Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α, ΟΚ μονο στο onenote. Αν δε σε ενοχλει, το αφηνεις ετσι. Για εμενα παντως ειναι deal breaker, το πηρα το tablet καθαρα και μονο για το πενακι και υποτιθεται την ευκολη αναβαθμιση σε windows 10. Περιμενω διορθωση απο asus, microsoft, wacom. Ακομα δεν το μετανιωνω αλλα δεν προχωραω και σε αναβαθμιση σε windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηγαίνεις σε κατάστημα public και ζητάς καινούριο. Οι ίδιοι στο εκθεσιακό  κομμάτι που έχουν διαφημίζουν δωρεάν αναβάθμιση  σε windows 10. Εσύ πάντως τους δείχνεις πως στα 8αρια δε σου δουλεύει σωστά κ βγάζει μπλε οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις αναβάθμιση σε 10αρια και χρησιμοποιήσεις το πενακι και ταυτόχρονα ακουμπήσεις το χέρι σου στην οθόνη  όταν δηλαδή ενεργοποιείται το palm rejection. Ένας φίλος παραπάνω ειχε το πρόβλημα στα 10αρια και όταν γύρισε στα 8αρια εμφανίστηκε κ εκεί. Εγώ στα 8αρια κανένα θέμα.

 

Επιπλέον προσθετω από την εμπειρία μου μέχρι τώρα. Ο chrome στο YouTube σε hd ανάλυση μου κανει σπασίματα. Χθες δεν ειχα παρατηρησει κάτι τετοιο. Περίεργο γιατί κατά τα αλλα παίζω με internet explorer το ιδιο βίντεο στο  YouTube 1080p και διπλα βλέπω επεισόδιο mp4 στα 720p ταυτόχρονα. Περίεργα ζόρια ο chrome.

 

Ο ΙΕ πάντως είναι αργος. Πιο αργος από τον chrome στο android tablet μου και πιο αργος από τον safari στο iPad μου.

 

Όσοι είστε σε δεκαριά πηγαίνετε στο ονε νότες με πίνακι και την παλάμη σας να ακουμπά στην οθόνη.

Όσοι δεν έχετε πρόβλημα πείτε πως κάνατε αναβάθμιση στα δεκαριά ποιο ΒΙΟS έχετε και τι drivers βάλατε, αν βάλατε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ξαναρωτήσω για micro SD card...κάποιος καμιά να προτείνει; Κανείς δεν πήρε καινούργια με το tablet; Ευχαριστώ και πάλι όσους συμβάλουν με την εμπειρία τους στην χρήση του συγκεκριμένου μηχανήματος...Δώστε user experience να ξέρουμε τι να περιμένουμε οι υπόλοιποι. Στα windows 10 o edge τι λέει από απόδοση; Στο netbook που βλέπω πάντως σίγουρα χρειάζεται λιγότερη ram από τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις δοκιμασα πενακι και παλαμη ταυτοχρονα στο Onenote και ολα καλα. 

 

Το πως περασα στα 10; Εκανα ολα τα update των 8 μετα απο windows update περασα τα 10 και μετα περασα το bios 211. Ειχε 205.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το πενάκι μαζί με το δάχτυλο ταυτόχρονα στο one note και δεν έχει κάποιο πρόβλημα (τουλάχιστον δεν το έκανε 2-3 φορές που το δοκίμασα)

Έκανα αναβάθμιση σε 10 με το που το άνοιξα και δεν έβαλα τίποτα απο drivers, ο,τι έβαλε απο μόνο του.

 

Σχετικά με το bios, κατέβασα το cpu-z για να δω ποιο έχει (αν θυμάμαι καλά είχε το 207) , και με το Winflash (All apps -> Asus -> Winflash) του πέρασα το 211.

 

Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και είναι το πρώτο μου με windows.

 

Το μόνο "πρόβλημα" είναι οτι αν μείνει πολύ ώρα σε sleep σου ζητάει κωδικό παρόλο που έχω βάλει να μην ζητάει.

Αν κάποιος βρει λύση αν θέλει να το γράψει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...