Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μου πιστώθηκε στο λογαριασμό μου χθεσινό έμβασμα.Μέχρι τώρα έκανε πάντα 2 μέρες,ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω.Πρώτη φορά έκανε μόνο 1 μέρα και μακάρι να είναι σημάδι βελτίωσης της διαδικασίας,αν και προσωπικά δεν είχα ποτέ καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τη στιγμή που παρήγγειλα την πλαστική κάρτα δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση, δεν μπορούσα να κάνω καμία συναλλαγή και μου έβγαζε είτε μέσω paypal είτε με απευθείας χρήση της virtual κάρτας μήνυμα: "the card has been denied by the issuer". Έκανα τη διαδικασία με εκκαθάριση δεδομένων στο κινητό και πήρα καινούργιο cvv και ημερομηνία λήξης. Αποτέλεσμα: έκανα κανονικά 2 αγορές που πριν δεν μπορούσα. Το θέμα είναι όμως οτι πλέον η κάρτα που θα παραλάβω σε λίγες μέρες ουσιαστικά θα είναι άχρηστη αφού θα έχει άλλη ημερομηνία λήξης και cvv. Έχω στείλει mail στη revolut και ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση για τις απορρίψεις των συναλλαγών. Μάλλον θα αρκεστώ στο οτι λειτουργεί η κάρτα έστω και μόνο σε virtual μορφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εστειλα εμβασμα ολα καλα 1 μερα μου εκανε και εμενα pedrojay και εκανα μια αγορα στο iherb και την συνναλαγη η εφαρμογη την λεει ακομα status pending,οπως και στο παυπαλ που την εβαλα στην χρεωση το ιδιο λεει βεβαια κανονικα την συνδεσα χωρις προβλημα,απλα ρωταω γιατι δεν εχω ξανααγορασει κατι και οπως ειδα στα πρωτα ποστς δεν το αναφερει καπου,στο iherb κανονικα εγινε η παρραγγελια το πρωι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου πιστώθηκε στο λογαριασμό μου χθεσινό έμβασμα.Μέχρι τώρα έκανε πάντα 2 μέρες,ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω.Πρώτη φορά έκανε μόνο 1 μέρα και μακάρι να είναι σημάδι βελτίωσης της διαδικασίας,αν και προσωπικά δεν είχα ποτέ καθυστέρηση.

κ εμενα ηρθε το 1 ευρω μολις εβαλα αλλα 240.. για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια περασα την εφαρμογη  αλλα μου ζηταει εναν κωδικο τον οποιο θα μου στειλουν με sms.............αυτος ο κωδικος δεν εχει ερθει ποτε και δεν μπορω να συνεχισω!!!!Τι μπορω να κανω??
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακανε την διαδικασια απο την αρχη σβησε και κατεβασε παλι,δεν μπορει να μπει στην εφαρμογη αφου θελει τον κωδικο,για αθτο που ρωτησα εγω μπορει καποιος να μου απαντησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Έχω τους εξής προβληματισμούς.

1) Πριν από 3 μέρες έκανα έμβασμα 250,-  για φόρτιση της κάρτας με το κλασσικό θέμα  χωρίς να επιλέξω στο σχετικό swipe EUR.

Κάνοντας τη μετατροπή σε ευρώ έμεινε τελικό πόσο 242,35. Έπειτα Κάνοντας αγορά μέσω Paypal αξίας 180 ευρώ είδα ότι το χρεώθηκα τελικά 188 ευρώ πάλι μάλλον λόγω  μετατροπής. Αφού είχε γίνει η μετατροπή σε ευρώ δεν έπρεπε να γίνει και η χρέωση σε στο αντίστοιχο νόμισμα?

2) Επίσης έκανα παραγγελία από AliExpress και μέσα σε 20 ώρες ήρθε μήνυμα We are sorry to inform you that we have to cancel your order for security reasons και μου επιστράφηκε το ποσό. Προσπαθώντας να ξανακάνω παραγγελία μου βγάζει  For security reasons this process can not be continued. 

