Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου κολλάει ο courier απο ACS χαρτάκι.

 

Τους καλώ για να μου το φέρει.

 

Μου λένε έλα πάρ' το και μου κλείνουν το τηλέφωνο.

 

Τους κολλάω με LOGO στιγμής το χαρτάκι στην τζαμαρία τους και φυσικά δεν παίρνω το δεμα(αντικαταβολή).

 

Πρεπει ακόμη να ξύνουν.

 

True story.

Ξέρω ότι έρχονται την επόμενη μέρα, αν το θέλεις άμεσα πας και το παίρνεις εσύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ που μένω εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Ίσα-ίσα η ντελιβερού είναι πάντα η ίδια (μην σκέφτεστε σενάρια brazzers, δε της αρέσουν τα αγοράκια) και μια φορά που έλειπα, αντί να αφήσουν χαρτάκι, υπέγραψε αυτή για εμένα και άφησε το δέμα σε καβατζομέρος δίπλα στην πόρτα. Αγάπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω τραγική εταιρεία.... και έχει αναλάβει και τα συστημένα από Αγγλία αντί των ΕΛΤΑ. Θυμάμαι ακόμα κάτι παπούτσια που περίμενα από Αγγλία συστημένα προφανώς , είχα πληρώσει ακριβά τα μεταφορικά και αυτοί τα παράτησαν στην είσοδο της εστίας. Έπρεπε να κάνω ότι δεν τα έλαβα πότε κανονικά αλλά φοβήθηκα μην την πληρώσει τη νύφη ο πωλητής που δεν έφταιγε (αν και τελικά η acs θα την πλήρωνε αφού φαινόταν ότι ειχε φτάσει στα χέρια της).

Και επίσης άλλες δύο φορές που περίμενα φάκελο , και ενώ ήμουν σπίτι βλέπω online ότι έγινε προσπάθεια παραδοσης και ότι έλειπα ( χωρίς βέβαια να αφήσουν χαρτί αφού προφανώς δεν ήρθαν ποτέ) και μετά επειδή το βιαζόμουν το γράμμα πήγα και το πήρα μόνος μου απο το να περιμένω μέχρι την επόμενη μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που μένω εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Ίσα-ίσα η ντελιβερού είναι πάντα η ίδια (μην σκέφτεστε σενάρια brazzers, δε της αρέσουν τα αγοράκια) και μια φορά που έλειπα, αντί να αφήσουν χαρτάκι, υπέγραψε αυτή για εμένα και άφησε το δέμα σε καβατζομέρος δίπλα στην πόρτα. Αγάπη.

Μηπως πληρωσε και το ποσο... ή κανανε παραλαβη οι γάτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Acs τον περνει το χαρτακι απλα το ακουμπαν ευλαβηκα στη πορτα χωρις να βαλου λιγο ζηλοτειπ και το βρισκω παντα πεταμενο κατω η στα φυτα πάνω μια φορά που μάλιστα περήμενα κάτι και ήμουν στο σπίτι το βρήκα το χαρτακι πάνω στον υαλοκαθαρηστίρα του αυτοκινήτου που ήταν λίγο πιο πάνω από την γκαραζόπορτα εκεί απλά πέζει να ήμουν τυχερός που απλά ήταν δικό μου το αμάξι αυτό και όχι κανενός γείτονα την άλλη φορά το είχαν πετάξει στην αυλή του γείτονα και μου το έδωσε εκείνος.Μέχρι που μια φορά πήγα σε άλλη acs και ταχυδρόμησα στην acs της γειτονιάς μου σκατά σκύλου.Υπόψιν κουδούνι δουλευει μια χαρά και ούτε που το χτύπησε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν πρέπει να επικοινωνούν με κάποιο τρόπο (π.χ. τηλεφωνικώς) πριν περάσουν; Αν ο άλλος δουλεύει, πώς θα τον βρουν; Απλά παίρνουν τα δέματα και αρχίζουν τις γύρες και όποιος σταθεί τυχερός;

 

2) Πόσες φορές είναι υποχρεωμένη μια εταιρεία να περάσει(π.χ. η συγκεκριμένη) ; Το αναφέρει κάπου; Γιατί αν περάσει μια φορά, δεν επικοινωνήσει μαζί σου και δεν σε βρει και σου πει "έλα και πάρτο", γιατί στο διάτανο να πληρώσει κάποιος κούριερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν πρέπει να επικοινωνούν με κάποιο τρόπο (π.χ. τηλεφωνικώς) πριν περάσουν; Αν ο άλλος δουλεύει, πώς θα τον βρουν; Απλά παίρνουν τα δέματα και αρχίζουν τις γύρες και όποιος σταθεί τυχερός;

 

2) Πόσες φορές είναι υποχρεωμένη μια εταιρεία να περάσει(π.χ. η συγκεκριμένη) ; Το αναφέρει κάπου; Γιατί αν περάσει μια φορά, δεν επικοινωνήσει μαζί σου και δεν σε βρει και σου πει "έλα και πάρτο", γιατί στο διάτανο να πληρώσει κάποιος κούριερ;

Απ'όσο ξέρω όχι δεν επικοινωνούν πριν έρθουν. Μπορεί να σε πάρουν αν δεν βρίσκουν ακριβώς το σημείο. Περνάει μια φορά κι αν δε σε βρει αφήνει σημείωμα. Αν βιάζεσαι πας και το παίρνεις μόνος σου αλλιώς μπορεί να περάσει ξανά αλλά την επόμενη μέρα. Δε νομίζω ότι είναι υποχρεωμένοι να κάνουν κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το δέμα από το κατάστημα, έγραφε πάνω fragile... αλλά έγραφε και "χωρίς ευθύνη της ACS" μουαχαχχα, πλάκα μας κάνουν; ή παίζει να πληρώσεις extra για να έχει και ευθύνη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το δέμα από το κατάστημα, έγραφε πάνω fragile... αλλά έγραφε και "χωρίς ευθύνη της ACS" μουαχαχχα, πλάκα μας κάνουν; ή παίζει να πληρώσεις extra για να έχει και ευθύνη; 

Το fragile διακοσμητικό είναι στους περισσότερους....και στα ΕΛΤΑ το ίδιο!

 

Το θέμα είναι να είναι καλά συσκευασμένο, να μην στηρίζεσαι στο αυτοκόλλητο fragile

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύς κόσμος έχει παράπονα από acs, και σε μας τα ίδια κάνουν, στέλνουν μήνυμα ότι έχει φτάσει το δέμα σου κι αν ζητήσεις να στο φέρουν δεν μπορούν και δεν ξέρουν πότε θα μπορέσουν.

Πουλοπουλος.

Υπάρχει και η γενική ταχυδρομική και τα ελτα κούριερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η ACS εχει την χειριστη εξυπηρετηση και υπηρεσιες.. Συμπεριφορα δημοσιου απο το 80 σε ιδιωτικη επιχειρηση στο 2015. Απορω πως υφιστανται ακομα ως εταιρια.

Με τα πολλα, μου ειχαν σταλει πακετα μεσω ACS, ειχαν κρατηθει ποσο καιρο απο τους ιδιους διχως να μου στειλουν χαρτι η να με παρουν τηλεφωνο, και στο παραλιγο να τα κρατουσαν οι ιδιοι λογω του οτι ειχε περασει πολυς καιρος.

Εψαξα να δω τι παιζει, βρηκα απειρο κοσμο με τα ιδια προβληματα και αποφευγω να ξανασυνεργαστω με οποιοδηποτε τροπο μαζι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...