Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αδεια ορκωμοσιας πλεον ειναι 10 ημερες και τα γκρουπ αλλες 10 εκαστο.

Υ.Γ. Απο το Μαιο του 2016. Εκτος και εαν το εχουν αλλαξει ξανα απο τοτε.

Επεξ/σία από -Dimitris-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, -Dimitris- είπε

Η αδεια ορκωμοσιας πλεον ειναι 10 ημερες και τα γκρουπ αλλες 10 εκαστο.

Υ.Γ. Απο το Μαιο του 2016. Εκτος και εαν το εχουν αλλαξει ξανα απο τοτε.

Δεν το αλλαξανε ετσι ειναι + 12 παραμεθωριου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι ετσι.

Εγω 16 μερες αδεια πηρα για πασχα και ορκωμοσιας και ειμαι και παραμεθωριο.

 

Ξερει κανεις τι δικαιολογητικα θελει για να κανω 8μηνο λογω πολυτεκνιας?

Θελω να παω στο ρουφ να τα καταθεσω αλλα δε βρηκα καπου ξεκαθαρα τι θελει.

Εχω το οικογενειακης καταστασης αλλα μυριζομαι οτι δε κανει μονο αυτο.

Επισης εφαγα τον ενα μηνα πεναλτυ επειδη ξεχασα να παω βεβαιωση σπουδων στη στρατολογια (αν και εκει που παρουσιαστηκα την εδωσα αλλα στα τετοια τους)

Παιζει αν τη παω στρατολογια να μου το γλιτωσω το 90αρι?

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην 3/1 στην Κυπρο ΕΜΑ-ΛΣ  (και 35ΜΚ, γενικοτερα η 3/1)  ολες οι Εσσο του 2017 φευγαμε με καμια 90-100αρα μερες αδεια συνολο, με τα βυσματα να χτυπανε 120-130...:ph34r:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tritonas00 είπε

λαμπρο μυαλο

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Τώρα για εσένα δεν ξέρω.. :rolleyes:

12 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Ανηλικος στο στρατο? πως γινεται αυτο? αφου πας μετα τα 19.

Στα 18 πας εθελοντικά αν θες. Νομίζω πως με τον κηδεμόνα σου μπορείς να πας και απ' τα 18 παρά μερικούς μήνες χωρίς να είμαι σίγουρος.

7 ώρες πριν, -Dimitris- είπε

Η αδεια ορκωμοσιας πλεον ειναι 10 ημερες και τα γκρουπ αλλες 10 εκαστο.

Υ.Γ. Απο το Μαιο του 2016. Εκτος και εαν το εχουν αλλαξει ξανα απο τοτε.

Τόσες παίζει να μην πήρα ποτέ σε όλη την θητεία μου το 2009.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dantε είπε

Δεν ειναι ετσι.

Εγω 16 μερες αδεια πηρα για πασχα και ορκωμοσιας και ειμαι και παραμεθωριο.

Ξερει κανεις τι δικαιολογητικα θελει για να κανω 8μηνο λογω πολυτεκνιας?

Θελω να παω στο ρουφ να τα καταθεσω αλλα δε βρηκα καπου ξεκαθαρα τι θελει.

Εχω το οικογενειακης καταστασης αλλα μυριζομαι οτι δε κανει μονο αυτο.

Επισης εφαγα τον ενα μηνα πεναλτυ επειδη ξεχασα να παω βεβαιωση σπουδων στη στρατολογια (αν και εκει που παρουσιαστηκα την εδωσα αλλα στα τετοια τους)

Παιζει αν τη παω στρατολογια να μου το γλιτωσω το 90αρι?

Επειδη το εκανα πας στον δημο βγαζεις πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ειδικα για στρατολογια και πας στο ρουφ και κανεις αιτηση προσκομιζοντας το πιστοποιητικό αλλα προσοχη θελει ειδικο για στρατολογια οχι το απλο.

Λοιπον κομαντα ειμαι αεροδρομιο και σε λιγο πεταω για λαρνακα και μετα τσερι , ημουν με αδεια αθηνα για προσωπικους λογους 18 μερες.

