Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα και από μένα ... Παιδιά εγώ σήμερα κατέβασα την εφαρμογή δίνω το νούμερο και δεν έρχεται μήνυμα με τον κωδικό ώστε να κάνω εγγραφή ξερει κανεισ τι αλλο να κανω?? εχει τυχει σε κανενα αλλο?? 

Να σου κανω μια ερωτηση, ποσα ψηφια εχει ο αριθμος κινητού που εβαλες, γιατι κατι δεν μου παει καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω γραψει την εμπειρια μου απο το ταξιδι στην Αγγλια σε προηγουμενα μνμ. Προφανως δεν πηγα στο εξωτερικο με χρηματα μονο σε μια καρτα, ειχα φροντισει να εχω χρηματα και σε ελληνικες καρτες που κουβαλουσα μαζι μου (παντα το εκανα, πριν τη Ρεβ). Θεωρω υπερβολικη την ισοπεδωση καθε προσπαθειας. Θεωρητικα μπορει να με κλεψουν και να μην εχω προσβαση στα χρηματα μου. Δεν ειμαστε στο 1960, θα βρω ακρη. Θα καλεσω τους δικους μου στην Ελλαδα να μου στειλουν με WU. Θα στειλω ενα μειλ απο το ξενοδοχειο ωστε να με καλεσουν εκει. Θα παω στην αστυνομια. Θα παω στην πρεσβεια.

 

Ως τωρα δεν μου εχει μπλοκαριστει ποτε η Ρεβ, εχω μια καρτα εγω και μια η συζυγος μου και το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπισα (εχει επισης καταγραφει στο παρων νημα) ηταν οτι αργησαν να περασουν τη δευτερη καταθεση της συζυγου επειδη ειμασταν συνδικαιουχοι, ενω η πρωτη ειχε περασει νερακι. Μας παιδεψαν λιγο με το σαπορτ, αλλα περασαν σε λιγες ωρες τα χρηματα. Ολες οι αλλες συναλλαγες ολοκληρωθηκαν σε 1,5-2 μερες. Κατα τη γνωμη μου, το 99% οποιου αντιμετωπισε προβλημα με τη Ρεβ ηταν εξαιτιας καποιας μικρης λεπτομερειας που του διεφυγε. Το 1% ζοριστηκε πιθανως εξαιτιας ανθρωπινου λαθους απο την πλευρα της Ρεβ, οι υπαλληλοι ειναι ανθρωποι. Αν διαβασεις το νημα, το 99,9% των παραπονουμενων ειδαν το προβλημα να λυνεται. Θα ελεγα 100% αλλα ισως δεν θυμαμαι καποιο περιστατικο. Λες να κανει εξαιρεσεις η Ρεβ; Δε νομιζω, απλα ο χρηστης εχει κανει λαθος που το λυνει με "σκαλισμα".

 

Καμια Number26 δεν εγγυαται οτι δεν θα μου μπλοκαρει τα χρηματα μου ενω ειμαι στο εξωτερικο, μονο και μονο επειδη δεν εχει συμβει ως τωρα. Καμια ξενη υπηρεσια δεν με εχει αφησει 100% ικανοποιημενο, δυο φορες που ειχα προβλημα με τη Σκριλ με παιδεψαν μεχρι να το λυσουμε. Το ΡΡ μου απαντησε σε πανω απο 24 ωρες οταν εστειλα ενα σοβαρο μειλ, αλλα σε καθε περιπτωση η Σκριλ και το ΡΡ με εχουν αφησει 99,9% ικανοποιημενο. Αν εγω κανω λαθος, δεν μειωνεται η εκτιμηση που εχω στην υπηρεσια.

 

Μονο με ελληνικη τραπεζα/υπηρεσια νιωθω 100% σιγουρος οτι θα βγαλω ακρη επειδη εχω τη δυνατοτητα αμεσως να επικοινωνησω μαζι τους τηλεφωνικα και να λυσω το θεμα μου στη μητρικη μου γλωσσα. Με ολους τους αλλους, ειμαι προετοιμασμενος για τα παντα.

 

Μπορεις να το κανεις λιγο πιο λιανα αυτο; Σορι, δεν το καταλαβα.

