Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάκα κάνεις, έτσι;

Δώρο 3 λίρες με νέα εγγραφή στο Revolut (για όσους δεν έχουν ανοίξει ήδη λογαριασμό): https://revolut.com/cheapFlights

 

Receive your £3 reward after you spend £25 in total!

Terms and conditions of the promotion

- Offer of £3 valid until March 6th, 2016

- Total spending of £25 must all be in GBP in order to trigger the £3 reward

- The spend(ing) can be done on either the virtual or physical card associated to your account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στείλε στο FB τους εγώ έτσι τους "Ξυπνισα"

 

Ερώτηση: 

Πέρασα στην revolut στο Paypal προχθές, η δοκιμαστική συναλλαγεί είναι pending στην revolut. To 4- digt code που αναφέρει ότι θέλει το paypal , ποτε και που θα φανεί? 

 

Ευχαριστώ!

Θα φανει αμεσως, μολις τον ζητησεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις, έτσι;

Δώρο 3 λίρες με νέα εγγραφή στο Revolut (για όσους δεν έχουν ανοίξει ήδη λογαριασμό): https://revolut.com/cheapFlights

ελα φιλε μου επειδη μου εβαλαν παραπανω χρηματα οπω ειπα πηγα και τα εστειλα στην leupay, στην αρχη τα δικαιολογησαν σαν +reward 100, μετα απο λιγο που ξανα μπηκα δεν τα εδειχνε καθολου τα 100 ευρω ουτε +reward ουτε οτι σταλθηκαν, μπορει να τα πηραν πισω, θα κοιταξω σε μερικες μερες στην leupay μηπως μπερδευτικαν και εφτασαν τα χρηματα, αχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@john84

Mε την σύνδεση ειναι δυο οι χρεώσεις, μια οταν την προσθέτεις και μια οταν πατάς το κουμπί confirm, το κωδικό θα τον δεις στην δεύτερη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, έχω κατεβάσει την εφαρμογή πέρασα τα στοιχεία μου κανονικά απλά τώρα δεν με αφήνει  να κάνω login μου βγάζει  unknow error, τι παίζει? 

 

αλλοτε ψαχνει για wifi , αλλοτε υπαρχει σιμ κανονικα και ζηταει να βγεις απο aeroplane mode!  αλλοτε δεν ξερει τι της γινεται

εφαρμογη του κ...λου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα μια αγορά από ebay χρησιμοποιώντας την revolut κάρτα. Το paypal αρνήθηκε να κάνει την συναλλαγή και μου έβγαλε:

"We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x4..9
because it has been denied by the card issuer. We'll use your preferred backup payment method to complete this transaction. Please continue with this backup payment method or choose a different way to pay."

Στην Revolut όμως η χρέωση έγινε κανονικά. Μπήκα στο paypal και δεν φαίνενται τετοια συναλλαγή. Ούτε στο ebay φαίνεται κάτι στο "Purchase History".

Πριν από 2 ώρες που ξαναείχα κάνει μια αγορά απο ebay έγινε κανονικά. Το ποσόν σε όλες τις αγορές ήταν της τάξης του 2-4 ευρώ.

Καμμιά παρόμοια περίπτωση είχε κάποιος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα  το πρωι εκανα αγορα απο aliexpres ενω χθες δεν με αφηνε η 1η μ αγορα εγινε κανονικα η 2η ενω τραβήχτηκαν τα λεφτα απο την revolut στο aliexpres φαίνεται σαν unsucesfull payment τι γινεται με αυτα τα λεφτα τρ 3ερει κανεις? στην revolut φαίνονται και οι 2 συναλαγες στο αλι μονο η μια ειναι κανονικά η αλλη δν ολοκληρωθηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα μια αγορά από ebay χρησιμοποιώντας την revolut κάρτα. Το paypal αρνήθηκε να κάνει την συναλλαγή και μου έβγαλε:

"We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x4..9

because it has been denied by the card issuer. We'll use your preferred backup payment method to complete this transaction. Please continue with this backup payment method or choose a different way to pay."

Στην Revolut όμως η χρέωση έγινε κανονικά. Μπήκα στο paypal και δεν φαίνενται τετοια συναλλαγή. Ούτε στο ebay φαίνεται κάτι στο "Purchase History".

