Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, cumulus είπε

To πρωι στο tracking γραφει οτι το δεμα δοθηκε σε courier και μετα τις 2.00 γραφει " Η αποστολή δεν είναι ενημερωμένη παρακαλούμε καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών "

Βγαλε συμπερασμα ....

Την "έκατσες" φίλε μου. Μιλάμε για αναμονή. Βάλε ακουστικά στο τηλέφωνο πριν πάρεις. Σου εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, cumulus είπε

To πρωι στο tracking γραφει οτι το δεμα δοθηκε σε courier και μετα τις 2.00 γραφει " Η αποστολή δεν είναι ενημερωμένη παρακαλούμε καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών "

Βγαλε συμπερασμα ....

Διαβασε αναποδα τη συζητηση και θα μάθεις πολλα.

Συνοπτικά το δέμα σου δεν εφυγε ποτε απο το κατάστημα, βγήκε εικονικα, ώστε εσυ να ξοδέψεις χρόνο, κοπο και βενζίνη να πας να το παρεις απο το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, gian είπε

Την "έκατσες" φίλε μου. Μιλάμε για αναμονή. Βάλε ακουστικά στο τηλέφωνο πριν πάρεις. Σου εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα.

Δεν παιρνω κανενα τηλ.Δεμα με αντικαταβολη ειναι που και να μη μου το φερουν δε με νοιαζει.Ανετα το αγοραζω και απο αλλου,οποτε ας κανουν οτι θελουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα ευτυχώς στην περιοχή μου δεν είναι τόσο χάλια. Μια φορά είχαν κάνει μαλακία επειδή είχαν σημειώσει λάθος όνομα και άρα "δεν υπήρχε το όνομα στο κουδούνι" αλλά σε γενικές γραμμές είναι σχετικά οκ.

Την τελευταία φορά που περίμενα δέμα, μου ήρθε μήνυμα στο viber με τον αριθμό αποστολής, και υπήρχε ένα λινκ ώστε να επιλέξω αν θέλω να το πάρω από το κατάστημα, κάτι π[ου με χαροποίησε πολύ, καθώς πολλές φορές με βολεύει από το να στήνομαι από το πρωί μέχρι το βράδυ στο σπίτι να περιμένω να έρθουν.

Η χαρά όμως κράτησε λίγο όταν είδα ότι η εφαρμογή δεν είχε επιλογή για το ποιο από τα 2 καταστήματα να πάει το δέμα, παρά μόνο το γεωγραφικά κοντινότερο που το επέλεξε μόνο του το σύστημα που εμένα όμως δεν με βόλευε. Χώρια που η εφαρμογή κόλλαγε και σερνόταν.

Δηλαδή πάνε να κάνουν ένα καλό και ακόμα και εκεί άχρηστο βγαίνει

Επεξ/σία από cthulhucarbide
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, cumulus είπε

To πρωι στο tracking γραφει οτι το δεμα δοθηκε σε courier και μετα τις 2.00 γραφει " Η αποστολή δεν είναι ενημερωμένη παρακαλούμε καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών "

Βγαλε συμπερασμα ....

Συνεχεια

Σημερα γραφει ' Η αποστολή δεν έχει παραδοθεί με αιτία μή παράδοσης;' Ακομη και οι ιδιοι αναρωτιουνται γιατι δεν το παρεδωσαν 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλώς βαριέται να το συμπληρώσει . 8 μέρες αφότου είχε έρθει κάνανε να βγαλουνε σε διανομή την ταλαίπωρη οδοντόβουρτσα από κοτσο  με χελώνα θα είχε φτάσει . Αν πέσει και σε απαγορευτικό μετά + 4  μέρες λόγω όγκου δουλειάς . Οι περισσότεροι πάνε και τα παίρνουν αυτό είναι το κόλπο έτσι γλυτώνουν δρομολόγια  .

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, cumulus είπε

Δεν παιρνω κανενα τηλ.Δεμα με αντικαταβολη ειναι που και να μη μου το φερουν δε με νοιαζει.Ανετα το αγοραζω και απο αλλου,οποτε ας κανουν οτι θελουν.

