Προς το περιεχόμενο

Περιεργα πραγματα στην ACS


xampo_s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει πιθανοτητα να στο στειλουν και με αλλη εταιρια. Αγορασα απο καταστημα της επαρχειας οπου ηθελε να το στειλει με ACS, ειπα πως εχω κακιστες εμπειριες με αυτους και θα ψαξω απο αλλου, τελικα μου το εστειλε με την υπηρεσια των ΕΛΤΑ.

Αν το θες τοσο και δεν προκειται να στο στειλει αλλιως, πληρωσε για παραλαβη απο το καταστημα και οχι και καλα να στο φερει σπιτι, ετσι και αλλιως και στις δυο περιπτωσεις ο ιδιος θα πας να το παραλαβεις απο τα γραφεια τους. Δεν υπαρχει λογος να δωσεις τοσα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

OP εδώ, δεν ξέρω αν το ανέφερα ξανά. Μου είχαν πει θα έρθει 12-16:00 δεν ήρθε ποτέ και περίμενα σαν τον μαλάκα. Ούτε τηλέφωνο δεν πήραν. Παίρνω εγώ στην ACS κατά τις 17:00 και μου λένε δεν θα μπορέσει σήμερα. Δεν μπήκαν ούτε στον κοπο να με ενημερώσουν να μη κάθομαι σπίτι σαν τον μαλάκα, τα θέατρα σκιών. Έχω ζητήσει και εγώ άλλη μεταφορική σε κατάστημα και μου είπαν όχι. Πάντως σε άλλο κατάστημα μου έστειλαν με easy mail. ΚΎΡΙΟΙ , αυτήν να ζητάτε αν είναι δυνατόν. Και δεν μου είπαν 4-5 ώρες να κάθομαι σπίτι. 12-14:00 δύο ώρες μόνο. 13:00 ήταν στην πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που μπορειτε να κανετε για να εισαστε σιγουροι,ειναι να βαζετε σα διευθυνση Παραλαβη απο το καταστημα.

δουλευω σε μεγαλη εταιρια ( οχι ACS ) και ξερω πανω κατω τι γινεται,ποτε λουφαρει ο κουριερ και ποτε λουφαρει ολο το καταστημα.

Επισης,εαν ντε και καλα θελετε να σας το φερουν σπιτι,σημειωστε αν ειστε πρωινες οι απογευματινες ωρες στο σπιτι,για να βοηθησετε τον εαυτο σας.

και για ονομα του θεου,βαλτε ονοματα στα κουδουνια και πειτε στον κουριερ σε ποιο οροφο ειστε,εαν δε θελετε να το βαλετε και αυτο στο κουδουνι.

εδω μια παρενθεση, πολλοι δεν ανοιγουν την πορτα του διαμερισματος ακομα και αν εχουμε μιλησει στο θυροτηλεφωνο,με αποτελεσμα να ανεβοκατεβαινω σκαλες 5 οροφων,να μη βρισκω το διαμερισμα και απλα..να φευγω κολλωντας χαρτακι.

 

δεν εχετε ιδεα ποσα δεματα γυρναω πισω επειδη δε βρισκω ονομα στο κουδουνι.

φυσικα,καθως τα δεματα που χειριζομαστε ειναι κατα κυριο λογο γυναικεια προιοντα ( ειδικα τωρα ειναι ολα μαγιω,σανδαλια και κρεμες ) στο κουδουνι υπαρχει το επωνυμο του συζυγου και στην παραγγελια το  πατρικο.

