Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά θα τη λάβεις κάποια στιγμή, υπομονή. Η επανέκδοση της κάρτας χρεώνεται 7 ευρώ αν δεν κάνω λάθος αλλά αν τους εξηγήσεις ότι δεν έλαβες τίποτα εδώ και ένα μήνα υπάρχει περίπτωση να στα επιστρέψουν αυτά τα λεφτά. Για να λάβεις καινούρια πρέπει να μπλοκάρεις την παλιά και σου βγάζουν άλλη.

 

 

Μιλησα σημερα μαζι τους. Δικο μου ηταν τελικα το λαθος. Δεν ειχα αλλαξει χωρα και με εψαχναν στη Αμερικη. Τελικα πρεπει να βγαλω καινουρια. Το μονο θεμα μου ειναι οτι απο την πρωτη φορα που την εκανα συνδεση με το paypal δεν μου ειχαν επιστραφει τα λεφτα απο την χρεωση που κανει.

Να δω αν και παλι θα γινει το ιδιο με τον νεο αριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλησα σημερα μαζι τους. Δικο μου ηταν τελικα το λαθος. Δεν ειχα αλλαξει χωρα και με εψαχναν στη Αμερικη. Τελικα πρεπει να βγαλω καινουρια. Το μονο θεμα μου ειναι οτι απο την πρωτη φορα που την εκανα συνδεση με το paypal δεν μου ειχαν επιστραφει τα λεφτα απο την χρεωση που κανει.

Να δω αν και παλι θα γινει το ιδιο με τον νεο αριθμο.

Χαχαχα. Συμβαίνουν και αυτά :P Εμένα πάλι μου τα επέστρεψε το Paypal τα χρήματα του verify την επόμενη μέρα.

 

ναι εκανα τι χαζομαρα και εβαλα λογαριασμο του αδερφου μου και δεν ειμαι συνδικαιουχος σε αυτον τον λογαριασμο!!!!

Ε τότε θα επιστρέψουν πίσω. Δεν γίνεται να κάνεις έμβασμα από άλλο λογαριασμό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά, καλώς σας βρήκα. Ευχαριστώ για τον οδηγό.

 

Έρχομαι στο θέμα, για να αναφέρω ένα πρόβλημα που έχει προκύψει με τη Revolut.

Είχα κάνει μία κατάθεση 50 ευρώ αρχικά η οποία πέρασε μια χαρά κλπ.

Την δεύτερη φορά όμως που πήγα να βάλω άλλο ένα 50άρικο (στις 19/2), ξέχασα να βάλω το reference number και στα δύο πεδιά που απαιτείτε από το ebanking. Το έβαλα μόνο στο ένα.

Πέρασε μία εβδομάδα και βλέπω οτι τα λεφτά δεν έχουν πιστωθεί. Οπότε ψάχνω να δω τι γίνεται και συνειδητοποιώ ότι δεν έιχα βάλει το reference number 2 φορές.

Επικοινωνώ με το support τους μέσω της εφαρμογής και μου λένε στείλε το καταθετήριο στο [email protected] με το όνομα σου και το τηλέφωνο σου.

Το έκανα, εξηγώντας παράλληλα και το πρόβλημα, πέρασε άλλη μια βδομάδα και πάλι δεν είχαν πιστωθεί τα χρήματα.

Μπαίνω στο support τους δίνω το ticket number, μου λέει θα κάνω escalate και τώρα ούτε στο support δεν απαντάνε. :mad:

Τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εαν γινει verify ο λογαριασμος ποσο ανεβαινει το ποσο απο τα 1500 που ειναι τωρα?

 

Δεν έχει περιορισμό. Τουλάχιστον έτσι λέει στην εφαρμογή του κινητού... "No Limits"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα!

Μολις μπηκαν στο λογαραισμο μου για πρωτη φορα 92ε και πηγα να κανω μια αγορα κατι παπουτσια κ μου εβγαλε το καταστημα αυτη την πληροφορια Transaction not permitted to cardholder Please pay again

Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω? στο Σαπορτ μου ειπαν να τους ρωτησω αν δεχονται στο καταστημα πιν κ τσιπ και οχι την μαγνητικη ταινια αλλα μου φενεται λιγο ακυρη απαντηση. ξερει καποιος κατι γιατι η αγορα προκειται για εναν φιλο για να μην λεει οτι του τα εφαγα τα λευτα. Ευχαριστω.
Μολις ηρθε κ αυτο το e-mail
Thank you for choosing us as the payment service. 
Your transanction was declined by the accquiring bank.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα στην ομαδα!

Μολις μπηκαν στο λογαραισμο μου για πρωτη φορα 92ε και πηγα να κανω μια αγορα κατι παπουτσια κ μου εβγαλε το καταστημα αυτη την πληροφορια Transaction not permitted to cardholder Please pay again

Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω? στο Σαπορτ μου ειπαν να τους ρωτησω αν δεχονται στο καταστημα πιν κ τσιπ και οχι την μαγνητικη ταινια αλλα μου φενεται λιγο ακυρη απαντηση. ξερει καποιος κατι γιατι η αγορα προκειται για εναν φιλο για να μην λεει οτι του τα εφαγα τα λευτα. Ευχαριστω.

Μολις ηρθε κ αυτο το e-mail

Thank you for choosing us as the payment service.

Your transanction was declined by the accquiring bank.

Προσπάθησε να κάνεις log-out από την εφαρμογή, μετά ξανά log-in και δες αν άλλαξε ο αριθμός της κάρτας ή το CVV και αν άλλαξε ξανακάνε την αγορά. Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός που το λέω συνέχεια αλλά το 90% των προβλημάτων είναι από αυτό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε να κάνεις log-out από την εφαρμογή, μετά ξανά log-in και δες αν άλλαξε ο αριθμός της κάρτας ή το CVV και αν άλλαξε ξανακάνε την αγορά. Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός που το λέω συνέχεια αλλά το 90% των προβλημάτων είναι από αυτό.

To δοκιμασα κ παλι το ιδιο μου εμφανιζει απο το καταστημα κ δεν εχουν αλλαξει τα στοιχεια απο της καρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δοκιμασα κ παλι το ιδιο μου εμφανιζει απο το καταστημα κ δεν εχουν αλλαξει τα στοιχεια απο της καρτας.

Τότε ίσως το συγκεκριμένο κατάστημα να μην υποστηρίζει Mastercard. Δοκίμασε από κάπου αλλού.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο κατάστημα πρόκειται;

για το uel-cyclists.co.uk μαστερ δεχεται αλλα το ακυρο ειναι οτι το εχει δυο φορες πανω κατω τις φορμες με τα στοχεια τισ καρτας να συμπληρωσω. Παρ'ολα αυτα επειδης αγχωθηκα κ εκενευριστικα γιατι πωτη φορα χρησιμοποιω αυτη την καρτα δοκιμασα κ απο e-bay με ποσο  5ε κ περασε κανονικα. οποτε λογικα θα ειναι θεμα πωλητη λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

 

Επειδή έχω ένα υπόλοιπο αρκετών USD στο paypal και δεν μπορώ να αγοράσω από AliExpress σκέφτομαι τη δημιουργία revolut. Διάβασα αρκετά στο forum αλλά δεν βρήκα (ίσως δεν έψαξα αρκετά) εάν γίνεται μεταφορά χρημάτων από το paypal στο revolut και πως. Αν το ξέρει κανείς ας το γράψει.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...