Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση.. Κοιτουσα λιγο σημερα σχετικα με τα ειδη account της paypal, και με το που μπηκα στον λογαριασμο μου ξαφνικα βλεπω να μου λεει Account Type: Premier, τι φαση αφου εγω ποτε δεν προεβει σε καμια ενεργεια προηγουμενως, μονη της αναβαθμιστηκε?

post-237768-0-43476100-1448479166_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικά με το Leupay:

 

Διαβάζω το παρακάτω:

* In cases of currency exchange in LeuPay Account the Issuer shall apply the above currency exchange rates plus a currency exchange fee, which fee is a percentage above the exchange rate, if there is such fee specified in the Tariff.

 

 

Δεν μπορώ να βρώ όμως αυτά τα fees..

Μπορώ να κάνω μετατροπές νομισμάτων μέσα από το LeuPay πριν κάνω κάποια αγορά και οχι κατά την αγορά;

Δηλαδή αν έχω δολλάρια να τα μετατρέψω σε ευρω πριν κάνω κάποια αγορά στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση.. Κοιτουσα λιγο σημερα σχετικα με τα ειδη account της paypal, και με το που μπηκα στον λογαριασμο μου ξαφνικα βλεπω να μου λεει Account Type: Premier, τι φαση αφου εγω ποτε δεν προεβει σε καμια ενεργεια προηγουμενως, μονη της αναβαθμιστηκε?

Bug ειναι μαλλον... Αφου σου βγαζει το upgrade διπλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Leupay:
 
Διαβάζω το παρακάτω:

* In cases of currency exchange in LeuPay Account the Issuer shall apply the above currency exchange rates plus a currency exchange fee, which fee is a percentage above the exchange rate, if there is such fee specified in the Tariff.
 

 
Δεν μπορώ να βρώ όμως αυτά τα fees..
Μπορώ να κάνω μετατροπές νομισμάτων μέσα από το LeuPay πριν κάνω κάποια αγορά και οχι κατά την αγορά;
Δηλαδή αν έχω δολλάρια να τα μετατρέψω σε ευρω πριν κάνω κάποια αγορά στην Ελλάδα.

 


τις ισοτιμιες τις βλεπεις μεσα στο web banking και ναι μπορεις να μετατρεψεις τα USD σε EUR. αρκει να ανοιξεις και εναν δωρεαν λογαριασμο σε USD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο ποστ ή σελιδα να κοιταξω για να βαλω λεφτα στο balance με τα 2 mail?

http://www.insomnia.gr/topic/579289-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-paypal-ebay-%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-request-money/?do=findComment&comment=54218679

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Leupay:

 

Διαβάζω το παρακάτω:

 

Δεν μπορώ να βρώ όμως αυτά τα fees..

Μπορώ να κάνω μετατροπές νομισμάτων μέσα από το LeuPay πριν κάνω κάποια αγορά και οχι κατά την αγορά;

Δηλαδή αν έχω δολλάρια να τα μετατρέψω σε ευρω πριν κάνω κάποια αγορά στην Ελλάδα.

 

αυτά τα fees ψάχνω και εγώ, αλλά δεν τα έχω βρει και ούτε έκανα αγορά σε διαφορετικό νόμισμα, ώστε να έχω μια πρώτη ματιά.

πολλές φορές σκέφτομαι μήπως τα έχουν αφομοιώσει στο καθημερινό πίνακα ισοτιμίας νομισμάτων που ανεβάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Δημιουργησα μια χρεωστικη καρτα στην alpha bank(φοιητικος λογαριασμος) και προσπαθω να την συνδεσω με τον λογαριασμο που μολις εφτιαξα στο paypal αλλα δεν μπορω με τιποτα.Γιατι συμβαινει αυτο;;Ειναι λογω capital controls;;Αν βαλω μια της πειραιως θα την παρει μια χαρα;; Εχω απελπιστει με το ολο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Δημιουργησα μια χρεωστικη καρτα στην alpha bank(φοιητικος λογαριασμος) και προσπαθω να την συνδεσω με τον λογαριασμο που μολις εφτιαξα στο paypal αλλα δεν μπορω με τιποτα.Γιατι συμβαινει αυτο;;Ειναι λογω capital controls;;Αν βαλω μια της πειραιως θα την παρει μια χαρα;; Εχω απελπιστει με το ολο θεμα.

Έχει λεφτά μέσα ο λογαριασμός που είναι συνδεδεμένη η κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση:

 

Έκανα μια αγορα από καποιο site,  με πληρωμή μέσω paypal, και με συνδεμενη καρτα της Revolut. Το ποσο που ηταν προς πληρωμη ηταν 80 ευρω περιπου. Υπηρχαν στο paypal balance 20 ευρω. Κατα το checkout, τραβηξε πρωτα τα 20 ευρω απο το balance και το υπολοιπο απο την revolut. Ολα ωραια μεχρι εδω. Η αγορα απο το site ηταν σε ευρω. Οταν μου ηρθε ειδοποιηση στο revolut app για την αγορα, αυτη εγινε σε GBP και οχι σε ευρω. Το ποσο που υπηρχε μεσα στη revolut ηταν σε ευρω και επισης το currency sτο paypal ειναι δηλωμενο σε ευρω.

 

Για ποιο λογο εγινε η αγορα σε GBP; Και με ποια ισοτιμια εγινε η μετατροπη? Αυτη της revolut, ή αυτη του Paypal?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ιταλικο αμαζον εχει ψωνίσει κανένας πρόσφατα? παιζει με ελληνικές κάρτες?

γιατι δε φτιανουμε ενα sticky 

ημεορμηνία τάδε, ψώνισα απο τάδε, με κάρτα τάδε επαιξε δεν επαιξε και παει λεγοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ιταλικο αμαζον εχει ψωνίσει κανένας πρόσφατα? παιζει με ελληνικές κάρτες?

γιατι δε φτιανουμε ενα sticky 

ημεορμηνία τάδε, ψώνισα απο τάδε, με κάρτα τάδε επαιξε δεν επαιξε και παει λεγοντας

 

δες εδώ, οι ελληνικές κάρτες άλλοτε πιάνουν άλλοτε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα να κανω μια μικρη αγορα 9 ευρω μεσω paypal και χρεωστικης ομως η αγορα δεν εγινε (Denied) τα 9 ευρω ομως τα πηραν απο το λογαριασμο μου, επειδη ειμαι λιγο ασχετος με paypal αγορες μου λετε πως και ποτε επιστρεφονται αυτα στην καρτα μου. ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...