Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, solidsnake222 είπε

Εντυπώσεις από το 3-1? 

στο στρατόπεδο που είμαι εγώ έχει πολύ καλό φαι , καλύτερο και απο το σπίτι μου, καλή διοίκηση και στελέχη , πληρώνεσαι κανονικά 270 ευρώ το μήνα, παίρνεις αφορολόγητα τσιγάρα απο το στρατόπεδο (1 ευρώ περίπου το πακέτο η 1.5 ο καπνός νομίζω), είναι πεντακάθαρα ούτε γόπα δεν βλέπεις , μάχημη μονάδα αλλά είναι και τέντα στις υπηρεσίες και στην εμφάνιση δηλαδή κάνουμε τις υπηρεσίες κανονικά χωρίς κινητά και τέτοια γιατί είναι αυστηρά και στην αρχή είναι λίγο πιεστικά τα πράγματα αλλά στην πορεία στρώνει και συνηθίζεις, βύσματα και τέτοια δεν παίζουν γενικά στις ελδύκ απο πλευρά ελλήνων απο την άποψη του ότι όποιος έχει βύσμα δεν πάει κύπρο.

εξόδοι 2-1 και έχεις λευκωσία με κτέλ του στρατού  λεμεσό και λάρνακα πας με υπεραστικά τσάμπα με την στρατιωτική ταυτότητα σου και γενικά στις εξόδους είναι πολύ καλά γιατί έχεις και επιλογές πολλές και χρήματα να διασκεδάσεις , με τα 270 δεν θα κάνεις και την ζωάρα αλλά τρως ανετα με 5 ευρώ του σκασμού σε κάποια στέκια και με 10-15 θα πας για καφέ και ναργιλέ η ποτό χαλαρά στις 10 εξόδους του μήνα.

ενδεικτικά με 3 ευρώ παίρνεις μπριζόλα με κυπριακή και πατάτες (εθνοφρουρός) η πίτσα κανονική με 3 ευρώ και δώρο κοκακόλα (αρμένιος) .

γνωρίζεις μια νέα χώρα και γενικά είναι μια καλή εμπειρία σε σχέση με τον έβρο που έχει 1 καφενείο και κανα σουβλατζίδικο και είναι χωριό.

απο άποψη γυναικών μην περιμένετε και πολλά καθώς βλέπουν στρατιώτες στον δρόμο και κόβουν λίγο λάσπη και εκεί κάνουμε μπαμ απο χιλιόμετρα :D στην λευκωσια , σε καμια λεμεσο η αγία νάπα με τις τουρίστριες άλλο θέμα θα το μάθουμε το καλοκαίρι.

ένα απο τα κακά για μένα είναι το ακριβό αεροπλάνο που θες απο 150 μέχρι 250 για να πας και να έρθεις ελλάδα σε άδεια αλλά η μονάδα σου δίνει στο group τσάμπα εισητήριο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, georgepppo είπε

στο στρατόπεδο που είμαι εγώ έχει πολύ καλό φαι , καλύτερο και απο το σπίτι μου, καλή διοίκηση και στελέχη , πληρώνεσαι κανονικά 270 ευρώ το μήνα, παίρνεις αφορολόγητα τσιγάρα απο το στρατόπεδο (1 ευρώ περίπου το πακέτο η 1.5 ο καπνός νομίζω), είναι πεντακάθαρα ούτε γόπα δεν βλέπεις , μάχημη μονάδα αλλά είναι και τέντα στις υπηρεσίες και στην εμφάνιση δηλαδή κάνουμε τις υπηρεσίες κανονικά χωρίς κινητά και τέτοια γιατί είναι αυστηρά και στην αρχή είναι λίγο πιεστικά τα πράγματα αλλά στην πορεία στρώνει και συνηθίζεις, βύσματα και τέτοια δεν παίζουν γενικά στις ελδύκ απο πλευρά ελλήνων απο την άποψη του ότι όποιος έχει βύσμα δεν πάει κύπρο.

