Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εχεις μεγαλο "γνωστο" γινεται "κατ'εξαιρεση" μεταθεση για διαφορους κοινωνικους λογους, η οποια κατ'εξαιρεση μεταθεση ισχυει ακομα κανονικότατα. Τίποτα δεν εχει μπει ακομα σε ισχυ, στα χαρτια ειναι ολα. Οπως επισης στα χαρτια ισχυει ελαχιστη παραμονη στην παραμεθόριο 6 μηνες. Τα ταγματα στο Πενταγωνο ειναι φισκα(πχ Μ/ΥΠΕΘΑ που εχουν 2 υπηρεσιες το μηνα) και μερικα νησια υποφερουν απο εμπλοκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατι ζωα; υπάρχει τιποτα πιο ενδιαφέρον να κάνεις στο στρατοπεδο;

Να βαρανε ηρωϊνη λεω εγω καλυτερα...

Με μια ουγκιά ηρωίνη τα ξεχνας όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βαρανε ηρωϊνη λεω εγω καλυτερα...

Με μια ουγκιά ηρωίνη τα ξεχνας όλα!

 

ε ναι γιατι είναι το ίδιο αλλα και για το ίδιο

πίνεις για να ξεχάσεις , κάτι σαν το αλκοολ

απλά το χόρτο ειναι ο διάολος και καταστρέφει οικογένειες

γιαυτό ειναι και παράνομο

αν είναι δυνατόν δηλαδή με τα πρεζόνια ανάμεσα μας

εγω όταν έβλεπα τέτοιους έκανα το σταυρό μου και προσευχόμουν στην παναγιά

να βάλει το χέρι της μην καταλήξουν με το τσιγάρο καρφωμένο στη φλέβα

 

Απο το να μαστουρωνεις?οουυυυυυ ...πολλα.

χχαχαχαχαχααχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, όταν έχεις φαντάρους που καπνιζουν απο το πρωι ως το βράδυ τσιγάρα που αγοραζουν απο το κψμ δεν ενοχλειται κανένας, το να πιουν κανα μπάφο θα τους κάνει πρεζάκια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, όταν έχεις φαντάρους που καπνιζουν απο το πρωι ως το βράδυ τσιγάρα που αγοραζουν απο το κψμ δεν ενοχλειται κανένας, το να πιουν κανα μπάφο θα τους κάνει πρεζάκια... 

 

ειναι ακριβως το ιδιο πραμα το απλο τσιγαρο με τον μπαφο!! ..μην αρχισουμε συζητησεις για ναρκωτικα εδω..

οκ γουσταρεις τον μπαφο pablo_hasan , μερικοι ακου να δεις κατι πραματα..δεν τον γουσταρουν....:)

 

ας συνεχισουμε περι στρατου..γιατι το θεμα ναρκωτικα ειναι off topic και μπορουμε να γραφουμε επι ωρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις μεγαλο "γνωστο" γινεται "κατ'εξαιρεση" μεταθεση για διαφορους κοινωνικους λογους, η οποια κατ'εξαιρεση μεταθεση ισχυει ακομα κανονικότατα. Τίποτα δεν εχει μπει ακομα σε ισχυ, στα χαρτια ειναι ολα. Οπως επισης στα χαρτια ισχυει ελαχιστη παραμονη στην παραμεθόριο 6 μηνες. Τα ταγματα στο Πενταγωνο ειναι φισκα(πχ Μ/ΥΠΕΘΑ που εχουν 2 υπηρεσιες το μηνα) και μερικα νησια υποφερουν απο εμπλοκες.

Οι κατ'εξαίρεση μεταθέσεις ισχύουν κανονικά ακόμα εφόσον το δικαιούσαι

 

Ποιος είπε ότι καταργήθηκαν; το αμεταθετο ισχύει για αυτούς που δεν έχουν λόγους για μετάθεση σε αντίθεση με παλιά που η θητεία ήταν μεγαλύτερη και όλοι στο τέλος πήγαιναν σπίτι τους.

