Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στις πωλήσεις παιχνιδοκονσολών κατά 200% για το μήνα Σεπτέμβριο, με το PS4 να κυριαρχεί


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο PC θα σου δώσει διάρκεια ζωής πόσο? 2 χρόνια το MAX που θα μπορεί να παίζει τα νέα παιχνίδια απροβλημάτιστα...(και με αυτά τα specs πολλά λέω), μετά στον 3ο χρόνο θα παίζει χειρότεραι-ίσα απο ένα PS4, στον 4ο θα κάνεις τον σταυρό σου για το αν θα το σηκώσει το παιχνίδι στα low, στον 5ο όπου η γενιά της κονσόλας υποστηρίζεται ακόμα δεν θα μπορείς παρά να παίξεις μικρά Indie παιχνιδάκια ή τα παλιά...(αν έδεινες 700-900 κατοστάρικα θα έχεις χρόνο ζωής της τάξης των 5 ετών).

Στις παιχνιδοκονσόλες δεν είπε ποτέ κανένας πως θα έχεις ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ, δεν θα έκανε 350euro (τόσο πλήρωσα στο plaisio) αν ήταν έτσι, θα έκανε 800 και θα είχες άλλο επίπεδο... Είναι παιχνιδοκονσόλα, είναι για να παίζεις τα παιχνίδια σου και να απολαμβάνεις τα ωραία τους γραφικά, τα ωραία όχι τα θεικά (της εκάστοτε περιόδου)...

Στην τελική με 350 δεν μπορείς να φτιάξεις ένα PC που για 5 χρόνια θα μπορεί να παίξει τα πάντα 720p/1080p-30FPS/45FPS/60FPS...(δεν είπε κανέις πως με τον υπολογιστή δεν μπορείς να κάνεις παπάδες, μπορείς να αναβαθμίσεις, μπορείς το ένα, μπορείς το άλλο, αλλά σε αυτήν την περίπτωση προσθέτεις χρήματα σε ένα budget που δεν θα έπεπε).

Για τον xbmc ξεχνάς πως γράφτικε για το XBOX (XBoxMultiMediaCenter), και έχω να σου προτείνω κάτι άλλο, PLEX (MultiMedia Server), και ΟΛΕΣ οι συσκευές στο σπίτι σου (PC/Tablet/Phones/Consoles) στριμάρουν απτοβλημάτιστα 1080p/DTS-MA/DTS-HD/7.1/3D και ότι τραβάει η ψυχή σου....

 

Το plex το γνωρίζω αλλά πήγα σε xbmc και παίζει χωρίς κανένα θέμα...

1ον Ξαναλέω μία φορά ασχολείσαι για να το στήσεις και μετά το ξεχνάς... Και σιγά την επιστήμη έλεος.

Εσείς δηλαδή για να παίξετε ένα COD στο pc κάνετε τον τεχνικό; Εγώ δύο τρία next πατάω πάντως....

2ον Ναι με c2d θα σου αντέξει 2-3 χρόνια ανάλογα την gpu που θα έχεις. Αν και για μένα ένας c2d 8xxx δε δημιουργεί bottleneck για τις κάρτες γραφικών που στοχέυεις για ένα media center pc (mid end δηλαδή). Με έναν Sandy όμως θα κάνεις μια χαρά τη δουλεία σου για πολλά χρόνια. Και απλά μπορεί αν χρειαστεί να αλλάξεις μια καρτούλα στο 3χρονο.

Ενώ τις κονσόλες τις παντρεύεσαι μέχρι να βγει η νέα φουρνιά. Το οποίο σημαινει όσο προχωράει ο καιρός και οι τίτλοι θα είναι όλο και πιο απαιτητικοί θα είναι όλο και πιο χάλια στις κονσόλες. Βγήκαν για παράδειγμα τώρα τα xbox one και ps4 που έχουν λίγο καιρό και έχουν βγει τίτλοι που τις γονατίζουν από τώρα...

Εγώ λοιπόν έχω στο media center μου μία 6850 και δεν έχω βρει τίτλο ακόμα που να μη παίζω απροβλημάτιστα στα 1080p σε high settings. Αν όμως δω κόλλημα θα αγοράσω μία νέας γενιάς καρτούλα mid range και θα τα τρέχω όλα πολύ καλύτερα απο οποιαδήποτε κονσόλα όσο καιρό αυτές αντέξουν (5 χρόνια ας πούμε)... Αν θέλω να παίζω με τα γραφικά που θα μου δίνει μια κονσόλα ξαναλέω μια 7770 - 7850 κάνει την δουλειά ανετότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οπότε όπως καταλαβαίνεις η αγορά κονσόλας μου φαίνεται πέταμα χρημάτων. αν είσαι 12 και δεν έχεις κανένα άλλο μηχάνημα σπίτι σου εντάξει να το καταλάβω.

