Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2016


wazzaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδες απο την μερα που αγορασα το παιχνιδι δεν ειχα ουτε λαγκ ουτε θεμα με σημα που εμφανιζει πανω δεξια ουτε τπτ..

απο χ8ες που εχω μπει μεχρι και τωρα που εκανα αποπειρα να παιξω με οποιον και να τυχω αντιπαλο μου βγαζει πανω δεξια το συμβολο του σηματος και μαμιεται ο διας στο delay,

τι σκατα εγινε; απεκτησε θεμα η konami και με το προ 16?

 

καλησπερα να ρωτησω επαιξα ενα γκαμε ον λινε και ειχα 2δευτ delay στο στριψιμο και πασες ομως λαγκ δεν ειχε το γκαμε πως το εξηγειται αυτο, μιλαμε για αλλο γκαμε καμια σχεσι δεν εχει το γκαμε με το οφ λινε που παιζω με cpu.πολυ χαλια μου φανικε το ονλινε

Είχα και εγώ τέτοιο θέμα. Πήρα τηλ τον πάροδο (hol) τους είπα ότι έχω θέμα με lag στα παιχνίδια και πως θέλω να κάνουν την γραμμή μου fast path. Το ping πλέον έχει πέσει κατακόρυφα με αποτέλεσμα η επικοινωνία ανάμεσα σε μένα στον άλλον να είναι τέλεια και να μην έχω καθόλου lag.

 

Σας το προτείνω να το κάνετε και σεις. Και γενικά να παίζεται με ένα σκαλοπάτι πιο κάτω στα γραφικά απ ότι παίζεται στο offline. Και πάντα σε windowed mode.

 

Ορισμένοι θα θυμάστε πόσα ποστ είχα κάνει για το input/delay lag. Πλέον δεν υπάρχει κανένα lag. Ούτε για πλάκα. Αν ήταν καλύτεροι οι gk στο mc θα ήταν το απόλυτο ποδοσφαιρικι για μένα μιας και είμαι fun boy του pes από εποχή psx (PlayStation 1) που τότε λεγόταν iss evolution soccer νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι και νομίζω φιλαράκο:

 

zijv5aa8araebbnzxg0p.jpg

 

:-D

 

όταν βγήκε παρατήσαμε όλοι το φίφα σε χρόνο dt και αγοράσαμε psx.

 

Σε αυτό που λες τώρα, όντως βλέπεις διαφορά σε windowed mode και όταν λες χαμηλότερα γραφικά εννοείς medium ή χαμηλότερη ανάλυση;

 

Επίσης το windowed mode το κάνεις κάπως να είναι full screen;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Federacion ναι,πατας για windowded mode και μετα το μεγαλωνεις εσυ..

anyway δεν θα εμπαινα ποτε στην διαδικασια να παιξω ενα παιχνιδι με λιγοτερη αναλυση η λιγοτερα γραφικα μονο και μονο για το online κομματι του..αν ειναι ετσι να αγορασω ενα ps2 να παιζω εκει online...μην τρελαθουμε,χανουμε ετσι την

απολαυση του παιχνιδιου.

 

θα φτιαχτει το προβλημα και πιστευω συντομα..btw επαιξα χθες βραδυ online με ενα φιλο που μενου 500 μετρα πιο πανω απο μενα και δεν ειχαμε ουτε λαγκ ουτε delay..αρα παιζει η αποσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα μόλις, ενδιαφέρον έχει αυτός ο τρόπος. 

Δίνει μια αίσθηση μεγαλύτερης απόκρισης, όχι πολύ, λίγο.

 

Έχω μια άλλη ερώτηση.

Στους πολύ καλούς παίκτες, παρατηρώ ότι στα τετ α τετ ενεργοποιούν τον τερματοφύλακα και τον χειρίζονται.

Πως γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα ,,, να σας ρωτησω υπαρχει ατομο εδω που να παιζει το game σε σχετικα παλιο laptop με καρτα πχ 525 η 540 m??
παιζω το game στο τερμα και οταν απο το προγραμμα fraps απο 60 fps παει στα 45-50 αρχιζει το ψιλο lagarisma πραγμα νομιζω πως δεν ειναι φυσιολογικο!
αν απο τα settings ομως του παιχνιδιου επιλεξω medium quality το παιχνιδι παιζει μια χαρα χωρις τα fps να πεφτουν κατω απο 60 και δεν laggarei καθολου...
ολα αυτα και στις 2 περιπτωσεις σε αναλυση 720p μεχρι εκει φτανει το λαπτοπ μου...
ακουω γενικα για lag και για καποια fixes μηπως εχετε κατι κατα νου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα ,,, να σας ρωτησω υπαρχει ατομο εδω που να παιζει το game σε σχετικα παλιο laptop με καρτα πχ 525 η 540 m??

παιζω το game στο τερμα και οταν απο το προγραμμα fraps απο 60 fps παει στα 45-50 αρχιζει το ψιλο lagarisma πραγμα νομιζω πως δεν ειναι φυσιολογικο!

αν απο τα settings ομως του παιχνιδιου επιλεξω medium quality το παιχνιδι παιζει μια χαρα χωρις τα fps να πεφτουν κατω απο 60 και δεν laggarei καθολου...

