Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μια ακυρη ερωτηση να κανω επειδη δεν ξερω απ αυτα και μολις παρελαβα την καρτα..  απο λογαριασμο πειραιως στην φωτο εκει που λεει Reference, τι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καινουργια καρτα πρεπει να βγαλεις στο revolut,,,οχι νεο paypal λαθος εκανες...η καρτα περναει σε ολο το paypal σαν ακυρη ,οχι μονο στο λογαριασμο σου....οσα paypal και αν κανεις η καρτα ειναι ακυρη...

Έκανα block την κάρτα που δεν δεχόταν η paypal, και πάτησα ότι θέλω μία νέα virtual κάρτα. Στην εφαρμογή πλέον έχω καινούρια κάρτα, με διαφορετικό νούμερο και cvv. 

Πήγα στον λογαριασμό μου στην paypal, πρόσθεσα την καινούρια κάρτα και αυτόματα η paypal την εμφανίζει ως confirmed. (μου αφαίρεσε 1$ και μου το επέτρεψε άμεσα μετά την προσθήκη της κάρτας.)

 

Τώρα πάω στο ebay να κάνω αγορά, και εκεί που επιλέγεις με ποιά κάρτα θα πληρώσεις, δεν μου εμφανίζει την revolut ως επιλογή... Πατάω add a new card, βάζω τα στοιχεία της κάρτας ξανά και μου βγάζει αυτό το μήνυμα: "This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η συγκεκριμένη κάρτα δεν λειτουργεί επίσημα στο Paypal. Απορώ τι άλλο χρειάζεται πέρα από την επίσημη δήλωση της ίδιας της Revolut για να πειστείτε να εγκαταλείψετε τις προσπάθειες... Σε όποιους και για όσο δούλεψε στο Paypal, δούλεψε. Παραμένει η δυνατότητα χρήσης της αυτόνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα block την κάρτα που δεν δεχόταν η paypal, και πάτησα ότι θέλω μία νέα virtual κάρτα. Στην εφαρμογή πλέον έχω καινούρια κάρτα, με διαφορετικό νούμερο και cvv. 

Πήγα στον λογαριασμό μου στην paypal, πρόσθεσα την καινούρια κάρτα και αυτόματα η paypal την εμφανίζει ως confirmed. (μου αφαίρεσε 1$ και μου το επέτρεψε άμεσα μετά την προσθήκη της κάρτας.)

 

Τώρα πάω στο ebay να κάνω αγορά, και εκεί που επιλέγεις με ποιά κάρτα θα πληρώσεις, δεν μου εμφανίζει την revolut ως επιλογή... Πατάω add a new card, βάζω τα στοιχεία της κάρτας ξανά και μου βγάζει αυτό το μήνυμα: "This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form."

προφανως δεν την εκανες confirmed... απλα την δηλωσες... για να γινει confirmed θελει να βαλεις τον κωδικο που θα σου σταλει αφου τον ζτησεις ΕΣΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως δεν την εκανες confirmed... απλα την δηλωσες... για να γινει confirmed θελει να βαλεις τον κωδικο που θα σου σταλει αφου τον ζτησεις ΕΣΥ.

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου,

 

Πήγα να προσθέσω την κάρτα στο paypall και εκεί μου έβγαλε το μήνυμα... δεν πρόλαβα να κάνω οτιδήποτε άλλο, την ακυρώνει εξ αρχής. Το confirm γίνεται αφού προσθέσεις την κάρτα και σου κάνει τη μικρή χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παντως εκανα αγορα απο ebay, και κατα την πληρωμη με paypal ¨καταλαθος¨ δεν τσεκαρα να τραβηξει χρηματα απο την revolut, και το ποσο πιστωθηκε κανονικα στην go της Εθνικης κανονικοτατα οπως πριν τα capital control. Να πω οτι απο την εναρξη των cc και μεχρι σημερα δεν ειχα κανει καμια προσπαθεια πληρωμης με paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα εμένα μου τα κράτησαν ένα μήνα και δεν απαντούσαν κλπ κλπ και ήταν 80 ευρώ.

Όταν πήρα ανάποδες, τους κάνω screen shot το statement από το web banking της εθνικής, το προφίλ μου στο revolut και τα μηνύματα που τους είχα στείλει ήδη.

Και τους λέω ή σοβαρεύεστε ή κοινοποιώ στο fb τις μαλ@κίες σας! Σε λιγότερο από 24ωρες μου βάλαν τα χρήματα στο προφίλ μου με την δικαιολογία πως ή η τραπεζα μου ή η δική τους τρώει τα τελευταία ψηφία του reference... 