εξόδοι 2-1 και έχεις λευκωσία με κτέλ του στρατού  λεμεσό και λάρνακα πας με υπεραστικά τσάμπα με την στρατιωτική ταυτότητα σου και γενικά στις εξόδους είναι πολύ καλά γιατί έχεις και επιλογές πολλές και χρήματα να διασκεδάσεις , με τα 270 δεν θα κάνεις και την ζωάρα αλλά τρως ανετα με 5 ευρώ του σκασμού σε κάποια στέκια και με 10-15 θα πας για καφέ και ναργιλέ η ποτό χαλαρά στις 10 εξόδους του μήνα.

ενδεικτικά με 3 ευρώ παίρνεις μπριζόλα με κυπριακή και πατάτες (εθνοφρουρός) η πίτσα κανονική με 3 ευρώ και δώρο κοκακόλα (αρμένιος) .

γνωρίζεις μια νέα χώρα και γενικά είναι μια καλή εμπειρία σε σχέση με τον έβρο που έχει 1 καφενείο και κανα σουβλατζίδικο και είναι χωριό.

απο άποψη γυναικών μην περιμένετε και πολλά καθώς βλέπουν στρατιώτες στον δρόμο και κόβουν λίγο λάσπη και εκεί κάνουμε μπαμ απο χιλιόμετρα :D στην λευκωσια , σε καμια λεμεσο η αγία νάπα με τις τουρίστριες άλλο θέμα θα το μάθουμε το καλοκαίρι.

ένα απο τα κακά για μένα είναι το ακριβό αεροπλάνο που θες απο 150 μέχρι 250 για να πας και να έρθεις ελλάδα σε άδεια αλλά η μονάδα σου δίνει στο group τσάμπα εισητήριο.

Πυροβολικό είμαι και εγώ προ-χθες ορκιστικα και εγώ και τώρα είμαι με 16 μέρες άδεια και μετά είμαι για ΕΛΔΥΚ

Οπότε να υποθέσω  στο 3-1 παω και εγώ? (Θα προτιμούσα να πάω σε ελληνικό στρατόπεδο αλλά νταξει δεν πειράζει :P)

Επεξ/σία από solidsnake222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, solidsnake222 said:

Πυροβολικό είμαι και εγώ προ-χθες ορκιστικα και εγώ και τώρα είμαι με 16 μέρες άδεια και μετά είμαι για ΕΛΔΥΚ

Οπότε να υποθέσω  στο 3-1 παω και εγώ? (Θα προτιμούσα να πάω σε ελληνικό στρατόπεδο αλλά νταξει δεν πειράζει :P)

σε ποια μονάδα λέει το χαρτί της μετάθεση σου ? αν είσαι 196 θα είσαι με μένα αν είσαι 193 θα είσαι στην αγία βαρβάρα που καμία σχέση είναι λίγο παιδική χαρά και το φαι σαν της θήβας, ήμουν εκεί για ΕΚΕ 4 βδομάδες και το έφαγα στη μάπα της βαρβάρας.

στην 196 έχουμε 2 κύπριους μόνο, στο ίδιο στρατόπεδο υπάρχουν και άλλοι κύπριοι αλλά σε άλλες μονάδες μέσα στο στρατόπεδο, δηλαδή δεν θα συγκατοικείς με κύπριους αλλά με έλληνες.

στην 193 είναι λίγο ανάμεικτα και είναι όλοι βύσματα οι κύπριοι 

undertake ο αρμένιος 3.5€ την έχει την προσφορά με την μπριζόλα αλλά δεν λέει και πολλά απο το κρέας του , τουλάχιστον στον εθνοφρουρό ξέρεις ότι είναι κρέατα στρατού άρα δεν παίζουν βρομιές και γάτες 

16 hours ago, -Dimitris- said:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, καλό πρωταπριλιάτικο σχετικά με την προκήρυξη για ΕΠΟΠ,  αλλά αυτοί που το έχαψαν ήταν κάτι ψευτοφιλελέδες που έγραφαν για πεταμένα λεφτά, φόρους, κτλ. Λες και η πραγματική ιδεολογία του φιλελευθερισμού ειναι υπέρ της θητείας... 

 

Αναφορά σε κείμενο

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ: Τι ισχύει

"Επετειακή" αναδημοσίευση της προκήρυξης για ΕΠΟΠ που είχε γίνει πριν 10 χρόνια, επί υπουργίας του Ευάγγελου Μεϊμαράκη, βρίσκεται σε εξέλιξη τις τελευταίες ώρες.

