Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/3/2019 στις 1:59 ΠΜ, Lexus είπε

Να κανω μια ερωτηση βρε παιδια. Τα χρηματα της αντικαταβολης σε ποσες εργασιμες μερες τα βαζουν στον λογαριασμο απο την acs?

ξέρει κανένας.??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αποστολη Παρασκευη πρωι προς εμενα.Παιρνω τηλ να ρωτησω αν μπορω με χρεωση δικη μου να γινει παραδοση Σαββατο,μου απαντουν μονο ο αποστολεας μπορει να το κανει.Παιρνω τον αποστολεα ο οποιος τους παιρνει με ανοικτη ακροαση και του απαντουν οτι γινεται αλλα δεν μπορουν να εγγυηθουν οτι θα παραδοθει Σαββατο αλλα η χρεωση θα γινει ετσι κι αλλιως!Επισης του  λενε οτι αν το δεμα φτασει Σαββατο πρωι σε καταστημα μπορω να παρω τηλ και να παω να το παραλαβω απο εκει,οποτε καλυτερα ετσι.

Σαββατο πρωι στην αναζητηση στο site της ASC το δεμα βρισκεται στο κοντινο μου καταστημα.Παιρνω τηλ μου λενε μπορειτε να περασετε οτι ωρα θελετε να το παραλαβετε.Φευγω απο τη δουλεια μου,παω,και εξω ειναι 2 ατομα της εταιρειας και βαζουν δεματα σε φορτηγακι.Μπαινω, ο υπαλληλος μου λεει,ναι ειναι εδω αλλα δεν εχω ατομο να ψαξει!Αντεδρασα λιγο και μου λεει,περιμενε να παω μεσα να δω τι μπορω να κανω.Επιστρεφει με αλλον (4ος υπαλληλος) ο οποιος μου λεει δεν σας τα ειπαν καλα στο τηλεφωνο,θα γινει παραδοση Δευτερα.Αντεδρασα λιγο πιο εντονα και καταληξαμε να μου πει,δυστυχως δεν μπορω να καθομαι να ψαχνω το δεμα σου!! Υπενθυμιζω οτι ηταν εκει τουλαχιστον 4 υπαλληλοι παροντες και πιθανοτατα δουλευαν κι αλλοι μεσα.

Λοιπον,απο εμενα εννοειται μαυρο για παντα στην ACS,κι αυτα που γραφονται οτι δεν φταιει η εταιρεια αλλα το καθε καταστημα εγω τα γραφω στα παλια μου τα παπουτσια,γιατι πηρα στο τμηνα παραπονων,οπου αφου καλεσαν το εν λογω καταστημα μου απαντησαν οτι δυστυχως δεν μπορουν να κανουν τιποτα,οποτε οσο αδιαφοροι αντιεπαγγελματιες,με δημοσιουπαλληλικη συμπεριφορα ειναι στο καταστημα αλλο τοσο ειναι και στα κεντρικα.

Κυριως ομως μαυρο απο εμενα στις εταιρειες και κυριως στα σκρουτζομαγαζα που εχουν μοναδικο τροπο αποστολης την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ acs!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια θα τρελαθω.... Ειναι απο Αθηνα και προσφατα μετακομησα σε ενα μεγαλο νησι των Κυκλαδων γιατι εχουμε σπιτι εκει(καταγωγη) και αποφασισα να το κανω airbnb... Μια Ελλαδα δυο κοσμοι. Αγορασα πολλα πραγματα μεσω ιντερνετ(μικροεπιπλα,μπογιες, κλπ) απο διαφορες εταιρειες... Εκτος του οτι ολοι (μεταφορικες/κουριερ) ρωταμε στο τηλ αν τα θελω στο σπιτι η να περασω απο κει (μιλαμε για πολυ σκοτωμα), ειναι μια συγκεκριμενη μεταφορικη που οι περισσοτεροι προτιμουν(μαλλον ειναι πιο φτηνη;;;) που ειναι Η χειροτερη. Εκτος του οτι δε μου τα φερναν και με γραφανε παιρνω την ικεα να τους ρωτησω τι γινεται τους παιρνουν και τελικα μου τα φερνουν. Ανοιγω μετα απο δυο μερες (δστυχως ) το επιπλο(γιατι εφτιαχνα το πατωμα κι ηθελα πρωτα να το τελειωσω και μετα να συναρμολογησω το επιπλο καη να το βαλω) και βλεπω σπασμενο σχεδον το εσωτερικο..... εκτος απο απαραδεκτες συμπεριφορες στο τηλ, αυτοπροσωπως, δε στο φερνουν με το ετσι θελω, τωρα και σπασμενα προιοντα... Απλα εχω απελπιστει. Δεν παλευεται η κατασταση! Νοιωθω οτι περιτρυγιριζομαι απο τερμα ηλιθιους!!! Δεν υπαρχει η κατασταση σας λεω! Για να μη σχολιασω τον ενα μεταφορεα ο οποιος εκει που εβαλε να υπογραψω οτι το οηρα μου αρχισε τγ συζητηση!(!) απο που ειναι, τι δουλεια κανω, τι κανω εδω, αν ειναι δικο μου το σπιτι η το νοικιαζω, νοικιαζω δωματιο(!!!!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάρτημα σαν βίδα ανταλλακτικό αξία βίδας 2 ευρώ,  χρέωση 10 ευρώ για την μεταφορά από ACS.

