Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι μέσα στο πακέτο με το tablet. Μέσα στο κουτί...μάλιστα έχει θήκη μέσα στο tablet και δεν το χάνεις εύκολα. Γενικά νομίζω ότι είναι σούπερ βολικό για πολλούς ανθρώπους αρκεί να κάνουν κάτι οι άμπαλοι της Asus, της Intel, της Wacom, της Microsoft δεν ξέρω εγώ και δεν με νοιάζει ποιος από όλους αυτούς. Δεν γίνεται να μην το λύσουν το θέμα...Απορώ ένα μήνα έχει βουίξει το internet φαντάζομαι το έχουν πάρει χαμπάρι και ακόμη τίποτα; Ελπίζω σε γρήγορα αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μέσα στο πακέτο με το tablet. Μέσα στο κουτί...μάλιστα έχει θήκη μέσα στο tablet και δεν το χάνεις εύκολα. Γενικά νομίζω ότι είναι σούπερ βολικό για πολλούς ανθρώπους αρκεί να κάνουν κάτι οι άμπαλοι της Asus, της Intel, της Wacom, της Microsoft δεν ξέρω εγώ και δεν με νοιάζει ποιος από όλους αυτούς. Δεν γίνεται να μην το λύσουν το θέμα...Απορώ ένα μήνα έχει βουίξει το internet φαντάζομαι το έχουν πάρει χαμπάρι και ακόμη τίποτα; Ελπίζω σε γρήγορα αποτελέσματα...

Ευχαριστώ για την πληροφορία, τι θεμα υπάρχει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το πενάκι στα windows 10. Όταν μπεις σε μια εφαρμογή που χρησιμοποιεί πενάκι , πχ Onenote, Fresh paint, κλπ. πάντα μετά από λίγα λεπτά σε πετάει έξω ή βγάζει μπλε οθόνη και κάνει επανεκκίνηση. Εγώ που το χρειάζομαι αρκετά το πενάκι και με έχει βολέψει σκέφτομαι ήδη να γυρίσω στα windows 8.1 μέχρι να λυθεί το θέμα...αν και βαριέμαι τελείως...πάντως το πενάκι είναι σημαντικό κομμάτι του tablet και ελπίζω να βγάλουν κάποια άκρη για να λυθεί το θέμα στα windows 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το πενάκι στα windows 10. Όταν μπεις σε μια εφαρμογή που χρησιμοποιεί πενάκι , πχ Onenote, Fresh paint, κλπ. πάντα μετά από λίγα λεπτά σε πετάει έξω ή βγάζει μπλε οθόνη και κάνει επανεκκίνηση. Εγώ που το χρειάζομαι αρκετά το πενάκι και με έχει βολέψει σκέφτομαι ήδη να γυρίσω στα windows 8.1 μέχρι να λυθεί το θέμα...αν και βαριέμαι τελείως...πάντως το πενάκι είναι σημαντικό κομμάτι του tablet και ελπίζω να βγάλουν κάποια άκρη για να λυθεί το θέμα στα windows 10.

 

 

δεν υπάρχει πρόβλημα στα windows 8.1 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για το off-topic μιας και δεν θα αναφερθώ σε προσφορά αλλά σε απορία χρήσης:

Τα 10αρια σας ήρθε ειδοποίηση αναβάθμισης ή κάνατε κάποιο force update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα στα update ήρθε και το undate στα 10άρια. Αν σου χρειάζεται το πενάκι όμως θα πρότεινα να μην κάνεις ακόμη την αναβάθμιση. Τον λόγο διάβασέ τον στο παρόν νήμα. Μείνε στα 8 μέχρι να λύσουν το θέμα με το stylus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που έχει Windows 10 και αναπαράγει το γνωστό πρόβλημα με το stylus,

ας δοκιμάσει το εξής:

 

Να αλλάξει το pen από right handed mode σε left handed και να δοκιμάσει στο one note να δει αν κολλάει ή βγάζει μπλε οθόνη.

Κάποιος έγραψε στα fora της MS ότι έτσι δουλεύει...

 

Ας τσεκάρει κάποιος και να μας πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει ήδη κάποιος στο ίδιο fora έγραψε ότι πάλι έχει την ίδια συμπεριφορά. Εδώ που τα λέμε θα ήταν λίγο κουφό να είναι τέτοιο το πρόβλημα...κάπου έχουν βαρέσει οι drivers και έχουν μπλέξει τα μπούτια τους...το ανησυχητικό είναι ότι δεν βλέπω κίνηση από κανέναν (asus, wacom, microsoft, intel) να προσπαθούν να κάνουν κάτι...δεν βλέπω να λύνεται το θέμα και πολύ πολύ κρίμα θα πάει άκλαφτο το τίμιο tabletάκι...Επίσης να πω ότι το κάνει και στο sticky notes το κοκομπλόκο όχι μόνο στο onenote...γενικά το κάνει παντού που χρειάζεται να κάνει palm rejection.

 

 

EDIT: Καμιά φορά καλό είναι να μιλάς αφού δοκιμάσεις. Όντως άλλαξα σε αριστερό χέρι το πενάκι από τις ρυθμίσεις και προσπάθησα επί περίπου 10 λεπτά να αναπαράγω το πρόβλημα. Δεν έκανε κιχ το τάμπλετ ούτε στο onenote ούτε στο sticky notes. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο ή βελτιώνεται κάτι όμως θέλει σίγουρα περισσότερες δοκιμές...αργά το βράδυ βλέπω να πέφτει πολύ γράψιμο.  :-) ...βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...