Οσο για τις αδειες εχω παρει 26 μετα το κεντρο (10 ορκομωσιας+10 χριστουγεννων+6 για ελδυκ) + 3 αγραφες αυλωνας + 18 τωρα + 10 group πασχα και μου μενουν αλλες 2 ετακ + 3 κανονικης =52 μερες αδεια και αν παρω αλλες 10 στην αθηνα που θα επαναπατριστω που ολοι περνουν εκει για δεν χωρανε να τους βαλουν με τα βυσματα φτανω 62 μερες αδειας ,δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου αυτα που λεω :-)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgepppo είπε

Επειδη το εκανα πας στον δημο βγαζεις πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ειδικα για στρατολογια και πας στο ρουφ και κανεις αιτηση προσκομιζοντας το πιστοποιητικό αλλα προσοχη θελει ειδικο για στρατολογια οχι το απλο.

Λοιπον κομαντα ειμαι αεροδρομιο και σε λιγο πεταω για λαρνακα και μετα τσερι , ημουν με αδεια αθηνα για προσωπικους λογους 18 μερες.

Οσο για τις αδειες εχω παρει 26 μετα το κεντρο (10 ορκομωσιας+10 χριστουγεννων+6 για ελδυκ) + 3 αγραφες αυλωνας + 18 τωρα + 10 group πασχα και μου μενουν αλλες 2 ετακ + 3 κανονικης =52 μερες αδεια και αν παρω αλλες 10 στην αθηνα που θα επαναπατριστω που ολοι περνουν εκει για δεν χωρανε να τους βαλουν με τα βυσματα φτανω 62 μερες αδειας ,δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου αυτα που λεω :-)

Εχω βγαλει οικογενειακης καταστασης για στρατολογικη χρηση.

Αρα αφου μονο αυτο θελω,παω ρουφ να κανω την αιτηση.

Τωρα για τον εξτρα μηνα παιζει να τον γλιτωσω αμα δωσω βεβαιωση τωρα σπουδων?Θα ρωτησω και εκει αφου θα παω βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Dantε είπε

Εχω βγαλει οικογενειακης καταστασης για στρατολογικη χρηση.

Αρα αφου μονο αυτο θελω,παω ρουφ να κανω την αιτηση.

Τωρα για τον εξτρα μηνα παιζει να τον γλιτωσω αμα δωσω βεβαιωση τωρα σπουδων?Θα ρωτησω και εκει αφου θα παω βεβαια.

Για φοιτητικα δεν ξερω πολλα καθως το κοστος απο κυπρο ειναι ασυμφορο 200+ € πηγαινε ελα και δεν πηγα να δωσω ουτε το καλοκαιρι θα παω αλλα ξερω οτι παιρνεις καποια αδεια για καποιες μερες μονο στις εξεταστικες δηλαδη δεν προστίθενται στο τελος αν τις δικαιουσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τον εξτρα μηνα δε τον γλιτωνεις αμα τον φας,αρα πλερω.

Οντως μονο βεβαιωση οικογενειακης καταστασης για στρατολογικη χρηση θελει και εισαι οκ.Και εννοειται ταυτοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνεται να τους τρολάρεις και να τους πεις δε πληρώνω θα υπηρετήσω ένα μήνα επιπλέον  :D ;  Απ ότι ξέρω όχι, απλά τα στέλνουν σαν πρόστιμο στη ΔΟΥ αλλά ποτέ δε κάταλαβα γιατί το λένε 1 μήνα ποινη επιπλέον θητεία και δε λένε απλά πρόστιμο 90 ευρώ κατευθείαν αφού και να θες δε γίνεται να υπηρετήσεις. (Επίσης δε κατάλαβα ποτέ πως ακριβώς τη πατάνε κάποιοι με το περιοδεύων κλπ και τρώνε αυτό το πρόστιμο)

Επεξ/σία από MikeJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά φαντάζομαι μπορούσαν να πάνε μια άλλη μέρα. Εμείς στα ΚΕΠ το είχαμε κάνει. Δεν θυμάμαι αν είχε συγκεκριμένη πολύ αυστηρή διορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...