Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φυσικα και μπορεις, αυτο εκανα για το προσφατο ταξιδι μου. Μαλιστα εγω εστειλα χρηματα απο τρεις τραπεζες (Εuro, Πειραιως, Εθνικη).

εγω παντως δεν την εμπιστευομαι για ταξιδια.....   πολλοι ειχαν προβλημα γιατι στο ασχετο τους μπλοκαρουν την καρτα στο ασχετο και πρεπει να μιλησουν με το support... φαντασου να γινει σε τα ξιδι στο εξωτερικο να εισαι εξω και να μην εχεις ιντερνετ να μιλησεις μαζι τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως δεν την εμπιστευομαι για ταξιδια..... πολλοι ειχαν προβλημα γιατι στο ασχετο τους μπλοκαρουν την καρτα στο ασχετο και πρεπει να μιλησουν με το support... φαντασου να γινει σε τα ξιδι στο εξωτερικο να εισαι εξω και να μην εχεις ιντερνετ να μιλησεις μαζι τους....

Μήπως αυτοί που το έπαθαν δεν είχαν κάνει επιβεβαίωση της κάρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως δεν την εμπιστευομαι για ταξιδια.....   πολλοι ειχαν προβλημα γιατι στο ασχετο τους μπλοκαρουν την καρτα στο ασχετο και πρεπει να μιλησουν με το support... φαντασου να γινει σε τα ξιδι στο εξωτερικο να εισαι εξω και να μην εχεις ιντερνετ να μιλησεις μαζι τους....

Για βρες μας μια τετοια αναφορα καποιου απο το εξωτερικο που ειχε προβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βρες μας μια τετοια αναφορα καποιου απο το εξωτερικο που ειχε προβλημα

εγω απλα αναφερω αυτα που εχω διαβασει εδω.....  πολλοι ανεφεραν οτι μπλοκαριστηκε η καρτα τους και μετα ή απο μονη της λειτουργησε παλι ή μετα απο επικοινωνια με το support...  εχω καπου λαθος?????     εγω τη number26 χρησιμοποιω οποτε δε μου πεφτει λογος καντε οτι θελετε....

Παντως τον braker βριζετε πολλοι εδω μεσα το εχετε παρακανει με τη revolut.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απλα αναφερω αυτα που εχω διαβασει εδω.....  πολλοι ανεφεραν οτι μπλοκαριστηκε η καρτα τους και μετα ή απο μονη της λειτουργησε παλι ή μετα απο επικοινωνια με το support...  εχω καπου λαθος?????     εγω τη number26 χρησιμοποιω οποτε δε μου πεφτει λογος καντε οτι θελετε....

Παντως τον braker βριζετε πολλοι εδω μεσα το εχετε παρακανει με τη revolut.......

απλά έχεις βεβαρημένο ιστορικό με τα υπερβολικά μηνύματα για αυτό ρωτάει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απλα αναφερω αυτα που εχω διαβασει εδω.....  πολλοι ανεφεραν οτι μπλοκαριστηκε η καρτα τους και μετα ή απο μονη της λειτουργησε παλι ή μετα απο επικοινωνια με το support...  εχω καπου λαθος?????     εγω τη number26 χρησιμοποιω οποτε δε μου πεφτει λογος καντε οτι θελετε....

Παντως τον braker βριζετε πολλοι εδω μεσα το εχετε παρακανει με τη revolut.......

 

Εφόσον χρησιμοποιείς άλλη κάρτα και δεν έχεις την παραμικρή εμπειρία από τη Revolut, ποιο το νόημα και η ουσία από το σχόλιό σου;

Προφανώς και δεν σου πέφτει κανένας λόγος και κανένας μας δεν το έχει παρακάνει με τη συγκεκριμένη κάρτα. Στο thread της βρίσκεσαι και για αυτήν θα πρέπει να μιλάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον χρησιμοποιείς άλλη κάρτα και δεν έχεις την παραμικρή εμπειρία από τη Revolut, ποιο το νόημα και η ουσία από το σχόλιό σου;

Προφανώς και δεν σου πέφτει κανένας λόγος και κανένας μας δεν το έχει παρακάνει με τη συγκεκριμένη κάρτα. Στο thread της βρίσκεσαι και για αυτήν θα πρέπει να μιλάμε.

ειμαι απο τους πρωτους που χρησιμοποιησαν τη revolut οποτε μη μου λες οτι δεν εχω εμπειρια............... ακομη τη χρησιμοποιω μονο για μικροποσα γιατι τη φορτωνω αμεσα μεσω leupay

απλα κατεληξα στη number26 για μεγαλες αγορες  γιατι εχεις κανονικο iban και απο αξιοπιστια καμια σχεση με τη revolut....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα καποιος γνωστος μου με εστειλε σε λογαριασμό μου revolut με το IBAN μου 500 ευρώ σήμερα φτάνουμε 3 εργάσιμες μέρες και δεν έχει εμφανιστεί τίποτα ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γραψει την εμπειρια μου απο το ταξιδι στην Αγγλια σε προηγουμενα μνμ. Προφανως δεν πηγα στο εξωτερικο με χρηματα μονο σε μια καρτα, ειχα φροντισει να εχω χρηματα και σε ελληνικες καρτες που κουβαλουσα μαζι μου (παντα το εκανα, πριν τη Ρεβ). Θεωρω υπερβολικη την ισοπεδωση καθε προσπαθειας. Θεωρητικα μπορει να με κλεψουν και να μην εχω προσβαση στα χρηματα μου. Δεν ειμαστε στο 1960, θα βρω ακρη. Θα καλεσω τους δικους μου στην Ελλαδα να μου στειλουν με WU. Θα στειλω ενα μειλ απο το ξενοδοχειο ωστε να με καλεσουν εκει. Θα παω στην αστυνομια. Θα παω στην πρεσβεια.