Έχει αντιμετωπίσει  κάνεις ανάλογο  πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακανε την διαδικασια απο την αρχη σβησε και κατεβασε παλι,δεν μπορει να μπει στην εφαρμογη αφου θελει τον κωδικο,για αθτο που ρωτησα εγω μπορει καποιος να μου απαντησει?

 

Η ερωτηση δεν καταλαβα ποια ειναι, αλλα στην περιπτωση σου τα πραγματα ειναι απλα: οταν το iherb παρει τα χρηματα, τοτε θα παψει να ειναι pending η συναλλαγη στο ΡΡ και στη Ρεβ. Που μπερδευεσαι;

 

Καλησπέρα σε όλους! Έχω τους εξής προβληματισμούς.

1) Πριν από 3 μέρες έκανα έμβασμα 250,-  για φόρτιση της κάρτας με το κλασσικό θέμα  χωρίς να επιλέξω στο σχετικό swipe EUR.

Κάνοντας τη μετατροπή σε ευρώ έμεινε τελικό πόσο 242,35. Έπειτα Κάνοντας αγορά μέσω Paypal αξίας 180 ευρώ είδα ότι το χρεώθηκα τελικά 188 ευρώ πάλι μάλλον λόγω  μετατροπής. Αφού είχε γίνει η μετατροπή σε ευρώ δεν έπρεπε να γίνει και η χρέωση σε στο αντίστοιχο νόμισμα?

2) Επίσης έκανα παραγγελία από AliExpress και μέσα σε 20 ώρες ήρθε μήνυμα We are sorry to inform you that we have to cancel your order for security reasons και μου επιστράφηκε το ποσό. Προσπαθώντας να ξανακάνω παραγγελία μου βγάζει  For security reasons this process can not be continued. 

Έχει αντιμετωπίσει  κάνεις ανάλογο  πρόβλημα?

 

1) Για το πρωτο σκελος, καταλαβες μονος σου ποιο ειναι το λαθος. Για το δευτερο ισως δεν εχεις καταλαβει οτι πρεπει να πας στις ρυθμισεις του ΡΡ για να επιλεξεις να κανει η τραπεζα/καρτα την μετατροπη συναλλαγματος. Προφανως εχεις αφησει αυτη τη δουλεια στο ΡΡ που σου εκανε διπλη μετατροπή. Ψαξτο, 200+ σελιδες εδω αναφερουν δεκαδες φορες τον τροπο.

 

2) Δεν το ξερω, αλλα το εχω διαβασει αρκετες φορες. Ψαξτο, 200+ σελιδες εδω αναφερουν δεκαδες φορες κατι παρομοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να κανω αγορα απο το ebay που εχει 49,90 pounds(γυρω στα 65euro).στο paypal balance εχω 17 euro και στην revolut 53 euro,οταν παω να κανω την αγορα μου ερχεται μνμ απο το revolut app "insufficient balance.you need to top up tour account" και δεν γινετε η αγορα.τι συμβενει;

 

Edit:Βρηκα απαντηση πιο πιςω..πρεπει να ειναι το ιδιο νομισμα στο balance με αυτο που θα γινει η αγορα...γιαυτο δεν μου τραβαει τπτ απο το balance.γινοντε μετατροπη τα χρηματα στο balance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απορία: Έκανα μια αγορά απο sportdirect, η παραγγελία σήμερα ξεκίνησε απο Αγγλία, αλλά η πληρωμή στην εφαρμογ΄της revolut φαίνεται ακόμα Pending... Μήπως σκέφτονται να μου κεράσουν τη 1η παραγγελία μου ?? :devil:

 

(Στο paypal έγινε απο Pending σε completed εχθές η πληρωμή μου )  

Τελικά ενημερώθηκε και το status στη revolut.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jonkyr η ερωτηση ειναι γιατι γραφει pending ακομα αλλα λογικα οταν θα τραβηξουν τα χρηματα θα φανει οτι εγινε σωστα?απο οτι ειπες

 

Σωστα τα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να βάλω πάνω από 500ευρω(θέλω να κάνω μια αγορά γύρω στα 650ευρω) μπορώ να στείλω εμβασμα από δύο διαφορετικές τράπεζες;(και οι δύο λογαριασμοί είναι στο όνομα μου)

Θεωρείται mastercard σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...