Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΩΣΤΟΣΤ :)

 

γι'αυτο εγώ το πρότεινα για Αθηναίους και ΜΟΝΟ σε ΑΤΜ του BitCoin που χει 1 στο κεντρο (όχι 24/7 όμως προσέχτε μην κατεβειτε τσάμπα!) & ένα στο ΜΕΝΙΔΙ μέσα σε βιβλιοπωλειο τις ώρες που ναι ανοικτα

 

δεν θα ασχοληθώ ΜΕ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΥΣ

εδώ είμαστε πρακτικοί της θετικής

και τα όσα γράφω τα γραφω κατόπιν πείρας αλλά και ΠΑΘΗΜΑΤΩΝ

 

από κει κι ύστερα ο καθένας κάνει ότι κρινει κοντινότερο στην ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ

σαφώς και δεν υπαγορεύουμε σε ΚΑΝΕΝΑΝ τι θα κάνει

εξάλλου το κλειδι αλλά και το τελικο πατημα του κουμπιού ειναι στην δική του αρμοδιότητα

 

εσύ πάντως λες για κάποιες VIP ή παρόμοιες κάρτες που σιγουρα σε ΔΙΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ

όμως να ξερεις ότι αν ο πωλητης κινέζος δεν έχει τπτ να χασει και την πατήσεις οι ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ να τα παρεις πισω ειναι ΧΡΟΝΟΒΟΡΕΣ ρωτα να μάθεις...

 

και στην τελική δεν έχουν όλοι τετοιου ειδους καρτες

αλλά και σαν ΛΑΟΣ πλέον απεχθανόμαστε κατά πλειοψηφία τις ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ που πουλουσαν μην πω καλυτερα τι...

όταν σαν επιτοκιο εμεις οι BALKAN EURO ειχαμε 2πλασιο ή και παραπάνω από τα άλλα ΕΥΡΩ-ΠΕΗ :)

Το btc atm στο κέντρο έχει καναδυό εβδομάδες που έχει κλείσει. Το άλλο στο Μενίδι είναι σωστός βιασμός με τέτοιες προμήθειες, τις οποίες δεν γράφει και κάπου btw.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μιλησα θεωρητικα ουτε για vip(?) καρτες. Εγω ειπα τι γινεται. Για ποιον λαο μιλας? Οποιος ηξερε τι σημαινε πιστωτικη και πως να τη δουλευει δεν πληρωσε και ουτε θα πληρωσει ποτε τοκους. Τωρα αν εσυ αναφερεσαι σε κατι ηλιθιους - ζωα που νομιζαν οτι η τραπεζα τους χαριζε λεφτα τοτε καλα να παθουν. Αλλα δεν προκειται να συνεχισω αλλο οποιος καταλαβε καταλαβε... 

 

εξυπνακια για τα 2πλασια επιτόκια σε σχέση με τα αλλα ΕΥΡΩ-ΠΕΗ δεν απάντησες

βρίζεις όμως τους συμπολίτες σου γι'αυτό σου χρειάζεται αγριο χώσιμο άνετε καπιτάλα των πιστωτικών!!!

 

δεν έχουμε να κβουμε τπτ από σένα

φυσικά και οι τραπεζες & οι κάθε επιχείρηση δεν είναι ίδρυμα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρεπει & να αισχροκερδούν εις βάρος πιο αμόρφωτων κοινωνικών στρωμάτων ξεφτίλα βολεψάκια ντροπή σου!

 

εδώ πέρα όλοι μιλάνε για μικροποσά, δεν γουστάρουμε ούτε πιστωτικές ούτε επιταγές ουτε χρηματιστηρια κλπ βολεμένε

Το btc atm στο κέντρο έχει καναδυό εβδομάδες που έχει κλείσει. Το άλλο στο Μενίδι είναι σωστός βιασμός με τέτοιες προμήθειες, τις οποίες δεν γράφει και κάπου btw.

 

σορυ αν είναι παλιά η πληροφορία πλεον :(

εγώ είχα πάει προ 10μερου

 

αρα πάει κι αυτή η λύση γτ η αγορά μέσω μεσαζόντων έχει μεγάλη χασούρα παιδιά :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατάστημα φυσικά

φερθήκατε έτσι , τώρα εξυπηρετήστε με σωστά και άμεσα και το "βουλώνω"

 

ποτέ δεν απειλείς ή εκβιάζεις

όμως κοιτάξτε να δείτε κύριοι εφόσον δεν συμμορφωθείτε με τους κανόνες της αγοράς

είμαι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ να σας καταγγείλω & να απευθυνθώ όπου μπορώ νόμιμα σε κάθε αρμόδιο φορέα

δεν νομίζω να το θέλετε αυτό ούτε εσεις για το όνομα σας, ούτε εγώ να ταλαιπωριέμαι

συνεπώς?

