Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα CC θα τα έχουμε πολλούς μήνες ακόμα, στην Κύπρο τα είχαν 2 χρόνια.

 

Αγορές από χώρες τις ΕΕ,από ebay/amazon δεν γίνονται γιατί τις απαγορεύουν τα CC.

 

Κάποιοι όμως αναφέρουν ότι αγόρασαν πράγματα από το εξωτερικό με πιστωτική και

κάποιοι ότι φόρτωσαν το balance τους στο paypal με χρήματα.

 

Από ότι κατάλαβα είναι θέμα τύχης, οπότε κάνε το σταυρό σου και δοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποια λεφτά στην κάρτα Visa στην Alpha Bank.Υπάρχει τρόπος να αγοράσω από ebay και γενικότερα από εξωτερικό μέσω paypal με κάποιο τρόπο;Κάπου διάβασα ένα θέμα στο internet που έλεγε πώς να κάνεις μεταφορά χρημάτων σε άλλο λογαριασμό που θα βρίσκεσαι εσύ πάλι από πίσω,ισχύει;Ίσως έχει γραφτεί παραπίσω,παρολαυτα στις πρώτες 10 σελίδες δεν βρήκα κάτι.Αν δεν επιτρέπεται από το φορουμ ο συγκεκριμένος τρόπος,ας μου στείλει όποιος γνωρίζει μέσω πμ την διαδικασία αν είναι αξιόπιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποια λεφτά στην κάρτα Visa στην Alpha Bank.Υπάρχει τρόπος να αγοράσω από ebay και γενικότερα από εξωτερικό μέσω paypal με κάποιο τρόπο;Κάπου διάβασα ένα θέμα στο internet που έλεγε πώς να κάνεις μεταφορά χρημάτων σε άλλο λογαριασμό που θα βρίσκεσαι εσύ πάλι από πίσω,ισχύει;Ίσως έχει γραφτεί παραπίσω,παρολαυτα στις πρώτες 10 σελίδες δεν βρήκα κάτι.Αν δεν επιτρέπεται από το φορουμ ο συγκεκριμένος τρόπος,ας μου στείλει όποιος γνωρίζει μέσω πμ την διαδικασία αν είναι αξιόπιστη.

 

σελίδα 182 #2718

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις αγόρασα πάλι (για 4η ή 5η φορά) από Banggood πληρώνοντας με paypal και με την συνδεδεμένη Discover credit card !!!

δεν ξέρω πως εξηγείται να μην έχω πρόβλημα, η κάρτα είναι της πρώην Citibank και τώρα της Alpha Bank και δεν είχα balance !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή απο ότι κατάλαβα το αν δεχτούν την κάρτα είναι θέμα τύχης υπάρχει καποιος τρόπος να μάθω αν δέχονται prepaid Πειραιώς στο smite επειδή η κάρτα είναι άδεια αυτήν την στιγμή και αν δεν την δέχονται δεν υπάρχει λόγος να την γεμίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή απο ότι κατάλαβα το αν δεχτούν την κάρτα είναι θέμα τύχης ΔΕΝ υπάρχει καποιος τρόπος να μάθω αν δέχονται prepaid Πειραιώς στο smite επειδή η κάρτα είναι άδεια αυτήν την στιγμή και αν δεν την δέχονται δεν υπάρχει λόγος να την γεμίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 φορές το σύνολο των προσπαθειών να βάλω λεφτά μέσω prepaid της Πειραιώς στον λογαριασμό του PayPal με request (τελικά μου έβαλε φίλος από Αγγλία)

 

Που ξέρω ότι οι προσπάθειες είναι 14 ??

 

Πολύ απλά γιατί λείπουν 12ευρω και 18λεπτά από τον λογαριασμό της prepaid 0,87€ για κάθε ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ προσπάθεια μεταφοράς χρημάτων στο PayPal!

 

Δεν έχουν τον θεό τους...και μου είπαν από την Πειραιώς ότι την χρέωση την έχει κάνει το PayPal κάτι που μου διέψευσε σε τηλεφωνική επικοινωνία υπάλληλος της PayPal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Απλά να ενημερώσω ότι τις τελευταίες μέρες έκανα παραγγελία από amazon.de με MasterCard Alpha Bank (120 €) και κάποιες μικροαγορές από Γαλλία και UK (εκτός αμαζον, <30 €) με Visa Enter (χρεωστική) επίσης Alpha Bank και πέρασαν όλες κανονικά.

 

Δεν ξέρω αν ήμουν απλά τυχερός ή αν γενικά ξεμπλοκάρει σιγά-σιγά το σύστημα.