Τρέχα γύρευε! Καλή επιτυχία και... υπομονή! 

Eχω πάψει πλέον εδω και μήνες να φορτίζω την Revolut μέσω εμβάσματος.  Ευτυχώς έχω και άλλη κάρτα εξωτερικού (leupay) και την φορτίζω άμεσα όταν την χρειάζομαι μέσω αυτής με την επιλογή της εφαρμοgής top up by card (δεν ισχύει για ελληνικές κάρτες μη το δοκιμάσετε χάσιμο χρονου). Είναι τελικά ο μόνος αξιόπιστος τρόπος για να φορτίσεις την συγκεκριμένη κάρτα αν σκοπεύεις να την χρησιμοποιήσεις στο εξωτερικό και να μην ψάχνεις που πήγαν τα λεφτά σου, πότε και αν θα πάνε στο λογαριασμό σου. Η δε εξυπηρέτηση τους (support) είναι επιεικώς απαράδεκτη, σκέτη απογοήτευση.  

Σημερα παντως εκανα αγορα απο ebay, και κατα ην πληρωμη με paypal καταλαθος, δεν τσεκαρα να τραβηξει χρηματα απο την revolut, και το ποσο πιστωθηκε κανονικα στην go της Εθνικης κανονικοτατα οπως πριν τα capital control. Να πω οτι απο την εναρξη των cc και μεχρι σημερα δεν ειχα κανει καμια προσπαθεια πληρωμης με paypal.

Tυχερός....παίξε joker  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω πάψει πλέον εδω και μήνες να φορτίζω την Revolut μέσω εμβάσματος.  Ευτυχώς έχω και άλλη κάρτα εξωτερικού (leupay) και την φορτίζω άμεσα όταν την χρειάζομαι μέσω αυτής με την επιλογή της εφαρμοgής top up by card (δεν ισχύει για ελληνικές κάρτες μη το δοκιμάσετε χάσιμο χρονου). Είναι τελικά ο μόνος αξιόπιστος τρόπος για να φορτίσεις την συγκεκριμένη κάρτα αν σκοπεύεις να την χρησιμοποιήσεις στο εξωτερικό και να μην ψάχνεις που πήγαν τα λεφτά σου, πότε και αν θα πάνε στο λογαριασμό σου. Η δε εξυπηρέτηση τους (support) είναι επιεικώς απαράδεκτη, σκέτη απογοήτευση.  

Tυχερός....παίξε joker  :-D

χαχαχαχαχαχα!!! αυτο δεν το χα σκεφτει!! παντως καλου κακου κραταω και την revolut φορτισμενη για καθε ενδεχομενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω πάψει πλέον εδω και μήνες να φορτίζω την Revolut μέσω εμβάσματος.  Ευτυχώς έχω και άλλη κάρτα εξωτερικού (leupay) και την φορτίζω άμεσα όταν την χρειάζομαι μέσω αυτής με την επιλογή της εφαρμοgής top up by card (δεν ισχύει για ελληνικές κάρτες μη το δοκιμάσετε χάσιμο χρονου). Είναι τελικά ο μόνος αξιόπιστος τρόπος για να φορτίσεις την συγκεκριμένη κάρτα αν σκοπεύεις να την χρησιμοποιήσεις στο εξωτερικό και να μην ψάχνεις που πήγαν τα λεφτά σου, πότε και αν θα πάνε στο λογαριασμό σου. Η δε εξυπηρέτηση τους (support) είναι επιεικώς απαράδεκτη, σκέτη απογοήτευση.  

 

για ποιο λογο αφου εχεις leupay να φορτίσεις τη revolut μεσω leupay ;;; υπάρχουν περιπτώσεις που δεν γίνεται δεκτή η κάρτα της leupay και γίνεται της revolut ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απάντηση σου,

 

Πήγα να προσθέσω την κάρτα στο paypall και εκεί μου έβγαλε το μήνυμα... δεν πρόλαβα να κάνω οτιδήποτε άλλο, την ακυρώνει εξ αρχής. Το confirm γίνεται αφού προσθέσεις την κάρτα και σου κάνει τη μικρή χρέωση.

