Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2016


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω κατι;σε ενα βιντεο ελεγε πως κατι με τον καιρο δλδ αποκει που δεν θα βρεχει ξαφνικα θα αχιζει στα μεσα του αγωνα...εχει παρατηρησει κανεις κτ τετοιο; :/

εχω βαλι βρχη κ απτο 1ο λεπτο μεχρι τ τελευταιο βρεχει.εχω βαλει να μν βρεχει κ δν βρεχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω κατι;σε ενα βιντεο ελεγε πως κατι με τον καιρο δλδ αποκει που δεν θα βρεχει ξαφνικα θα αχιζει στα μεσα του αγωνα...εχει παρατηρησει κανεις κτ τετοιο; :/

εχω βαλι βρχη κ απτο 1ο λεπτο μεχρι τ τελευταιο βρεχει.εχω βαλει να μν βρεχει κ δν βρεχει..

Νομίζω φίλε ευχούλη ;) ότι αυτό μπορεί να συμβεί μόνο σε random συνθήκες καιρού. 

Δηλαδή αν βάλεις να βρέχει θα βρέχει συνεχώς και αν βάλεις καλό καιρό, θα έχει συνεχώς.

Πιθανότητα αν συμβαίνει αυτό (που έχω δεν το έχω παρατηρήσει εως τώρα) θα συμβαίνει σε random.

 

Σημείωση: Αν παίζεις φιλικό παιχνίδι, πρέπει να βγαίνεις έστω μέχρι την επιλογή ομάδας γιατί αν αφού τελειώσει το παιχνίδι κάνεις επανάληψη με τις ίδιες ομάδες τότε κρατάει την "τυχαία" συνθήκη που είχε και πριν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@wazzaa την σημειωση σου δεν καταλαβα καθολου :P γτ να μην ''πιανεται'' το random και πρεπει να βγαινω την στιγμη που μενει παλι το ιδιο; (αν καταλαβα καλα)

 

@giannisag17  μεγαλη μακακια αν το εβγαλαν και αυτο..κριμα

 

Υ.Γ. σε ατομα που εχουν παλιο pc για να το παιξουν νερακι,αν εχουν βαλει γραφικα τυπου sweetfx να τα βγαλουν και θα το απολαυσουν χωρις κολληματα,το δοκιμασα σε λαπτοπ φιλου

 

btw να μαζευτουμε καποια στιγμη να παιξουμε μαζι σε ομαδα εναντιον αλλων ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@wazzaa την σημειωση σου δεν καταλαβα καθολου :P γτ να μην ''πιανεται'' το random και πρεπει να βγαινω την στιγμη που μενει παλι το ιδιο; (αν καταλαβα καλα)

Δεν ξέρω γιατί. Μπορεί να λέω και κοτσάνα. :P :P Αλλά προσωπικά έπαιξα πολλά παιχνίδια με το κολλητό.

Ξεκινάμε λοιπόν σειρά παιχνιδιών με εμένα εντός έδρας.

Αγωνιστικός χώρος κομπλέ και ηλιοφάνεια σε όλα τα παιχνίδια. Παίξαμε 4 παιχνίδια και βγαίνουμε για να παίξει και αυτός εντός.

Βρέχει βράδυ και αγωνιστικός χώρος χάλια. Παίζουμε 3 παιχνίδια. Ακριβώς το ίδιο... :P Έβρεχε και στα τρία.

 

Μπορεί να έτυχε μπορεί και όχι. Δεν φαίνεται λογικό αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Δες το και εσύ και πες μου. 

 

ΥΓ:Εδώ φέτος κρατάει τις αλλαγές στα Formation!!! Από τα καλύτερα πράγματα που επαναφέρανε.

Να μην χρειάζεται να ξαναφορτώνεις το σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια

Εχω p.c, οποτε πατάω το exe του pes να μπω μου βγάζει  εγκαταστηση του directx, οταν πατησω ακυρο (Χ) και ξαναπατησω το exe να μπω στο game μπαίνω κανονικά, μερικες φορες ομως με πεταει το steam ή μου κρασαρει το game με αποτελεσμα να χανω rating στο online ohmy.png , δεν ξέρω αν φταίει το directx σε αυτο το προβλημα, πάντως  κατεβασα το τελευταιο directx και το εγκατέστησα, άλλα παλι τα ιδια προβλήματα οποτε παω να μπω την 1η φορα.    

Ξέρετε πως λύνεται αυτό ?