11 το πρωί μετά απο 2 μέρες,  μήνυμα στο κινητό το δέμα σας είναι στο κατάστημα. Παίρνω τηλέφωνο φέρτε το μου στην διεύθυνση μου.

Δεν μπορούμε σήμερα κύριε. Αύριο το μεσημέρι.

Σε αναγκάζουν αν καίγεσαι, να πας να το πάρεις απο το κατάστημα για να γλυτώνουν τα δρομολόγια με τους courier, 

Τι ACS courier ρε παιδιά  ΑCM  Μisery  Μιζέρια και ταλαιπωρία είστε. Με 5 ευρώ μου το έβαζαν στο ΚΤΕΛ και πήγαινα και το έπαιρνα μόνος μου. Και 10 ευρώ θέλετε και όσο πιο αργά γίνεται να το παραλάβω.  Έτσι κι αλλιώς αν τους δείτε στα ΚΤΕΛ πάνε και τα παραλαμβάνουν τα αυτοκίνητα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, odys03 είπε

 Έτσι κι αλλιώς αν τους δείτε στα ΚΤΕΛ πάνε και τα παραλαμβάνουν τα αυτοκίνητα τους.

Συγκεκριμενα δεματα,οχι οτιδηποτε.

Εγω προσωπικα ,οταν ημουν Γενικη,παραλαμβανα εξετασεις-αιματα απο μικροβιολογικα και τα πηγαινα στο κτελ,για να πανε ΑΘηνα για εξεταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, odys03 είπε

Εξάρτημα σαν βίδα ανταλλακτικό αξία βίδας 2 ευρώ,  χρέωση 10 ευρώ για την μεταφορά από ACS.

11 το πρωί μετά απο 2 μέρες,  μήνυμα στο κινητό το δέμα σας είναι στο κατάστημα. Παίρνω τηλέφωνο φέρτε το μου στην διεύθυνση μου.

Δεν μπορούμε σήμερα κύριε. Αύριο το μεσημέρι.

Σε αναγκάζουν αν καίγεσαι, να πας να το πάρεις απο το κατάστημα για να γλυτώνουν τα δρομολόγια με τους courier, 

Τι ACS courier ρε παιδιά  ΑCM  Μisery  Μιζέρια και ταλαιπωρία είστε. Με 5 ευρώ μου το έβαζαν στο ΚΤΕΛ και πήγαινα και το έπαιρνα μόνος μου. Και 10 ευρώ θέλετε και όσο πιο αργά γίνεται να το παραλάβω.  Έτσι κι αλλιώς αν τους δείτε στα ΚΤΕΛ πάνε και τα παραλαμβάνουν τα αυτοκίνητα τους.

Και τι την νοιάζει τι αξία έχει το προιόν μέσα στο δέμα;Και άδειο να είναι εσύ την υπηρεσία πληρώνεις.Αν δεν είσαι ευχαριστημένος απο την υπηρεσία έχεις δίκιο να γκρινιάζεις.

Και φυσικά τα Κτελ πολλές φορες είναι πιο καλά και γρήγορα αλλά πρέπει και ο αποστολέας να μπορεί να το πάει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Alexsjjdhhdhd είπε

