Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια λεπτομέρεια, για να αφήσουν σημείωμα ή να παραδώσουν το δέμα απαραίτητη προϋπόθεση ειναι το ονοματεπώνυμο του δέματος να είναι και στο κουδούνι, αλλιώς μην τους είδατε μην τους απαντήσατε

Και πολυ καλα κανουν σε αυτο. Ονομα στα κουδουνια και νουμερο στο σπιτι απο εξω. Οποιος δεν θελει ας μην λαβει ποτε του τιποτα. Μονο ετσι στρωνουν τα μπαχαλα σε αυτη την χωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και πολυ καλα κανουν σε αυτο. Ονομα στα κουδουνια και νουμερο στο σπιτι απο εξω. Οποιος δεν θελει ας μην λαβει ποτε του τιποτα. Μονο ετσι στρωνουν τα μπαχαλα σε αυτη την χωρα.

Στη περιπτωση τους βεβαια τυχαινει να μην κοιτανε καν τα κουδουνια, σου αφηνουν χαρτι στη καλυτερη και σου λενε ελα να το παρεις απο εμας.

Εκτος αν περιμενουμε απο την ACS να στρωσει την χωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην δική μου περίπτωση ισχύει ότι αναφέρθηκε απο πολλούς , δηλαδή δεν έρχονται καν(ενώ έχεις στίσει καραούλι)  και σου λένε δεν σε βρήκα έλα να το πάρεις κλπ 
είχα πάει σε ένα υποκατάστημα acs να δω πως είναι η δουλειά για να πάω για πρακτική με πρόγραμμα και κατάλαβα τι συμβαίνει , πραγματικό χάος και φυσικά εκτός απο τις 2-3 ώρες που πήγα εκείνη τη μέρα δεν ξαναπάτησα.  
Φάκελοι και δέματα παντού , να χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα και το σύστημα δεν έχω καν όρεξη να το αναλύσω αλλα ουσιαστικά ο χ-ψ υπάλληλος θα έπρεπε σε πολλές περιπτώσεις να μαντέψει τι πάει που αλλα και να βρει που έχει παραπέσει το κάθε δέμα. Έβλεπα τα δέματα να σκάνε κάτω αδειάζοντας τα απο τον σάκο-τσουβάλι και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάτι ηλεκτρονικό ανάμεσα τους. Πραγματικό μάθημα κ απο τότε επιλέγω ΕΛΤΑ , όχι οτι είμαι σίγουρος τι συμβαίνει με αυτούς αλλα τουλάχιστον ξέρω τι συμβαίνει με την acs .  

πάντως όπως αναφέρθηκε στο μεγαλύτερο ποσοστό για τα στραβά τους παίζει ρόλο το υποκατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω ασχημες εμπειριες με ACS, η πορτα της εισοδου ακομη εχει τα σημαδια απο αυτη την ειδοποιηση που κολλανε. Εχει τοσο δυνατη κολλα που αφηνει σημαδι. Λεπτομερια ναι οκ. Εχω τυχει να αναγκαστω να καλεσω εγω για ενα δεμα που ηθελα και φυσικα μου ειπαν οτι θα το φερουν αυριο (επρεπε να περιμενω φυσικα, ασχετα τι ειχα κανονισει)  αλλα επειδη βιαζομουν, αυτη ειναι η ιδεα της ταχυμεταφορας πηγα μονος μου κανωντας δουλεια αλλου.

Μονο ΕΛΤΑ, και φτηνο και αξιοπιστο. Μην αναφερω για αντικαταβολη, μακραν το καλυτερο.

Οσον αφορα τα ονοματα στα κουδουνια και την αριθμηση σιγουρα δεν ειναι το πιο σοβαρο μας προβλημα αλλα μιας και εχουμε χιλιαδες προβληματα σαν λαος και σαν χωρα, δεν πρεπει να ξεκινησουμε απο κατι; Ας το παρουμε ηρεμα να μην σοκαριστουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν προχθές ξεκίνησε μια περιπέτεια με ένα δέμα από την acs. Ακόμη δεν έχει τελειώσει.

Εγώ κανονίζω να πηγαίνουν τα δέματα από τις εταιρείες ταχυμεταφορών  στο γραφείο της μητέρας μου όπου εκεί είναι όλη μέρα.

Το όνομα μου διαφέρει με το όνομα της μητέρας μου πολύ. Εγώ κάθε φορά στις σημειώσεις παραγγελίας αφήνω το κουδούνι γράφει τάδε όνομα γιατί δεν θα βρουν το δικό μου.