 

Το ακούσαμε κι αυτό...

Οι σημερινές κονσόλες είναι μόνο για 12χρονους που δεν έχουν κανένα μηχάνημα.

Γιατί? Γιατί δεν έχουν γραφικάρες όπως οι προηγούμενες...

 

Πολύ των άκρων είστε μερικοί στις απόψης σας. Ή μαύρο ή άσπρο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@liakos356

 

τι να σου πω; ελπίζω σε 2 χρόνια (που μου ρίχνεις από ότι βλέπω στο προφίλ σου) να μην είμαι και σκέφτομαι σαν κι εσένα και να συνεχίσω να κάνω αυτό που μου αρέσει όπως μου αρέσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο PC θα σου δώσει διάρκεια ζωής πόσο? 2 χρόνια το MAX που θα μπορεί να παίζει τα νέα παιχνίδια απροβλημάτιστα...(και με αυτά τα specs πολλά λέω), μετά στον 3ο χρόνο θα παίζει χειρότεραι-ίσα απο ένα PS4, στον 4ο θα κάνεις τον σταυρό σου για το αν θα το σηκώσει το παιχνίδι στα low, στον 5ο όπου η γενιά της κονσόλας υποστηρίζεται ακόμα δεν θα μπορείς παρά να παίξεις μικρά Indie παιχνιδάκια ή τα παλιά...(αν έδεινες 700-900 κατοστάρικα θα έχεις χρόνο ζωής της τάξης των 5 ετών).

Στις παιχνιδοκονσόλες δεν είπε ποτέ κανένας πως θα έχεις ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ, δεν θα έκανε 350euro (τόσο πλήρωσα στο plaisio) αν ήταν έτσι, θα έκανε 800 και θα είχες άλλο επίπεδο... Είναι παιχνιδοκονσόλα, είναι για να παίζεις τα παιχνίδια σου και να απολαμβάνεις τα ωραία τους γραφικά, τα ωραία όχι τα θεικά (της εκάστοτε περιόδου)...

Στην τελική με 350 δεν μπορείς να φτιάξεις ένα PC που για 5 χρόνια θα μπορεί να παίξει τα πάντα 720p/1080p-30FPS/45FPS/60FPS...(δεν είπε κανέις πως με τον υπολογιστή δεν μπορείς να κάνεις παπάδες, μπορείς να αναβαθμίσεις, μπορείς το ένα, μπορείς το άλλο, αλλά σε αυτήν την περίπτωση προσθέτεις χρήματα σε ένα budget που δεν θα έπεπε).

Για τον xbmc ξεχνάς πως γράφτικε για το XBOX (XBoxMultiMediaCenter), και έχω να σου προτείνω κάτι άλλο, PLEX (MultiMedia Server), και ΟΛΕΣ οι συσκευές στο σπίτι σου (PC/Tablet/Phones/Consoles) στριμάρουν απτοβλημάτιστα 1080p/DTS-MA/DTS-HD/7.1/3D και ότι τραβάει η ψυχή σου....

Εσυ λες για αναβαθμισεις στο pc κτλ κτλ........και εσυ φτανεις αυτο το χρηματικο ποσο με τα παιχνιδια που παιρνεις στο ps4,αν βαλεις καθε φορα απο 60-70€ μεσα σε εναν χρονο εχεις παρει παιχνιδια σε αξια παραπανω απο αυτα που θα δωσο εγω για να παρω μια καρτα γραφικων π.χ και τα παιχνιδια ξερουμε πολυ καλα οτι στο pc με kinguin τα παιρνεις πολυ ποιο φτηνοτερα,και αν δεν θες να δωσεις λεφτα,υπαρχουν και τα torrents και ειναι και τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακούσαμε κι αυτό...

Οι σημερινές κονσόλες είναι μόνο για 12χρονους που δεν έχουν κανένα μηχάνημα.

Γιατί? Γιατί δεν έχουν γραφικάρες όπως οι προηγούμενες...

 

Πολύ των άκρων είστε μερικοί στις απόψης σας. Ή μαύρο ή άσπρο τέλος.

ok δέχομαι ότι είμαι λίγο ακραίος, αυτό ισχύει

 

πες μου σε παρακαλώ μερικούς λόγους για τους οποίους θα ξεκινούσα εγώ σήμερα, που τελοσπάντων παίζω στο pc μου τα περισσότερα πράγματα αξιοπρεπώς να πάρω ένα ps4 ας πούμε..

