Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα μέσω capital controls 2-3 αγορές απο amazon κανονικά χωρίς προβλημα και χτες που πηγα να κάνω το απέρριψε γνωρίζεται τι παίζει? υποψην έχω prepaid της attica bank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτε θα λειτουργησει κανονικα οπως πριν το θεμα paypal...?

Παλι καλα που στελνω πραγματα εξω και εχω στο πορτοφολι του paypal χρηματα για να χρησιμοποιω για αγορες γιατι αν πατησω να τραβηξει απο τον λογαριασμο της πειραιως αγγουρια..

 

Υ.γ.Να μην πω για τα καπιταλ που παμε να κλεισουμε χρονο και ακομα τα ιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε θα λειτουργησει κανονικα οπως πριν το θεμα paypal...?

Παλι καλα που στελνω πραγματα εξω και εχω στο πορτοφολι του paypal χρηματα για να χρησιμοποιω για αγορες γιατι αν πατησω να τραβηξει απο τον λογαριασμο της πειραιως αγγουρια..

 

Υ.γ.Να μην πω για τα καπιταλ που παμε να κλεισουμε χρονο και ακομα τα ιδια..

Τα cc να φύγουν πλέον αποκλείεται, μάλλον θα χειροτερεύσουν και αν γίνει και η στραβη του νομίσματος, τότε ξεχνάμε και αυτες τις κουτσές αγορές από εξω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που αρχισαμε παλι τις δυσκολιες στο top up απο το πρωτο δεκαημερο του μηνα, για οσους ειχαμε την 'ατυχια' να εχουμε πειραιως ως συνδεδεμενη καρτα στο pp,

ειμαι ευτυχης που μπορω να χρησιμοποιω το request money για φορτωμα του balance, χωρις να ψαχνομαι με αλλες μεθοδους.

Με την νεα πατεντα του dedalos91, εχεις αμεσα στο balance τα χρηματα, οταν το top up δεν μπορει να δουλεψει.Κ

Και δεν υπαρχει δεσμευση των 21 ημερων, με τις αλλαγες ip.

Πληρωνεις μονο την ακριβη προμηθεια, οπως ηταν παντα,

αλλα

- και δουλευει

- και τα εχεις και αμεσα στο balance, σε χρονο dt.

Για μενα, λέει πολύ.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχει αναφερθει μεσα στο ατελειωτο thread αλλα πως ξεπερασατε τα errors της paypal στην προσθηκη IBAN?

 

Ειτε θα μου βγαλει το μηνυμα "We're sorry, we're unable to link that bank because it is disabled"

ειτε το "you can't add a bank at this time".

 

Υπαρχουν συγκεκριμενες τραπεζες που δουλευουν? Υπαρχει αλλη μεθοδος για top up?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι βρηκα την διαδικασια εδω:

 

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54436075

 

αρα γινεται μονο manually... Τοσα χρονια παντα το ιδιο σφαλμα εβγαζε και το αφηνα γιατι δεν με πειραζε που δεν ειχα λογαριασμο συνδεδεμενο...

αλλα πλεον με τα CC και τις καρτες που δεν λειτουργουν ειναι μια πολυ καλη λυση για topup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι βρηκα την διαδικασια εδω:

 

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54436075

 

αρα γινεται μονο manually... Τοσα χρονια παντα το ιδιο σφαλμα εβγαζε και το αφηνα γιατι δεν με πειραζε που δεν ειχα λογαριασμο συνδεδεμενο...

αλλα πλεον με τα CC και τις καρτες που δεν λειτουργουν ειναι μια πολυ καλη λυση για topup.

Αυτο το μήνυμα βγαίνει απο τοτε που μπήκαν τα cc. Επίσης και το topup δεν λειτουργεί απο τότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MaxmaD

 

Αυτό γράφτηκε πολλούς μήνες πριν και από τότε αποδείχτηκε ότι η καλλίτερη, ταχύτερη και αποτελεσματικότερη διαδικασία είναι το τηλεφώνημα, έστω και αν κοστίζει λίγα ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NikosKallithea εβγαζε το ιδιο μηνυμα και πρωτου τα CC και πριν αλλαξει το interface η Paypal. 

 

Εκανα κι ενα search στα mail μου και ειδα οτι απο το 2014 που μου ειχαν αφαιρεσει εναν αλλο λογαριασμο ειχα το ιδιο προβλημα.

Γενικα και παλιοτερα (2006) η Paypal δεν ειχε καν topup... ενω αλλα e-wallet σου εδιναν αυτην την επιλογη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τι συμβαίνει με την paypal, δεν μπορώ να μπω στη σελίδα.. πάω να κάνω την αγορά μέσω geekbuying.. πατάω paypal και μου λέει δεν βρέθηκε Δεν βρέθηκε ο εξυπηρετητής, ούτε στην σελίδα του paypal μπορώ να μπω.. ξέρει κάποιος κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τι συμβαίνει με την paypal, δεν μπορώ να μπω στη σελίδα.. πάω να κάνω την αγορά μέσω geekbuying.. πατάω paypal και μου λέει δεν βρέθηκε Δεν βρέθηκε ο εξυπηρετητής, ούτε στην σελίδα του paypal μπορώ να μπω.. ξέρει κάποιος κάτι;

Μια χαρα μου μπαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονιά πολλά με υγειά πάνω από όλα!!!Προσπαθώ να κάνω την εξής αγορά (http://www.geekbuying.com/item/-Package-B-Ulefone-Power-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-1-3GB-16GB-Smartphone-64bit-MTK6753-Octa-Core-13-0MP-6050mAh-Touch-ID-with--Silica-Gel-Case--Wooden-364240.html) και όταν πάω να ολοκληρώσω την αγορά με paypal  δεν δέχεται την κάρτα(national go της εθνικής).Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και ο λόγος είναι τα cc.Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ολοκληρώσω την αγορά?

 

 Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονιά πολλά με υγειά πάνω από όλα!!!Προσπαθώ να κάνω την εξής αγορά (http://www.geekbuying.com/item/-Package-B-Ulefone-Power-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-1-3GB-16GB-Smartphone-64bit-MTK6753-Octa-Core-13-0MP-6050mAh-Touch-ID-with--Silica-Gel-Case--Wooden-364240.html) και όταν πάω να ολοκληρώσω την αγορά με paypal δεν δέχεται την κάρτα(national go της εθνικής).Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και ο λόγος είναι τα cc.Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ολοκληρώσω την αγορά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Χρόνια πολλά, δυστυχώς ακόμα και να θέλει κάποιος να σου το δώσει έτοιμο πρέπει να ψάξει αντί για σένα στα προηγουμενα ποστ, μήπως να το κανείς εσύ? γιατί παραγματι υπάρχει τρόπος...

Καλή Ανάσταση....

 

ps

Και είσαι και τυχερος γιατί μόνο 3-4 σελίδες πίσω θα βρεις κάποιες λύσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...