 

Βέβαια το πώς τελικά λειτουργεί το σύστημα είναι άλλο θέμα με τους ηλίθιους, αλλά ο νόμος ορίζει ότι ισχύουν υπό προϋποθέσεις και χωρίς κανένα βύσμα

 

καλά, όταν έχεις φαντάρους που καπνιζουν απο το πρωι ως το βράδυ τσιγάρα που αγοραζουν απο το κψμ δεν ενοχλειται κανένας, το να πιουν κανα μπάφο θα τους κάνει πρεζάκια...

Στο στρατό ή πίνεις μπαφους ή ξύδια (ή και τα δύο)

 

Δεν παλεύεται διαφορετικά

 

Εμένα δε με ενοχλούσε που είτε η μισή μου μονάδα, είτε πάνω από τους μισούς ήταν κροκοδειλοι αρκεί να μη με ενοχλουσαν. Πχ πολύ καμμένους που δε τους έστελναν για σκοπιά γιατί ήταν καμμένοι και δεν ήθελαν να εκτεθούν με ενοχλούσαν γιατί έκανα εγώ την υπηρεσία τους και αυτοί έβλεπαν ταινία στο επιλοχαδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, όταν έχεις φαντάρους που καπνιζουν απο το πρωι ως το βράδυ τσιγάρα που αγοραζουν απο το κψμ δεν ενοχλειται κανένας, το να πιουν κανα μπάφο θα τους κάνει πρεζάκια... 

Δεν έχεις δει τον Νικητή μου φαίνεται.

 

΄΄Φιλαράκι, εάν κάποιος καπνίσει χορταράκι από μαγκιά... από αντριλίκι...ή από αδυναμία μιας στιγμής...πάει... τελείωσε...εξαρτήθηκε από αυτό...΄΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι κατάλαβα, πρακτικά ισχύει μόνο η μετάθεση όταν είσαι 8μηνος.

Δηλαδή όσοι είναι 8μηνοι, κάνουν 4 μήνες παραμεθόριο και 4 κοντά στο σπίτι τους.

 

Αλλά η κατ' εξαίρεση μετάθεση για διαφρετικούς λόγους απο το 8μηνο, που θεωρητικά την παίρνεις μετά τη βασική εκπαίδευση (φαντάζομαι εννοούν μετά ΣΠΕΝ), δεν έχω δει κανέναν να την παίρνει, ούτε και εγώ που την δικαιούμουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι κατάλαβα, πρακτικά ισχύει μόνο η μετάθεση όταν είσαι 8μηνος.

Δηλαδή όσοι είναι 8μηνοι, κάνουν 4 μήνες παραμεθόριο και 4 κοντά στο σπίτι τους.

 

Αλλά η κατ' εξαίρεση μετάθεση για διαφρετικούς λόγους απο το 8μηνο, που θεωρητικά την παίρνεις μετά τη βασική εκπαίδευση (φαντάζομαι εννοούν μετά ΣΠΕΝ), δεν έχω δει κανέναν να την παίρνει, ούτε και εγώ που την δικαιούμουν κανονικά.

Οι 8μηνοι τους 3 τελευταίους μήνες πάνε 100% σπίτι τους (εκτός αν γίνει μαλακια). Δε χρειάζεται κάτι επιπλέον

Το θέμα είναι να εγκριθεί εγκαίρως το 8μηνο

 

Αυτοί που δικαιούνται κατ εξαίρεση τοποθέτηση (δηλαδή μετά το κέντρο σπίτι ή πρώτη μετάθεση αν θες) είναι συχνό να παίρνουν τα 3 όπως έγινε και με μένα που έπρεπε να στείλω πάλι τα χαρτιά (γιατί τη πρώτη φορά δεν πήγαν ποτέ με τα ζώα του κέντρου)

 

Έτσι έχασα 4 μήνες παρέα με κατσίκες..