 

Μωρέ αυτό έχω υπόψιν να κάνω, αλλά τσέκαρε κριτικές στο Skroutz για το Techstores.gr . Οι τύποι είναι στον κόσμο τους. Βάζουν λάθος τιμές, προϊόντα που δεν υπάρχουν, λάθος διαθεσιμότητες... Και κανείς δεν φαίνεται να έχει βγάλει άκρη μαζί τους. Εγώ ο ηλίθιος φταίω που βιαζόμουν και ψώνισα από 'κει. Έμαθα ένα μάθημα τουλάχιστον... Έχω τσαντιστεί όμως που μπορεί ο κάθε βλάκας με το έτσι θέλω να σε ταλαιπωρεί. Αν πάρει ένα μήνα συν να τα πάρω πίσω είναι σαν να τα 'χω χάσει και να βρήκα άλλα.

offtopic, την κάρτα την έχει το alternate.de , το οποίο στέλνει με αντικταβολή. Θα σου βγεί λίγο πιο φθηνό απο amazon.

Χμμ... Πολύ καλή περίπτωση. Είσαι σίγουρος ότι μπορώ να φέρω στην Ελλάδα? Και από αξιοπιστία πώς είναι σε σχέση με το Amazon? Πρώτη φορά το ακούω.

 

Ευχαριστώ και τους δύο!

 

Υ.Γ. : Ηρεμία παιδιά, δεν χρειάζεται να βριζόμαστε και μεταξύ μας. Κανέναν δεν είδα να φέρεται σαν "καπιτάλας" ή κάτι τέτοιο. Ο καθένας με την άποψή του, η οποία είναι σεβαστή, απλά μπορεί να αγνοηθεί. Επίσης, ναι, είναι δύσκολη η κατάσταση, αλλά σιγά μην σταματήσουμε και να ζούμε γιατί φτωχύναμε. Ακούει κανένας ότι θέλω να δώσω κοντά 400€ για κάρτα γραφικών και τους πιάνει πανικός. Έβαζα λίγο λίγο στην άκρη λεφτά εδώ και μήνες και μαζεύτηκαν. Τι τους νοιάζει όλους πού θέλω να χαλάσω τα λεφτά ΜΟΥ? Ξαφνικά δηλαδή κομμένα όλα? Ποτέ. Αν δεν μου λείπει κάτι βασικό υπάρχει χώρος για σπατάλη. Όσο μπορεί ο καθένας, πάντα. Η ζωή παραείναι βαρετή όταν παίρνεις μόνο ότι σου χρειάζεται και όχι όσα θες...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές καλησπέρες

 

Επειδή είναι λίγο παράλογο να διαβάσω 153 σελίδες του thread, να ρωτήσω απλά αν το paypal με συνδεδεμένη ελληνική πιστωτική κάρτα λειτουργεί ή όχι για αγορά από amazon, ebay, google play.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολλές καλησπέρες

 

Επειδή είναι λίγο παράλογο να διαβάσω 153 σελίδες του thread, να ρωτήσω απλά αν το paypal με συνδεδεμένη ελληνική πιστωτική κάρτα λειτουργεί ή όχι για αγορά από amazon, ebay, google play.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χμμ... Πολύ καλή περίπτωση. Είσαι σίγουρος ότι μπορώ να φέρω στην Ελλάδα? Και από αξιοπιστία πώς είναι σε σχέση με το Amazon? Πρώτη φορά το ακούω.

 

Ευχαριστώ και τους δύο!

 

Αγόρασα απο αυτό πριν μια εβδομάδα την 980 ti της gigabyte.  Μου ήρθε την επόμενη μέρα με ups express (δική μου επιλογή) και ήταν μια χαρά.

Δες αυτά που έχω γράψει στο νήμα της nvidia απο εδώ και μετά http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/page-589

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα απο αυτό πριν μια εβδομάδα την 980 ti της gigabyte.  Μου ήρθε την επόμενη μέρα με ups express (δική μου επιλογή) και ήταν μια χαρά.

Δες αυτά που έχω γράψει στο νήμα της nvidia απο εδώ και μετά http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/page-589

φιλε μου διάβασα στο link που έδωσες την πείρες με αντικαταβολή όντως ισχύει?τώρα με την γλώσσα δύσκολα να βγάλω άκρη αλλα αν στέλνουν με αντικαταβολή άνετα το παλεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου διάβασα στο link που έδωσες την πείρες με αντικαταβολή όντως ισχύει?τώρα με την γλώσσα δύσκολα να βγάλω άκρη αλλα αν στέλνουν με αντικαταβολή άνετα το παλεύω

 

Ναι, την παρέλαβα.  Αν έχεις chrome βάζεις αυτόματη μετάφραση, τράβας φωτογραφία και μετά συμπληρώνεις ανάλογα, Με αυτόματα μεταφρασμένο κατευθείαν δεν κάνει παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, την παρέλαβα.  Αν έχεις chrome βάζεις αυτόματη μετάφραση, τράβας φωτογραφία και μετά συμπληρώνεις ανάλογα, Με αυτόματα μεταφρασμένο κατευθείαν δεν κάνει παραγγελία.