Πριν από 2 ώρες που ξαναείχα κάνει μια αγορά απο ebay έγινε κανονικά. Το ποσόν σε όλες τις αγορές ήταν της τάξης του 2-4 ευρώ.

Καμμιά παρόμοια περίπτωση είχε κάποιος;

Το έπαθα και γω αυτό αλλά σε αγορά από ένα γαλλικό eshop. Η συναλλαγή δεν πραγματοποιήθηκε αλλά τα λεφτά αφαιρέθηκαν από τη revolut. Η συναλλαγή φαίνεται pending και μου είπαν ότι θα επιστραφούν σε έως 10 μέρες. Σήμερα 8η μέρα ακόμη pending. Δε θέλω να πιστεύω ότι το κάνουν συστηματικά για να εκμεταλλεύονται τα χρήματα τόσες μέρες...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα μια αγορά από ebay χρησιμοποιώντας την revolut κάρτα. Το paypal αρνήθηκε να κάνει την συναλλαγή και μου έβγαλε:

"We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x4..9

because it has been denied by the card issuer. We'll use your preferred backup payment method to complete this transaction. Please continue with this backup payment method or choose a different way to pay."

Στην Revolut όμως η χρέωση έγινε κανονικά. Μπήκα στο paypal και δεν φαίνενται τετοια συναλλαγή. Ούτε στο ebay φαίνεται κάτι στο "Purchase History".

Πριν από 2 ώρες που ξαναείχα κάνει μια αγορά απο ebay έγινε κανονικά. Το ποσόν σε όλες τις αγορές ήταν της τάξης του 2-4 ευρώ.

Καμμιά παρόμοια περίπτωση είχε κάποιος;

 

Και εγώ στις 11 πμ είχα το ίδιο πρόβλημα με αγορά από το ebay.

 

O διάλογος με το revolut support είναι κατατοπιστικός:

 

Εγώ (11:05) : why you denied my last purchase from paypal? 

Rev (11:10) : Unfortunately our service provider does not currently officially support paypal - it therefore works rather inconsistently.

Εγώ (11:21) : after more than 50 purchases through paypal (last on first of March) now the provider does not support paypal?

Rev (11:21) : it works inconsistently, some transactions will go trough and some will not.

Εγώ (11:36) : It's a real pity. Without paypal transactions the revolut card is useless for me.

 

Μή έχωντας πάρει χαμπάρι ότι ο λογαριασμός μου είχε χρεωθεί το ποσό παρά την απόρριψη της συναλλαγής ξαναπροσπάθησα μετά από ώρα χωρίς αποτέλεσμα.

Όταν κάποια στιγμή αντιλήφθηκα τι γινόταν με τις χρεώσεις προσπάθησα να ξαναεπικοινωνήσω με το support :

 

Εγώ (13:26) : Could you please tell me whats going on with my card? I tried to make purchases through paypal, revolut denied all transactions but you charge my account with the amounts requested from paypal!

Εγώ (17:28) : Any news about the problem?

 

Μέχρι στιγμής απάντηση δεν έχω πάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαθα και γω αυτό αλλά σε αγορά από ένα γαλλικό eshop. Η συναλλαγή δεν πραγματοποιήθηκε αλλά τα λεφτά αφαιρέθηκαν από τη revolut. Η συναλλαγή φαίνεται pending και μου είπαν ότι θα επιστραφούν σε έως 10 μέρες. Σήμερα 8η μέρα ακόμη pending. Δε θέλω να πιστεύω ότι το κάνουν συστηματικά για να εκμεταλλεύονται τα χρήματα τόσες μέρες...

Οταν λες "σου είπαν" εννοείς από τη revolut; Τι κάνουμε σ' αυτή την περίπτωση; Να περιμένουμε; Νομίζω αν δεν υπαρχει μια λογική αξήγηση, θα χάσει η revolut  πολύ γρήγορα την αξιοπιστία της. Έλεγα να βαλω κάποια χρήματα αυτό το μήνα αλλά θα περιμένω μέχρι να δω ότι μου επέστρεψαν αυτά που φαίνονται σαν "pending".

Επίσης μου στέλνουν συνέχεια το ίδιο μήνυμα:

"Ηι, how can I help? (please note transfers from Greece take between 3-5 working days. If it has been more than 5 working days, please email: [email protected])"

Απανωτα καθε φορα που μπαίνω στη revolut...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...