Kαλά τόσο πολύ έχει χειροτερέψει η κατάσταση;  Εγω να πω την αλήθεια την σύνδεσα στο paypal με την πρώτη προσπάθεια (το Νοέμβριο του 2015) και απο τότε κανένα πρόβλημα. Μόλις προχθές αγόρασα μέσω paypal balance και ολοκληρώθηκε η συναλλαγή με χρέωση και ενός μικρού ποσού και απο revolut.  Ολα κανονικά...

για ποιο λογο αφου εχεις leupay να φορτίσεις τη revolut μεσω leupay ;;; υπάρχουν περιπτώσεις που δεν γίνεται δεκτή η κάρτα της leupay και γίνεται της revolut ;;; 

Ειχα βγάλει δυο κάρτες και όταν έχω αρκετά χρήματα στην leupay για λόγους ασφαλείας σπάω το ποσό και στέλνω και στην revolut φίλτατε  B) 

Εξάλλου για φυσική χρήση στο εξωτερικό δύο κάρτες απο διαφορετικούς εκδότες πάντα είναι καλύτερες απο μια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά τόσο πολύ έχει χειροτερέψει η κατάσταση;  Εγω να πω την αλήθεια την σύνδεσα στο paypal με την πρώτη προσπάθεια (το Νοέμβριο του 2015) και απο τότε κανένα πρόβλημα. Μόλις προχθές αγόρασα μέσω paypal balance και ολοκληρώθηκε η συναλλαγή με χρέωση και ενός μικρού ποσού και απο revolut.  Ολα κανονικά...

 

τι να πω... και στο ebay όταν επιλέγεις να πληρώσεις με κάρτα, σε περνάει ουσιαστικά απο paypal... οπότε είναι αδιέξοδο.

τουλάχιστον δέχτηκε μια συναλλαγή μικρή που έκανα (2€) σε άσχετη ιστοσελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοκολατένια αυγουλάκια και λαγουδάκια  :-D  για να προωθήσουν τη χρήση της κάρτας;  Είναι σοβαροί;  Σε αυτούς στέλνουμε χρήματα;  Η πλάκα θα είναι να κερδίσει Ελληνας.....μεχρι να έρθει το δώρο με το ταχυδρομείο θα παραλάβει τρίμματα σοκολάτας :-D  :-D  :-D  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα χθες το απογευμα μεσω ebankink eurobank χρηματα στη revolut σημερα στις 8 το πρωι ελεγε οτι σταλθηκαν απο ελλαδα αλλα στη revolut δεν φαινετε τιποτα εγραψα στο chat της εφαρμογης δεν απαντησε κανεις .Τι μπορω να κανω αλλο?(λογω πασχα καθολικων λετε να φανουν η να απαντησουν στις 29/3 ?)

Στελνω πρωτη φορα κι ανησυχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα χθες το απογευμα μεσω ebankink eurobank χρηματα στη revolut σημερα στις 8 το πρωι ελεγε οτι σταλθηκαν απο ελλαδα αλλα στη revolut δεν φαινετε τιποτα εγραψα στο chat της εφαρμογης δεν απαντησε κανεις .Τι μπορω να κανω αλλο?(λογω πασχα καθολικων λετε να φανουν η να απαντησουν στις 29/3 ?)

Στελνω πρωτη φορα κι ανησυχω.

Ρε παιδια αφου το λεει και στο πρωτο ποστ για να φανουν τα λεφτα απο εμβασμα θελει 2-3 εργασιμες...

 

Παιδιά η συγκεκριμένη κάρτα δεν λειτουργεί επίσημα στο Paypal. Απορώ τι άλλο χρειάζεται πέρα από την επίσημη δήλωση της ίδιας της Revolut για να πειστείτε να εγκαταλείψετε τις προσπάθειες... Σε όποιους και για όσο δούλεψε στο Paypal, δούλεψε. Παραμένει η δυνατότητα χρήσης της αυτόνομα.

 

Γενικα ειναι θεμα τζοκερ απο οτι εχω καταλαβει καθως δεν ειμαι ο μονος που του τη μπλοκαρει επανελημενα απο οσο βλεπω στις τελευταιες σελιδες αντιμετοπιζουν και αλλοι το προβλημα . Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις σαν Revolut να υποστηριζεις οτι δεν συνεργαζετε η καρτα σου με το PP και ενα 80% να την συνδεουν κανονικα, λογικο ειναι μετα να υπαρχει συγχυση! Παντως οσοι δεν σας καει και τοσο αν ειναι συνδεδεμενοι βαλτε την απευθειας οπως λεει και ο theopan εγω τουλαχιστον ετσι δεν εχω προβλημα και κανω κανονικα αγορες απο χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...