 

φίλε εσύ δεν πήγες στο εξωτερικό, στο εσωτερικό πήγες. και το έχω ξαναπεί η κάρτα revolut είναι αγγλική, οπότε και εμείς εδώ που την χρησιμοποιούμε εξωτερικό θεωρούμαστε. η n26 δεν έχει καμία σχέση με την revolut. το ότι οι περισσότεροι χρησιμοποιούν revolut έχει να κάνει με το γεγονός ότι ήταν άμεσα διαθέσιμη και ήρθε γάντι με την επιλογή των 500 ευρώ εμβάσματος στο εξωτερικό. Συν ότι οι μισοί δεν έχουν διαβατήριο ώστε σε πρακτικό επίπεδο να συγκρίνουν/ δοκιμάσουν n26. εγώ προσωπικά έχω αρχίσει να αποταμιεύω σε τέτοιες υπηρεσίες. όσων αφορά το μπλοκάρισμα δεν μου έχει τύχει ποτέ σε καμία από τις δυο, επίσης από την στιγμή που και οι 2 παρέχουν άμεση τηλεφωνική επικοινωνία ουσιαστικά δεν υπάρχει πρόβλημα. και λέω για άλλη μια φορά άλλο revolut άλλο Ν26.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε εσύ δεν πήγες στο εξωτερικό, στο εσωτερικό πήγες. και το έχω ξαναπεί η κάρτα revolut είναι αγγλική, οπότε και εμείς εδώ που την χρησιμοποιούμε εξωτερικό θεωρούμαστε. η n26 δεν έχει καμία σχέση με την revolut. το ότι οι περισσότεροι χρησιμοποιούν revolut έχει να κάνει με το γεγονός ότι ήταν άμεσα διαθέσιμη και ήρθε γάντι με την επιλογή των 500 ευρώ εμβάσματος στο εξωτερικό. Συν ότι οι μισοί δεν έχουν διαβατήριο ώστε σε πρακτικό επίπεδο να συγκρίνουν/ δοκιμάσουν n26. εγώ προσωπικά έχω αρχίσει να αποταμιεύω σε τέτοιες υπηρεσίες. όσων αφορά το μπλοκάρισμα δεν μου έχει τύχει ποτέ σε καμία από τις δυο, επίσης από την στιγμή που και οι 2 παρέχουν άμεση τηλεφωνική επικοινωνία ουσιαστικά δεν υπάρχει πρόβλημα. και λέω για άλλη μια φορά άλλο revolut άλλο Ν26.

 

Εχεις δικιο για το "εσωτερικο", αδικο στην ουσια. Διοτι η ουσια του δικου μου μνμ ομως ειναι εντελως διαφορετικη:

 

Αν χασω την προσβαση στα χρηματα μου, εγω ειμαι στο εξωτερικο. Ειτε στην Ελλαδα, ή στην Αγγλια ή στη Γερμανια, η επικοινωνια με την Ρεβ ή την Ν26 ειναι δυσκολη υποθεση. Αν χασω ελληνικη καρτα, ευκολα θα βρω λυση. Εξηγησα τους λογους. Ο συμπαθης συμφορουμιτης με ενα μαλλον αυθαιρετο συμπερασμα ακυρωσε μια υπηρεσια. Κανε τωρα την αναγνωση του ιδιου κειμενου υπο αυτο το πρισμα σε παρακαλω.

 

Εχω διαβατηριο, δεν εχω δοκιμασει την Ν26, αλλα δεν εκανα και καμια συγκριση μαζι της. Οσον αφορα την αποταμιευση στο εξωτερικο, ειναι αλλη κουβεντα που δεν ειναι της παρουσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να κανω μια αγορα απο το ebay 49 pounds και στην revolut εχω 53 euro και στο balance 17 euro.Οταν παω να πληρωσω δεν μου βγαζει να τραβηξει απο το paypal,παρα πηγενει και τα περνει ολα τα απο την revolut.αν μετατρεψω τα 17 euro στο balance σε pounds θα τα τραβηξει απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DRIFT_KING

 

Μπορείς να παραλείψεις το βήμα που αντιστοιχεί στο 3ο screenshot αν από την αρχική σελίδα επιλέξεις Wallet και στην επόμενη το Old account view (5ο screenshot).