Ήδη από το πρωί έχουμε δεχθεί πλήθος τηλεφωνημάτων και μηνυμάτων τόσο στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του Armyvoice.gr,  όσο και στην ιστοσελίδα μας στο Facebook.

Αρχικά μείναμε κατάπληκτοι όταν ακούσαμε ότι κυκλοφορεί η είδηση για προκήρυξη 6.500 ΕΠΟΠ. Η έκπληξη προέρχεται κυρίως από το γεγονός ότι ήδη τα τελευταία χρόνια λόγω της κρίσης, οι προσλήψεις των ΕΠΟΠ είχαν εγκαταληφθεί και προκρίνονταν οι προσλήψεις ΟΒΑ για να αναπληρωθούν μερικά κενά.



Το ψάξαμε λίγο περισσότερο και δεν βγήκαμε να υπάρχει σε εξέλιξη κάτι σχετικό.

Με μια αναζήτηση στο διαδίκτυο διαπιστώσαμε τελικά ότι πρόκειται για fake news! Στην ουσία έχει ανακυκλωθεί η προκήρυξη που είχε γίνει το 2008 και είχε δημοσιεύσει η εφημερίδα το ΕΘΝΟΣ για την πρόσληψη 6500 Επαγγελματιών Οπλιτών σε Στρατό Ξηράς, Πολεμικό Ναυτικό και Πολεμική Αεροπορία με υπογραφή του τότε υπουργού Εθνικής Άμυνας Ευάγγελου Μεϊμαράκη.

Φαίνεται πως κάποιοι παίζοντας με την αγωνία χιλιάδων νέων που στους δύσκολους οικονομικούς καιρούς που διανύουμε, επιθυμούν να προσληφθούν στις ΕΔ, και προκειμένου να εισπράξουν λίγα κλικ παραπάνω άρχισαν να διακινούν και πάλι την προκήρυξη του 2008.

Βέβαια αυτή τη φορά μπήκαν στον κόπο και διάβασαν πρώτα το κείμενο αφαιρώντας το όνομα του Ευάγγελου Μεϊμαράκη.

Άντε λοιπόν και του χρόνου...

 

http://www.armyvoice.gr/2018/03/prokirixi-gia-epop-ti-ischii.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Άμα σου φαινόμουν του δημοτικού ,τότε δεν θα έμπαινες σε κόπο να με σχολιάσεις καν.....και ούτε θα ήμουν εγώ εδώ μέσα !!! Των "Ασύλων" απόφοιτος είμαι και εγώ ....μην ανησύχεις ,ξέρω πολύ καλά τι γράφω και ας σας πειράζουν οι αλήθειες τυπε με τα άσυλα σας  !!! 

δεν μπορείς να τσουβαλιάζεις όλο το σύνολο των φοιτητών φίλτατε ναι είναι και οι κοπρίτες που μπήκανε σε μια σχολή και σπουδάσανε κάτι που δεν τους ενδιαφέρει και δεν θα το αξιοποιήσουν ποτέ και περάσανε με τα χίλια ζόρια με αντιγραφές και φροντιστήρια και περάσανε τα χρόνια τους στα παρτι της δαπ-πασπ και δεν έχουν δουλέψει ποτέ στην ζωή τους και ούτε πρόκειται σοβαρά να το κάνουν  αλλά  υπάρχουν και άνθρωποι που σπουδάσανε και αξιοποιήσαν αυτά που μάθανε και καλά κάνανε και σπούδασαν.

 

1 ώρα πριν, Undertaker25 είπε

Την ανέβασε? 3 ευρώ την είχε όταν ήμουν εγώ. Πάντως ο Εθνοφρουρός καραλέει. Το τι μάσες είχα ρίξει εκεί δε λέγεται... Ωραίες εποχές... :-)

ο αρμένιος το είχε 3.5 όταν πήγα 16 ιανουαρίου, αλλά και πάλι αξίζει όμως για μένα ο εθνοφρουρός είναι πιο καθαρός στα κρέατα για αυτό πάω και είναι και άλλη φάση έχει και το μπιλιαρδάκι , έχει και το wifi έχει και καναπεδιές να αράξεις είναι πιο κυριλέ.