 

αν μου βρεις λόγους, να το σκεφτώ να πάω να το πάρω βρε παιδί μου, αλλά μέχρι στιγμής δεν καταλαβαίνω τι χάνω που δεν ξεκινάω να μοιράζω 500αρικα και επιλέγω να μη χαλάσω τίποτα σε hardware καθώς και σαφώς λιγότερα για το ίδιο software.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα διαφοράς κονσολας και pc και κονσόλας ειναι τα παιχνίδια!!!η τιμη ουσιαστικά είναι ιδια μιας και στο pc οχι μονο ειναι πιο φθηνα τα παιχνίδια αλλα υπάρχει και ο Θείος!!!τα γραφικά καποια στιγμη το pc παλι θα είναι καλύτερο σε γραφικά απο κονσόλες και για να παίξεις τα γραφικά που θα βγάζουν οι κονσόλες δν θα χρειάζεται αναβάθμιση το pc απλα αμα θες ultra που αλλο αυτό!!οπότε στην ουσια είναι τι τίτλους θελει ο καθένας!δν θα εχεις στην κονσόλα indie τίτλους οπως minecraft unturned team fortress mmo όπως wow rift terra και πολλά αλλα αντιθετα αμα.θες god of war uncharted και λοιπά ps4 και παει λέγοντας....εγω Προσωπικά επελεξα wiiu και το μετριο pc μ.για τα χαμηλών απαιτήσεων παιχνίδια που παίζω!! Ο καθενας με τις αναγκες του

 

:-P :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμένα το point μου είναι ότι παίζω με pc 5ετιας που έχει βγάλει τα λεφτά του σε βαθμό αηδίας (κάνοντας και άλλα πράγματα πέρα από gaming) το οποίο έχει μια κάρτα 3ετίας και το οποίο παίζει πολύ καλύτερα οποιδήποτε παιχνίδι από οποιαδήποτε κονσόλα

 

επιπλέον κόστος λόγω κονσολών; 0€

κόστος αναβάθμισης γενικα; 150-200€ κάθε 2-3 χρόνια για gpu  (πουλώντας τη παλιά ως μεταχειρισμένη)

χαμηλότερο κόστος παιχνιδιών; εννοείται

μπορώ να κάνω κι άλλα πράγματα με άνεση; εννοείται επίσης

 

οπότε όπως καταλαβαίνεις η αγορά κονσόλας μου φαίνεται πέταμα χρημάτων. αν είσαι 12 και δεν έχεις κανένα άλλο μηχάνημα σπίτι σου εντάξει να το καταλάβω

 

αν έχεις ήδη ένα σχετικά καλό pc (έναν οποιοδήποτε 4πυρηνό βρε παιδί μου, όχι τελευταίας κοπής κιόλας) με μια καρτούλα στα ούτε 200€ (πχ r9280) έχεις πιο καλή gaming εμπειρία, τέλος

Είμαι 22 αν πήγαινε σε εμένα, έχω υπολογιστή για την δουλειά μου και μόνο την δουλειά μου (προγραμματιστής είμαι σε εταιρία βιαμηχανικών αυτοματισμών).

 

Δες την διαφορά στα γραφικά (ναι υπάρχει, φένεται, δεν είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ όμως σε σχέση με το πως ήταν παλιά) δες και το πόσο χρειάζεται όμως σε λεφτά για ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.

 

 

(και αυτός είναι ένας απο τους τίτλους που είναι εμφανής, υπάρχουν παιχνίδια μπορείς να το ψάξεις που δεν βλέπεις διαφορά, και ακτιβως επειδή πρώτα γράφονται για κονσόλα συνήθος το πόρτ είναι κακό και έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις στους υπολογιστές).

 

Όσο για τις καλύτερες τιμές στα παιχνίδια ξεχνάς οτι με ένα 40 στο PS γίνεσαι Plus Member για ένα χρόνο και κάθε πρώτη του μήνα λαμβάνεις δωρεάν από 2 μέχρι και 4 επιλεγμένα παιχνίδια (μέσα στους δύο πρώτους μήνες έχεις βγάλει το 40αρι που έδωσες) και μαζί με τους υπόλοιπους μήνες και τις εκπτώσεις απο 10% εώς 75% που έχεις επίσης σε ολα τα άλλα παιχνιδια μεσα στον πρώτο χρόνο έχεις βγάλει και το 400 άρι της κονσόλας, και δεν θές στον ένα χρόνο, πες στα 2, και δεν θές ούτε στα δύο, πες στα 3 ή στα 4, σήμασία έχει πως ότι πληρώνεις το παιχνεις πίσω σε παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι προηγούμενες κονσόλες όταν βγήκαν ειχαν γραφικάρες, τούτες εδώ με τα 900p και τα 30fps και χωρις κανένα exclusive της προκοπής είναι απλά για γέλια