ωραιος ty :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα απο αυτό πριν μια εβδομάδα την 980 ti της gigabyte.  Μου ήρθε την επόμενη μέρα με ups express (δική μου επιλογή) και ήταν μια χαρά.

Δες αυτά που έχω γράψει στο νήμα της nvidia απο εδώ και μετά http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/page-589

Τέλειος. Άρα και σε περίπτωση που δεν βγάλω αλλιώς άκρη υπάρχει πάντα και αυτή η λύση. Έξτρα έξοδα μεν, λιγότερη ταλαιπωρία δε. Κανένα παράπονο.

 

Αχ και να 'χα τα λεφτά για 980ti. Το κ#λόπραμα δεν παίζεται, τα πατάει όλα. Αλλά μέχρι να τα μαζέψω θα έχουν βγει οι Πασχάληδες και ότι βγάλει μετά και η AMD και τότε θα θέλω εκείνα.. Οπότε λέω να βολευτώ με 390 για την ώρα, και αν έχω λεφτά αργότερα αναβαθμίζω. Έτσι και αλλιώς 1080p είναι η οθόνη μου, δεν θα έχω θέμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για τις προπληρωμένες κάρτες αν γίνονται αγορές στο ebay/Amazon μέσω paypal. Διαθέτω μια προπληρωμένη κάρτα της τράπεζας πειραιώς . Πριν καμιά 10αρια μέρες που πήρα τηλέφωνο την τράπεζα μου είπαν οτι δεν γίνονται αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://debit-card.gr/

 

σήμερα το είδα

 

Μπορώ να τη χρησιμοποιήσω για αγορές (μέσω PayPal) από το e-bay, amazon κλπ.; Ναί. Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που προωθούμε την χρήση αυτής της κάρτας. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί οπουδήποτε γίνεται δεκτή η κάρτα Visa, χωρίς κανέναν περιορισμό, στο εξωτερικό και στο εσωτερικό για online αγορές όπως και για αγορές στα φυσικά καταστήματα.

 

Οι τύποι εκεί έχουν μπει σφήνα σαν ενδιάμεσοι και χρεώνουν υπηρεσίες για ένα πράγμα που μπορείς να το κάνεις μόνος σου. Πουλάνε αυτές εδώ τις κάρτες

 

https://www.e-coin.io/

 

που δεν είναι καν δικές τους και οποιοσδήποτε μπορεί να μπει στο παραπάνω site και να εκδόσει μια μόνος του. Χρεώνουν και υπηρεσίες από 80 ευρώ μέχρι το εξωφρενικό 120 ευρώ!.

Για όποιον θέλει να ασχοληθεί με αγορές με bitcoin απλά μπείτε στο θέμα εδώ στο insomnia και διαβάστε προσεκτικά το νήμα και ρωτήστε σε ότι απορίες έχετε

 

http://www.insomnia.gr/topic/575019-info-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CF%85%CE%B3%CE%AE%CF%82-capital-control-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-bitcoin

 

απλά να έχετε πάντα υπόψη ότι το bitcoin δεν είναι απλός ένα νόμισμα αλλά είναι comodities δλδ σαν τον χρυσό και έχει μεγάλες αυξομοιώσεις η ισοτιμία του. Στο νήμα έχουμε και οδηγίες για το πως μπορεί κάποιος να χάσει τα λιγότερα λεφτά σε αγορά bitcoin και πως μπορείς να κάνεις συναλλαγές στα ανταλλακτήρια με εντολές αγορών στην ισοτιμία που θεωρείς καλύτερη για σένα.

Αν αποκτήσεις bitcoin μετά το να βγάλεις κάρτα και να αγοράσεις οτιδήποτε απέξω είναι αρκετά εύκολο. 

Αν δεν μπορείτε να διαθέσετε λίγο χρόνο να κατανοήσετε όλα τα παραπάνω η δεν έχετε την διάθεση απλά σας συμβουλεύω μην ασχοληθείτε γιατί μόνο λεφτά θα χάσετε :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 γι'αυτό σου χρειάζεται αγριο χώσιμο άνετε καπιτάλα των πιστωτικών!!!

 ξεφτίλα βολεψάκια ντροπή σου!

βολεμένε

 

φίλε More

No More

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...