εσύ που ήσουν 1ο, 2ο , συνταγμα, τσερι, βαρβάρα,τεθωρας η 35μκ ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, solidsnake222 είπε

Δεν πήρα χαρτί μετάθεσης, εμείς θα γυρίσουμε Θήβα και θα κάτσουμε έως δύο εβδομάδες και μετά θα μας πάρουν για να πάμε Κύπρο. Πάντως ένα παιδί που ήταν Τ/Θ έλεγε ότι τους ξυπναγαν 3 φορές το βράδυ με σειρήνες πολέμου ότι τους έκαναν ψυχολογικό πόλεμο ότι πχ αυτοί θα πεθάνουν πρώτοι αν γίνει πόλεμος κτλπ και δεν άντεξε και γύρισε πίσω μετά από ένα μήνα

Ξέρεις αν ισχύει τίποτα από αυτά?

συναργεμό μέσα στο βράδυ βαράνε μια στις τόσες , βέβαια παίζει και που θα πας πχ στην 196 δεν κάνουν τέτοια τρελά απλά κανένα συναργεμό και το είδα μια φορά στις 9 το βράδυ όχι όταν κοιμόμασταν , στην 193 αμα πας είναι πολύ χαλαρά γενικά, συναργεμό είχανε βαρέσει όσο ήμουν εκεί το μεσημέρι και είχα και σκοπιά και τους έβλεπα όλους να τρέχουν με τα όπλα (είχε πλάκα).

μην αγχώνεσαι το πυροβολικό γενικά είναι το λιγότερο τακτικό σώμα γιατί οι τέθωρες, το πεζικό κλπ πάνε πρώτη γραμμή, εμείς είμαστε 20 χιλιόμετρα πίσω απο αυτούς σε πόλεμο αλλά πρέπει να προσέχεις για καταδρομείς το εχθρού.

ένα καλό είναι που δεν πήγες αυλώνα όπως εμείς γιατί ηταν η τρόγλη της τρόγλης δεν μπορώ να αναφέρω πράγματα online γιατί απαγορεύεται αλλά η θήβα είναι σουίτα πολιτελείας μπροστά στην αυλώνα .

Επεξ/σία από georgepppo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Undertaker25 είπε

ΤΣΕΡ-ΟΥΚ! Χαχαχαχα. Καλά πέρασα αλλά ήταν πολύ τέντα. Βέβαια έχω χρόνια που πήγα. Τότε ο Εθνοφρουρός είχε μεν wifi και φθηνό φαί αλλά το μπιλιάρδο ήταν για να μη πω τι. Ούτε καν καλές στέκες δεν είχε, σκέτο ξύλο. :P

έλα ρε και εγώ τσερουκ β πυροβολαρχία , το μπιλιάρδο για τσάμπα καλό είναι και του λόγου του αλλιώς με έναν καφέ ιφαντουργείο που έχει καλύτερο, στο μπιλιαρδάκι είναι καλή καβάτζα για ύπνο :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ,  έκλεισαν τα κεν και καλά για να πηγαίνουν οι φαντάροι πιο γρήγορα από τα ΣΥΠΟ στις μονάδες. Παρουσιάστηκαν τις ίδιες ημερομηνίες με τους σμηνιτες. Η αεροπορια έχει ακόμα κεν,  οι σμηνιτες ήδη πήγαν στις μονάδες, οι στρατιώτες δεν έχουν πάει ακόμα... 

Εδώ ταιριάζει αυτό που λένε όλα γίνονται για κάποιο λόγο,  εκτός από τα στρατα που όλα γίνονται χωρίς κανένα λόγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Pablo_Hasan είπε

Χμμ,  έκλεισαν τα κεν και καλά για να πηγαίνουν οι φαντάροι πιο γρήγορα από τα ΣΥΠΟ στις μονάδες. Παρουσιάστηκαν τις ίδιες ημερομηνίες με τους σμηνιτες. Η αεροπορια έχει ακόμα κεν,  οι σμηνιτες ήδη πήγαν στις μονάδες, οι στρατιώτες δεν έχουν πάει ακόμα... 

Εδώ ταιριάζει αυτό που λένε όλα γίνονται για κάποιο λόγο,  εκτός από τα στρατα που όλα γίνονται χωρίς κανένα λόγο. 

Τα χάπια σου τα ξέχασες και σήμερα…;;;;

Δεν πειράζει..