Όταν είχε βγει το xbox360 ειδαμε assassins creed και μας πέσανε τα σαγόνια. Και να θέλαμε τότε δεν υπήρχε PC σε λογική τιμή που να βγάζει τέτοια γραφικά. Τώρα τί ακριβώς να πάρω; Όλα τα παιχνίδια είναι και σε PC, εκτός από ελάχιστα, και μάλιστα με καλύτερα γραφικά.

Ποτε μου δεν πίστευα ότι θα αγόραζα Wii u λόγω του ότι έχω κολημα με τα γραφικά αλλά είναι η μονη κονσόλα που έχει νόημα να αγοράσεις. Να πάρω ps4 να παίξω shadow of mordor; Όχι απλά θα τα σκάσω και θα αγοράσω μια 970 και σε μια τριετία που θα αρχίσω να βγάζω φίλτρα λόγω του βάρους των παιχνιδιών τότε ίσως να καταφέρει το ps4 να έχει τα ίδια γραφικά....και αν βάλουμε και στην εξίσωση το θείο καληνύχτα κονσόλες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι εχουν κολλησει στο 2005.Με pc 700 ευρω πατας για πλακα τις κονσολες για 4-5 χρονια(που τοσο θα κρατησουν και αυτες αλλωστε) και σταδιακα λογω φθηνοτερων παιχνιδιων παιρνεις και τα +300 πισω.

Στο pc λυσεις υπαρχουν για ΟΛΑ τα μικροπροβληματα,και μαλιστα αποδοτικες.Χωρος?Mini tower case(που ειναι και κομψες).

Χειριστηριο?Xbox 360 controller και καθαρισες.Δε θες πληκτρολογιο?Big picture στο steam.

Λυσεις υπαρχουν για τα παντα.Αν τις αγνοεις,ειτε εισαι τεμπελης και βαριεσαι να τα κανεις ολα αυτα σε καποιο ρεπο/σκ,ειτε εισαι ασχετος και δε ξερεις,ειτε βγαζεις κουσουρια ντε και καλα για να δικαιολογησεις την κονσολα σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 22 αν πήγαινε σε εμένα, έχω υπολογιστή για την δουλειά μου και μόνο την δουλειά μου (προγραμματιστής είμαι σε εταιρία βιαμηχανικών αυτοματισμών).

 

Δες την διαφορά στα γραφικά (ναι υπάρχει, φένεται, δεν είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ όμως σε σχέση με το πως ήταν παλιά) δες και το πόσο χρειάζεται όμως σε λεφτά για ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.

 

 

 

(και αυτός είναι ένας απο τους τίτλους που είναι εμφανής, υπάρχουν παιχνίδια μπορείς να το ψάξεις που δεν βλέπεις διαφορά, και ακτιβως επειδή πρώτα γράφονται για κονσόλα συνήθος το πόρτ είναι κακό και έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις στους υπολογιστές).

 

Όσο για τις καλύτερες τιμές στα παιχνίδια ξεχνάς οτι με ένα 40 στο PS γίνεσαι Plus Member για ένα χρόνο και κάθε πρώτη του μήνα λαμβάνεις δωρεάν από 2 μέχρι και 4 επιλεγμένα παιχνίδια (μέσα στους δύο πρώτους μήνες έχεις βγάλει το 40αρι που έδωσες) και μαζί με τους υπόλοιπους μήνες και τις εκπτώσεις απο 10% εώς 75% που έχεις επίσης σε ολα τα άλλα παιχνιδια μεσα στον πρώτο χρόνο έχεις βγάλει και το 400 άρι της κονσόλας, και δεν θές στον ένα χρόνο, πες στα 2, και δεν θές ούτε στα δύο, πες στα 3 ή στα 4, σήμασία έχει πως ότι πληρώνεις το παιχνεις πίσω σε παιχνίδια.

