Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου αυτό ακριβώς έχω εγώ. Μια χαρά μοντεμ είναι αλλά μόνο για adsl (έκανα την μπούρδα και δεν σκέφτηκα πως σε λίγο καιρό θα πήγαινα σε vdsl οπότε έπρεπε να χα πάει σε κάποιο άλλο που να υποστηρίζει και vdsl). Κατά τ άλλα - αν δεν έχεις σκοπό να πας σε vdsl - μια χαρά είναι και με πολλές δυνατότητες..

 

Για vdsl ίσως πήγαινα σε κάτι τέτοιο

 

http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-vr600-ac1600-wireless-gigabit-vdsl-adsl-pstn-modem-router-p-PER.612687

Ευχαριστω για την απαντηση σου και εγω το σκεφτομαι για vdsl ομως αλλα θα δω σε λιγες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ασύρματα παίζω, ξέχασα να το αναφέρω. Το ξέρω ότι ίσως φταίει και αυτό για πολλά προβλήματα, δυστυχώς δεν έχω τρόπο να συνδέσω τον υπολογιστή με το router μιας και είναι 10-12 μέτρα μακριά. Οι γονείς μου δεν θέλουν να βάλω καλώδιο Ethernet γιατί θα φαίνεται άσχημα λένε.. οταν λες να ζητήσω fastpath από τον ISP εννοείς; Μπορείς να μου προτείνεις ένα οικονομικό και αξιόπιστο router; Έως και 30 ευρώ . Είτε απέξω

άσχημα ξε-άσχημα το να παίζεις με ασύρματο που είναι τρομερά αβέβαιαο δίκτυο δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

θα πάρεις τον πάροχο τηλέφωνο και θα ζητήσεις να μπει η γραμμή σε fast path ναι,θα χάσεις σε ταχύτητα κ αλλο αλλα θα παρεις στην καλύτερη 20-25ms παρακάτω με εξωτερικό και θα είσαι καλύτερα.

Στην τιμή αυτή που ζητάς νομίζω το tp link 8960N V7 είναι ό,τι πρέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το πήρα από Link.png Site: ebay με 1ευρώ και κάτι ψηλά αλλά πήρε κανά μήνα να μου έρθει

 

Ξεβίδωσα 4 βίδες, δεν ανοίγει με τίποτα, προσπαθώ να το ανοίξω!

 

edit, το κατάφερα, αυτός λέει συνδέεις το tx καλωδίου Με rx της μητρικής, ισχύει? ή κατάλαβα λάθος?

 

edit ξανά, οκ φλασαρίστηκε, όλα καλά

Επεξ/σία από conjure
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεβίδωσα 4 βίδες, δεν ανοίγει με τίποτα, προσπαθώ να το ανοίξω!

 

edit, το κατάφερα, αυτός λέει συνδέεις το tx καλωδίου Με rx της μητρικής, ισχύει? ή κατάλαβα λάθος?

 

edit ξανά, οκ φλασαρίστηκε, όλα καλά

Sorry έλιωνα στο gears 4 και δεν είδα καθόλου το forum :P

Πήγαν όλα καλά ε; 

Και εμένα με δυσκόλεψε λίγο να το ανοίξω 

Έδινε ένα image που είχε την συνδεσμολογία, μόνο ένα καλώδιο δεν έβαζες γιατί θα το έκαιγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες οδηγό που ποσταρε ο κομφουζιοσ και μπες στο tp link wrt wiki να δεις φωτο από την πλακετα. Ειναι εύκολο. Και σκομα πιο ευκολο αν την γυρίσεις ανάποδα πι επαφές έχουν καλυτερη πρόσβαση. Να σκεφτείς εγω δεν έκανα καν κολλήσω, κράτησα τα καλώδια με σελοτεηπ. Δεν το συνιστώ ομως, ήταν δικό μου ρίσκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι, λοιπόν έχω ένα zte h108l το είχαμε πάρει 20 ευρώ από την wind, το ξέρετε αρκετοί αυτό το modem.. δεν είναι για.πολλα. θέλω να αγοράσω κάποιο άλλο, έως και 40 ευρώ.. μου είχε δώσει ένας συγγενής ένα Thomson TG784, αξίζει να το κρατήσω και να το χρησιμοποιώ;

 

Η χρήση που κάνω, η απόσταση του modem μέχρι.τον υπολογιστή, και πόσες συσκευές συνδέονται σε αυτό.

