχι), αλλά αν δεν γίνεται αυτό τουλάχιστον να το σεβαστεί

 

αν μιλάμε τώρα για πιο ακραίες περιπτώσεις που θα κάθεσαι να παίζεις και θα σου λέει η άλλη ότι τα πιτσιρίκια παίζουν και τι κάνεις ολόκληρος μαντράχαλος, καλύτερα να πάρει πόδι  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντρεμένος δεν είμαι ακόμα, αλλά 9 χρόνια που την έχω την έχουμε ξεκαθαρίσει αυτά 

 

τώρα αν πάθει κι αυτή μετάλλαξη και μου τη παίξει, τι να πω :P

Άντε με το καλό τότε!

 

Μια μετάλλαξη την κάνουν πάντως..be prepared χα χα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, κι εγω σε pc παιζω, κι εχω ενα ξεχασμενο PS2 στο παταρι, αλλα μερικοι καταντατε γραφικοι

 

ναι ξερουμε, ενα καλο pc εχει καλυτερα γραφικα, και προσφερει πολυ περισσοτερα σε ολους τους τομεις απο μια κονσολα.

 

αλλα το να προσπαθειτε με το ζορι να αποδειξετε πως η λυση "pc στο σαλονι" με πληκτρολογια-ποντικια κλπ ειναι η καλυτερη για ολους ειναι αστειο

 

υπαρχουν ανθρωποι που ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να εχουν ενα pc στο σαλονι, ανεξαρτητως σχηματος-μεγεθους κλπ.

δεν θελουν να ασχολουνται με εγκαταστασεις παιχνιδιων.

δεν θελουν να εχουν ενα πληκτρολογιο-ποντικι πανω στο τραπεζακι του σαλονιου ολη την ωρα.

 

θελουν να καθονται στον καναπε, να πατανε το on στο χειριστηριο και να παιζουν ενα παιχνιδι χωρις να νοιαζονται αν παιζει σε 30 ή 60 fps, χωρις να νοιαζονται αν ειναι 720 ή 1080 χωρις να σκεφτονται αν πρεπει να κανουν ρυθμισεις στα settings για να παιξει ομαλα.

 

επισης δεν ειναι ολες οι συζυγοι gamers, ουτε δειχνουν την ιδια κατανοηση οπως καποιες αλλες.

αυτο δεν σημαινει οτι "μας κανουν οτι θελουν" οπως ειπε καποιος παραπανω. σημαινει οτι πρεπει κι εμεις να κρατησουμε το χομπι μας σε ενα επιπεδο που θα ανεχτει και η συζυγος και να σεβαστουμε την επιθυμια της να ειναι το σαλονι τακτοποιημενο οπως το θελει.

αλλιως να παριε κι αυτη το σετ μακινιουρ της και να ερθει να το απλωσει πανω στο γραφειο του pc. πως θα μας φαινοταν?

 

τοσο απλα

πρωτη normal απαντηση , απλα και κατανοητα. (pc gamers ειμαι) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ούτε πληκτρολόγιο ούτε ποντίκι... Ένα remote έχω των 15€.

Με μία 7770 έχεις γραφικά xbox one με μία 7850 έχεις γραφικά ps4... Οπότε με μία 750ti τις πατάς για πλάκα...

 

Μία φορά ασχολείσαι και μετά δεν ξανασχολείσαι... Μόνο αν θέλεις να περάσεις κανένα παιχνίδι.

Είμαι 33 και γυρνάω στο σπίτι γύρω στις 9... Μια χαρά ασχολήθηκα. Τα έκανα μια φορά και τα έχω όλα σε ένα κουτάκι Cooltube...

 

Cooltek_C2_01.jpg?fit=300%2C300

270 x 200 x 224 mm

 

Τα ίδια μου έλεγε και ένας φίλος που είχε ps3 και ήθελε ps4... Είδε το δικό μου και απλά ξέχασε και ps4 και xbox. Η γυναίκα του πλέον έχει λιώσει στις σειρες και στις ταινίες και αυτός με tomb raider, assasin's creed, fifa, nba 2k14, rayman κλπ κλπ...