 

 

Επίσης να πω ότι άλλη επιτροπή για τις μεταθέσεις και άλλη για μειωμένη θητεία.

Δηλαδή εγώ για τον ίδιο ακριβώς λόγο πήρα μετάθεση από τη μια επιτροπή και ΔΕΝ πήρα 8μηνο από την άλλη για δικό τους αυθαίρετο συμπέρασμα που ήταν σε πλήρη αντίθεση με γνωμάτευση της νομαρχίας

 

Η γραφειοκρατία της τουρκοκρατίας στο αποκορύφωμα της βρίσκεται ακόμα στον ΕΣ

 

Και η διαπίστωση μου μετά το τέλος της θητείας μου είναι ότι για να είσαι βέβαιος ότι θα πάρεις αυτά που ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ από το νόμο, καλό είναι να έχεις μέσο γιατί δεν είναι καθόλου βέβαιο το τι θα γίνει στη πράξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να πω ότι άλλη επιτροπή για τις μεταθέσεις και άλλη για μειωμένη θητεία.

Δηλαδή εγώ για τον ίδιο ακριβώς λόγο πήρα μετάθεση από τη μια επιτροπή και ΔΕΝ πήρα 8μηνο από την άλλη για δικό τους αυθαίρετο συμπέρασμα που ήταν σε πλήρη αντίθεση με γνωμάτευση της νομαρχίας

 

Η γραφειοκρατία της τουρκοκρατίας στο αποκορύφωμα της βρίσκεται ακόμα στον ΕΣ

 

Και η διαπίστωση μου μετά το τέλος της θητείας μου είναι ότι για να είσαι βέβαιος ότι θα πάρεις αυτά που ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ από το νόμο, καλό είναι να έχεις μέσο γιατί δεν είναι καθόλου βέβαιο το τι θα γίνει στη πράξη

Ακριβώς όπως και εγώ. Για τον ίδιο λόγο δικαιούμουν και τα 2, βάσει νόμου, και απο το κέντρο με γράφανε κανονικά. Ε να δεν τα στείλαμε, μετά μας τα έστειλαν πίσω λέει γιατί κάτι έλειπε χωρίς να μου λένε τι κτλ.

Μου είπαν κάντα στη μονάδα και θα πάρεις απο εκεί. Παπαριές και εκεί.

 

Πήρα του 8μήνου τουλάχιστον. Δεν με ένοιαζε το πού ήμουν, με ένοιαζε οτι άλλαξα μέρος. Καμία σχέση η παρέα βέβαια, αλλά η ρουτίνα με είχε σκοτώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μαγκες!!με επιασε ο λοχαγος να εχω καθισει στο πατωμα και να φορτιζω το αι φον με ξεκουμπωτο το χιτωνιο και μου ειπε μα βγω στην πρωινη αναφορα λετε να παιξει κανα χοντρο προβλημα;; αν και ειχα καλυμενη καμερα και να πω πως ειμαι ακομα αορκιστος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα με χάλασε πολύ άσχημα που δε πήρα και το 8μηνο, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναστείλω τον πατέρα μου στο 401 και τη μία φορά που πήγε κακώς του είπα.



καλησπερα μαγκες!!με επιασε ο λοχαγος να εχω καθισει στο πατωμα και να φορτιζω το αι φον με ξεκουμπωτο το χιτωνιο και μου ειπε μα βγω στην πρωινη αναφορα λετε να παιξει κανα χοντρο προβλημα;; αν και ειχα καλυμενη καμερα και να πω πως ειμαι ακομα αορκιστος!!

θα σου κλάσει τα αρχίδια 

 

μην το παίρνεις και πολύ σοβαρά, λέγε ναι ναι, έχετε δίκιο είστε ο καλύτερος και τίποτα δε θα γίνει

 

θα σου έλεγα να του πεις να σου κλάσει τα 3 μιας και είσαι αόρκιστος, αλλά ας μην το παρατραβάμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...