 

1. Παίζω παιχνίδια όπως GTA V, κατεβάζω ταινίες μέσω torrent, browsing,

2. Περίπου 7-9 συσκευές συνδέονται στο Μόντεμ,

3. Η απόσταση του μόντεμ από τον υπολογιστή είναι 10-13 μέτρα, δεν έχω την δυνατότητα να βάλω καλώδιο ether Ethernet και να θέλω. Θέλω την βοήθεια σας λοιπόν, την άποψη σας για το παραπάνω μόντεμ, και να μου προτείνεται κάποιο καλό. Γενικά δεν έχω αποσυνδέσεις, απλώς είμαστε όλη η οικογένεια στο ιντερνέτ ταυτόχρονα, και κατεβάζουμε ταινίες κλπ.. και έχει λαγκαρει πολύ και δεν μπορώ να παίξω, κάλεσα την wind να με βάλει σε fastpath και έγινε, θα δείξει αν θα έχω λαγκ

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω ένα περίεργο θέμα

Στο σπίτι έχω ένα καλό στημένο δίκτυο

Για router έχω το wag120n τον τελευταίο καιρό τα βράδια χάνει την adsl μετά από κάνα 30λεπτο δουλεύει κανονικά τώρα αυτές της μέρες τπτ μάλλον θα είμαι από τον isp

Έχω στην κατοχή μου και το TD-W8970 το βάζω πάνω και πέτσα δεν συνδέεται με τπτ με όλες της ρυθμίσεις κομπλέ

Βάζω ένα άλλο usrobotics μια χαρά

Βάζω ένα d-link μια χαρά

Βάζω ένα tp-link μια χαρά

Και κάνα 3αρι αλλά όλα παίζουν

 

Αυτό το TD-W8970 μου έχει σπάσει τα νεύρα και το έχω γυρίσει σε wireless Mode

Παίζει να μην δουλεύει με τον isp μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.ειμαι στην forthnet σε alcatel dslam (οποτε υποθετω broadcom chipset) και εχω την μπακατελα το zte zxhn h108l

ZXHN H108L

εχω adsl+2 γραμμη αλλα σε 3-4 μηνες μπαινει vdsl γραμμη στην περιοχη μου.

 

εχετε να μοθ προτεινετε καποιο καλο ρουτερ με chipset broadcom?

λεω για tp link w9980 αλλα νομιζω οτι εχει lantiq chip h το vr 600.budget mexri 100 αντε 120 euro

 

αναμενω για προτασεις αν μπορειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.ειμαι στην forthnet σε alcatel dslam (οποτε υποθετω broadcom chipset) και εχω την μπακατελα το zte zxhn h108l

ZXHN H108L

εχω adsl+2 γραμμη αλλα σε 3-4 μηνες μπαινει vdsl γραμμη στην περιοχη μου.

 

εχετε να μοθ προτεινετε καποιο καλο ρουτερ με chipset broadcom?

λεω για tp link w9980 αλλα νομιζω οτι εχει lantiq chip h το vr 600.budget mexri 100 αντε 120 euro

 

αναμενω για προτασεις αν μπορειτε

με broadcom είναι το tp link vr600 αλλα στο vdsl δεν έχει τόσο σημασία μιας και είτε θα πάρεις απο ΑΚ είτε απο καφάο οπότε είναι σχετικά κοντινές οι αποστάσεις

δες για asus ac52U

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου πιστευεις ειναι ισαξιο με vr600?ξερεις αν ειναι broacom chipset για την τωρινη χρηση του?

γιατι μοθ προτεινεις το συγκεκριμενο?ειανι και πιο φτηνο βλεπω και με συμφερει στην αγορα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι κάτοχος του Asus RT N66U από το οποίο δεν είχα κανένα παράπονο τόσα χρόνια με την ADSL γραμμή μου. Τώρα που σκέφτομαι να κάνω την αναβάθμιση σε VDSL, θα μπορώ να κρατήσω το ρούτερ μου ή δεν κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο all in one vdsl router/modem/splitter dual band θα μου προτεινατε και γιατι?

 

Διαβασα στο νετ οτι αυτο ειναι αρκετα καλο μηχανημα που προσφερει τα ολα σε ενα και αρκετα οικονομικο.

 

Το εχει κανεις να μου πει εντυπωσεις και κατα ποσο λεει η αγορα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...