Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για την πληροφορία φίλτατε. Απλά σκεφτόμουν ότι κάποια στιγμή στα 10άρια ισχυρίζονται εκεί στην microsoft ότι θα δώσουν την δυνατότητα για εγκατάσταση εφαρμογών στην sd και εκεί συνήθως τα αρχεία είναι πολλά και μικρά, οπότε μήπως έκανε διαφορά μια γρήγορη καρτούλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πληροφορία φίλτατε. Απλά σκεφτόμουν ότι κάποια στιγμή στα 10άρια ισχυρίζονται εκεί στην microsoft ότι θα δώσουν την δυνατότητα για εγκατάσταση εφαρμογών στην sd και εκεί συνήθως τα αρχεία είναι πολλά και μικρά, οπότε μήπως έκανε διαφορά μια γρήγορη καρτούλα.

 

Ισχύει σίγουρα πάντως ότι η δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών στην sd θα αρχίσει από Οκτώβριο - Νοέμβριο. Το πλάνο ήταν να το δώσουν με το Roll out των 10ριων, αλλά για κάποιο λόγο που ξέρουν μόνο αυτοί, θα καθυστερήσει άλλο λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για here maps δε ξέρει, αλλά σίγουρα έχει GPS.

 

Για την καρτούλα πιθανόν να μην αξίζει η πολύ γρήγορη κάρτα που μόνο με εξωτερικό reader πιάνει ταχύτητες. Επίσης πάνω από 64gb ίσως να μην αναγνωρίζεται (έτσι λέει στα specs του m81c τουλάχιστον)

 

Σχετικά με τη μεμβράνη μας λείπει ένας ακόμη ενδιαφερόμενος για να συμπληρώσουμε τετράδα. Να σας πω ότι είναι εξαιρετική η συγκεκριμένη μάρκα, την είχα και στο T100, αλλά δυστυχώς μόνο από Αμερική παραγγελία.

 

Αν υπάρχουν άλλοι τρεις ενδιαφερόμενοι για να μοιραστούμε τα έξοδα και να πάρει από μία ο καθένας, μπορώ να παραγγείλω από Illumishield και θα μας βγει 6-7€ η κάθε μεμβράνη. Μιλάω για τη μεσαία "Japanese" που είναι η πιο φθηνή. Όποιος θέλει pm και αν μαζευτούμε, βλέπουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδιά το πήρα και εγώ, φαινεται αρκετά καλο για τα λεφτά του, όλα άψογα, εκει που το είδα να ζορίζεται ειναι σε βίντεο 720p 60fps και αρκετά περισσότερο σε 1080p 60 fps. Μετα πάω να κάνω ενημερώσεις και update στα 10 και μου έκανε έλεγχο απαίτησεων για 2 ώρες όπου και τελικά το σταμάτησα εγώ, δεν δείχνει να κατεβάζει και να προχωράει με τα update δεν ξέρω τι γίνεται, σκέφτομαι να το κάνω ένα reset απο την sd και να ξεκινήσω παλι την διαδικασία με το update...εσείς κάνατε με otg η update όπως περιγράφω και πόση ώρα σας πήρε στη δεύτερη περίπτωση να κατεβάσει και εγκατάσταση;</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gps έχει τελικά; here maps εχετε δοκιμασει? ευχ. - Για here maps δε ξέρει, αλλά σίγουρα έχει GPS.???

 

Καποιος αλλος εχει δει GPS, γιατι στα specs εχει μονο G-Sensor, Ambient Light Sensor, Gyroscope και E-compass(M Sensor).

 

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειώσω κάτι που είδα στο youtube ήθελα για κάποιο παλικάρι που ρώτησε για usb to hdmi dongle και του πρότεινε κάποιος δύο τρεις λύσεις ότι σύμφωνα με αυτό:

 

 

υπάρχει κάποιο θέμα μάλλον στους drivers και δεν μπορεί να κάνει mirroring με καλώδιο hdmi στην τηλεόραση, αντίθετα μπορεί μια χαρά να την χρησιμοποιήσει σαν extended monitor...ας το λάβουν υπόψιν όσοι το σκέφτονται για αγορά...τώρα αν κάποιος χρήστης έχει πετύχει screen mirroring ας μας διαφωτίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G sensor is an accelerometer, ιt measures the forces that act on it during changes in velocity. Τωρα οτι εχει broadcom gnss 4752 geolocation sensor στο control panel δεν ειναι απαραιτητο οτι εχει kai το τσιπακι. Μπορει καποιος να δει ενα λεπτο αν δουλευει και πιανει δορυφορους η κανει navigation. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ολοκληρωσα και εγω την αναβαθμιση στα 10αρια τα οποια τρεχουν αψογα...κανενα προβλημα με το πενακι σε one note η ζωγραφικη... να σημειωσω βεβαια οτι δεν πεασα κανενα driver για την ακίδα και έκανα Μόνο updates των windows 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα οτι οταν το ανοιγω πριν δειξει το logo asus βγαζει σε κλασματα δευτερολεπτου κατι γραμματακια που στην αρχη νομιζω γραφει error αλλα δεν προλαβαινω μετα να τα διαβασω νομιζω το βγαζει μετα το bios update αλλα δεν ειμαι συγουρος. Το ταμπλετ μου λειτουργεί μια χαρα παντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι αγαπητοί συμφορουμίτες. Ξέρει ή έχει να προτείνει κάποιος κανα αντάπτορα σε vga από Ελλάδα? Θέλω να το χρησιμοποιήσω για κάποιες παρουσιάσεις σε powerpoint και θα με βόλευε αρκετά αντί να κουβαλάω το laptop πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι αγαπητοί συμφορουμίτες. Ξέρει ή έχει να προτείνει κάποιος κανα αντάπτορα σε vga από Ελλάδα? Θέλω να το χρησιμοποιήσω για κάποιες παρουσιάσεις σε powerpoint και θα με βόλευε αρκετά αντί να κουβαλάω το laptop πάντα...

Χωρίς να έχω παραλάβει ακόμη το δικό μου tablet να σου πω ότι λογικά θα αντιμετωπίσεις το ίδιο πρόβλημα όπως στο βιντεάκι από youtube που έχω παραθέσει παραπάνω...δηλαδή δεν δουλεύει το tablet με απλό usb-to-hdmi ή usb-to-vga καλώδιο. Θέλει όπως είπε και κάποιος στις αρχικές σελίδες του νήματος usb-to-"κάτι με εξωτερική κάρτα γραφικών"...όταν θα βρεις αυτό (υπάρχουν και Ελλάδα) το άλλο που πιθανότατα να αντιμετωπίσεις είναι ότι δεν κάνει σωστά screen mirroring, αλλά μόνο screen extend...βέβαια μπορεί και να βρει κάποιος από εδώ τέτοιο καλώδιο ώστε να δουλεύουν όλα σωστά. Ως τώρα δεν βλέπω κίνηση όμως...Η άλλη λύση βέβαια είναι ένα απλό mirracast στικάκι...δουλεύει μια χαρά, μικρό σε όγκο το κουβαλάς εύκολα μαζί σου, το κοτσάρεις στην οποιαδήποτε τηλεόραση και είσαι άρχοντας. Και έχεις και ελεύθερη την θύρα για φόρτηση. Εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω στο σχολείο φέτος σε κάποιες παρουσιάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...