Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ το έψαξα για κινητό γιατί μπαίνω τώρα Νοέμβριο και αποφάσισα να αγοράσω ένα Galaxy S3 να το έχω να περνάω την ώρα μου με λίγο ίντερνετ. Αλλα στην αρχή θα μπώ με μια μπακατέλα και θα πω να μου το φέρουν στο επισκεπτήριο. Μετά τα κλασσικά μόνο αθόρυβο, πάντα πάνω σου και κοιτάς μέχρι και στον κώλο σου μην είναι κανένας κρυμμένος και σε δεί  όταν θα το χρησιμοποιείς. Στο κέντρο μου είπαν και φίλοι μου που πήγαν τώρα οτι είναι λίγο ζόρι, στο στρατόπεδο Χίο ο ένας και Ρόδο ο άλλος ήταν στα @@ τους. Ο δεύτερος πήγε απο την αρχή στο κέντρο με κινητό με κάμερα, του το πήραν και μετά απο μια εβδομάδα του το έδωσαν.

 

Κοιτα καλο ειναιννα μην παρεις ακριβο κινητο στο κεντρο, οχι μονο για να μη στο καβατζωσουν , αλλα επισης επειδη θα πρεπει να το φορτιζεις συνεχεια και συνεχεια. Και μαντεψε, οι μπριζες στα κεντρα δεν ειναι παντα και τοσο διαθεσιμες, και σιγουρα το να αφηνεις το galaxy s3 σου διπλα απο την μπριζα στις τουαλετες δεν ειναι και η πιο σοφη κινηση.

 

Παρε μια μπακατελα με 20 ευρω , οπου παρεπιπτοντως μονο μπακατελα δεν λεγεται μια συσκευη που η μπαταρια της κραταει 1500 ωρες , δεν νοιωθει απο χτυπηματα, ειναι dual sim , εχει φακο, ειναι ελαφρυ και κρυβεται ευκολα ακομα και στη πιο μικρη τσεπη, εχει ραδιοφωνο καθως και με 2-3 ωριτσες φορτιση μπορεις ανετα ενα 5ημερο με μετρια χρηση. Εμενα προσωπικα η συσκευη εφαγε λασπες, νερο, χτυπηματα(απειρα) και αντεξε ακομα και 1 χρονο μετα την θητεια μου παρολη την ..κακοποιηση της.

Ασε που ολοι πανω κατω θα εχετε τα ιδια κινητα-"μπακατελες" οποτε δεν θα εχει κανενας λογο να στο βουτηξει. Τωρα φαντασου εκει που φορτιζετε κινητα να ειναι 10 μαυρα με μονοχρωμη οθονη και ενα λευκο iphone 5 στη μεση..

Ειναι πειρασμος δυστηχως για καποιους, γιατι γνωριζουν πως ακομα και να στο βουτηξουν αμα πας να το πεις στον ανωτερο σου θα σου πει "γιατι ειχες κινητο με καμερα?". 

 

Τελος, στο κεντρο θα κατσεις 3 βδομαδουλες και κατι μερες σχεδον , μπορεις να επιζησεις και χωρις ιντερνετ! 

 

 

Κανε υπομονη μεχρι να πας στη μοναδα, και εκει βαλε στο σακο σου ακομα και το desktop pc σου που λεει ο λογος... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα έμαθα ότι παρουσιάζομαι στον Αυλώνα στο σώμα τεθωρακισμένων.Όταν έκανα διακοπή αναβολής είχα δηλώσει πως επιθυμώ να καταταγώ στο σώμα πεζοναυτών.Γνωρίζει κανείς αν τελικά με δέχθηκαν ή όταν πάω στο ΚΕΝ θα το κανονίσω από εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κανονισεις εκει.

Μεσα στις πρωτες 10 μερες θα ερθει ενας αξιωματικος των ειδικων δυναμεων και θα σας ενημερωσει.

Στο τελος θα δηλωσεις οτι θες να πας εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έμαθα ότι παρουσιάζομαι στον Αυλώνα στο σώμα τεθωρακισμένων.Όταν έκανα διακοπή αναβολής είχα δηλώσει πως επιθυμώ να καταταγώ στο σώμα πεζοναυτών.Γνωρίζει κανείς αν τελικά με δέχθηκαν ή όταν πάω στο ΚΕΝ θα το κανονίσω από εκεί?

 

Γιατί να πας για νερόκοτα όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος.Απλά διαβάζοντας την εκπαίδευση τους μου φάνηκε πιο ενδιαφέρον απ'ότι των ΛΟΚ ή των ΜΑΚ.Εσύ που υπηρέτησες?


Μου ήρθε και εμένα παίδες.

Αυλώνα διαβιβάσεις 13/11 

Kαλή θητεία σε όλους.

Επίσης!Εγώ Αυλώνα τεθωρακισμένα!


μπορεί να θέλει να πάρει μόρια για σώματα ασφαλείας και οι ΠΖ είναι μάλλον η πιο απλή περίπτωση 

Μακρυά από μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα δηλώσει Ορεινός, αλλά κλασικά με έστειλαν Αμφίβιο, στη Χίο.