 

AYTO ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΟΠΟΤΕ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΕΧΕ

pesss.png

 

Eτρεξα και το setup του directx μεσα απ τα programfilesX86/steam/steamapps/pes16/common/... και μου εβγαλε αυτο που επισύναψα ποιο κατω


και κατι για το παιχνιδι να πω, 

  • Το κοντο γρασιδι, το κανονικο, και το μεγαλο τι ρόλο παιζουν στο παιχνιδι?
  • παιζετε σε στεγνο γηπεδο ή βρεγμενο, τι αλλαζει σε αυτα? παντως φανταζομαι οτι αν βάλεις ακουρευτο γρασιδι και βρεγμενο η μπαλα θα κολαει στο χορτο.
  • Oi σεντρες βελτιωθηκαν πολυ
  • για τους gk εχω να πω οτι εχω πιασει απιστευτα σουτ με φοβερες αποκρουσεις
  • αρνητικο τα γραφικα στο pc, παιζει κανα patch που να βελτιωνει τα γραφικα αλλα να μην μπλοκαρει αυτο το patch το online?
  • Στο online εχω lag, να φταιει το portforword, συνδεση ΟΤΕ 4αρα λογο αποστασης, και ρουτερ ΖΤΕ αυτο του ΟΤΕ το κλασικο

post-106565-0-76758500-1443994920_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα να ρωτησω επαιξα ενα γκαμε ον λινε  και ειχα 2δευτ  delay στο στριψιμο και πασες  ομως λαγκ δεν ειχε το γκαμε πως το εξηγειται αυτο, μιλαμε για αλλο γκαμε καμια σχεσι δεν εχει το γκαμε με το οφ λινε που παιζω με cpu.πολυ χαλια μου φανικε το ονλινε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα παιδια

Εχω p.c, οποτε πατάω το exe του pes να μπω μου βγάζει  εγκαταστηση του directx, οταν πατησω ακυρο (Χ) και ξαναπατησω το exe να μπω στο game μπαίνω κανονικά, μερικες φορες ομως με πεταει το steam ή μου κρασαρει το game με αποτελεσμα να χανω rating στο online ohmy.png , δεν ξέρω αν φταίει το directx σε αυτο το προβλημα, πάντως  κατεβασα το τελευταιο directx και το εγκατέστησα, άλλα παλι τα ιδια προβλήματα οποτε παω να μπω την 1η φορα.    

Ξέρετε πως λύνεται αυτό ?

 

AYTO ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΟΠΟΤΕ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΕΧΕ

pesss.png

 

Eτρεξα και το setup του directx μεσα απ τα programfilesX86/steam/steamapps/pes16/common/... και μου εβγαλε αυτο που επισύναψα ποιο κατω

και κατι για το παιχνιδι να πω, 

  • Το κοντο γρασιδι, το κανονικο, και το μεγαλο τι ρόλο παιζουν στο παιχνιδι?
  • παιζετε σε στεγνο γηπεδο ή βρεγμενο, τι αλλαζει σε αυτα? παντως φανταζομαι οτι αν βάλεις ακουρευτο γρασιδι και βρεγμενο η μπαλα θα κολαει στο χορτο.
  • Oi σεντρες βελτιωθηκαν πολυ
  • για τους gk εχω να πω οτι εχω πιασει απιστευτα σουτ με φοβερες αποκρουσεις
  • αρνητικο τα γραφικα στο pc, παιζει κανα patch που να βελτιωνει τα γραφικα αλλα να μην μπλοκαρει αυτο το patch το online?
  • Στο online εχω lag, να φταιει το portforword, συνδεση ΟΤΕ 4αρα λογο αποστασης, και ρουτερ ΖΤΕ αυτο του ΟΤΕ το κλασικο

 

έχεις περάσει το sp2 των vista;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες απο την μερα που αγορασα το παιχνιδι δεν ειχα ουτε λαγκ ουτε θεμα με σημα που εμφανιζει πανω δεξια ουτε τπτ..

απο χ8ες που εχω μπει μεχρι και τωρα που εκανα αποπειρα να παιξω με οποιον και να τυχω αντιπαλο μου βγαζει πανω δεξια το συμβολο του σηματος και μαμιεται ο διας στο delay,

τι σκατα εγινε; απεκτησε θεμα η konami και με το προ 16?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/pro-evolution-soccer-2016

 

http://www.metacritic.com/game/pc/pro-evolution-soccer-2016

 

Δειτε τα user score για να καταλαβετε. Για μενα το παιχνιδι αυτο,για το port που ειναι αξιζει ενα 10ευρω μονο και μονο για οποιον παιζει Online. Δεν αξιζει ουτε δεκαρα τσακιστη. Για οποιον το θελει για offline με φιλους να το παρει δωρεαν απο το θειο.

 

Αν η Konami αδιαφορη για την pc εκδοση,τοτε πρατουμε αναλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...