Θα μου απαντήσεις τελικά για τους οπλίτες που όλοι βάζουν μέσον για ευνοϊκή μετάθεση?

Μην ελπίζεις ότι ξεχνώ γρήγορα..

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ΣΥΠΟ που ήταν να κάθονται 3 μέρες για να πάρουν ρούχα και να κάνουν εμβόλια έχουν μείνει κοντά μήνα ;

Εγώ απορώ πως χωράνε. Ένα από αυτά τα ΣΥΠΟ είναι η μονάδα που υπηρέτησα στη Χίο το 297/228. Σε καμία περίπτωση δεν είχε κατάλληλες εγκαταστάσεις για να υποδεχτεί πολύ κόσμο όπως τα κέντρα. Διοργανώθηκαν τα ΣΠΕΝ όσο ήμουν εκεί (φαντάζομαι με αρκετά λιγότερους φαντάρους απ ότι θα έχουν πάει τώρα και ήταν δράμα η φάση). Το 297 είναι ένα  (ψιλό) μεγάλο λυόμενο. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/3/2018 στις 6:38 ΜΜ, georgetsl είπε

τυπε ....ωραια ολα αυτα που γραφεις ....στο Αμερικα ομως ....στην Ελλαδα που ζεις ο πληθυσμος ειναι 10 μυρια που ολο και γερναει ....και εχεις μια Τουρκια 80 μυρια που ολο γενναει και επισης εδω και 200 ετη δεν μας εχει αφησει σε χλωρο κλαρι απο ενοχλησεις και συρραξεις .....οποτε ειναι αναποφεκτο να εχεις στρατιωτικη θητεια και οχι μισθοφορικο επαγγελματικο στρατο οπως Βρετανια, Γερμανια ,Γαλλια, ΗΠΑ κλπ κλπ ....επισης ειναι σαφες οτι οι ΕΔ δεν εχουν χαρακτηρα Δημοκρατικο με την εννοια που εμεις οι πολιτες εννοουμε ...δεν υφισταται δημοκρατια στο στρατο διοτι απο την φυση του εκτελει εντολες απο τον εκαστοτε αρχηγο ΓΕΣ μεχρι τον τελευταιο φανταρο....σε εναν πολεμο αλιμονο εαν θα επρεπε ο καθε λοχαγος να συγκαλει συμβουλιο τους βαθμοφορους και τους φανταρους και να ψηφιζουν για το τι θα κανουν ολοι μαζι.....απο την αλλην η  ελλαδα δεν μπορει να υποστηριξει οικονομικα εναν επαγγελματικο μισθοφορικο στρατο για ευνοητους λογους ....αυτους που θα στειλεις να "χαθουν" για το συμφερον του κρατους θα πρπει να τους εχεις καλοπληρωμενους και καλοεξοπλισμενους οπως συμβαινει σε ολα τα δυτικα κρατη που εχουν μισθοφορικο στρατο ........να υιοθετησουμε πρακτικες της δυσης ολοι το λενε οτι ειναι ωραιο ....αλλα ποιος πληρωνει τυπε ??? ....τωρα το να θες εσυ καταργηση θητειας ή και εγω δεν ξερω τι αλλο επειδη ειναι χασιμο χρονου ,  πρεπει να εχεις και το οικονομικο υποβαθρο να το υποστηριξεις και στην ελλαδα για να οργανωσεις ΕΔ επαγγελματικες στα δυτικα προτυπα θες πολλα δις να βρεις για να το κανεις , οταν ξερεις οτι ολα τα Βορεια Συνορα σου και τα ανατολικα θαλασσια συνορα σου απειλουνται με την πρωτη ευκαιρια ....ΣΞ ,ΠΝ,ΠΑ το μονιμο προσωπικο ζητημα να φτανει τις 70 χιλιαδες χωρις τους στρατευσιμους και με μια Τουρκια να εχει 450 χιλιαδες μονιμους ,ευθυς καταλαβαινεις οτι για να διαφεντεψεις εναν τεραστιο θαλασσιο χωρο με νησια και και εναν τεραστιο εναεριο χωρο ,τα χρηματα θα τα σπρωξεις για εξοπλισμους και οχι για διορισμους .....στο ναυτικο και στην αεροπορια απο οσο ξερω σχεδον βαδιζουν σε επαγγελματικο στρατο μιας και στα πολεμικα πλοια επανδρωνονται αμιγως και με ελλειψεις προσωπικου με μονιμο προσωπικο και τα αεροσκαφη πετανε και συντηρουνται απο μονιμο προσωπικο......αλλα μια τοσο μικρη χωρα σε πληθυσμο και με τοσα προβληματα στα συνορα της ,ειναι ανοητο να λεμε αμπελοφιλοσοφιες για τις ΕΔ απο το βολεμα που μπορει καποιοι να εχουν ........λες και εσυ εαν γινει κατι δεν πρεπει να τρεξεις να προστατευσεις τους δικους σου θα πρπει να το κανει ο αλλος γιατι πληρωνεται .......ΤΡΑΓΙΚΟ.