Και όλα αυτά από τον καναπέ του... Χωρίς πληκτρολόγιο... Χωρίς ποντίκι...

οταν λες ενα απλο remote ΧΩΡΙΣ πληκτρολογιο ποντικι τι εννοεις? Ρωταω γιατι με ενδιαφερει. Κ εγω ελεγα στησω συστημα στην TV αλλα δεν εχω βρει λυση χωρις πληκτρολογιο και ποντικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα το gta v στο ps3 και με επιασε πονοκεφαλος με τα framedrops και το framerate που το τρεχει και απο γραφικα μετριοτατο.

 

Επισης με τα σαλονια και τα τεραστια κουτια που θιγονται οι γυναικες και γινετε χαλια ο τοπος, υπαρχουν κουτακια σαν το coolermaster elite 130 που εκαναν προσφατα και review στο insomnia (και δεκαδες αλλα) που σε συνδιασμο ακομα και φτηνο hardware οπως εναν fm2 amd και μια 260x μπορουν να δωσουν οπτικο αποτελεσμα ps4 ανετα, φυσικα ο χαμος με τα καλωδια ειναι ενα καλωδιο ρευματος και ενα hdmi.

Οσοι θελουν ευκολια κονσολας ανετα με xbmc και steam σε συνδιασμο με xbox controler μπορουν να την εχουν, επισης τα windows 8.1 σε συνδιασμο με ssd bootaroun πιο γρηγορα και απο κονσολα,  αλλα τι να λεμε, μαλλον καποιοι εχουν να ακουμπησουν desktop pc, απο τοτε που ηταν ασπρα κουτια και ειχαν crt οθονες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες ενα απλο remote ΧΩΡΙΣ πληκτρολογιο ποντικι τι εννοεις? Ρωταω γιατι με ενδιαφερει. Κ εγω ελεγα στησω συστημα στην TV αλλα δεν εχω βρει λυση χωρις πληκτρολογιο και ποντικι.

υπάρχουν κουτιά (htpc κυρίως) που έχουν μέσα remote, ή μητρικές, είχε βγάλει και κάποτε η logitech ποντίκι που έπιανε στον αέρα και ήταν σαν remote, υπάρχουν διάφορες λύσεις,  αλλά ειλικρινά η καλύτερη επιλογή πιστεύω πως είναι ένα k400 σαν αυτό που ανέφερα πριν αν θες να γράψεις και κείμενο 

 

είναι ελαφρύ μικρό, πιάνει στο θεό, οι μπαταρίες του κρατάνε πάρα πολύ καιρό και το βάζεις εύκολα στην άκρη για να μην ενοχλεί 

 

είναι φτιαγμένο ακριβώς για pc σε σαλόνι, είχα δει και ανάλογη πρόταση της ms που μου φάνηκε επίσης αξιοπρεπέστατη 

 

βέβαια αυτά δεν είναι μικρά σαν ένα control,  σου δίνουν όμως πλήρη έλεγχο pc και παίρνεις μόνο ένα τέτοιο δε χρειάζεται να γεμίσεις περιφερειακά, γιατί κάποια στιγμή θα χρειαστεί να γράψεις κάτι, δε γίνεται αλλιώς 

 

και για συμβατές smart tv λένε κάτι τέτοια, για όποιον ενδιαφέρεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κουτια που προτεινετε δεχονται μονο mini atx αρα ξεχνας τις μεγαλες καρτες γραφικων που απαιτουν τα pc games καθοτι το optimization τους ειναι τις περισσοτερες φορες απαραδεκτο. Ναι οι κονσολες δεν ειναι τοσο δυνατες, εχουν ομως software στα μετρα τους κατι που στο pc δεν βλεπεις λογω πολλων διαφορετικων configuration, συνεπως μια απλη καρτα επιπεδου 750ti δεν αρκει και σε αυτο φταινε οι εταιριες software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...