Μου αρέσει πραγματικά η απάντηση σου. Εγώ ίσως θα το τραβαγα λιγο παραπάνω και οσο το σκεφτομαι αυτό θα επρεπε να κανουμε/κανετε/κανιυν οσοι παραγγελνουν με αντικαταβολή και οι κουριερ κάνουν "κολπακια" να πας να το παρεις.

Θα επικοινωνουσα με το καταστημα (ένα απλό email) και θα ελεγα οτι η courier κανει κουτοπονηριες να τους τηλεφωνησεις (στην κουριερ) και να πας να παραλάβεις απο εκει. ΑΡΝΟΥΜΑΙ (εσυ δηλαδη) και 

  • θα πριμένω να με καλεσουν αυτοι (και οχι αναπαντητες) ή να φερουν το δεμα
  • Εναλλακτικά δε σε νοιαζει αν το δεμα θα γυρισεις πισω και απλα θα παραγγείλεις απο αλλου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, isay είπε

Μου αρέσει πραγματικά η απάντηση σου. Εγώ ίσως θα το τραβαγα λιγο παραπάνω και οσο το σκεφτομαι αυτό θα επρεπε να κανουμε/κανετε/κανιυν οσοι παραγγελνουν με αντικαταβολή και οι κουριερ κάνουν "κολπακια" να πας να το παρεις.

Θα επικοινωνουσα με το καταστημα (ένα απλό email) και θα ελεγα οτι η courier κανει κουτοπονηριες να τους τηλεφωνησεις (στην κουριερ) και να πας να παραλάβεις απο εκει. ΑΡΝΟΥΜΑΙ (εσυ δηλαδη) και 

  • θα πριμένω να με καλεσουν αυτοι (και οχι αναπαντητες) ή να φερουν το δεμα
  • Εναλλακτικά δε σε νοιαζει αν το δεμα θα γυρισεις πισω και απλα θα παραγγείλεις απο αλλου

Το έχω σκεφτεί και εγώ να τηλεφωνήσω στο κατάστημα.Θα δω τι θα γίνει και αύριο και βλέπω.

Ενα άλλο παράδειγμα του επαγγελματισμού της acs Πριν αρκετά χρόνια περίμενα την κόρη μου να έρθει με το σχολικό και βλέπω ενα κούριερ της acs να περνάει απο την πολυκατοικία με τη μηχανή και να πετάει ένα φάκελο στον κήπο μέσα, όπως βλέπουμε στις αμερικανικές ταινίες να πετάνε τις εφημερίδες. Πάω να δω τι ειναι και ήταν ένα μηνιαίο περιοδικό που στέλνει στη σύζυγο μου η ioriflame .Όταν ανέβηκα επάνω επικοινώνησα με την oriflame και μαντέψτε αν ξαναπεταξαν έτσι το περιοδικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το χαβαλε συνεχιζεται .Τρεις τελευταιες ενημερωσεις

29/1 Αφιξη σε καταστημα Μαρουσι 9.09

31/1 Αφιξη σε καταστημα Μαρουσι 6.12.18 Προφανως στις 29/1 το δεμα βγηκε για μια βολτα μονο του και ξαναγυρισε

31/1 Κατανομη σε κουριερ Μαρουσι 6.12.18 Αυτο ειναι ταχυτητα.ΜΟλις το δεμα μπηκε στο καταστημα,χωρις ενα δευτερολεπτο χασιμο το εδωσαν στον κουριερ.Ασχετα βεβαια αν δεν περασε κανεις για να το παραδωσει.Εγω εστειλα email στην εταιρεια και αυτοι ας κανουν οτι θελουν.Με συμφερει πια και να μην το παρω ,αφου το δεμα αφορα κατι με το τρεξιμο μου ,το οποιο λογω ισχιαλγιας το εχω σταματησει μεχρι νεωτερας διαταγης.