Μαλλον μπερδεύτηκες η με καποιον αλλο μιλουσες γιατι λες πργματα που εγω δνε ειπα και μου κανεις επίθεση και λογοκρισία για πραγματα που παλι δεν ειπα. 

ΕΙπα εγω να υπαρχει δημοκρατια στο στρατο? Θεωρεις οτι εγω ειμαι ηλιθιος και εσυ εξυπνος? Ειναι αλλο πραγμα να λεμε οτι κανεις ανουσια πραγματα χωρις κανενα σκοπο που λεω εγω και αλλο αυτο που λες εσυ. Οποτε μαλλο λαθος καταλαβες. Επισης στη χωρα αυτη δεν λειτουργει τιποτα σωστα αρα γιατι να λειτουργει ο στρατος.

Δεν ειπα εγω να μην εχουμε φανταρους η να γινει μισθοφορικος συγκεκριμενα  που ναι ειναι προφανως το καλυτερο αλλα στη Ελλαδα δεν γινεται. Επισης νομιζεςι οτι μικρο μερος προυπολογισμου του κρατους  παει στο στρατο?  Μακάρι να περνάγαμε σοβαρή εκπαίδευση στο στρατό  και οχι να κανουμε ασκοπα πραγαμτα ( ναι δνε ειναι τα παντα ασκοπα ειναι τα περισσοτερα) .

οι μισοι και παραπανω ελληνες πολιτες δεν ξερανε τι παει να πει φορος ειδοδηματος τα τελευταια 70 ετη "  Αυτο σε εμενα γιατι το λες? 

λες και εσυ εαν γινει κατι δεν πρεπει να τρεξεις να προστατευσεις τους δικους σου θα πρπει να το κανει ο αλλος γιατι πληρωνεται .......ΤΡΑΓΙΚΟ." Αυτο που το λεω ακριβως? τι σχεση η κριτικη που κανω στη ΘΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΦΑΝΤΑΡΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ.

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΙΣ ΕΝΟΠΛΕς ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΘΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΦΑΝΤΑΡΟΥ. Οποτε καλα τα λες αλλα εκτος θεματος  γιατι προφανως δεν καταλαβες η δεν ηθελες να καταλαβεις τι λεω

Στις 31/3/2018 στις 12:37 ΠΜ, georgetsl είπε

δυστυχως φιλε αυτη η χωρα εχει γεμισει παρα πολλους πτυχιουχους κονιορδους διευθυντες και προισταμενους που τα περιμουν ολα απο τους αλλους οσο αυτοι σπουδαζαν να γινουν διευθυντες και αμα τους πεις καποια στιγμη να σκυψουν να μαζεψουν τα ψιχουλα απο το σαντουιτς που τρωγανε και πεσανε στο πατωμα ....σε κοιτανε σαν εξωγηινο ....περιμενουν καποιον αλλον να μαζεψει τις ακαταστασιες τους και οταν πανε στον στρατο δεν γουσταρουν να καθαρισουν την τουαλετα που αυτοι χρησιμοποιουν γιατι πριν τα εκανε η μαμα στο σπιτι αυτα και τωρα ως πτυχιουχοι τους πεφτει πολυ να σκουπισουν ....ειναι για μεγαλυτερα πραγματα στην ζωη.....και ολοι οι υπολοιποι ειναι οι ηλιθιοι  !!!!