καποιοι μπαινουν στον κοπο να αναφερουν στην παραγγελια τους το ονομα του κουδουνιου,οπως και τον οροφο,αλλα εχω καταλαβει οτι φταινε και τα eshop που δεν ασχολουνται με το τι γραφει ο αλλος στις παρατηρησεις..
και για να μη σας πω ψεμματα,επειδη εχω πολλους στανταρ πελατες ( γυναικες )  χωρις ονομα στο κουδουνι,δεν ασχολουμαι καν να παω στο σπιτι,παιρνω απλα τηλεφωνο,γιατι πραγματικα δεν υπαρχει λογος να παω ως εκει εφοσον δε μπορω να ξερω ποιο ειναι το κουδουνι τους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλέον δεν συνεργάζομαι με αυτούς γιατι αυτο το κάνουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ειναι σύστημα. Δεν ξερω σε ποια περιοχή βρίσκεσαι ισως ειναι το ιδιο κατάστημα (ειμαι ΑΓΙΑ Παρασκευή, μας εξυπηρετεί για διανομές το κατάστημα Χαλανδρίου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι οταν προκειται για franchise και οχι καταστημα που το διευθυνει η ιδια η εταιρια,τα πραματα μπορει να γινουν απο λιγο εως πολυ σκατα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

13.5 ευρω για δεμα απο Αθηνα-Καρδιτσα ειναι εγκλημα.Εαν δεν υπηρχαν τα δυοδια, θα πηγαινα με το αυτοκινητο.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ειχε   πρωινη παραδοση?

Μονο εαν ειχε και πιτσα μεσα θα δικαιολογουσε την τιμη.

Mαλιστα, ειχα ζητησει παραδοση απο το καταστημα, γιατι στο σπιτι θα χρεωνομουν παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλέον δεν συνεργάζομαι με αυτούς γιατι αυτο το κάνουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ειναι σύστημα. Δεν ξερω σε ποια περιοχή βρίσκεσαι ισως ειναι το ιδιο κατάστημα (ειμαι ΑΓΙΑ Παρασκευή, μας εξυπηρετεί για διανομές το κατάστημα Χαλανδρίου)

 

Αυτό είναι το χειρότερο, να πρέπει να πάμε εκεί κάτω από την στιγμή που έχει στην Μεσογείων. Μαύρο σε αυτούς γιατί ΠΟΤΕ δεν χτυπάει κουδούνι και βρίσκω μόνο το χαρτάκι, για την οποία παραλαβή πρέπει να πάω εγώ στο Χαλάνδρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς! Μια μέρα περίμενα κάτι μετά μανίας! Ήμασταν στο σπίτι 4 άτομα, και έτυχε να είναι ο πατέρας μυ στον κήπο να ποτίζει. Βλέπω στη σελίδα τους ότι προσπάθησαν να με βρουν και δεν τα κατάφεραν. Προφανώς δε μπήκε κανείς σπίτι, προφανώς δε χτύπησαν ούτε άφησαν χαρτάκι. Τους παίρνω τηλ ήταν άλλωστε ακόμα 11-12 το πρωί/μεσημέρι τους λέω έτσι κ έτσι μην διανοηθείτε τελικά να μην το φέρετε. Μου λένε δε γίνεται να ήσασταν σπίτι για να λέει ο υπάλληλος ότι δεν ήσασταν δεν ήσασταν! Λειτουργούν σαν το δυσλειτουργικό κομμάτι του δημοσίου και όχι σαν ιδιωτικοί υπάλληλοι

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Πραγματικά δε τη παλεύω άλλο με αυτή την εταιρεία... όπου βρω θα την δυσφημώ... και το χειρότερο είναι ότι και να θες να μην έχεις σχέσεις μαζί της , συνεργάζεται με τα περισσότερα καταστήματα οπότε δε μπορείς να την γλυτώσεις. Πλέον θα ρωτάω πριν παραγγείλω και αν μου πούνε στέλνουν με Acs θα λέω άκυρο τότε.

Τη Δευτέρα μου φέρνουν μια παραγγελία από acs (όλα ωραία και καλά). Την ίδια μέρα 1 ώρα μετά μου έρχεται μήνυμα ότι δε βρέθηκε το όνομά μου στο κουδούνι για μια άλλη παραγγελία που είχα. (πως ο ένας διανομέας το βρήκε και ο άλλος όχι δε ξέρω.)