UPDATE

1/2 Αφιξη σε καταστημα Μαρουσι 08.28 Ειναι φανερο πια οτι το δεμα μου ειναι δαιμονισμενο.Βγαινει για βολτες μονο του

😛

NEW UPDATE

1/2 Aφιξη στο καταστημα Μαρουσι 13.04 Ειχε παει για καφε και ξαναγυρισε

Επεξ/σία από cumulus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά η χειρότερη εταιρία μεταφορών. Αποφύγετέ την όπως ο διάολος το λιβάνι. Χίλιες φορές καλύτερα τα απλά ΕΛΤΑ. Ακόμα και τα ΚΤΕΛ ή καράβι (ανάλογα) είναι καλύτερα (αποστολή ασυνόδευτου δέματος γύρω στα 10€ και φτάνει μέσα σε λίγες ώρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2019 στις 4:40 ΜΜ, cumulus είπε

Το έχω σκεφτεί και εγώ να τηλεφωνήσω στο κατάστημα.Θα δω τι θα γίνει και αύριο και βλέπω.

Ενα άλλο παράδειγμα του επαγγελματισμού της acs Πριν αρκετά χρόνια περίμενα την κόρη μου να έρθει με το σχολικό και βλέπω ενα κούριερ της acs να περνάει απο την πολυκατοικία με τη μηχανή και να πετάει ένα φάκελο στον κήπο μέσα, όπως βλέπουμε στις αμερικανικές ταινίες να πετάνε τις εφημερίδες. Πάω να δω τι ειναι και ήταν ένα μηνιαίο περιοδικό που στέλνει στη σύζυγο μου η ioriflame .Όταν ανέβηκα επάνω επικοινώνησα με την oriflame και μαντέψτε αν ξαναπεταξαν έτσι το περιοδικό. 

Επιτρέπεται αυτο,είναι παράδοση χωρίς υπογραφή παραλήπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, XronisR είπε

Επιτρέπεται αυτο,είναι παράδοση χωρίς υπογραφή παραλήπτη.

Ποιο επιτρεπεται; Να πετούν  το περιοδικό μέσα στο κήπο αντί να το αφήνουν στον ειδικό χώρο κάτω από τα θυροτηλέφωνο της πολυκατοικίας  που υπάρχει γι'αυτό το λογο. Πώς θα σου φαινόταν να περνάει ο ταχυδρόμος και να πετάει τα γράμματα στον κηπο;Εγω δε ζήτησα να το φέρει στο σπίτι ζήτησα να μην το πετάει όπου βρει .Αν τελικά επιτρέπεται γιατι σταμάτησε να το κάνει;

ΥΓ Την ώρα που το πέταξε στον κήπο λειτουργούσε το αυτόματο πότισμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως,εάν θυμάμαι καλά,γράφει "παράδοση σε ασφαλές σημείο".Το ασφαλές σημείο για τον καθένα είναι διαφορετική τοποθεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δε νομίζω το φαινόμενο να έχει να κάνει με την acs. Ας πούμε εδώ στη Ξάνθη αυτά τα τερτίπια τα κάνει η γενική ταχυδρομική. ακριβώς τα ίδια όμως. Βασικά ούτε κάνουν τον κόπο να αφήσουν χαρτάκι ή να πάρουν τηλέφωνο. και ως δια μαγείας το βράδυ εμφανίζεται στο tracking αδυναμία παραλάβής...ΚΑΘΕ φορά όμως. δε νομίζω καν να έχει υπαλλήλους με μηχανάκια. Από την άλλη η acs είναι τυπικότερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, sfakattack said:

Πάντως δε νομίζω το φαινόμενο να έχει να κάνει με την acs. Ας πούμε εδώ στη Ξάνθη αυτά τα τερτίπια τα κάνει η γενική ταχυδρομική. ακριβώς τα ίδια όμως. Βασικά ούτε κάνουν τον κόπο να αφήσουν χαρτάκι ή να πάρουν τηλέφωνο. και ως δια μαγείας το βράδυ εμφανίζεται στο tracking αδυναμία παραλάβής...ΚΑΘΕ φορά όμως. δε νομίζω καν να έχει υπαλλήλους με μηχανάκια. Από την άλλη η acs είναι τυπικότερη

 

Αν δεις λίγο πιο πάνω αναφέρω ότι και στην Αθήνα μου κάνει τα ίδια η Γενική Ταχυδρομική ... Όσο για την ACS σίγουρα θα υπάρχουν και καλά καταστήματα, αλλά τι να το κάνεις που στην Αττική κυρίως που είναι η πλειοψηφία των καταστημάτων και των πελατών είναι χάλια μαύρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...