Παιδια θα τρελαθω.... Ειναι απο Αθηνα και προσφατα μετακομησα σε ενα μεγαλο νησι των Κυκλαδων γιατι εχουμε σπιτι εκει(καταγωγη) και αποφασισα να το κανω airbnb... Μια Ελλαδα δυο κοσμοι. Αγορασα πολλα πραγματα μεσω ιντερνετ(μικροεπιπλα,μπογιες, κλπ) απο διαφορες εταιρειες... Εκτος του οτι ολοι (μεταφορικες/κουριερ) ρωταμε στο τηλ αν τα θελω στο σπιτι η να περασω απο κει (μιλαμε για πολυ σκοτωμα), ειναι μια συγκεκριμενη μεταφορικη που οι περισσοτεροι προτιμουν(μαλλον ειναι πιο φτηνη;;;) που ειναι Η χειροτερη. Εκτος του οτι δε μου τα φερναν και με γραφανε παιρνω την ικεα να τους ρωτησω τι γινεται τους παιρνουν και τελικα μου τα φερνουν. Ανοιγω μετα απο δυο μερες (δστυχως ) το επιπλο(γιατι εφτιαχνα το πατωμα κι ηθελα πρωτα να το τελειωσω και μετα να συναρμολογησω το επιπλο καη να το βαλω) και βλεπω σπασμενο σχεδον το εσωτερικο..... εκτος απο απαραδεκτες συμπεριφορες στο τηλ, αυτοπροσωπως, δε στο φερνουν με το ετσι θελω, τωρα και σπασμενα προιοντα... Απλα εχω απελπιστει. Δεν παλευεται η κατασταση! Νοιωθω οτι περιτρυγιριζομαι απο τερμα ηλιθιους!!! Δεν υπαρχει η κατασταση σας λεω! Για να μη σχολιασω τον ενα μεταφορεα ο οποιος εκει που εβαλε να υπογραψω οτι το οηρα μου αρχισε τγ συζητηση!(!) απο που ειναι, τι δουλεια κανω, τι κανω εδω, αν ειναι δικο μου το σπιτι η το νοικιαζω, νοικιαζω δωματιο(!!!!!!!)

Έτσι είναι οι επαρχίες :) Ακόμη θυμάμαι που σε τράπεζα και ταχυδρομείο κάνεις συναλλαγές χωρίς να δείξεις αστυνομική ταυτότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2019 στις 12:47 ΜΜ, Alexsjjdhhdhd είπε

Παιδια θα τρελαθω.... Ειναι απο Αθηνα και προσφατα μετακομησα σε ενα μεγαλο νησι των Κυκλαδων γιατι εχουμε σπιτι εκει(καταγωγη) και αποφασισα να το κανω airbnb... Μια Ελλαδα δυο κοσμοι. Αγορασα πολλα πραγματα μεσω ιντερνετ(μικροεπιπλα,μπογιες, κλπ) απο διαφορες εταιρειες... Εκτος του οτι ολοι (μεταφορικες/κουριερ) ρωταμε στο τηλ αν τα θελω στο σπιτι η να περασω απο κει (μιλαμε για πολυ σκοτωμα), ειναι μια συγκεκριμενη μεταφορικη που οι περισσοτεροι προτιμουν(μαλλον ειναι πιο φτηνη;;;) που ειναι Η χειροτερη. Εκτος του οτι δε μου τα φερναν και με γραφανε παιρνω την ικεα να τους ρωτησω τι γινεται τους παιρνουν και τελικα μου τα φερνουν. Ανοιγω μετα απο δυο μερες (δστυχως ) το επιπλο(γιατι εφτιαχνα το πατωμα κι ηθελα πρωτα να το τελειωσω και μετα να συναρμολογησω το επιπλο καη να το βαλω) και βλεπω σπασμενο σχεδον το εσωτερικο..... εκτος απο απαραδεκτες συμπεριφορες στο τηλ, αυτοπροσωπως, δε στο φερνουν με το ετσι θελω, τωρα και σπασμενα προιοντα... Απλα εχω απελπιστει. Δεν παλευεται η κατασταση! Νοιωθω οτι περιτρυγιριζομαι απο τερμα ηλιθιους!!! Δεν υπαρχει η κατασταση σας λεω! Για να μη σχολιασω τον ενα μεταφορεα ο οποιος εκει που εβαλε να υπογραψω οτι το οηρα μου αρχισε τγ συζητηση!(!) απο που ειναι, τι δουλεια κανω, τι κανω εδω, αν ειναι δικο μου το σπιτι η το νοικιαζω, νοικιαζω δωματιο(!!!!!!!)

να ξέρεις κατά 99% φταίει η συσκευασία σε αυτό το κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τραγικά πράγματα απο την acs από Μαρούσι για Χαλάνδρι και να θέλουμε 3 μέρες και ακόμα να μην μπορώ να το παραλάβω, οπότε γράφει ρε παιδιά ότι υπήρξε άφιξη στο κατάστημα δεν σημαίνει οτι μπορώ να το παραλάβω απο το κατάστημα? γιατί πήρα τηλέφωνο και μου λένε περιμένετε να σας έρθει μύνημα πρώτα είναι λάθος και καλά το status