 

Στις 31/3/2018 στις 12:37 ΠΜ, georgetsl είπε

δυστυχως φιλε αυτη η χωρα εχει γεμισει παρα πολλους πτυχιουχους κονιορδους διευθυντες και προισταμενους που τα περιμουν ολα απο τους αλλους οσο αυτοι σπουδαζαν να γινουν διευθυντες και αμα τους πεις καποια στιγμη να σκυψουν να μαζεψουν τα ψιχουλα απο το σαντουιτς που τρωγανε και πεσανε στο πατωμα ....σε κοιτανε σαν εξωγηινο ....περιμενουν καποιον αλλον να μαζεψει τις ακαταστασιες τους και οταν πανε στον στρατο δεν γουσταρουν να καθαρισουν την τουαλετα που αυτοι χρησιμοποιουν γιατι πριν τα εκανε η μαμα στο σπιτι αυτα και τωρα ως πτυχιουχοι τους πεφτει πολυ να σκουπισουν ....ειναι για μεγαλυτερα πραγματα στην ζωη.....και ολοι οι υπολοιποι ειναι οι ηλιθιοι  !!!!

Εδω τι ακριβως μας λες? Οτι ολοι οι πτυχιουχοι που σπουδαζαν περιμεναν απο εσενα τι? οτι ολοι αυτοι δεν προσπαθουν δεν κανουν τιποτα στη ζωη τους/ οτι ολοι αυτοι ειναι λαθος και εσυ σωστος? ποσο χρονων εισαι και βγαζεις αυτο το προσωπο απορρω. 

α μαζεψουν τα ψιχουλα απο το σαντουιτς που τρωγανε και πεσανε στο πατωμα ....σε κοιτανε σαν εξωγηινο αυτο παλι τι ειναι? που το ειδες αυτο? 

οταν πανε στον στρατο δεν γουσταρουν να καθαρισουν την τουαλετα που αυτοι χρησιμοποιουν γιατι πριν τα εκανε η μαμα στο σπιτι αυτα και τωρα ως πτυχιουχοι τους πεφτει πολυ να σκουπισουν ....ειναι για μεγαλυτερα πραγματα στην ζωη.....και ολοι οι υπολοιποι ειναι οι ηλιθιοι  !!!! hahaahaahhahhahahahh σοβαρα αυτο νομιζεις οτι ειναι το θεμα οσων θεωρουν οτι η θητεια οπως ειναι τωρα ειναι τραγικη???? Ολοι ειναι αυτο που λες? ΟΛΟΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ? 

Υ.Γ Το λαθος σου ειναι πως δεν θες να καταλαβεις θελεις απλα να περαση η αποψη σου. 

 

Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άλλο ότι η θητεία είναι τραγική, άλλο ότι μερικοί κάνουν σα μεγάλα 5χρονα

 

ειδικά στο θέμα της καθαριότητας υπάρχει πρόβλημα από απροσάρμοστους 

 

παρόλα αυτά αυτό δεν είναι πρόβλημα μόνο των "πτυχιούχων" , είναι πρόβλημα που συναντάς παντού.. απλά οι πιο μορφωμένοι είναι και πιο αδικαιολόγητοι να είναι ζώα, όμως μια χαρά το λεχρίτες ήταν και αυτοί  του γυμνασίου, όπως και πολλοί που το έπαιζαν κυρίες 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Στα ΣΥΠΟ που ήταν να κάθονται 3 μέρες για να πάρουν ρούχα και να κάνουν εμβόλια έχουν μείνει κοντά μήνα ;

Εγώ απορώ πως χωράνε. Ένα από αυτά τα ΣΥΠΟ είναι η μονάδα που υπηρέτησα στη Χίο το 297/228. Σε καμία περίπτωση δεν είχε κατάλληλες εγκαταστάσεις για να υποδεχτεί πολύ κόσμο όπως τα κέντρα. Διοργανώθηκαν τα ΣΠΕΝ όσο ήμουν εκεί (φαντάζομαι με αρκετά λιγότερους φαντάρους απ ότι θα έχουν πάει τώρα και ήταν δράμα η φάση). Το 297 είναι ένα  (ψιλό) μεγάλο λυόμενο. 

Έτσι φαίνεται, και μάλιστα τους χρεώνουν με πολύ μεγαλύτερα έξοδα για να πάνε σπίτια τους από την άδεια ορκομωσίας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...