Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις προσπάθησα να επικοινωνησω με το support... και μου λέει ότι λόγο φόρτου εργασίας θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε καμια ώρα..

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Τα χρήματα έχουν φύγει κανονικά από τον λογαριασμό από προχθές...

Θα επιστραφούν πίσω στον λογοαριασμό από τον οποίο στάλθηκαν αφού δεν είναι στο όνομα μου ή να αρχίσω να ανησυχώ;

Να ανησυχείς δεν υπάρχει λόγος. Όταν στέλνεις τραπεζικό έμβασμα ή πηγαίνει εκεί που πρέπει ή επιστρέφει πίσω μετά από κάποιες μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο πια άποψη?

 

Είσαι σίγουρος για την τράπεζα που σε πάνε στη λιθουανία?

. Mα δεν τα στελνουμε για αποταμιευση...τα στελνουμε για να τα φαμε :) σε shopping διχως τον πονοκεφαλο των CC. Aν ηθελε το κρατος να χρησιμοποιουμε ελληνικες καρτες ας καταργουσε τα CC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Mα δεν τα στελνουμε για αποταμιευση...τα στελνουμε για να τα φαμε :) σε shopping διχως τον πονοκεφαλο των CC. Aν ηθελε το κρατος να χρησιμοποιουμε ελληνικες καρτες ας καταργουσε τα CC

 

 

Αλλοι μπορεί να τα στέλνουν και για αποταμίευση, για να μην έχουν το ρίσκο που υπάρχει με τις σάπιες ελληνικές τράπεζες,  και αν ξανασκάσει κανενα μπαμ, να μην κάθονται σαν τους καραγκιόζηδες στις ουρές των ΑΤΜ.

 

η Lloyds ήταν μια καλή λύση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα με Eurobank μεσω europhone banking και με προέτρεψαν να στείλω μήνυμα μέσω του e-banking.Θα συνιστούσα να τους βομβαρδισουμε ώστε να προχωρήσει λίγο η διαδικασία.

Πειραιώς εμένα προχωράει κανονικά όμως μου βγάζει 10€ προμήθεια για ελλειπή στοιχεία.Τους έστειλα και αυτούς το ίδιο μήνυμα.

Eπιτυχημένη συναλλαγή χθες το απόγευμα με Εθνική τράπεζα με το νέο ΙΒΑΝ, πριν μισή ωρα φάνηκαν τα λεφτα στη revolut.

BIC άφησες αυτό που σου έβγαλε η Εθνική (REVOLUTGB21XXX) ή αυτό π δινει;

Απο πια άποψη?

 

Είσαι σίγουρος για την τράπεζα που σε πάνε στη λιθουανία?

Στο support πάντως έδωσαν και BIC της Loyd για όποιον έχει πρόβλημα με της Revolut ο οποίος είναι LOYDGB2LCTY άρα μάλλον δεν πάνε πουθενά τα χρήματα και όλα είναι εικονικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα με Eurobank μεσω europhone banking και με προέτρεψαν να στείλω μήνυμα μέσω του e-banking.Θα συνιστούσα να τους βομβαρδισουμε ώστε να προχωρήσει λίγο η διαδικασία.

Πειραιώς εμένα προχωράει κανονικά όμως μου βγάζει 10€ προμήθεια για ελλειπή στοιχεία.Τους έστειλα και αυτούς το ίδιο μήνυμα.

BIC άφησες αυτό που σου έβγαλε η Εθνική (REVOLUTGB21XXX) ή αυτό π δινει;

Στο support πάντως έδωσαν και BIC της Loyd για όποιον έχει πρόβλημα με της Revolut ο οποίος είναι LOYDGB2LCTY άρα μάλλον δεν πάνε πουθενά τα χρήματα και όλα είναι εικονικά.

Δοκίμασα και το LOYDGB2LCTY στην Πειραιώς και πάλι βγαζει το ίδιο σφάλμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμένα πάντως μετά μου έβγαλε ότι δεν υπάρχει ο λογαριασμός στην Πειραιώς και όταν τους πήραν τηλέφωνο και κάναμε παράλληλα τη συναλλαγή και σε αυτούς έβγαλε το αρχικό που έβγαλε κ σε μένα ότι θέλει 10€ προμήθεια.Μαλιστα με προέτρεψε να δοκιμάσω από άλλο φυλλομετρητή που πάλι δεν είχε διάφορα και μου το κατέγραψε ως παράπονο.Απ'οτι βλέπω και στο Revolut Community έχει δημιουργηθεί μεγάλο θέμα και σχεδόν καμία τράπεζα δεν δέχεται το IBAN αλλά το τραγικότερο όλων είναι ότι άλλαξε ολόκληρος τρόπος πληρωμών και δεν υπάρχει μια ανακοίνωση επίσημη.Ευτυχως δεν μου χρειάζεται άμεσα να πιστωσω χρήματα αλλιώς θα απογοητευομουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Lloyds ήταν μια καλή λύση.

Ίσως πω βλακεια, αλλά αν θέλουμε Lloyds σώνει και καλά, μπορούμε να στέλνουμε έμβασμα στο λογαριασμό GBP, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...