 

Ως τωρα δεν μου εχει μπλοκαριστει ποτε η Ρεβ, εχω μια καρτα εγω και μια η συζυγος μου και το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπισα (εχει επισης καταγραφει στο παρων νημα) ηταν οτι αργησαν να περασουν τη δευτερη καταθεση της συζυγου επειδη ειμασταν συνδικαιουχοι, ενω η πρωτη ειχε περασει νερακι. Μας παιδεψαν λιγο με το σαπορτ, αλλα περασαν σε λιγες ωρες τα χρηματα. Ολες οι αλλες συναλλαγες ολοκληρωθηκαν σε 1,5-2 μερες. Κατα τη γνωμη μου, το 99% οποιου αντιμετωπισε προβλημα με τη Ρεβ ηταν εξαιτιας καποιας μικρης λεπτομερειας που του διεφυγε. Το 1% ζοριστηκε πιθανως εξαιτιας ανθρωπινου λαθους απο την πλευρα της Ρεβ, οι υπαλληλοι ειναι ανθρωποι. Αν διαβασεις το νημα, το 99,9% των παραπονουμενων ειδαν το προβλημα να λυνεται. Θα ελεγα 100% αλλα ισως δεν θυμαμαι καποιο περιστατικο. Λες να κανει εξαιρεσεις η Ρεβ; Δε νομιζω, απλα ο χρηστης εχει κανει λαθος που το λυνει με "σκαλισμα".

 

Καμια Number26 δεν εγγυαται οτι δεν θα μου μπλοκαρει τα χρηματα μου ενω ειμαι στο εξωτερικο, μονο και μονο επειδη δεν εχει συμβει ως τωρα. Καμια ξενη υπηρεσια δεν με εχει αφησει 100% ικανοποιημενο, δυο φορες που ειχα προβλημα με τη Σκριλ με παιδεψαν μεχρι να το λυσουμε. Το ΡΡ μου απαντησε σε πανω απο 24 ωρες οταν εστειλα ενα σοβαρο μειλ, αλλα σε καθε περιπτωση η Σκριλ και το ΡΡ με εχουν αφησει 99,9% ικανοποιημενο. Αν εγω κανω λαθος, δεν μειωνεται η εκτιμηση που εχω στην υπηρεσια.

 

Μονο με ελληνικη τραπεζα/υπηρεσια νιωθω 100% σιγουρος οτι θα βγαλω ακρη επειδη εχω τη δυνατοτητα αμεσως να επικοινωνησω μαζι τους τηλεφωνικα και να λυσω το θεμα μου στη μητρικη μου γλωσσα. Με ολους τους αλλους, ειμαι προετοιμασμενος για τα παντα.


Παιδια καλησπερα καποιος γνωστος μου με εστειλε σε λογαριασμό μου revolut με το IBAN μου 500 ευρώ σήμερα φτάνουμε 3 εργάσιμες μέρες και δεν έχει εμφανιστεί τίποτα ακόμα

 

Μπορεις να το κανεις λιγο πιο λιανα αυτο; Σορι, δεν το καταλαβα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα καποιος γνωστος μου με εστειλε σε λογαριασμό μου revolut με το IBAN μου 500 ευρώ σήμερα φτάνουμε 3 εργάσιμες μέρες και δεν έχει εμφανιστεί τίποτα ακόμα

 

δεν κατάλαβα, κάποιος γνωστός σου έστειλε στη revolut σου με το iban σου ; 

πως το έκανε αυτό ; από γκισέ ; ή εννοείς μπήκε στο e-bank σου και στα έστειλε 

 

γιατί αν τα έστειλε από δικό του λογαριασμό ε δε θα φανούν γιατί πρέπει ο λογαριασμός να είναι στο όνομα που έχεις στην revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα καποιος γνωστος μου με εστειλε σε λογαριασμό μου revolut με το IBAN μου 500 ευρώ σήμερα φτάνουμε 3 εργάσιμες μέρες και δεν έχει εμφανιστεί τίποτα ακόμα

Ουτε πρόκειται ποτε να τα δεις

 

[Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα καποιος γνωστος μου με εστειλε σε λογαριασμό μου revolut με το IBAN μου 500 ευρώ σήμερα φτάνουμε 3 εργάσιμες μέρες και δεν έχει εμφανιστεί τίποτα ακόμα

 

 

Στη Revolut δεν έχεις δικό σου ΙΒΑΝ αλλά μόνο reference number.

 

Εάν έστειλε τα 500€ από δικό του λογαριασμό, στον οποίο δεν είσαι συνδικαιούχος, δεν θα μπουν ποτέ στο λογαριασμό σου, ακόμη και αν χρησιμοποίησε το δικό σου reference number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα και από μένα ... Παιδιά εγώ σήμερα κατέβασα την εφαρμογή δίνω το νούμερο και δεν έρχεται μήνυμα με τον κωδικό ώστε να κάνω εγγραφή ξερει κανεισ τι αλλο να κανω?? εχει τυχει σε κανενα αλλο?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα καποιος γνωστος μου με εστειλε σε λογαριασμό μου revolut με το IBAN μου 500 ευρώ σήμερα φτάνουμε 3 εργάσιμες μέρες και δεν έχει εμφανιστεί τίποτα ακόμα

Αν τα λεφτά έφυγαν από το δικό του λογαριασμό τραπέζης τότε δεν θα έρθουν ποτέ σε εσένα, αθ κάνουν μια βόλτα και θα γυρίσουν πίσω στο φίλο σου..... 

Πρέπει ο λογαριασμός που φεύγουν τα λεφτά να είναι στο ίδιο όνομα με το όνομα του λογαριασμού στη revolut  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...