καλησπερα φιλε, οι συναλλαγες που εκανες μεσω της Alpha Bank Enter Visa ήταν μεσω paypal, ή την χρησιμοποιησες κατευθείαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μου είπαν από την Πειραιώς ότι την χρέωση την έχει κάνει το PayPal κάτι που μου διέψευσε σε τηλεφωνική επικοινωνία υπάλληλος της PayPal!

Τώρα που το λες ....

Όταν πέρασα κάρτα neteller στο PayPal , είχα αυτόματα μία χρέωση 1€ .

Μετά ακολούθησε η καθιερωμένη χρέωση για την εξακρίβωση η οποία είτε επιστρέφετε ή την χρησιμοποιείς .

 

Αυτο το 1 ευρώ απλά χάθηκε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Τελικα τι γινεται? Προσπαθω απο ebay να παραγγειλω και τιποτα. εχει αγορασεις κανεις απο Ebay?

Επισης το κολπο με την μεταφορα χρηματων στο paypal δεν δουλεψε σε μενα εχω alpha bank prepaid.

Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο καμια ιδεα? :wacko: :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτούς που έκαναν refund καθώς θα είχαν τα χρηματα στα pit stop για 21 μέρες τι γίνεται?

 

Στο web-bankink της Alpha.....

Προσωπικά μου εμφανίστηκαν την επόμενη μέρα ώς -->PHOTO   PHOTO2

Μιλάω για 240 euro. Τα υπόλοιπα είναι προσπάθεια δήλωσης κάρτας στο Pay Pal.

 

Απο την άλλη όμως στο τραπεζικό λογαριασμό που αντιστοιχεί ή κάρτα δεν εμφανίστηκε ακόμη τίποτα.

Παρα μόνο αναφέρετε ενα ποσό ώς προβλέψιμο.

 

Το λογιστικό είναι μικρότερο απο το μικτό κατά 285,10 euro.

 

Αυριο θα πέσει τηλεφωνάκη στην Alpha

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A!!! Προσπάθησα απευθείας απο ASOS.com

Σε λίγο θα δοκιμάσω και μέσω Credit Mastercard της Citibank. Τώρα Alpha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σελίδα 182 #2718

 

Ακολούθησα τα παραπάνω βήματα αλλά δεν μπόρεσα να μεταφέρω χρήματα.

Εγώ έκανα δοκιμή να πληρώσω από την ίδια την κάρτα που έχω στο paypal αλλά όταν φτάνει στο σημείο που βάζω τα στοιχεία,βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card Visa x-ΧΧΧΧ, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

Υπάρχει πιθανότητα να γίνεται λόγω ότι είναι η ίδια κάρτα ή απλά είμαι από τους άτυχους;Η  κάρτα είναι Visa Enter από Alpha bank.

 

 

Επίσης δοκίμασα και μια αγορά απευθείας στο ebay μέσω paypal για ένα καλώδιο ~1 ευρώ αλλά βγάζει αυτό το μήνυμα.

  Your payment was declined. Please select a different payment method.

Αν και δεν είχε επιτυχία σε μένα,ευχαριστώ τον akpe και τον re4male για τις ελπίδες που ομολογώ ότι ήταν γλυκές μέχρι να φάω πόρτα. :P  

 

Όχι τίποτα άλλο,θα μας κάνουν να λέμε και ευχαριστώ στο τέλος που κάποια στιγμή θα μπορέσουμε να διαχειριστούμε τα λεφτά ΜΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα CC θα τα έχουμε πολλούς μήνες ακόμα, στην Κύπρο τα είχαν 2 χρόνια.

 

Αγορές από χώρες τις ΕΕ,από ebay/amazon δεν γίνονται γιατί τις απαγορεύουν τα CC.

 

Κάποιοι όμως αναφέρουν ότι αγόρασαν πράγματα από το εξωτερικό με πιστωτική και

κάποιοι ότι φόρτωσαν το balance τους στο paypal με χρήματα.

 

Από ότι κατάλαβα είναι θέμα τύχης, οπότε κάνε το σταυρό σου και δοκίμασε.

Ειχα δει εδω στο insomnia καποιους οδηγους για το πως να περασεις λαφτα στον λογαριασμο pp σου,σαν δωρο,κατι τετοιο,αλλα ειναι ιστορια...

Επισης εγω θελω να αγορασω ολοκληρο υπολογιστη απο εξωτερικο οποτε.... :/

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Μας γ@μησανε οι π0*στηδες οι ευρωπαιοι...οταν γυρισω στη πολη μου θα παω σε καμια τραπεζα να ρωτησω αμα υπαρχει κανας τροπος :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...