Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τη Πειραιώς ή να κοιτάξεις τις χρεώσεις της κάρτας σου μέσω του Winbank, αν έχεις κάνει αίτηση για internet banking. Έχε υπόψιν σου ότι η χρέωση μπορεί να χρειαστεί 2 - 3 εργάσιμες μέρες για να εμφανιστεί από τη στιγμή που ξεκίνησες τη διαδικασία.

Η κάρτα όπως είπα είναι η virtual prepaid card!! Δηλαδή, δεν πήγα ποτέ σε κάποιο υποκατάστημα για να την εκδώσω. Μπήκα στο site της Πειραιώς και την έβγαλα φορτίζοντάς την με μία Enter Visa της Alpha Bank η οποία δεν περνουσε στο paypal προφανώς. Γιαυτό ρωτάω μήπως γνωρίζει και κάποιος άλλος που έχει βγάλει την ίδια κάρτα, που θα φανεί η χρέωση του paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτούς που έκαναν refund καθώς θα είχαν τα χρηματα στα pit stop για 21 μέρες τι γίνεται?


 


Στο web-bankink της Alpha.....


Προσωπικά μου εμφανίστηκαν την επόμενη μέρα ώς -->PHOTO   PHOTO2


Μιλάω για 240 euro. Τα υπόλοιπα είναι προσπάθεια δήλωσης κάρτας στο Pay Pal.


 


Απο την άλλη όμως στο τραπεζικό λογαριασμό που αντιστοιχεί ή κάρτα δεν εμφανίστηκε ακόμη τίποτα.


Παρα μόνο αναφέρετε ενα ποσό ώς προβλέψιμο.


 


Το λογιστικό είναι μικρότερο απο το μικτό κατά 285,10 euro.


 


Αυριο θα πέσει τηλεφωνάκη στην Alpha


 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 


A!!! Προσπάθησα απευθείας απο ASOS.com


Σε λίγο θα δοκιμάσω και μέσω Credit Mastercard της Citibank. Τώρα Alpha


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω... έβγαλα και εγώ Virtual Prepaid της Πειραιώς. Πέρασε κανονικότατα στο paypal. Όταν κάνεις link, την χρέωση που κάνει το paypal, που την βλέπουμε για να πάρω τον 4ψήφιο αριθμό; Έρχεται στο mail μου ή πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω;

Εγώ δεν έκανα verification με Virtual Prepaid και δούλεψε "το κολπάκι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε, οι συναλλαγες που εκανες μεσω της Alpha Bank Enter Visa ήταν μεσω paypal, ή την χρησιμοποιησες κατευθείαν;

Απευθείας - νομίζω το paypal είναι καλά "κλειδωμένο" προς το παρόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση γιατί δεν βγάζω άκρη και έχετε 300 σελίδες γραμμένες εδώ.

 

Μπορούμε να αγοράσουμε με paypal στο ebay κανονικά όπως κάναμε παλιότερα, απλά με την προϋπόθεση να τηρείται το όριο των κάπιταλ κοντρολς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση γιατί δεν βγάζω άκρη και έχετε 300 σελίδες γραμμένες εδώ.

 

Μπορούμε να αγοράσουμε με paypal στο ebay κανονικά όπως κάναμε παλιότερα, απλά με την προϋπόθεση να τηρείται το όριο των κάπιταλ κοντρολς?

 

 

Όχι δεν μπορείς ρωτάω στο ποστ #4699 πριν 2-3 σελίδες.Διάβασε και θα καταλάβεις.Μετά πήγαινε στην 182 σελίδα αν σε ενδιαφέρει να κάνεις μια διαδικασία που σε κάποιους πετυχαίνει και σε άλλους όχι.

 

 

Βλέπω τις μελέτησες καλά τις προηγούμενες σελίδες.

 

Η αλήθεια είναι ότι σε θέματα με τόσο μεγάλη έκταση συνήθως διαβάζεις την αρχή και το τέλος.300 σελίδες να διαβάσεις στο ξεκάρφωτο θες κανα 4ωρο με προσήλωση κιολας οπότε είτε θα ήταν καλό να παραπέμψουμε το φίλο στο σημείο που τον ενδιαφέρει είτε να βάλουν τη λύση ή ένα γενικό update στην πρώτη σελίδα του θέματος για να το βλέπουν οι ενδιαφερόμενοι.Αλλιώς το βλέπω να πηγαίνουν 600 οι σελίδες σύντομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε μερα λεω μεσα μου (και τωρα εδω!), ενα μεγαλο ευχαριστω στον re4male, για τον τροπο που ανακαλυψε και μοιραστηκε μαζι μας.

Απειρες ευχαριστίες!

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα νέα χρεωστική mastercard εθνικής την οποία πρόσθεσα στο paypal κανονικά αλλά όσες φορές έχω δοκιμάσει να κάνω την γνωστή διαδικασία παίρνω το εξής μήνυμα "This transaction failed because we were unable to verify this credit card through our card validation process." Έχω δοκιμάσει πάνω από 10 φορές τις τελευταίες 3 μέρες. Συνήθως με τις άλλες κάρτες μου εμφάνιζε μήνυμα ότι η πληρωμή δεν έγινε διότι δεν το επέτρεψε η τράπεζα. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...