Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.onalert.gr/stories/poulane-vivlia-xoris-apodeixi-se-neosylektous

 

 

Πουλάνε βιβλία χωρίς απόδειξη σε νεοσύλλεκτους;

 

 

Σε εμας στο κεντρο στη θηβα ηρθε ο τυπος της στρατογνωσιας και οντως τα εδινε μαυρα χωρις αποδειξη.... :P

βροχη επεφταν τα 20ρικα

 

 

 

stratos1.jpgstratos2.jpgstratos3.jpgstratos4.jpg

Tι αχρηστα βιβλια...

Τα αγοραζαν κατι 18 χρονοι και ηταν χαρουμενοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ οταν τα πουλάγανε και τους είχαν όλους μαζεμένους κοπροσκύλιαζα με δυο φίλους και αράζαμε μακριά απο όλους
χαμπάρι δεν πήρανε
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε ερθει ενας ενα απογευμα ,στο κεντρο.με ΙΧ και αφου μας μαζεψαν , μας ειπε τις παπατζες του και μετα πουλησε τη πραματεια του. Πηρα το τελευταιο , gtp βιβλιο , ο,τι λεει μεσα τα ειχα διαβασει στο thiteia κι σε μερικα παρομοια site :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα η Ελβετία δε μπορεί να συγκριθεί άμεσα με την Ελλάδα, η παρακάτω είδηση όμως παρουσιάζει ενδιαφέρον:

 

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-24195870

Στην Ελβετία όμως πάνε μερικές εβδομάδες για εκπαίδευση και μετά σπίτια τους(με όπλο και παραλλαγή στο χέρι του φαντάρου) περιμένοντας πότε θα τους καλέσουν για άσκηση.

Επίσης,ως Ελβετία και ουχί Μπανανία,δεν έχουν τα ωραία που βλέπει το μέσο κωλοφάνταρο στο κάτεργο του στρατοπέδου.

 

Ας κάνουν θητεία και καραβανάδες όπως τους Ελβετούς και ξαναπάω και εγώ αμά λάχει.

Τουλάχιστον θα μάθω και πέντε πράγματα...

 

 

btw:Ο τύπος με τα κωλοβιβλία.Πόσα είχαν φάει οι μεγαλοκαραβανάδες απορώ.Μιλάμε για πολύ μεγάλη μπίζνα.Ο τύπος πούλησε στα ζαγάρια ένα βανάκι(εποχή προ κρίσης)τέτοια κωλοβιβλία σε μισή ώρα για 20-25€ το καθένα.

Το γαμάτο ήταν που ήταν υποχρεωτικό(σε εμάς τουλάχιστον)να παρεβρεθείς.

Μιλάμε για μια από τις πιο εξόφθαλμες λαμογιές σε ένα κατά τα άλλα εξαιρετικά σάπιο στράτευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελβετία όμως πάνε μερικές εβδομάδες για εκπαίδευση και μετά σπίτια τους(με όπλο και παραλλαγή στο χέρι του φαντάρου) περιμένοντας πότε θα τους καλέσουν για άσκηση.

Επίσης,ως Ελβετία και ουχί Μπανανία,δεν έχουν τα ωραία που βλέπει το μέσο κωλοφάνταρο στο κάτεργο του στρατοπέδου.

 

Ας κάνουν θητεία και καραβανάδες όπως τους Ελβετούς και ξαναπάω και εγώ αμά λάχει.

Τουλάχιστον θα μάθω και πέντε πράγματα...

 

Μα διάβασε ξανά την πρότασή μου πριν το κόμμα... :)

 

Δεν πήρα θέση, απλά θεώρησα ενδιαφέρουσα την είδηση και -με αφορμή τις κουβέντες που έγιναν εδώ κατά καιρούς- είπα να την παραθέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Στην Ελβετία όμως πάνε μερικές εβδομάδες για εκπαίδευση και μετά σπίτια τους(με όπλο και παραλλαγή στο χέρι του φαντάρου) "

 

εννοεις να δωσεις στον νεοελληνα οπλο (πολεμικο) στο σπιτι του?Αμα γινει αυτο  οι ΗΠΑ θαναι παρθενες μπροστα σε αυτο που προκειται να επακολουθησει...

 

Αλλη νοοτροπια οι Ελβετοι , αλλη οι γαμαουα-μαγκιτες-πολλαβαρυ νεοελληνες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα διάβασε ξανά την πρότασή μου πριν το κόμμα... :)

 

Δεν πήρα θέση, απλά θεώρησα ενδιαφέρουσα την είδηση και -με αφορμή τις κουβέντες που έγιναν εδώ κατά καιρούς- είπα να την παραθέσω.

Μα δεν απάντησα σε εσένα,το άρθρο σχολίασα και αυτά που γράφηκαν από τους άλλους επ'αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον στο Πεύκο προσπαθούσαν να πουλήσουν βιβλία για SAS κ.λπ..

 

 

εναν οδηγο επιβίωσης της sas πουλάνε, ο τύπος περνάει απο όλα τα ΚΕΝ, και φυσικά όσο χρήσιμα σου ειναι αυτα τα βιβλιαράκια άλλο τόσο σου ειναι και ο οδηγός της sas στη θητεία σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εναν οδηγο επιβίωσης της sas πουλάνε, ο τύπος περνάει απο όλα τα ΚΕΝ, και φυσικά όσο χρήσιμα σου ειναι αυτα τα βιβλιαράκια άλλο τόσο σου ειναι και ο οδηγός της sas στη θητεία σου...

 

της ΣΑΣ νομιζω το ειχα παρει , οχι τοσο γιατι θα με βοηθουσε στην θητεια...αλλα γιατι γενικοτερα προσφερει ωραιες γνωσεις επιβιωσης..καλο ειναι να διαβαζουμε τετοια βιβλιαρακια

 

Τωρα βιβλιαρακια του στυλ "οσα θες να μαθεις για την θητεια σου" και αρχιδιλικια...μαλακιτσες...εγω θελω η θητεια μου να ναι εκπληξη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...