ολα αυτα και στις 2 περιπτωσεις σε αναλυση 720p μεχρι εκει φτανει το λαπτοπ μου...

ακουω γενικα για lag και για καποια fixes μηπως εχετε κατι κατα νου?

παιζει ενα φιλαρακι μου σε λαπτοπ με intel pentium D , με μια nvidia 9200(αν θυμαμαι καλα με 256vram)

και το παιζει σε low γραφικα με αναλυση μια πιο κατω απο τα 720p σε windowed mode και μπορω να πω οτι παιζει ικανοποιητικα ακομα και σε online χωρις κολληματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα με εναν πριν στο myclub ο ανθρωπος ηταν σφαχτης! ibra τραυματιας, drogba τα ιδια, illaramenti επισης! Επαιζε με 10 παιχτες. Ευτυχως τον κερδισα! 

 

Και ειχε ronaldo, neymar, robben kroos, bale! Παλι καλα δλδ γιατι θα το εσπαγα!

 

 

Όχι και νομίζω φιλαράκο:

 

zijv5aa8araebbnzxg0p.jpg

 

:-D

 

όταν βγήκε παρατήσαμε όλοι το φίφα σε χρόνο dt και αγοράσαμε psx.

 

Σε αυτό που λες τώρα, όντως βλέπεις διαφορά σε windowed mode και όταν λες χαμηλότερα γραφικά εννοείς medium ή χαμηλότερη ανάλυση;

 

Επίσης το windowed mode το κάνεις κάπως να είναι full screen;

 

Ενταξει pro evolution ηταν κι οχι evolution soccer που ειπα αχζαχαχα!

 

Υπαρχει ενα tool το οποιο εχεις επιλεξει εσυ οτι το θες σε windowed mode και αυτο σου το βαζει full screen ακριβως οπως πρεπει! Αυτο λεγεται borderless mode! 

 

Εγω παιζω παντα σε windowed mode γιατι μ αρεσει να εχω ευκολια στο να αλλαζω παραθυρα κτλ! :P

 

@euxoulhs

Χθες που παιξαμε ησουν κομπλε ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BloodDonor89 ναι ρε κανενα θεμα ουτε λαγκ ουτε τπτ..και με αλλους που επαιξα ηταν κομπλε απλα παιζει να πετυχαινα εγω ατομα που μενανε στου διαολου την μανα εξου και το ασθενες σημα που εβγαζε.

 

 Παρατηρησα οτι στο offline mode οι μεταγραφες του online δεν περνανε στο offline,

για παραδειγμα τον cech δεν τον εχει στην αρσεναλ,οπως και καποιους παιχτες στον ολυμπιακο ενω στο online τους διχνει,στο offline δειχνει πριν τις μεταγραφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Ούτε εγώ είχα lag χτες αν εξαιρέσεις 1-2 παιχνίδια που όπως πολύ σωστά λέει ο Euxoulis θα παίζει ρόλο η απόσταση.
Το καλύτερο game σε θέμα ανταπόκρισεις και ούτε ελάχιστο lag το έκανα με ένα Έλληνα (σίγουρα ήτανε με τέτοιο username :P)

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι.
Ξέρεις κάποιος ακριβώς τις κατηγορίες κατάταξης (και τις 12) πόσους πόντους θέλει η καθεμία για να ανεβαίνεις ή να υποβιβάζεσαι?

Πχ η 12 θέλει 300 για να ανέβεις.
η 10 θέλει 600 για να μείνεις και 1000 για να ανέβεις.
Ψάχνω στο ιντερνετ και δεν μπορώ να βρω κάτι...
Αν τα έχει κάποιος σε αρχείο, ας μου τα στείλει. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@wazzaa  δεν θυμαμαι να σου πω ακριβως,λογικα ομως θαναι οπως και στο pes15..αν κρινω απο αυτο,που επαιζα κατηγορια καταταξης ειχα φτασει στην 6η κατηγορια...παραπανω απλα δεν μπορουσα να παω..λογικα οποιος ειναι για παραπανω θα παιζει ακομα και με μικροτερες ομαδες ταξεως ποντων 300~

 

 

κατι αλλο στο myclub ειναι αναγκαιο να παιζω και με προσομοιωση; γτ παιζω μονο με αλλους..

και ενα τελευταιο..οι διοργανωσεις myclub ποτε ξεκλειδονονται; 

Επεξ/σία από euxoulhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει ενα φιλαρακι μου σε λαπτοπ με intel pentium D , με μια nvidia 9200(αν θυμαμαι καλα με 256vram)

και το παιζει σε low γραφικα με αναλυση μια πιο κατω απο τα 720p σε windowed mode και μπορω να πω οτι παιζει ικανοποιητικα ακομα και σε online χωρις κολληματα..

Συγνωμη αλλα 1000φορες να το παιξει σε ps3 παρα στο παραπανω που κυριολεκτικα θα του βγουν τα ματια..... Ειναι που ειναι και τα γραφικα του χαλια,αν τα παιζει και σε Low και κατω απο 720p,κλαφτα Χαραλαμπε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...