 

Ναι,το αναφέρω για να δείξω ότι κάθε φορά που θες να πας σε ένα υπομενού θα πρέπει να πατήσεις πάλι το Old account view,αυτό είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο για το "εσωτερικο", αδικο στην ουσια. Διοτι η ουσια του δικου μου μνμ ομως ειναι εντελως διαφορετικη:

 

Αν χασω την προσβαση στα χρηματα μου, εγω ειμαι στο εξωτερικο. Ειτε στην Ελλαδα, ή στην Αγγλια ή στη Γερμανια, η επικοινωνια με την Ρεβ ή την Ν26 ειναι δυσκολη υποθεση. Αν χασω ελληνικη καρτα, ευκολα θα βρω λυση. Εξηγησα τους λογους. Ο συμπαθης συμφορουμιτης με ενα μαλλον αυθαιρετο συμπερασμα ακυρωσε μια υπηρεσια. Κανε τωρα την αναγνωση του ιδιου κειμενου υπο αυτο το πρισμα σε παρακαλω.

 

Εχω διαβατηριο, δεν εχω δοκιμασει την Ν26, αλλα δεν εκανα και καμια συγκριση μαζι της. Οσον αφορα την αποταμιευση στο εξωτερικο, ειναι αλλη κουβεντα που δεν ειναι της παρουσης.

 

σε καταλαβαίνω, αλλά πρέπει να δεις και εσυ την n26 με το πρίσμα της τράπεζας, γιατί τράπεζα είναι. γιατί είναι δύσκολη υπόθεση ένα τηλέφωνο παίρνεις και τους λες το πρόβλημα σου, το ίδιο δεν θα έκανες με την ελληνική τράπεζα εάν βρισκόσουν στο εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο με ελληνικη τραπεζα/υπηρεσια νιωθω 100% σιγουρος οτι θα βγαλω ακρη επειδη εχω τη δυνατοτητα αμεσως να επικοινωνησω μαζι τους τηλεφωνικα και να λυσω το θεμα μου στη μητρικη μου γλωσσα. Με ολους τους αλλους, ειμαι προετοιμασμενος για τα παντα.

 

σε καταλαβαίνω, αλλά πρέπει να δεις και εσυ την n26 με το πρίσμα της τράπεζας, γιατί τράπεζα είναι. γιατί είναι δύσκολη υπόθεση ένα τηλέφωνο παίρνεις και τους λες το πρόβλημα σου, το ίδιο δεν θα έκανες με την ελληνική τράπεζα εάν βρισκόσουν στο εξωτερικό?

 

Γι' αυτο σου ειπα, διαβασε εκ νεου το αρχικο μου κειμενο ;)

 

 

Επισης, θα σου απαντησω οτι δεν εχω κανεναν λογο να δω τη Ν26 υπο καποιο πρισμα σε αυτο το νημα. Δεν μπηκα στη συγκριση, απαντησα σε συμφορουμιτη που ισοπεδωσε μια υπηρεσια. Εξακολουθεις να μην καταλαβαινεις το νοημα του μνμ μου. Αλλα νομιζω οτι πρεπει να σταματησουμε εδω, διοτι απλα σπαταλαμε χωρο. Εξ' ου και η αποφαση μου να χρησιμοποιησω spoiler.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παω να στειλω για δευτερη φορα εμβασμα απο winbnak και αυτη την φορα δεν βλεπω την τελευταια επιλογη που λεει SEPA ωστε να ξαναβαλω το reference number...να προχωρησω στο εμβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παω να στειλω για δευτερη φορα εμβασμα απο winbnak και αυτη την φορα δεν βλεπω την τελευταια επιλογη που λεει SEPA ωστε να ξαναβαλω το reference number...να προχωρησω στο εμβασμα?

 

ναι , έκανα την δευτέρα (κι εγώ το έψαχνα) , μπήκαν κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι , έκανα την δευτέρα (κι εγώ το έψαχνα) , μπήκαν κανονικά

 

ουτε εσενα σου το εβγαλε?ειναι σημαντικο σημειο ομως,γιατι πρεπει να ξαναβαλεις το reference..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εσενα σου το εβγαλε?ειναι σημαντικο σημειο ομως,γιατι πρεπει να ξαναβαλεις το reference..

ε ναι , δεν έβγαλε , το reference το βάζεις στην αιτιολογία (Πληροφορίες για τον Δικαιούχο)

εκτός αν εννοείς σημαντικό το ότι πρέπει να ξανά πληκτρολογήσεις το reference

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λέτε ότι αν βρίσκετε στο εξωτερικό χωρίς ίντερνετ και μπλοκάρει η κάρτα revolut κ.α. υπάρχει και τηλέφωνο επικοινωνίας με την revolut!Δεν υπάρχει μόνο το live chat και το e-mail!Για όσους θέλουν το τηλέφωνο: +44 203 725 75 83

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...