1)δεν έλεγα για τη δική σου ηλικία

2) συμφωνώ για το plus, αξίζει τα λεφτά του αν και δεν αγγίζει το γενικότερα χαμηλό κόστος των pc games αν θες να παίξεις μεγάλο όγκο

3) τα γραφικά δε φαίνονται από ένα βίντεο στο youtube. ότι ανεβαίνει σε αυτό είναι χάλι μαύρο σε σχέση με το πώς είναι κανονικά

 

επίσης αυτό που δε φαίνεται είναι ότι το ένα μπορεί να παίζει σε 30fps και το άλλο σε 60 και αυτό το πράγμα για μένα κάνει τρελή διαφορά, μιας και θεωρώ το 30αρι απαράδεκτη κοροϊδία και ειλικρινα προτιμώ να παίζω με χειρότερα γραφικά από ότι το ps4 προκειμένου  να είμαι κοντά στο 60αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok δέχομαι ότι είμαι λίγο ακραίος, αυτό ισχύει

 

πες μου σε παρακαλώ μερικούς λόγους για τους οποίους θα ξεκινούσα εγώ σήμερα, που τελοσπάντων παίζω στο pc μου τα περισσότερα πράγματα αξιοπρεπώς να πάρω ένα ps4 ας πούμε..

 

αν μου βρεις λόγους, να το σκεφτώ να πάω να το πάρω βρε παιδί μου, αλλά μέχρι στιγμής δεν καταλαβαίνω τι χάνω που δεν ξεκινάω να μοιράζω 500αρικα και επιλέγω να μη χαλάσω τίποτα σε hardware καθώς και σαφώς λιγότερα για το ίδιο software.. 

 

Μα δεν διαφωνούμε εδώ... Είπα για όποιον έχει ήδη PC (και μαλιστα ικανο) και έχει και τη δυνατότητα ή την θέληση να το συνδέσει πχ σε TV, είναι καλύτερα να παίξει εκεί.

 

Εσύ μόνος σου προτρέχεις και νομίζεις ότι σου τι λέω επειδή προτιμάς PC από κονσόλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα διαφοράς κονσολας και pc και κονσόλας ειναι τα παιχνίδια!!!η τιμη ουσιαστικά είναι ιδια μιας και στο pc οχι μονο ειναι πιο φθηνα τα παιχνίδια αλλα υπάρχει και ο Θείος!!!τα γραφικά καποια στιγμη το pc παλι θα είναι καλύτερο σε γραφικά απο κονσόλες και για να παίξεις τα γραφικά που θα βγάζουν οι κονσόλες δν θα χρειάζεται αναβάθμιση το pc απλα αμα θες ultra που αλλο αυτό!!οπότε στην ουσια είναι τι τίτλους θελει ο καθένας!δν θα εχεις στην κονσόλα indie τίτλους οπως minecraft unturned team fortress mmo όπως wow rift terra και πολλά αλλα αντιθετα αμα.θες god of war uncharted και λοιπά ps4 και παει λέγοντας....εγω Προσωπικά επελεξα wiiu και το μετριο pc μ.για τα χαμηλών απαιτήσεων παιχνίδια που παίζω!! Ο καθενας με τις αναγκες του

 

:-P :-P

 

Ξεκάρφωτο αλλά indie έχουν πλέον ολες οι κονσόλες minecraft/supermeatboy/κ.α, όσο για τα mmo η αρχή έγινε και στις κονσόλες με το elder scrolls online...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ούτε εμάς μας απασχολεί το τι ακριβώς παίζετε με τη "γυναίκα σου" στο σαλόνι... Άλλοι μπορεί να γουστάρουν να παίζουν "άλλα" παιχνίδια με τη γυναίκα τους.

 

Κατά τ'αλλα ευτυχώς που τα δικά σου τα λεγόμενα έχουν βάση και όλοι οι υπόλοιποι εδώ είμαστε άκυροι...

 

Η αληθεια ειναι πως δεν εβαλα εγω τις γυναικες στην κουβεντα. Αλλοι εφεραν μια ακομα δικαιολογια.

Αν μπορουν ολη την ώρα ή τις έχουν μόνο για αυτό καλά κάνουν.

Εγώ μετά το δίωρο θέλω διάλειμμα! Ευτυχώς έχουμε και άλλα ενδιαφέροντα και κοινά.

 

Αυτό βέβαια είναι δικιά σου έμπνευση. Διαφωνώ σε πολύ συγκεκριμένα πράγματα τα οποία και αναφέρω. Κατανοώ βέβαια την ανάγκη σου να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό βέβαια είναι δικιά σου έμπνευση. Διαφωνώ σε πολύ συγκεκριμένα πράγματα τα οποία και αναφέρω. Κατανοώ βέβαια την ανάγκη σου να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

 

Οι ανάγκες για εντυπώσεις είναι δικές σου. Εσύ μίλησες εξ άλλου για "σας κάνουν ότι θέλουν" κλπ.

 

Κατά τ'άλλα έχεις δίκιο. Και εγώ μετά το δίωρο Age of Conan διάλλειμα θέλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...