Screenshot_20191211-200910.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η  ACS.
Έλαβα το κωδικό στις 09/12/2019, με ημερομηνία παράδοσης στις 11/12/2019. Άλλαξα το πρόγραμμα για να περιμένω την παράδοση 8 ώρες! Η παράδοση δεν πραγματοποιήθηκε ποτέ. Στις 12/12/2019 αποφάσισα να καλέσω η ίδια για να ενημερωθώ γιατί δεν έγινε η παράδοση.
  Πρώτο προσπάθεια, τηλεφώνημα στο υποκατάστημα της περιοχής μου (Αργυρούπολη). Οι πληροφορίες που είχαν ήταν ότι ακόμα βρίσκεται στα κεντρικά και δεν γνωρίζουν πότε θα φτάσει σε αυτούς.
Δεύτερη προσπάθεια, τηλεφώνημα στο κεντρικό κατάστημα της Πέτρου Ράλλη. Εκεί στην αρχή υποστηρίζουν ότι είναι στο κατάστημα της Αργυρούπολης. Αφότου τους ενημέρωσα ότι είχα είδη καλέσει στης Αργυρούπολης, μου ζήτησαν το τηλέφωνο μου, για να με καλέσουν, να μου πούν τι γίνεται με το δέμα μου.
Τρίτη προσπάθεια. Μετά από 1,5 ώρα περίπου, ξανά κάλεσα. Και εκεί έμαθα ότι το δέμα μου δεν βρίσκεται σε κανένα κατάστημα. Από τις 11/12/2019 βρίσκεται στο δρόμο με κατεύθυνση το κατάστημα της Αργυρούπολης. Όσο για την ημερομηνία παράδοσης, άγνωστο. Έλαβα τηλ. από την υπεύθυνη του καταστήματος της Πέτρου Ράλλη, και μου επιβεβαίωσε ότι δεν ξέρουν που είναι, άλλα θα μου στείλουν sms για την ημ/νια παράδοσης και ώρα.
Στις 13/12/2019 στις 12:25 έλαβα sms ότι ήταν ανεπιτυχής η προσπάθεια παράδοσης. Δεν γνώριζα καν ότι θα γίνει παράδοση!
Πήρα στο κατάστημα της Αργυρούπολης, όπου και με ενημέρωσαν ότι τα κεντρικά έχουν ευθύνη για την ενημέρωση. Ζήτησα  μετά από την ταλαιπωρία που πέρασα, να ξαναπεράσει ο μεταφορέας. Η απάντηση ήταν : "αυτό δεν γίνεται, εσείς πρέπει να περάσετε μετά τις 16:00".
Αυτό δεν είναι εξυπηρέτηση πελάτη. Αφού στήθηκα 8 ώρες στις 11/12 (την κανονισμένη ημε/νία παράδοσης), που χωρίς καμία ενημέρωση δεν πέρασε ποτέ! Και αφού την επόμενη ημέρα, προσπάθησα να βγάλω άκρη, για το τι έγινε και πότε θα παραδοθεί, χωρίς αποτέλεσμα, μου απαντάνε αυτό; Αυτό λέγεται ταλαιπωρία πελάτη!
Αν ήξερα ότι θα χρειαστεί να μείνω στο σπίτι μου τρεις ημέρες για να παραλάβω ένα δέμα, θα επέλεγα να πάω με τα πόδια  να το πάρω, λιγότερες μέρες θα έκανα!

Δεν μπορώ να δεχτώ το : "Λόγο φόρου των ημερών" ως δικαιολογία.
Η εταιρεία γνωρίζει ότι, κάθε χρόνο αυτές τις μέρες έχει επιπλέον φορτίο. Ας το λύση χωρίς να επιβαρύνει τον πελάτη. Διαφορετικά να μην δέχεται παραπάνω φορτίο από αυτό που μπορεί, ούτως ώστε ο πελάτης να εξυπηρετείται σωστά.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ, ενώ όλες τις υπόλοιπες φορές που περίμενα δέμα από Αθήνα το παραλάμβανα την επόμενη μέρα, πρόσφατα τους πήρε 3 να μου το δώσουν. Ελπίζω να έπεσα στην περίπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Λογω ημερων ( και εβδομαδος black friday ) ,οι αποθηκες ειναι γεματες με δεματα,και δεν προλαβαινουν να παραδωσουν.

Να αγοράσουν περισσότερα βαν και όχι αλλά παπάκια... Ειδικά εκεί στην acs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lumini είπε

Να αγοράσουν περισσότερα βαν και όχι αλλά παπάκια... Ειδικά εκεί στην acs

Ναι,αυτο θα γινει,καθε φορα που ο ελληνας θα πλημμυριζει τη χωρα με παραγγελιες black friday θα τρεχουν οι εταιριες να παρουν βανακια.

Δε θα διαφωνησω οτι ηδη υπολειτουργουν,αλλα σοβαρεψου λιγο.

Σε λιγο θα μας πεις να πανε σε μεγαλυτερη αποθηκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...