Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λαθος!Αν κανεις μια αγορα 200 ευρω θα παρει τα 100 απο το balance και 100 απο την καρτα.Αμα ειναι σε αλλο νομισμα η αγορα τοτε δεν θα παρει τα χρηματα απο το balance.Μπορεις να αλλαξεις τα χρηματα απο ευρω με την τσουχτερή χρέωση του paypal...

 

 

Ναι, όσο έχεις χρήματα στο balance δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις καμία συνδεδεμένη κάρτα.

 

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη συνδεδεμένη κάρτα στο paypal για να πληρώσεις ΔΕΗ, ΟΤΕ, να ανανεώσεις χρόνο στην καρτοκινητή κλπ, όταν έχεις χρήματα στο balance;

 

Η απάντηση είναι όχι, γιατί το paypal θα τραβάει χρήματα από το balance. Αυτή ήταν. άλλωστε, και μια από τις αδυναμίες της μεθόδου Request από το καλοκαίρι 2015 και πολλοί την παράτησαν και έβγαλαν Revolut, Leupay κλπ

 

Αυτό που έγραψα, λοιπόν, είναι σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή έχω μπερδευτεί και με δεδομένο ότι έχω τα μισά χρήματα στο paypal και τα άλλα μισά στην revolut, τι με συμφέρει να κάνω και πόσο θα μου βγει το συνολικό κόστος; Ευχαριστώ και πάλι!

 

Δυο επιλογές:

1) Στέλνεις έμβασμα (σε Ευρώ πάντα) ώστε να γίνει επαρκές το υπόλοιπό σου στη Revolut ώστε να μπορέσεις να πληρώσεις με αυτή -μόνο- τις Στερλίνες που απαιτούνται για το subwoofer και κρατάς τα λεφτά του paypal balance για μελλοντική χρήση σε αγορές με Ευρώ

2) Μετατρέπεις τα Ευρώ που έχεις στο balance του Paypal σε Στερλίνες και έτσι θα φάει πρώτα το balance και μετά θα τραβήξει και από τη Revolut τα υπόλοιπα.

Ως καλύτερη λύση θεωρώ τη 2η εγώ. Το να στείλεις έμβασμα από paypal σε Ελληνικό λογαριασμό και να ξαναστείλεις από τον Ελληνικό στη Revolut θα σου φάει κερατιάτικα λεφτά σε προμήθειες και θα χάσεις και καμιά 10αριά μέρες χωρίς λόγο. Ας μην τα μεγαλοποιούμε τα πράγματα! Δεν είναι και τόσο κακή η ισοτιμία του Paypal που να αξίζει τέτοια ταλαιπωρία... Τα ακριβή νούμερα κάτσε να τα υπολογίσεις αν σε ενδιαφέρουν τόσο. Δεν είναι και τόσο δύσκολο. Πάντως είναι μάλλον ασήμαντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φόρτωσε τη revolut σου και χρησιμοποίησέ την, ώστε να αποφεύγεις τις προμήθειες του paypal.

Το υπόλοιπο που ήδη έχεις, άφησέ το για μελλοντική αγορά που πιθανόν να επαρκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

theopan & turbat0s ήσασταν κατατοπιστικότατοι και ήδη φόρτωσα χρήματα στην revolut και περιμένω να μπουν...σας ευχαριστώ πολύ! Η μόνη απορία που έχω ακόμα είναι τι γίνεται με την προστασία αγορών σε περίπτωση που δεν έρθει το αντικείμενο ή αν έρθει ελαττωματικό. Την revolut δεν την έχω συνδέσει με το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα.

χρησιμοποιω τη revolut πολυ καιρο.

σημερα πηγα να κανω αναληψη απο ATM διαφορετικων τραπεζων αλλα τιποτα.online ανανεωση χρονου παλι τιποτα.

χρηματα υπαρχουν στην καρτα.

γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα.

χρησιμοποιω τη revolut πολυ καιρο.

σημερα πηγα να κανω αναληψη απο ATM διαφορετικων τραπεζων αλλα τιποτα.online ανανεωση χρονου παλι τιποτα.

χρηματα υπαρχουν στην καρτα.

γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει?

ευχαριστω

Μήπως έχεις μπλοκαρισμενη την κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω αγγλια τον δεκεμβριο.

συμφαιρει να κανω εμβασματακι στην revolut η να παρω μετρητα και να τα ανταλλαξω εκει?

μιλαμε για μικρο ποσο σχετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω αγγλια τον δεκεμβριο.

συμφαιρει να κανω εμβασματακι στην revolut η να παρω μετρητα και να τα ανταλλαξω εκει?

μιλαμε για μικρο ποσο σχετικα.

φυσικα revolut υπηρχε περιοδος που τα ανταλλακτηρια εδιναν 1 προς 0,99 ενω η revolut 1 προς 1,10.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τη ρεβο απο τον Ιανουάριο , την ειχα στο paypal, όλα καλά ΑΛΛΑ το Σεπτέμβρη πήρα και τη φυσική κάρτα οπου άλλαξε και το cvv με αποτέλεσμα πλέον όσες φορές να δοκίμασα να την περάσω στο paypal DEN ΤΗ ΔΕΧΕΤΑΙ!!!

Γνωρίζει κάποιος κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνει ενημέρωση το νέο cvv στον λογαριασμό του Paypal;

Την είχα σβήσει την προηγούμενη και ξαναπέρασα όλα τα στοιχεία ξανά της νεας κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα revolut υπηρχε περιοδος που τα ανταλλακτηρια εδιναν 1 προς 0,99 ενω η revolut 1 προς 1,10.

και αν για παραδειγμα μεινουν καποια λεφτα μεσα μετα πως τα βγαζω;; Αφου δεν υπαρχει φυσικη τραπεζα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...