Κανονίζω συνάντηση για Τεταρτη με ώρα 10-2 και ο διανομέας με παιρνει 2 παρά 5 και ενώ έχω κάτσει μέσα επίτηδες για να παραλάβω και μου λέει ότι είναι από κάτω και πάλι δε βρίσκει το όνομα. Του λέει τεσπα (μάλλον θες οφθαλμίατρο) σου ανοίγω... περίμενα τπτ, με ξαναπέρνει και αντί για τον αριθμό μου 121 ήταν στο 21 τη ίδιας οδού. (ενώ η παραγγελία που έχω κάνει λέει ξεκάθαρα 121).  και μου λέει "Τώρα δε γινεται να στο φέρω"    Ενώ είναι στην ίδια οδό 800 μέτρα μακριά.... 

Φυσικά κάνουν συνέχεια τέτοιες φουστιές είτε εσκεμμένα είτε από ανικανότητα ώστε να τσαντιστείς και να πας να παραλάβεις απο το κατάστημα από το να τους περιμένεις πότε θα λειτουργήσουν σωστά. Το θέμα είναι ότι δεν είναι όλοι κοντά στο πλησιέστερο κατάστημά τους και εξάλλου έχω πληρώσει για παράδοση και όχι παραλαβή.

Ακόμα και τα ελτά που είναι δημόσιο του κερατά εχουν καλύτερη εξυπηρέτηση. 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιοχή μου στα 10 δέματα τα 9 δεν τα φέρνουν ποτέ σπίτι ( πρέπει να είναι αόρατο το σπίτι μου ).

Μάλιστα μια φορά μπαίνοντας στο αμάξι να φύγω για δουλειά πετυχαίνω ένα μαλακισμένο που δουλεύει σε αυτούς στην εξής φάση:

 

"Καταφθάνει με το μηχανάκι γκαζωμένος ώρα 2 το μεσημέρι, σταματάει ακριβώς στην πόρτα του σπιτιού ( μονοκατοικία, άλλωστε μόνο μονοκατοικίες έχουμε εδώ ) που ήταν το δέμα, κατεβαίνει, χωρίς να κάνει το παραμικρό κολλάει χαρτάκι "ήρθαμε και δεν σας βρήκαμε" στην εξώπορτα, ανεβαίνει σφαίρα στην μηχανή και φεύγει".
Η γειτόνισα φυσικά ήταν μέσα, πρίν λίγα λεπτά την είχα δεί να μπαίνει σπίτι.
Ούτε το κουδούνι που ήταν πάνω στην εξώπορτα δεν πάτησε το μαλακιστήρι.

Μαλακία μου που δεν τον έπιασα να του πω μπράβο είσαι και γαμώ τους επαγγελματίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειροτερη κουριερ. ΜΑΚΡΙΑ.

Κατα μεσο ορο τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα θα εχω να παραλαβω κατι απο κουριερ. Ε οταν ειναι απo ACS παντα παει σκατα. Μια υποτιθεται οτι ηρθε και δεν με βρηκε ενω ημουν σπιτι και δεν χτυπησε ποτε θηροτηλεφωνο,μια ερχεται οποτε του κ@υλωσει, ουτε τηλεφωνο ουτε τιποτα. Γενικα και η ΓΤ μου κανει νερα τελευταια. Τους τα εχωσα ασχημα πριν κατι μερες. Με πηρε ο τυπας τηλ. αν ειμαι σπιτι να μ στειλει το δεμα (τουλαχιστον αυτοι παιρνουν τηλ δεν ερχονται οποτε να ναι), απαντησα θετικα και τελικα ηρθε μετα απο κοντα 3 ωρες. Επρεπε να φυγω για κατι δουλειες και καθομουν σαν τον μ@λακα και περιμενα, ενω τον ξαναπηρα και με ειπε οτι ειναι στον δρομο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σωστο που διαβασα ειναι πως ειναι ιδιωτικη εταιρεια, με νοοτροπια δημοσιου.

Πολλα καταστηματα και εταιρειες, πλεον χρησιμοποιουν το πορτα πορτα των ΕΛΤΑ και μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα.

Απορω πως συντηρειται ακομα η ACS με ολα αυτα που κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά να αφήνετε feedback στα μαγαζιά που συνεργάζονται έτσι ώστε κόψουν σιγά-σιγά την ACS. Μόνο έτσι θα γίνει δουλειά. 

Επεξ/σία από natural_sgf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...