Προς το περιεχόμενο

Μένει κανένας Πύργο Ηλείας η κοντα?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλιστα. Δεν θα κάτσω να τ'αναλύσω. Πήγαινε και δες από μόνος/η σου. [Και δεν εννοώ να πας να δεις την πόλη του Πύργου αλλά όλα τ'άλλα μέρη, χωριά, παραλίες, αρχαία μνημεία, διαδρομές μέσα απ'το δάσος, ποτάμια...]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλιστα. Δεν θα κάτσω να τ'αναλύσω. Πήγαινε και δες από μόνος/η σου. [Και δεν εννοώ να πας να δεις την πόλη του Πύργου αλλά όλα τ'άλλα μέρη, χωριά, παραλίες, αρχαία μνημεία, διαδρομές μέσα απ'το δάσος, ποτάμια...]

 

Τι ακριβώς να δει ; Την Αμαλιάδα ; Το Αρκούδι ; Κλαίω δυνατά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Δεν θα κάτσω να τ'αναλύσω. Πήγαινε και δες από μόνος σου. [Και δεν εννοώ να πας να δεις την πόλη του Πύργου αλλά όλα τ'άλλα μέρη, χωριά, παραλίες, αρχαία μνημεία, διαδρομές μέσα απ'το δάσος, ποτάμια...]

Για να λέω αυτό που λέω προφανώς και έχω πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δει παιδιά όλα. Έχω πει εξ'αρχης ότι δεν πάω για αγροτουρισμό. Πάω να κάνω ότι κάνω εδώ. Να δουλέψω και να ζήσω λίγο καλύτερα. Αν δεν κάτσει δεν έκατσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το πανέμορφο υποκειμενικό είναι :) γι'αυτό δεν χρειάζεται ν'αναλύσω παραπάνω.

Το να πεις έναν νομό πανέμορφο δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να πεις κι άλλους νομούς πανέμορφους!!

Προσωπικά, από Πελοπόννησο θα πω πανέμορφους νομούς την Αρκαδία, Μεσσηνία και Ηλεία. Άλλος μπορεί να πεις τους υπόλοιπους.

 

Και τελειώνω εδώ το off-topic.

 

Καλή συνέχεια Μανώλη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε νομός έχει τα καλά του και τα κακά του. Ο Πύργος θα συμφωνήσω ότι είναι πόλη η οποία δεν φημίζεται για την ομορφιά της. Μόνο αν κάτσεις στην μέση της πλατείας εκεί στο συντριβάνι θα πεις τι ωραία πόλη. Αν μπεις όμως στα στενάκια θα δεις μια πόλη παρατημένη , με χαμόσπιτα έτοιμα να πέσουν , χωρίς πράσινο , για να μην πω για τα σκουπίδια και το χρόνιο πρόβλημα. Άσχημα ρυμοτομημένη πόλη , παρατημένη. Έχει το καλό όμως ότι είναι δίπλα σε θάλασσα και δίπλα σε βουνό. Θα μου πεις και η Αθήνα είναι δίπλα σε θάλασσα και δίπλα σε βουνό. Ας μην είμαστε ρατσιστές με τους νομούς. Και γω που είμαι από τα Χανιά λέω ότι είναι από τους ομορφότερους τόπους της Ελλάδας. Αλλά δεν θα κάτσω να κατακρίνω άλλες περιοχές. Ακόμα και μέσα στην Αθήνα υπάρχουν μέρη που πας και σκέφτεσαι ότι είσαι κάπου αλλού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι φίλε μανώλη για την εξέλιξη. Καλή αρχή.

Για τη διαφωνία ωραίος νομός/άσχημος νομός, από φυσικές ομορφιές παντού υπάρχουν και καλά και άσχημα, αυτό που κάνει διαφορά ειναι ο πολιτισμός, όταν ξέρω ότι στην Ηλεία (ζαχάρω και όχι μόνο) το δουλεμπορειο πήγαινε συνεφο απο το 90 με γυναίκες μετά με φραουλωχόραφα, κλπ, εμένα προσωπικά να μου λείπει το βύσινο να μείνω σε τέτοια 'γειτονιά'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Μπράβο για την απόφαση σου ..Σε ζηλεύω μακάρι και εγω κάποια στιγμή να φύγω και εγω απο αυτό το γκρίζο της Αθήνας ! ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ..

 

ΥΓ:πρέπει να ρισκάρουμε κάποια στιγμή στην ζωή μας .καλυτερα να μετανιώνουμε για πράγματα που κάναμε παρά για αυτά που δεν κάναμε ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι φίλε μανώλη για την εξέλιξη. Καλή αρχή.

Για τη διαφωνία ωραίος νομός/άσχημος νομός, από φυσικές ομορφιές παντού υπάρχουν και καλά και άσχημα, αυτό που κάνει διαφορά ειναι ο πολιτισμός, όταν ξέρω ότι στην Ηλεία (ζαχάρω και όχι μόνο) το δουλεμπορειο πήγαινε συνεφο απο το 90 με γυναίκες μετά με φραουλωχόραφα, κλπ, εμένα προσωπικά να μου λείπει το βύσινο να μείνω σε τέτοια 'γειτονιά'

Που δεν υπάρχουν αυτά λιγότερο ή περισσότερο; Δεν είναι λόγος αυτός να μην πάει να δουλέψει ο άνθρωπος εκεί και να ζήσει αξιοπρεπώς και ανθρώπινα με την οικογένειά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δεν λέω vα μη πάει, εχει και καταγωγή από κει αν κατάλαβα καλά... Να πάει και να του έρθούν όλα κατευχήν.

Αλλά το θεμαι είναι περί Ηλείας γενικά, και ανέφερα και μια γνώμη (όπως οι άλλοι λένε δω μέσα για τα αρχαία)

Στο οτι συμβαίνουν κι αλλού συμφνώ (αν και κάποια περιστατικά χοντρά έχουν ξεχωρίσει στην ηλεία, να λεμε και την αλήθεια, αλλά δεν επεικτείνομε άλλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι μέχρι και η απόλυση βοήθησε ή θα βοηθήσει, όσο δυσάρεστη κι αν είναι ως γεγονός. Πλέον το μυαλό του είναι μόνο εκεί, στην Αθήνα δεν το κρατάει και δεν τον φρενάρει τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ:πρέπει να ρισκάρουμε κάποια στιγμή στην ζωή μας .καλυτερα να μετανιώνουμε για πράγματα που κάναμε παρά για αυτά που δεν κάναμε ..

 

Καλώς ή κακώς, αυτό δεν ισχύει σε απόλυτο βαθμό όταν έχεις παιδιά γιατί οι επιπτώσεις μπορεί να είναι πολύ σοβαρές αν δεν "πιάσει" το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς, αυτό δεν ισχύει σε απόλυτο βαθμό όταν έχεις παιδιά γιατί οι επιπτώσεις μπορεί να είναι πολύ σοβαρές αν δεν "πιάσει" το ρίσκο.

όταν υπάρχουν Έστω και μικρές προϋποθέσεις εγω πιστεύω ότι επιβάλλεται να ρισκάρουμε ίσα για μια καλύτερη ζωή για τα ίδια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...