Επειδή  δεν είχαν σημειώσει από το μαγαζί που πήρα κάτι φάρμακα το όνομα του κουδουνιού όταν έφτασε στο γραφείο της μητέρας μου η acs δεν έβρισκε το όνομα και έγραψε η κατάσταση της αποστολής "'άγνωστος παραλήπτης" παίρνω τηλέφωνο την acs και κανονίζω παράδοση την τρίτη λέγοντας και το όνομα του κουδουνιού και μου λέει okay. Λοιπόν την τρίτη πάλι τα ίδια Άγνωστος παραλήπτης με παίρνει τηλέφωνο ο διανομέας δεν απαντώ γιατί δεν μπορούσα και παίρνω εγώ μετά από 5 λεπτά. Κινέζικα μεταξύ μας άκρη δεν βγάλαμε . Πήρα τηλέφωνο στην acs και είδαν ότι ήταν το χρονικό διάστημα μικρό από την ώρα παράδοσης. Με συνδέουν με τον οδηγό όπου εκεί βγάζω άκρη και μου λέει ότι πέρασα από εκεί κτλ και του λέω είχα πάρει εχθές και είχα πει όνομα τάδε του γραφείου. Δεν βλέπω τίποτα τέτοιο. Θέλετε να κάνω προσπάθεια να περάσω απόγευμα 17:00-19:00 λέω ναι και μετά το μεσημέρι τον παίρνει η μητέρα μου τηλέφωνο και της λέει δεν θα έρθω σήμερα θα έρθω πέμπτη πάλι...Για να δούμε.... Αύριο θα έρθει ή πάλι θα έχω ιστορίες και τρεχάματα πάλι?

Γενικά είναι ότι να ναι.....Εταιρεία λαχείο είναι.... Το ίδιο είχε συμβεί με την Γενική ταχυδρομική απλώς την επόμενη μέρα που είπα το όνομα του κουδουνιού  λύθηκε το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μια αντικαταβολή από ACS σήμερα

Με πήρε τηλ να δει αν είμαι σπίτι και μου είπε ότι έρχεται σε κάνα 10λεπτο

 

 

Ηρθε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι απο του τυχερους....Πιο σωστα οχι στους "ατυχους"

Σωστά το έθεσες, Όχι στους άτυχους. Έκαναν τη δουλειά τους.

Παιδιά πάντως μια άλλη εταιρία(δεν θα πω όνομα φυσικά μην θεωρεί διαφήμιση) απικο!!!! 11 η ώρα θα είμαστε εκεί, Όχι θα έρθει από τις 12 μέχρι τις 7 και δεν έρχεται ποτέ! Θα μου πείτε έχει φόρτο εργασίας η ACS Ε , να μου πει τότε θα έρθει, Όχι κάτσε στο σπίτι σου μέχρι να πεθάνει ο χαιλαντερ. Αν δεν έπαιρνα Εγώ τηλ ακόμα θα περίμενα σπίτι μου (στις 5 το απόγευμα που μου είπαν ότι δεν γίνεται να έρθει την ίδια ημέρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές εχει πάει βόλτα το πακέτο μου απο λάθος καθαρά δικό τους.

 

ACS ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ..

 

Γραματεία για κλωτσιές αγενέστατη.. Και ο ψευτάκος υπευθυνος αποθήκης τους που τα έριχνε στον αποστολέα.

 

Η "παραφωνία" της ACS Χαλανδρίου ειναι το παλικάρι που δουλεύει χρονια εκεί και καλύπτει την περιοχη Βριλήσσια - Πεντέλη σίγουρα.

Ειναι ευγενέστατος και τυπικότατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Πάω χθες να παραλάβω δέμα με αντικαταβολή. Τιμή 83.88€, βλέπει την τιμολόγηση και μου λέει 84€. Κρατάει χωρίς πολλά πολλά 0.12€. Σαφώς μιλάμε για αμελητέο ποσό αλλά μου έκανε εντύπωση το θράσος. Επιτρέπεται κάτι τέτοιο;

Επίσης κάνοντας υπολογισμούς βλέπω ότι αν το κάνει αυτό σε 10 δέματα την ημέρα βγάζει 1€, άρα την εβδομάδα 5€, το μήνα 20€ και το χρόνο 240€, όχι κι άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραγικοι απλα... κριμα γιατι στο μαρκετινγκ τους πρεπει να ειναι οι καλυτεροι.. εννοω , κυριλε σαιτ (αν δειτε τις υπολοιπες θα φρηξετε :P , μπλουζακια υπαλληλων κλπ)

2 φαουλ απο εμενα.. εστελνα για καιρο φακελους σε διαφορετικη πολη και με χρεωνε αποστολη point to door ενω ηταν Point to point μιας και ο παραληπτης το παραλαμβανε στο γραφειο τους.... οταν το καταλαβα κοιτωντας τον τιμοκαταλογο και την ειπα στο αφεντικο μου λεει "ε ενταξει δωσε τοσα οκ " .... εντωμεταξυ μου ειχε φαει κανα 20-30 ευρω στην διαφορα τιμης ομως... και το ηξερε....

επισης και σε εμενα δεν στελνουν σπιτι , αλλα μηνυμα ηρθε ελα να το παρεις... για κατι που ΠΛΗΡΩΣΑ μεταφορικα.. αν και ειναι κοντα το ...χανειο τους παω και το περνω, αλλα μεγιστο φαουλ, ασεβια στον πελατη...

ενας κολλητος μου δουλευει σε γειτονικο καταστημα της, δουλευει 8ωρο πληρωνεται και ασφαλιζεται για 6 αποτι ξερω...

Μακρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...