 

Οι περισσότεροι επανδρώνουν τα (πέντε) νησιά, λιγότεροι πάνε στα (τρία) βουνά, και (σχεδόν αποκλειστικά) μόνο τα βύσματα πάνε αλεξίπτωτα.

 

Βασικά οι Αμφίβιοι (όχι επειδή υπηρέτησα εγώ) κάνουν λίγο απ' όλα. Και ορεινό αγώνα, και αμφίβιες, και άλλα.

 

Αν θες πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις, ρώτα ελεύθερα.

 

Πάντως από αυτά που διαβάζεις σε σχετικές ιστοσελίδες στο διαδίκτυο, ελάχιστα ισχύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα δηλώσει Ορεινός, αλλά κλασικά με έστειλαν Αμφίβιο, στη Χίο.

 

Οι περισσότεροι επανδρώνουν τα (πέντε) νησιά, λιγότεροι πάνε στα (τρία) βουνά, και (σχεδόν αποκλειστικά) μόνο τα βύσματα πάνε αλεξίπτωτα.

 

Βασικά οι Αμφίβιοι (όχι επειδή υπηρέτησα εγώ) κάνουν λίγο απ' όλα. Και ορεινό αγώνα, και αμφίβιες, και άλλα.

 

Αν θες πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις, ρώτα ελεύθερα.

 

Πάντως από αυτά που διαβάζεις σε σχετικές ιστοσελίδες στο διαδίκτυο, ελάχιστα ισχύουν.

Ο κύριος σκοπός μου που θέλω να καταταγώ ειδικές δυνάμεις είναι για να μάθω 5-6 πράγματα.Ξέρω ότι στο πεζικό όλη μέρα το ξύνουν αλλλά στις ειδικές δυνάμεις έχω ακούσει ότι κάνεις 5 πράγματα παραπάνω.Επίσης φοβάμαι μην κοπώ λόγο μυωπίας.Έχω 3.75 στο κάθε μάτι.Α και τέλος είχα διαβάσει πως αν είσαι πολύ ψηλός δεν σε παίρνουν ειδικές δυνάμεις.Ισχύει??(Εγώ είμαι 1.98)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια βγηκαν οι καταταξεις για πεζικο για την ΣΤ....

Παρουσιαζομαι πυροβολικο θηβα!!

Καποια εμπειρια απο παλαιοτερους? :)

Κι εδω τα ιδια ακριβως! Για πειτε ρε παιδες καμια εμπειρια ακομη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδω τα ιδια ακριβως! Για πειτε ρε παιδες καμια εμπειρια ακομη!

πρεπει να ειναι καλα τα πραγματα οπως τα λεει ο φιλος απο αριστερα και δεξια που ακουσα.....

ας πουν οι παλιοτεροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύριος σκοπός μου που θέλω να καταταγώ ειδικές δυνάμεις είναι για να μάθω 5-6 πράγματα.Ξέρω ότι στο πεζικό όλη μέρα το ξύνουν αλλλά στις ειδικές δυνάμεις έχω ακούσει ότι κάνεις 5 πράγματα παραπάνω.Επίσης φοβάμαι μην κοπώ λόγο μυωπίας.Έχω 3.75 στο κάθε μάτι.Α και τέλος είχα διαβάσει πως αν είσαι πολύ ψηλός δεν σε παίρνουν ειδικές δυνάμεις.Ισχύει??(Εγώ είμαι 1.98)

 

Όλο και κάτι θα μάθεις, και κατά το ΤΠΕΝ (εκπαίδευση για το μπερέ) θα δεις και κάποια ωραία πράγματα (ασκήσεις, βολές κ.λπ.).

 

Αν τους πεις ότι έχεις μυωπία είναι αρκετά πιθανό να σε κόψουν. Ειδικές Δυνάμεις μένουν μόνο οι Ι1.

 

Για το ύψος τώρα, δεν αποκλείεται να προσπαθήσουν να σε τραβήξουν για προεδρική φρουρά.

 

Είσαι αρκετά ψηλός πάντως, δεν ξέρω κατά πόσο θα σου είναι εύκολο να περνάς από στίβους μάχης. Όχι ότι δεν είδα ψηλούς να διαπρέπουν βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύριος σκοπός μου που θέλω να καταταγώ ειδικές δυνάμεις είναι για να μάθω 5-6 πράγματα.Ξέρω ότι στο πεζικό όλη μέρα το ξύνουν αλλλά στις ειδικές δυνάμεις έχω ακούσει ότι κάνεις 5 πράγματα παραπάνω.Επίσης φοβάμαι μην κοπώ λόγο μυωπίας.Έχω 3.75 στο κάθε μάτι.Α και τέλος είχα διαβάσει πως αν είσαι πολύ ψηλός δεν σε παίρνουν ειδικές δυνάμεις.Ισχύει??(Εγώ είμαι 1.98)

 

αυτο ειναι το δολωμα, ότι και καλά θα εκπαιδευτείς, στην πραγματικοτητα αγγαρειομάχος και ορντινατζα των εποπ ειναι οι φαντάροι. Με το ύψος που έχεις πολύ πιθανον να εισαι ΑΜ στην πύλη, αυτο ειναι καλό γιατι στην πύλη δεν σε πιάνουν οι αγγαρειες που κάνουν στον λόχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...